Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

filmmovier

Mě se to líbí a vy jste tupci, že to tady odsuzujete hned před prvním dílem. většina našich seriálů si to možná zaslouží, ale tenhle je přece jen lepší než ostatní. Je naprosto skvěle obsazený (baví mě Šteindler) a hlavně dětské role jsou skvělé. Seriál má pěknou hudbu a zatím se v něm dějí takové příjemné věci, které svůj účel plní - baví. Tedy alespoň mě. Možná z toho bude další nekonečný seriál, zatím to je ale příjemné, koukatelné, zábavné a co je hlavní - kvalitní. Děti to zaujme, jistě pokoukání dobré pro celou rodinu. Jáchym je borec :D. A chci říct, že profesorka Holoubková je jedna z mála rolí, ve které mě Libuše Šafránková nezklamala a jsem rád, že je v tomhle seriálu. Vlastně Nova na všechny postavy lepší herce sehnat nemohla... ()

Laerry

Potenciál měl Gympl slibný, úvodní epizoda se mi celkem líbila, ale jak přibývají nové díly, jde to čím dál tím více do "kvalit" telenovelské Ordinace. ()

COF_666

Gympl je sice o něco lepší než strašlivá Základka, ale přesto působí hrozně uměle, postavy jsou povětšinou dost nezajímavé a to co občas vypouštějí z pusy je něco strašlivýho. Navíc česko našlo svou Kristen Stewart - mladá "herečka" Hana Tomášová je totiž něco neskutečného. Herecké výjimky tvoří snad jen Bydžovská, Šafránková a Leichtová, jinak je to fakt voser. Celkově je Gympl jen další standardní "novácká" blbost. ()

rodo

Po pilotním dílu jsem seriálu chtěl dát ještě šanci, ale další dva díly mi potvrdily, že to nebude žádná sláva. Jedná se opravdu o slabý seriál, který už od druhého dílu začal připomínat Ulici a Ordinaci, čehož jsem se bál úplně nejvíc. Zázrak se prostě nekoná :-( ()

Mrkvič

Dá se to zvládnout díky častým záběrům mých rodných Pardubic a některým hercům. Koptův školník je bezkonkurenční. Heřmánek je výborný herec, leč v dílech, které jsem viděl, moc prostoru nedostal. Ondru Brzobohatého ještě budiž. Ten má ale tu nevýhodu, že většinou figuruje v částech seriálu, která má nova napsané jako reklamu na svou show superstar. Toho zpívání, udivených vyjukaných výrazů kolem klavíru je příšerně moc. A hlavně jsou takřka vždycky k poblití. Vyškrtat všechny scény okolo klavíru, dal bych o hvězdičku víc. Vyškrtat potom i scény s mizernýma hercema, byl by seriál půlhodinový, a klidně za 4 hvězdy. ()

tnp101

Nechci (opět) vypadat jako „hater“, ale mám potíže s rozhodováním, zda udělit či neudělit nejnižší známku. Ta největší klišé na světě, hrozně rádoby „cool“ (s tím mám největší problém), příšerní neherci, nevyužití herci včetně docela nepřesvědčivého Brzobohatého a tak bych mohl pokračovat. Kombinace toho všeho měla za následek, že jsem měl chuť rozsekat televizi, případně spáchat sebevraždu - kdyby, sakra, ty tvůrci měli alespoň špetku nadhledu, ale oni to i přes ty (ne)komediální vložky myslí všechno zcela vážně. K zblití navíc je, že většina nenáročného českého diváctva žeroucí tragickou tvorbu tuzemských stanic bude seriál obhajovat způsobem: „Je to ze života, ne jak ty americký kraviny“. Nakonec ale přece jen uznávám, že taková „Ordiance v růžové zahradě“ a jí podobné výkaly smrdí o poznání hůř, takže tentokrát, drahá Novo, celá jedna hvězdička! Hodnotím sice hned po „pilotu“, ale mám dojem, že lepší už to nebude. ()

Hnedoocko

Že se i Marta Jandová nechá takhle ponižovat, to jsem teda nečekala. Zase jeden další seriál, který na chvíli zabaví pár desítek lidí a už se o něm neuslyší. Naprostá ztráta času... To nemluvím o konkurování obou televizí, Nova a Prima...kde na Nově přichází se začátkem školního roku se seriálem "Gympl s (r)učením omezeným" a Prima pro změnu se seriálem "Základka"...no kde to jsme? ()

Jolinar

Český seriály vůbec nesleduju a pilot jsem viděla náhodou, ale musím říct že mě to sralo míň, než jsem čekala :) Postavy jsou teda plochý a šablonovitý, ale Ondra je sympaťák a Libuška potěšila, tak se snad ještě na pár dílů podívám.... ()

Compadre odpad!

