Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

optimus0s

35% PILOT...ne nečekal jsem zázrak, ale naštěstí se z toho nevyklubala (zatím) sračka typu Ordinace, Pojišťovna...Brzobohatý je sympatický, Leichtová sexy a...a to je všechno...malý "herci" jsou novácky trapný, učitelské postavy nezajímavé (až na školníka a hospodáře Šteindlera, který občas tam budou mít v seriálu světlé chvilky). Pokud to vydrží aspoň v takovéto "kvalitě" a nespadne to do nováckého (pod)průměru a bude POUZE v podzimní seriálové sezoně, tak to budu brát v klidu...nic proti ničemu, dál na to koukat nebudu, nezajímá mě to ()

kacirek_

Přiznám se, že sem celý pilotní díl nevydržela:-(, jedna hvězdička za Libušku a ta druhá za Ondřeje, jinak bída s nouzí a dál sme řekli neee..... ()

RakeW

Má to své světlé chvilky, třeba Zindulkův cyklista, který by si rád zapisoval do knihy své urologické zkazky, nebo bujný výstřih Marty Jandové. Vcelku fajn je i Heřmánkova milá opilecká teatrálnost a samozřejmě žánrová nezbytnost v podobě dvacetiletých hereček hrajících patnáctileté lolitky s krátkými sukýnkami. Jinak se ale člověk nestačí divit, co všechno u nás ještě někdo může napsat, někdo natočit a někdo hrát. Skutečnost, že jsem se podíval i na druhý díl zřejmě pramení z nějaké mé čistě iracionální masochistické potřeby. Veskrze průměrní 4teens si Gympl dávají s naprostým přehledem a hlavně v sobě, na rozdíl o téhle frašky, skrývají alespoň nějakou originalitu. ()

Olík

Tři díly áááá šmitec, letní prázdniny, zavíráme! Šanci jsem Vám dal, ale bohužel! Jendo nejmenované periodikum, které pravidelně odebírám dokonce častuje seriál přídomkem komediální……..tak to tedy potom „ha ha hi hi ho ho“. Prachsprostá kompilace neverending stories jako Ulice, rádoby cooláren pro mladé a neklidné jako První krok a české seriálové univerzální hnědé omáčky……..můj čas je příliš cenný a proto Gymple s herectvím omezeným na neshledanou. ()

Gaia.M

Já nevím, asi jsem divná, ale mě to baví. Zřejmě to bude tím, že jsem ještě nedávno seděla ve školní lavici, měla za učitele totální blbce, ředitel byl vůl a učení mě nebavilo. Co já vím. Tenhle seriál není tak špatný, na to, že ho dělala Nova. Trošku mi přijde, že právě to je důvod nízkého hodnocení některých lidí. Můžete kritizovat jak chcete, ale přijde mi trošku směšné dávat nízká hodnocení jen protože je to český seriál z produkce Novy. Ale jak chcete. Za mě dobrý, budu koukat dál. A vy si třeba čumte na americké sra**y. ;) ()

gombarix odpad!

Gympl v růžové(m) zá(cho)dě... chjo - - EDIT: během náhodného poslechu dalšího dílu snižuju z 1* na odpad, tak promrhanou příležitost je utrpení sledovat - - EDIT 2: nemám už kam snižovat, ale Šteindler ze začátku toho "veselého" nekarikoval až tak příšerně lacině; co se stalo? - A to jsem na začátku věřil, že když do toho vložili svá jména Heřmánek nebo Šafránková, že to nebude úplné dno... - - - o brýlaté Lucii Benešové coby 150% krávě a fúrii (za to samozřejmě může ten telenovelí scénáristický slepičinec, ne ona), se mi ani nechce ztrácet slovo... ()

Luk Skywalker

Průměrný seriál, u kterého se někdy pobavím, někdy trpím (když to začíná až moc připomínat ostatní novácké seriály, které jsou jen o vztazích). Jelikož je to nejspíš úspěšné a bude to mít několik sérií, tak první sezonu dosleduji a další už ne, bo nemám zájem sledovat "nekonečný" seriál. K hercům: skvělý Heřmánek a Šafránková, kterým zdatně sekundují Vydra, Benešová a Nvotová i Šteindler (ten měl ale už mnohem lepší role). EDIT: Sledoval jsem a dosledoval druhou sérii (i když Nova jela v číslovaní dál a série neřeší), někteří herci zmizeli (Šafránková, Nvotová), jiný přibyli (Šťastný, Batulková, Révai), ostatní zůstali (když hrál Polášek, tak jsem se bavil). 2.série začala zvesela, ale pak přišly i vážnější díly a pokračovalo to jak první série, lepší díly střídaly slabší. Ke konci byla série zábavná a sledování mě bavilo. ()

sgt.paper odpad!

