Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

majec4

Neviem co tu mudrujete ludia, ale toto bolo fakt dobre. Na tychto modernych hororoch mi zvacsa prekaza ze 3/4 filmu sa pozerame na rodinny film a az potom zacne horor, no tu to bolo od zaciatku hororove. Ano, potom prisla hluchsia cast, ale netrvalo dlho a uz sa strasilo aj v Anglicku. Osobne sa mi velmi pacila kamera. A to co s tym dievcatom dorabal demon bolo tiez celkom efektne. Neboli to az tak okukane veci. Vraj to bolo to iste ako jednotka? Da sa povedat ze podstata filmu bola o tom istom, ale to snad bolo jasne kazdemu, ze to ani ine nebude/ nemoze byt. Takze zbytocne mudrovanie. Mne sa to pacilo a basta. Mozno ten zaver bol az prilis jednoduchy. Od Wana chcem vsak dalsie a dalsie filmy/ horory. ()

DavidHolub

Po třech letech přichází pokračování. První díl byl dokonalý, avšak druhý díl je ještě lepší. Atmosféra, lekačky, příběh, všechno skvělé.. ()

petikacka

Já su tak ščastná, že už se nebojím duchů...Jinak bych se totiž ani nedodívala, nebo spíš, bych se musela dívat ráno...No nic...Takže, protože se už nebojím, tak jsem to zvládla a tím pádem i zjistila, že horory nemusí být vždy úplné kraviny a, že dokonce to může mít i smysluplný děj...A dobrý lekačky...A můžou mě i bavit...A nemusím už konečně skákat do postele 2 m před ní, aby mě někdo z pod postele nechytl za nohu...UFF, už jsem asi dospělá :-))))Za mě 80% ()

lardko

Většinou bývá že pokračování prvního filmu je mnohem slabší , ale to u tohohle rozhodně neplatí. Pořád skvěle strašidelná atmosféra jako u jedničky. ***** ()

noelcoward73

Na toto pokračování jsem byl celkem zvědav. Hlavně kvůli Jamesovi Wanovi, který si mě získal ne přímo 1. dílem, ale sérií Insidious, (zejména 2. pokračováním). Byl jsem proto zvědav na jeho další filmy. U Conjuring 2 jsem přibližně do poloviny filmu silně uvažoval o 3 * - vůbec (snad kromě celkem dobré hudby) mi to nepřipadalo jako horor; žádné lekačky, ačkoliv jsem je očekával minimálně na dvou místech. Druhá půlka to v tomto ohledu dost zachránila. Celkově se však jedná o velmi slabé 4 *. Délka je zbytečná, určitě by se dalo film zkrátit tak na cca 100 minut; nepřináší mnoho zvratů a když už, tak zůstane jen u zárodků. Nakonec si myslím, že by Wan měl zkusit třeba i jiný žánr než horor (šanci mu ještě dám například u Annabelle 2, kde má produkci; 1 ovšem ode mě dostala pouze 3 *, takže ani od dvojky moc neočekávám). ()

Caine

Uvádět skladbou London calling cestu do Londýna - na toto "klišé" už jsem si zvyknul. Vadilo mi spíš že tato skladba je až z roku 1979, tudíž 2 roky po událostech z filmu. A protože Elvis umřel asi čtvrt roku před těmito událostmi, tak jsem zklamaný že píseň Patricka Wilsona neměla toho správného elvisovského ducha... :-))) Ale teď vážně - horší jak jednička kvůli scénáři. Dostávat se do domu v závěru takhle krkolomně - udělali z Warrenových akorát nemyslící idioty! A to samé platí pro scény jejich vyhnání z domu a odjezdu domů - na to by prostě nemohli skočit a věřit France Lole Potente (nechci moc spoilerovat). Warrenovi obecně jsou tady dost neakční a nefunkční - žádní paranormální frajeři! :-) Film mi přišel celkově o dost strašidelnější než jednička, ale já došel do kina už dost vynervovanej fotbalem se Španělskem... :-))) ()

gulista

Tak ako som niekedy nemal rád subžáner hororu paranormal / possession ako taký, tak sa postupom času pre mňa stalo pokračovanie Conjuring jedným z najočakávanejších filmov roka 2016. Vďaka dobrým výkonom postáv a samozrejme dobrému výkonu režiséra ide o film, ktorý zaujme nielen hororového fanúšika. Všetkému dodáva napätie skvelá kamera - dlhšie zábery, hranie sa s priestorom a celkovo vidíme iba to čo dovoľuje. 60% ()

Matli

James Wan překonává sám sebe. Srovnatelné, ne-li lepší jako jednička a tak to má být. Opět úvodních pět minut absolutně dokonalých, atmosféra tak hustá, že se ani nedá dýchat, ostatně jako během celého filmu. Hororovou atmošku střídají lekačky a že jich tam je. Sám jsem se lekl 3x a to je co říct na mě a v jednom filmu. Standardně lekačky předvídám nebo se prostě nelekám, ale Wan ví jak na mě:-) A scénář taky nemá chybu, není to jen obyčejné vymítání. Ještě teď mám husinu, když si vzpomenu na nějaké scény (třeba ta s obrazem:-) ) 94% ()

vojtaz

Moře lekaček. A dobrých lekaček. To je největší plus tohohle filmu. Přesun do Londýna (který je podle mě strašidelný i když zrovna ve vašem domě žádný démon neřádí) je taky fajn. Příběh už trochu slabší, stopáž zbytečně dlouhá, v tom byla jednička lepší. Stejně tak konec nic moc, bez překvapení (a přitom to šlo udělat o moc lépe! Rozehrané to bylo slušně). Ale film splňuje asi tak přesně to, co od něj čekáte - velká sranda při sledování, ale za pár dní si na něj ani nevzpomenete. Natož aby vás snad budil ze sna... 70% ()

