Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

zdenny

Bezprostředně po zhlédnutí jsem hodnotil čtyřmi hvězdami. Pak jsem si ale vzpomněl na pocity z „jedničky“ a zjistil jsem, že tak odvařený jako tehdy jsem nyní rozhodně nebyl. Problém je, že pokračování tohoto typu příběhu možná ani nemůže být lepší. Další a další díly totiž nejsou pokračováním, nýbrž neustálým omíláním stejného příběhu. A pokud byl divák udeřen příběhem prvním, zákonitě již není překvapen příběhem dalším. Navíc v tomto příběhu bylo méně lekaček a více řečí o rodině. K tomu nutno přičíst ducha starého muže, který se mi vůbec nejevil strašidelně. Spíš mi připadalo, že ten stařík trpěl stejně jako poltergeistem napadené děti. Postava Lavaka coby démona čistého zla byla poněkud mírná a celkem čitelná. Jednalo-li by se o seriál, stále by měl v komplexu čtyři hvězdy. Je-li to „další“ příběh, má v porovnání s tím původním o jednu hvězdu méně. ()

JohnSmith

I druhý díl V zajetí démonů je moc pěkný. Tentokrát v Londýně, což je aspoň pro mě a stupeň lepší atmosféra. ()

VanTom

Důkladně, neuspěchaně připravovaný teror anglické rodinky v jejich řadovém domku zlovolným duchem/démonem bohužel nakonec vyústí v celkem obyčejné, zdlouhavé strašení/vymítání plné samoúčelného CGI. Scénář vyplýtvá invenci (resp. "logiku") v první polovině a přes pokusy o emoční dopad na rodinu Warrenových se posléze neefektivně zaplétá a drobí (do hlouposti). Suverénní režie a plynulá "plující" kamera nicméně v žánru představují naprostou špičku. ()

Lukyn007

Perfektní duchařina, která nicméně kvůli přílišné délce a nelogickému jednání postav zaostává za prvním dílem. Každopádně se sluší napsat, že jako sequel k hororu povedené. 65% ()

Tft

Jak strašení tak manželé Warrenovy se nám přesunuli z USA do Anglie, problém je však ten, že se snima přesunula i celá dějová linie z jedničky. Pozitivní věc je ta, že James Wan prostě umí a dokáže to stejné naservírovat zabalené do trošku jiného hávu znova a celkem slušně. První polovina, než se Warreni dostanou na místo činu fungovala parádně bohužel s příjezdem hlavních vymítačů se z toho stal trošku zmatek a vůbec celé finále působilo trošku cringe worthy viz. posezení v sanitce alá konec každýho dílu kobry 11. Nic méně James už za ta léta ví jak pracovat s kamerou a je znát, že je šikovnej student legend horroru. Tady přišel s tím, že chce vrátit studiové horrory na výsluní, bohužel si nejsem jist zdali se mu to povedlo (těžko se to totiž posuzuje jelikož nynější konkurence je v kategorii muší váhy). Snaha se však cení a mnohem radši vidím Wana u horroru než u rychlejch autíček, jen by už mohl nechat duchy duchama a tak jak přešel ze saw k duchům jít zase o dům dál. 75% ()

vyfuk

Asi můžeme mluvit o udržování standardů. Minulý díl byl lehce líbivější a přišlo mi hlavně, že dával nějak smysl. Tenhle díl byl takovej horem pádem a z tý matlanice měl asi nějak vzniknou příběh. To se asi nakonec nějak jakože povedlo, protože já zase nedokážu říct, že by tenhle film byl nějaká extrovní sračka. Ještě jednou se na to budu muset podívat až se na to bude moct dát s kvalitou videí koukat. Zatím bych s jistým rozmyslem mohl říct, že nejde o žádný posrávácí a super kousek, ale ani o sračku nejvyšších proporcí. Úroveň strachu během sledování filmu: téměř nulová mimochodem. ()

ghatos

Vydatná dávka klasického strašení v baráku. Wan je v tomhle rutinér a každý to ví. Pár dobrých nápadů tam je a to se cení. Drží se to zavedeného schématu. Silné je to v určitých momentech, ale narace příběhu je průměrnější. Méně lekaček a větší piplačku s odvyprávěním démona...tam to bylo nedotažené. 69%. ()