Tohle je prostě otřesný ..... udělat "komedii" o zpívání a škole je trapas trapas trapas.....opravdu bych se na to nedoporučuju koukat...ZÁKLADKA se aspoň snažila o humor tady se na to vys--li!!! ()

oli009

Když to s odstupem času hodnotím, tak musím přiznat, že tenhle seriál, ač je to jen taková narychlo sepsaná matlanice, vlastně splnil to co měl. Alespoň na chvíli oživil českou televizní scénu a člověk, zmanipulován pocitem, že potřebuje nejmíň jednou týdně mít svůj pravidelný seriál o osmé, se na něj začal koukat. Pravda, ke konci už to bylo přímo utrpení, ale přesto jsem ho podstupovala. Snad v naději, že to bude výjimka mezi seriály TV Nova, a že se třeba i dočkáme jeho ukončení. Což se díky bohu stalo. Zpočátku to vypadalo celkem nadějně, ale jak už to tak bývá, postupem času, to ztrácelo na originalitě i kvalitě. A stejně tak se propadlo i moje hodnocení, které, nebýt toho, že je to pro mě takový malý zázrak, v tom, že se z toho nestal další nekonečný seriál, mohlo být ještě horší. ()

Ydrosten odpad!

Račejc okopávat celý den hektarové pole, než sledovat tento " divný " seriál. U mě teda nic. Odpad ( netuším jestli to má nějak pomoci při rozhodování jestli jít dál školou, nebo zkončit na pracáku ) ()

Hubis_ odpad!

Hovadinááááá!Co bych taky čekal od TV NOVA.193.nejoblíbenější seriál,to si snad dělate srandu né??? ()

CyriC

No zase takový odpad jako Ulice a Ordinace to není. Je to špatné a trpí to klasicky neuvěřitelně špatným scénářem ignorujícím žitou realitu - jako všechny seriály TV Nova, ale Odpad! to vyloženě není. ()

BeranSon

Možná trošku podceněný seriál, který sic sledovat nebudu, ale ve dnech valné nudy zabaví kvalitně. Oproti jiným seriálům podobného ražení, jako je třeba Ordinace je Gympl někdy vlezlým, ale z větší části příjemným požitkem, který nemá velké ambice. Samozřejmě místy je to až moc české, prostě opruz, ale některé momenty jdou vystát, takže na české seriály určitě nadprůměr, ale v celku průměr. - 6/10 - ()

F.Sucre odpad!

To co jsem viděl mi zprvu přišlo jako vtipná napodobenina typický český sračky, co se snaží zaujmout diváka haldou nudnovztahů a iracionálního rozhodování mládeže. Po chvilce mi bylo ale až do pláče, protože tak "feťáckej" a "uchlastanej" podtext snad nemá nic na světě. Fetování houbiček, hulení chlastání a žraní antidepresiv a ještě je to bráno zcela vážně a s úsměvnou odpovědí "haha já si taky zobnu..". Uvědomuje si vůbec někdo jak moc tohle škodí společnosti ? Zřejmě ne. Doufám, že brzy chcípnou všichni, kdo se na tom podíleli. A ano jedná se o nenávistný komentář. ()

MrGregor odpad!

Hodnocení po shlédnutí úvodního filmu: Pilot se mi velmi líbil. Konečně to vypadá na nějaký seriál, který by mohl vykročit z nepřeberné řady Ordinací, Pojišťoven a podobných nekončících seriálů. Jen se bojím, aby z toho Nova neudělala další Ulici... Jak už jsem říkal, úvodní film se mi líbil, nové postavy byly představeny velice zajímavě a dá se říct, že se celou stopáž filmu něco dělo, což je obrovská změna a nesmírný krok kupředu. Nelíbila se mi pouze scéna se závěrečnou písní - Slzy (ne samotná předělávka písně, ale "srdceryvná" scéna jako celek) ... také se mi nelíbil úplný konec, kde výřez očí a úst Ondřeje Brzobohatého a posléze křečovitý úsměv Kristýny Leichtové, hlásí: "Tohle je teprve začátek"... ale to jsou v podstatě drobnosti. Takže shrnutí: Velmi dobré vykročení ke konečně zajímavému seriálu, nezbývá než čekat, jak to dopadne - 3* ||| Hodnocení prvního dílu: Jedním slovem - zklamání. Příběh hrozný (nezvládnutá šikana jako téma s nevěrohodnou šikanátorkou... Trapné soupeření žák-učitel mělo skončit v úvodním filmu... zbytek nestál za řeč), herecké výkony oproti filmu hrozné (Nejen děti, kterým se to dá odpustit, ale i dospělí herci... například Marta Jandová by měla zůstat raději u zpívání než se angažovat v herectví...) ... zkrátka seriál nejspíš bohužel spadne na úroveň českých nekonečných seriálů. Takže shrnutí (1): Nuda, trapnost a šeď - 1* ()

Drakenovec odpad!

Nevím proč, ale poslední dobou vysílají na nově čím dál tím horší české seriály... asi už jim dochází nápady... a taky dobří herci ()

anitae

Zatím 3* a to jen za to, že to porovnávám s "konkurenční Základkou"....nad vodou to drží Heřmánek, Šteindler a Kopta, a celkem dobrý je i Jan Maršál...2013 druhá série- nuda, zcela bez humoru - chybí tomu snad úplně všechno co mě zaujalo na začátku. 2013-jaro-léto - asi jsem si to hodně idealizovala, příšerný product placement v každém dílu dělá z tohoto seriálu naprosto nekoukatelnou srágoru..škoda...zlepšení nečekám! ()