Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

fredisek

Rozhodně jeden z nejlépe natočených hororů. Ať už je příběh klasicky nacpaný klišé, The Conjuring 2 funguje. Je plný nejasností, ale opět to vyvažuje svým zpracováním. Na rozdíl od jiných hororů je tu jasně vidět, že si tvůrci uvědomili, že dvojka musí být ještě děsivější a propracovanější než jednička a tak do toho zainvestovali. Podařilo se. ()

Ricky_CZ

S jedničkou srovnatelné, ačkoliv o něco okázalejší (zbytečně). Pořád se jedná o sázku na jistotu, hledáteli kvalitní horor. Jen by to chtělo více překvapit na tu pátou hvězdu. ()

qxkamo

Musim sa najprv priznat, ze som pri tomto horore 2x zaspal, asi sa mi zdali sceny prilis stereotypne. Na jednej strane film neprinasa nic nove, co by nebolo mozne v predoslych ducharskych filmoch uz vidiet, no na druhej strane, to uz okukane prinasa vo velmi dobre spracovanej verzii. Este jednu vec musim vytknut a tou je postava á la Maska Jima Carreyho, ktora sa tu skutocne vobec nehodi a mina podstatu ducharskeho zanru. ()

Piri

4* dávam za spracovanie, kamera, zvuk a hudba. Dejovo nič prekvapivé, ale niektoré scénky sa nedali pozerať obidvoma očami, aj tu sa konali šoky, aj keď očakávané. Určité veci, tvary či zvuky mozgu automaticky akosi evolučne naznačujú nebezpečenstvo, aj keď iba imitované. Vera Farmiga a Patrick Wilson sú najlepšou vybranou filmovou dvojicou za posledné roky, bez nich si teda túto tému neviem predstaviť. ()

mosnak

Skvělé a velmi podařené pokračování... dovedl bych si představit i takový miniserial na toto téma. Myslím, že by to bylo super. Ovšem hlavní obsazení by muselo zůstat stejné - 85% ()

Heero

James Wan si diktuje současnou hororovou scénu a já nemůžu dát nic jiného než za 5. Těžko se mi hledá něco, co bych mohl vytknout. Je pravda, že tempo chvilkami zpomalovalo, ale chápu, že Wanovo až nelidské tempo nelze udržet celé dvě hodiny. Hlas holčičky působil trochu komicky, ale to je asi vše, co bych vytkl. Rozhodně bych vyzdvihl styl, pojetí a kameru v zobrazení světa tam na druhé straně (v těch scénách, kdy se médium ponoří do světa duchů). Tohle u Wana prostě miluju. Ale to jsme mohli celé už vidět v Insidous, tleskám. ()

Swoser

Předvídatelnost, ale skvělé provedení. James Wan opět ukázal, že je jedním z nejlepších hororových režiséru dnes, pokud ne nejlepším. Skvěle zahrané pokračování, které recykluje první díl a vlastně všechny ostatní horory. Lepší než velká většina dnešních hororů, ale na jedničku teda nemá. 7/10 ()

Mortemiss

Ano, tento film hraje na stejnou notu jako předešlý díl, přesto se mi moc líbil. Nechyběl děsivý démon v převleku milosrdné sestry Dorothey, jejíž portrét je velmi autentický s mým. Dále zde máme starého dědulu, který si libuje v kousání mladých žen a gaučingu. Tento film však neposkytuje jen (ne)všední hororový zážitek, nalezneme zde reklamu na hodinového manžela Patrika, který nejenže spraví odpad, rozbije topení a mnoho oken.... on umí dokonce krásně zpívat a hrát na kytaru. 99% => -1% za tu strašlivou animaci panáka. ()

Wancohoff

nudna blbost ako vsetky tieto filmy o duchoch v dome. film nema absolutne co ponuknut, a uz vobec nie na takej stopazi. proste cez kopirak. zensku nahana obraz: mam sa bat? pocut v izbe kroky: mam sa bat? nieco padne z policky: mam sa bat? dievcatko ma hruby hlas: mam sa bat? no toto moze fungovat fakt len na deti. strata casu ... ()

Bezda202

Wan je král současnýho horou. Kamera, hudba, atmosféra, lekačky (hlavně ta jedna...faking Bill Wilkins :D), herci....celkově bylo vše na špičkové úrovni. O třídu lepší než první díl. 5* ()

Blue.Shark

Prakticky každý dnešní horor, který dnes nemá pod palcem Wan, nesplňuje to, co od hororů očekávám. The Conjuring 2 je horor se vším všudy, okleštěný o zbytečné a klišovité scény. Na obraze se stále něco děje a hrátky s dlouhými záběry krásně umocňují atmosféru. Oceňuji výborné strašidelné nápady, např. obraz či Crooked Mana. Duchařiny Wanovi prostě jdou, a pokud u nich zůstane dalších pět let, budu s tím téměř jistě spokojený. ()

Flopik

Na tento horor som sa tešil asi najviac.A musím povedať Že nesklamal.Aj keď s koncom som nebol veľmi spokojný.Prvá polovica skvelá, samozrejme herci super.Atmosféra hustá a hudba príjemne nepríjemná.Masky opäť kvalita a išli z nich zimomriavky.Bohužiaľ musím povedať aj mínusy.Hlavne trailer ktorý bol skvelý no ukázal až príliš veľa.Veľa ľakačiek nefungovalo, nakoľko som vedel čo sa stane.No a koniec mi úplne nesadol.Taký mladší slabší brat jednotky.Ale inak pred James Wanom klobúk dole, nakoľko z tohto žánru stále ťaží maximum.A prípadnú trojku by som bral všetkými 10, aj preto že dnešný rok je proste na horory slabý.Celkovo by to bolo 9/10. Po 2 pozretí stále mrazí, James Wan je pán. ()

cskomando

Lépe zpracované lekačky, temná místa a občas i dech beroucí atmosféra a napětí... odkud teďka vybafne ? No nebyl by to americký film aby to zase něco nepokazilo...nechápu, proč si OPĚT nevyhrál Wan více s tím koncem ? Démone posílám tě zpátky do pekel ¨bla bla, znám tvé jméno a náhle pohádky je konec. Škoda. ()

M1k9

První polovina byla hrozná a zbytečná. Osekáním stopáže by vznikl lepší film. Viděl jsem super hororovou scénu i super wtf scénu v rozmezí pár minut. Creepy jeptiška byla cool. Křivák s deštníkem jednoznačně sráží film do kostičky. wtf wtf Ještě podotknu, že mezihry takovým hororům (alespoň to byl horor) nejdou, což platí i tady. Trapnost nad trapnost. Pro nenáročnou většinu to je v pohodě. 5/10 ()

Illy

Pan Wan ví co dělá, dělá sice to stejné...ale stále parádně. A i když to není originální...atmosféra, načasování scén a herci...výborně. I když ta romantická linka manželů Warrenových je až parodická...pokud máte rádi duchařiny a dáváte body za počet připosraných trenek...je to film pro vás. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)