Dagoussek

Bylo to stejně dobré jak jednička. Duchařina, lekačky, křik, létající nábytek a hlavně démon v podobě jeptišky, potkat bych ju rozhodně nechtěla. Jen krapátko jsem nepochopila spojitost stejného démona na dvou různých a odlišných místech, chybělo vysvětlení. ()

m.a.t.o.

„Neviem čo je horšie. Či démoni alebo ľudia, ktorí zneužívajú našu ochotu v nich veriť." – „Démoni... sú horší." Opäť ďalší výborný horor od, dovolím si povedať, už takmer klasika tohto žánru Jamesa Wana. Dvojka je podľa mňa ešte lepšia než originál, napätie tu funguje od úplného začiatku až do konca, jediné čo by som zmenil, tak viac "natiahnuť" finále, lebo samotné poslanie démona do pekla mi pripadalo byť odbité až podozrivo rýchlo. Inak som sa ale ani pri viac ako dvojhodinovej stopáži nenudil. Dobová atmosféra a herci na úrovni. 85 % ()

KASUGI odpad!

Jmenuju ŠE Bill, je mi semdesát dva roků...Udivuje mne, jak si lidi nechají (nejen) od Wana srát na hlavu a tetelí se blahem při duchařských hororech, které jsou až na pár vyjímek všechny do jednoho extrémně dementní. Zopakuju svatou trojici debility duchařin:  1) Strašení na efekt (tedy strašení diváka namísto hrdinů), 2) Jako duch mám schopnosti a sílu, jak to zrovna potřebuje scénář. A za 3) Pointu si šetřím až na konec, ač se může odehrát hned v úvodu filmu. Dokud padají ze stěny obrazy a hýbe se křeslo, na kterém sedával děda, co ŠE menuje Bill, je to ok. Jakmile se ale začne hýbat těžkým nábytkem a strašit opravdu a pouze jen na efekt pro diváka, bez sebemenšího smyslu, jde to úplně do kopru. Duch dokáže člověka étericky protáhnout skrze strop a jiné fajnšmekroviny, ale nemá sílu na konci ty lidi jednoduchým pohybem postrčit z okna? Fak vám toto nevadí? Tady se nebavíme o nějakém podřadném nepodstatném zákysu. Tady se bavíme o podstatě duchařských hororů. Na těchto debilitách ty filmy stojí (pardon, padají) !!! K čemu je řemeslně dobře odvedená práce, když to celé nedává smysl a mozek (i vypnutý) u toho trpí. U autentické nahrávky holčičky, co mluví jak démon při závěrečných titulkách, jsem se úplně styděl. Jak by řekl můj kamarád. "Úplně dětské." ()

stitch7

/// Dvojka Conjuring se mi líbí o maličko víc než jednička. Zhruba o tolik, o kolik je po většinu času intenzivnější. Ke konci to ale bylo naopak až příliš a navíc i lehce přiblblé. A stejně jako u jedničky si nemyslím, že to muselo mít přes dvě hodiny - minimálně tu káču co všechno zpochybňuje bych vyřadil. ()

Lektor

Rozhodně se nejedná o žádné zklamání, přesto je to o něco slabší než jednička. Řemeslně téměř dokonalé, Wan v tomto žánru v současnosti nemá konkurenci ale tak trošku se bojím, jak to bude vypadat někde jinde (Aquaman). První polovina je infarktová. Famozní hra s napětím vždy perfektně vyvrcholená. Druhá polovina zvolní a přesto, že to jsem právě chtěl (budování vztahů, rozvíjení vztahů ad.) zvolnilo se možná až příliš a tak finále nepůsobí tak destruktivně jak by se čekalo. Trošku mi navíc vadí jak se z paranormálních jevů stává svým způsobem okaté fantasy. Přece jenom je v některých chvílích lepší ta "nevědomost". Ale jinak velká spokojenost. Emoce fungují a dvojici Warrenovích bych chtěl ještě alespon vidět v uzavření této trilogie, samozřejmě pod taktovkou Jamese Wana. 8/10. ()

