Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

NifKor

Jeden z nejlepších horrorů. James Wan mě oslnil jak úžasné filmy děla a taky jaké úžasné herce dokáže najít. Tenhle druhej díl je pro mě skoro stejně dobrý jako první. Akorát, že jsem na tomhle díle byl v kině takže jsem měl lepší feeling z toho ,protože jsem zažil lepší atmosféru v kině než být sám doma. Tento film si pro herecké výkony a dalších dost mega věcí zaslouží 5 hvězd a je to správný horror, který v téhle době chybí. 8/10 ()

HiddenDragon

Slusne pokracovani jednicky. I kdyz uz Conjuring Universe cita peknou radku vedlejsich filmu (Annabelle, Llorona, Nun), ustredni serie s Warrenovymi je pro me best. Tento dil se odehrava kupodivu v Evrope, v Londyne. Nemam to uplne rad, protoze to Amici radi pouzivaji, kdyz nevi kudy kam - tak premisti dej do Evropy, protoze to je pro ne desna exotika :) Zde se nastesti vyhli tradicnim klise a z Londyna tak vpodstate divak vnima jen jiny dialekt a trochu jine budovy nebo zabery z TV. Sympaticke je, jak to vzdy naroubuji na opravdu dohledatelne realne afery z minulosti. Tentokrat zacnou znamym Amityville (aka film "3:15 zemres") a posleze rozvinou evropskou zahadu "poltergeista" z Enfieldu. Libilo se mi, jak vetsina scen je udelana tak, ze pritomni Warrenovi (nebo jini demonologove) vlastne nemohou potvrdit, zda je straseni realne nebo vymyslene a vpodstate tim film dava misty zapravdu skeptikum. Presto ale zustava hororem, takze se napeti a strachu urcite nezbavite. Naopak nektere sceny jsou hodne cool a ocenit musim mladou predstavitelku hl. postavy Janet (Madison Wolfe), ktera je creepy casto vic nez spousta jinych bubaku :) A opet jako u jednicky doporucuju prostorovy zvuk, alespon poradny sluchatkovy surround, at si film uzijete. ()

Loki_Six

"There was a crooked man... and he walked a crooked mile; The crooked man stepped forth and... rang the crooked bell; And thus his crooked soul... spiralled into a crooked Hell; Murdered his crooked family... and laughed a crooked laugh." ()