Košoun

V zajetí démonů 2 není vůbec ale vůbec ničím originální film. Tisíckrát zfilmované téma strašení v domě a posednutí démonem, plné žánrových klišé. Ale nechápu, jak se Wanovi daří stále udržet takovou atmosféru, která vás strhne natolik, že si připadáte, že jste nikdy žádný paranormální film neviděli. Nevím jestli je děsivější samotná atmosféra nebo nečekané lekačky (asi dvakrát jsem doslova nadskočil ze sedačky), ale pokud je hlavní cíl hororu vyděsit, tak se v mém případě Wanovi podařilo i napodruhé. Na druhou stranu, jen málo hororům se to u mě nepodaří, ale to je vedlejší. Oproti různým béčkových filmů ještě musím vyzdvihnout herecké obsazení, především Vera Farminga to drží po herecké stránce na výši. Pokud ale hledáte originální hororový snímek, V zajetí démonů 2 to určitě nebude. ()

Endavour

Film bohužel postrádal šťávu jako tomu bylo v případě jedničky. Občas režisér Wan chtěl nastolit tak pochmurnou a děsivou atmosféru, že to až bylo úsměvné. Výsledným efektem bylo pousmání nad strašidly a bubáky šikanující jednu londýnskou rodinku. Průměrná hororová podívaná s mým hodnocením 60%. ()

warrenur

Za mna mierne sklamanie. Po velmi slusnej a "husto-atmosferickej" jednotke som cakal aspon rovnaky Wan-ov nater. Uvazoval som, cim som nebol az tak presvedceny a bola to zrejme neuveritelnost az komika niektorych scen v prvej tretine filmu, na ktorych "uveritelnosti", alebo aspon strasidelnosti sa malo zapracovat viac (policajti v dome tej haunted family a dalsie). Vera opat hviezdi. mam ju rad uz nejake tie roky, ale az serial Bates Motel a The Conjuring, kde hra trosku "pochybne" postavy, jej umoznili sa naplno ukazat. Nastastie hutnych scen nie je poskromne a tak mrazenie opat nastupi (scena s tienom mnisky a obraz bol v noci na sluchadlach masakralny :) ). Sice o hviezdu slabsie ako jednotka, ale v ramci zanru James Wan stale ma co povedat a ukazat. Dufam v dalsi, snad vydarenejsi hororovy kusok. Odporucam. ()

dawe787

Druhý díl předčil má očekávání, naprosto excelentní a s mistrovským zakončením. Sice mě mrzí, že každý druhý lepší horor zneužívá bezmoc malých dětí, ale trošku tro spravili s nádechem krásných songů Elvise a Clash :) ()

ASSBURGER

V tento film som fakt veril a aj ma nesklamal....Už od prvého dielu to malo sľubné pokračovanie, aj sa Jamesovi oplatilo natočil pokračovanie,neviem či ma v pláne z toho spraviť trilógiu ale dúfam že áno,už ked dvojka bolo bombová tak trojku (keby ju nedojebal samozrejme) by bola skvelá. Síce je pravda že nápady dochádzajú ale jemu dúfam nie :D bola by škoda zahodiť takú šancu na trilógiu akú ma teraz. Parádny soundtrack,kamera ,efekty...No radosť byť vystrašený :D ale správny horor to má obsahovať. Ako na rovinu no dvojka sa my zdala lepšia čo sa týka efektov,príbeh bol lepší v jednotke. Proste dúfam že tretie pokračovanie vážne bude a James trilógiu zakončí štýlovo ako sa má.. Ja v to verím...lebo sa dlhu dobu to je asi jediný poriadne natočení horro ked nepočítam SAW. Inak su všetky na piču (doslova). ()

TheSpearCZ

James Wan přinesl to, co každý horor nové doby má mít a první polovinu jsem si maximálně užíval, ale potom čím dál tím více zjišťujeme, že to je vlastně o tom samém a přestává to tu fungovat jako v první polovině, i tak se, ale jedná o nadprůměrný horor, vzhledem ke slabému žánru. Řekněme stejně dobrý jako první díl, pro někoho možná horší, možná lepší, já jsem si to užil. Čisté 4* ()

Saur.us

Pokračování geniálního hororu Conjuring jsem od začátku nedával příliš šancí. Ze zkušenosti víme, že pokračování přeci většinou nebývá úspěchem. Conjuring 2 pracuje se schématem pomalého přesunu od čistě duchařského hororu v první polovině do duchařského mysterózního thrilleru v polovině druhé. Wan tedy v omezenější a méně nápadité formě předvádí to co v jedničce. Dvojka není špatný horor ale už víme, že J. Wan dokáže točit mnohem lépe, mnohem nápaditěji a mnohem děsivěji. ()

fisus

Pravá hororová jízda.Wan to prostě umí.Valak je démon,který v podobě jeptišky umí nahnat strach a už se těším na spin-off Sestra.Není časté,že by měl horor přes dvě hodiny.Tady to rozhodně nevadí.Pořád se něco děje a hororových scén je víc než dost.Skvělá práce. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)