Trapper33

Skvěle natočené, atmosféra v kině byla fakt hustá a pár lekaček bylo opravdu kvalitních. Kamera tenhle film vyzdvihla, společně s atmosférou a obdobím minulého století. ()

TonySad

Už delší dobu jsem si říkal, že sem neviděl pořádný horor, u kterého bych se fakt bál a měl i super příběh. Pak jsem uviděl tento film. ()

MichelSmith

Wan sa hraje s divákom,donúti ho pohltiť jeho realitu , strachom absorbovať a jeho sedačku plnú diagonálu plátna,naraz uštedrí zábavný prvok, v zápetí spomalí a vygraduje postulát k opakovanému strachu doplnené mizantropickou konsonanciou kamery a scény! ()

jenik71

Solidně natočené pokračování, což se příliš často nestává. Napětí a celková atmosféra filmu je dostačující a stejně jako v případě prvního dílu jsem se nijak nenudil a znovu jsem se příjemně bál. Chování celé rodiny je sice místy dost nelogické, ale já osobně v hororech logiku nikdy moc nehledám. Nadprůměrně zdařilý horor a já dávám 4 hvězdy. ()

jefff

Stále děsivé, ale Wanova režie je tu vůbec poprvé trochu okoukaná a nepřekvapí. Stále je to žánrový nadprůměr, kterému se většina hororové produkce nesápe ani po paty, ale na první díl Démonů ani Insidious nemá. ()

giovanni3

Většinou je pokračování slabší, ale zde se povedlo minimálně udržet laťku prvního dílu. Děj je zde hutný, mrazivý po celém těle od začátku do konce. Kapánek jej sráží zaměření na totální destrukci domu bez ohledu na to kdo je v místnosti. Koncovka je hodně vygradovaná na až "herními" efekty, což taky zrovna nechválím, ale tyto drobné vady nahrazuje povedený děj. 4z5 jsou akorát ()

Dromed

James Wan a.k.a. patery zešlehané tangače. Mistr napětí, lekaček, atmosféry. Rekvizity a kostýmy za jedna. Anglie 70 tych let jak vyřezaná. Valak v hlavní roli Marilyn Manson. Viděno v kině, a za mnou se jedna holčina regulerně rozberečela a druha se pokusila o trapny potlesk. Asi si myslela že je ve tmě ve sklepě. ()

herr_carter

Tak Wan to zase dokázal !!! Tenhle mladý kreativní režisér zdaleka neřekl poslední slovo a tímhle majstrštykem se natrvalo zařadil do režisérské extraligy. Člověk sice může namítat, že pokračování Conjuring nenabízí prakticky nic nového a převratného, ale v budování napětí a v originalitě některých lekaček šel Wan zase o třídu výše. Husí kůže stojí u sledování tohoto filmu 110 minut z celkových 134 a herci se zase předhání, kdo že to předvede nejkvalitnější výkon - s přehledem vyhrává mladá Madison Wolfe, která zde strká některé své dospělé kolegy hravě do kapsy - její emotivní výkon je naprosto strhující a nedá se popsat !! Prostě téhle duchařině se nic vytknout nedá, je to naprostý top ve své třídě a budiž jenom k dobru (lehký spoiler), že zde tvůrci vsadili ještě na něco zamotanější příběh, kdy démon vězní démona, skvělý nápad. Vtipné bylo, že když šlo z kina asi 50hlavé stádo, nikdo ani nepípnul..................moje hodnocení = 10 z 10: ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)