Milano33

V akútnom a systematickom strašení sa pokračuje aj v druhom diely. The Conjuring 2 nám naservíroval ďalší neskutočne intenzívny zážitok, ktorý prináša rovnako silnú horrorovú skúsenosť, ako tomu bolo minule. Aj tu som sa húževnato musel snažiť vydržať ustavične vyvíjaný tlak na napätie a horrorovosť. Tieto aspekty ma opäť naplno pohltil do seba, čo bolo po pocitovej stránke naozaj úžasné, však o to sa už Wan postaral. James Wan si dlhšiu stopáž v pohode obhájil, príbeh aj v tomto prípade krásne odsýpa, má to spád a postupnú gradáciu. Do tohto pokračovania prináša Wan aj mnoho nového a inovatívneho. Predovšetkým si to môžeme všimnúť na kamerovom snímaní scén skrz jednotlivé postavy. Tento štýl natáčanie slúži ako forma vyprávania, keby sa nám premietne pohľad na dianie z inej perspektívy. Táto do očí bijúca nápaditosť vyžaruje zo sekvencie s Lorraine, kedy sa ona vteľuje a stotožňuje s prízrakom a spoločne s ním prežíva a odkrýva jeho znepokojujúci príbeh. V zrkadle alebo pri zdanlivom nabíjaní zbrane, je vidieť, ako sofistikovane sa s tým James vyhral, a všetko to pôsobilo mimoriadne plynulo a zrkadlový efekt zotrval v svojej plnej kráse. Ďalšiu sekvenciu, ktorú musím vynachváliť bola tá, v ktorej kamera snímala Edove zorné pole počas toho, kedy mu bolo znemožnené videnie. Áno, sú to úplne maličkosti, ale ja jednoducho takéto veci ocením. A ako sa hovorí, človek by sa mal tešiť z každej maličkosti. Temná atmosféra sa drží naprieč celým filmom, avšak naskytne sa tu priestor aj pre tie svetlejšie momenty. Takýmito priebojnými okamžikmi sú najmä tie, kedy sa do príbehu primiešajú aj veškeré tie emócie, ktoré zužujú diváka pri sledovaní krásneho vzťahu, ktorý panuje medzi Edom a Lorraine. Tak, ako veľmi som bol spokojný so vzťahom a chémiou medzi Patrickom Wilsonom a Verou Ann Farmigou v predchádzajúcom filme, tak v tomto druhom pokračovaní dostáva ich vzťah novú perspektívu. Som toho názoru, že Wan vyzdvihol tento románik ešte na vyššiu level než tomu bolo doposiaľ. Bola to súhra viacerých faktorov, ale primárne by som to pripísal k tomu, že obaja dostávajú viacej priestoru a scén, v ktorých sú iba oni dvaja, za čo som veľmi rád. Sú tu i také scény, kedy ani nemusia povedať, čo jeden k druhému cítia, stačia len ich vzájomné pohľady do očí, a je to úplne všetkým jasné. A s hudobnou zložkou sa tiež pekne vyparádili a zaznamenal som určitý progres, niektoré songy boli fakt dojímavé, najmä keď sa dávali do súznenia s ich (Ed + Lorraine) silným putom. Pohnutlivé scény sa kvôli hereckým prejavom dotýkajú diváka a nejedenkrát sa stalo, že mi ukvapla nejaká tá slzička. A ten koniec bol vyslovene eskalácia všetkých tých nahromadených emócií z filmu. To, čo som si odniesol z tohto filmu je, že strach môže prameniť z veľa vecí, ale mnohokrát to býva práve tak, že sa viacej bojíme o niekoho, že oňho navždy prídeme, než o démona samotného. Čo sa týka deja samotného, zasadenie z hľadiska obdobie je rovnaké ako v jednotke, aj tu máme citeľný sedemdesiatkový vibe. Avšak mení sa nám kontinent, tentoraz máme tú česť sledovať 70. roky v britskom prostredí. Príbeh, alebo skôr prípad, bol v tomto prípade o niečo komplexnejší a trvalo dlhšie než našej ústrednej dvojici prišlo na um, čo sa tu v skutočnosti deje. Moc tomu nepomáhal ani fakt, že oddeliť realitu od fikcie, bolo velice náročné a problematické. A presne na tomto stál celý prípad, bolo teda nutné dokázať, či je to vlastne fikciu - či je to celé len hrané, alebo či je to skutočné - démonské. Tentokrát sa ešte o niečo viacej priblížime k Peklu, keďže démon, ktorý prebýva v miestnom dome, je takmer neotrasiteľný a skalopevne sa drží svojho poľa pôsobenia. Nedokázal som si nevšimnúť, že Wan vsadil dosť na jump scary, ktoré majú pomerne hojné zastúpenie v tomto snímku. Z detí srší neutíšiteľný strach a neustále počujeme z ich nežných hláskov žadonenie, prosikanie a prosebné žobronenie o pomoc, čo účinne v divákovi vzbudzuje súcit. Pocit nebezpečia je neukojiteľný až do samého konca, nájsť pevnú pôdu pod nohami bolo vo väčšine prípadov velice náročné, stále pociťujete ten vibe, že za týmto prípadom sa skrýva niečo viac, len je to ukryté veľmi hlboko. Mrazenie vám prebehne po chrbte pri pomyslení na to, čo ďalšieho temnota v sebe skrýva. Náznaky tu boli zo všetkých strán, a na zloženie tejto skladačky bola potrebná trpezlivosť, keďže až časom sa dopátrame k všetkým odpovediam. (SPOILER!) Menom tohto démona je Valak, čo ma dosť prekvapilo. Totižto Valaka si prepožičali z démonologie, podľa ktorej je to pomerne známy gotický démon, samozrejme tu bol poupravený pre potreby filmu. Vo filme vystupuje ako mníška, v mytológii sa zase jedná  o démonského anjela, ktorý je spätý s dvojhlavým drakom. () (méně) (více)