Absolutně nevěrohodný obraz toho, jak to může na gymplu vypadat..americký komedie jako Bláznivá škola, Kdo hulí, ten umí atd.. jsou taky šílený, ale tam aspon člověk od začátku ví, že je to sranda..tady se Gympl snaží být na jednu stranu seriózní a babrat se v tuctech vztazích mezi všema proti všem a na druhou stranu se snaží bejt strašně vtipnej prostřednictvím vožralýho ředitele a dvojice Pata a Mata - tedy teplouše a školníka. No, nebudu to dál řešit, hodnocení aktuálnícj 33% je celkem odpovídající a já doufám, že nic podobnýho už nikdy nevznikne. ()

romajz15

Je smutné vidět, jak platí pravidlo: "S dobou vysílání seriálu ubývá jeho kvalita." Stačí sledovat jeden díl za dva týdny a uvidíte, jak zde přibývá absurdit. Ale i tak je Gympl nejlepší rodinný seriál, který momntálně běží. Než někdo začnete něco namítat, koukněte se procent mají ostatní v současnosti bězící seriály. ()

Mr.KarlAdler odpad!

Ať už hlavně nikdo nechodí s tím, jak jsou podobné věci ze života! Už z ukázek je patrné, že jde o skutečně mistrovsky vyblíznuté dílo, a když ani to neodradí, můžu s klidem konstatovat, že samotný zážitek ani (když už) neodreaguje, je prostě smrtící. Ale kdyby toho aspoň nebylo všude tolik a v hlavních vysílacích časech. Lidi na to prostě čumí, to je k breku. ()

obivan568 odpad!

Teď, po mnoha dílech již měním svůj názor. Tento seriál není mezi seriály TV Nova nadprůměr. Je to jen další sračka, která nikoho nebaví! ()

Casablanca

Lepší než konkurenční Základka... Daleko! Navíc některé věci jsme na gymplu dělali / zažili taky... Herecky to taky není tak zlé (a mladý Kraus se nezapře). Dodatek: Proč je z toho zase seriál-řeka??? (Skončila jsem brzy...) ()

Mythago

Dobré, pokud nevíte co s životem, ale nechce te se ještě zabít. Ikdyž některým by se po shlédnutí tohohle seriálu mohlo začít chnít. 3/10 ()

BuryGol odpad!

Na tohle bych se díval jedině v případě, že by mě někdo přivázal k židli a nacpal mi do očí sirky abych je nemoh zavřít. Jinak ne. ()

fiLLthe3DD

Ordinace a Ulice začínaly jako seriály pro celou rodinu... Poslední dobou je však trápí neduhy v podobě vražd, mafie či únosů - to by ani nevadilo, avšak pouze v případě, kdyby bylo podobných zápletek využíváno již od začátku... Oproti tomu se Gympl alespoň drží svých zajetých žánrů (komedie/romantický/muzikál/drama/komedie) a nic nejde do takových extrémů... Účelově komediální scény jsou místy i vtipné a stejně tak je tomu i oblasti "dramatu." Není to sice nějaké extra terno, nicméně herci odvádějí skvělou práci (především Benešová, Bydžovská, Heřmánek, Šafránková, Leichtová, Absolonová a i omladina se snaží), zápletky jsou stravitelné a celkově je to trochu vyšší level... Za mě 50%, nicméně plné hodnocení sem klidně napálím... Má to alespoň ukončený děj a žánrově se to blíží alespoň telenovele než nekonečně soap opeře (rozdíl mezi těmito seriály je, zkuste Wikipedii :) ()