borec999

Dôstojné pokračovanie megaúspešnej jednotky (ktorá je ešte o kúsok lepšia) a Wanove definitívne potvrdenie statusu najvýraznejšieho a najúspešnejšieho súčasného hororového tvorcu. Príbehovo je to síce znova len klasická ducharina, ale atmosférou, ľakačkami a prízrakmi (Valak, ale aj Bill Wilkins) tak pôsobivá, že ťažko nájdete v danom subžánri niečo lepšie. Na scénach strašenia vidno, že Wan má remeslo pevne v ruke a je len škoda, že ako režisér sa viac rozhodol do univerza Conjuringu viac nezasahovať, pretože práve od tohto filmu to začalo ísť s kvalitou filmov postupne a pomaly z kopca. V práci s postavami Wan tiež nie je najhorší, pretože aj momenty keď sa nestraší (napr. pasáže s Elvisovou piesňou) nie sú najhoršie a dĺžku 136 minút sa aspoň za mňa podarilo obhájiť a nenudil som sa. Záverečné vyvrcholenie z hľadiska logiky nie je 100%né, ale to v hororoch asi nebude nikdy. Celkovo poctivých 5* a za mňa ako fanúšika ducharin veľká spokojnosť. ()

matolas

Netreba sa veľmi zamýšľať, pripraviť sa na sklamanie v treťom akte a užiť si spŕšku nápadov v prvých dvoch tretinách filmu. ()

kukuuuc10

90% Kino. Jeden z mých nejlepších a zároveň nejhorších filmových zážitků. Opravdu! Měl jsem takové lekavé chvilky, až se ve mně dítě hnulo. Plný malý sál v havířovském kině se parádně bavil. Musím ocenit režijní dovednosti Jamese Wana, který se v hororech chytl, protože většina dosavadních chabých pokusů, mě od tohoto žánru docela odradily. Nicméně po tomto si dám zase od hororů pauzu. Bylo to fakt k pokakání!!!! ()

Badseeds

S kamarádkou jsme nedávno neoficiálně založily nedělní klub fanoušků hororu (máte pravdu, jsme dvě holky, které sledují snímek škvírou mezi prsty, zatímco ječí v kině a je jim skoro 27) a přestože jsem při Conjuring 2 prodělala pár poctivejch mrtvic, předchozí díl mi přišel děsivější. I tak mě u druhého pokračování potěšilo prostředí Anglie, scéna, kdy Ed Warren zpovídá ducha staříka s rutinou pracovníka KFC a celkově postava Eda Warrena, protože Mirky Dušíny můžu. Jen by mě zajímala jedna věc - proč jeptiška?! ()

Orthank

Wan dokazuje, že sa nenechá zastrašiť (heh:) pokračovaním a servíruje divákovi opäť jednu poriadnu nakladačku do gatí. Zbytočne by som sa tu vypisoval o kvalitách a zakopnutiach. Jednoducho povinnosť pre všetkých čo radi duchárčinu a samozrejmosť pre všetkých čo sa radi nechajú vystrašiť parádne vyhrotenou atmosférou. Wan to proste dokáže...a pevne verím, že ešte aj poriadne dlho;) ()

Zmrv

Wan prostě umí. Conjuring 2 sice není nic novýho, ale wanova režie a herecké výkony ústředního dua to pro mě stále vytahujou do vod nadprůměru. Ačkoliv paradoxně nejlepší částí filmu je ta v níž Warrenovi ještě do případu nejsou zapojeni. Zásadní zlom pak přichází asi po hodině, kdy už je to fakt klišé jako kráva, ale stejně mě to prostě bavilo. 75% ()

ElChe26 odpad!

Když jsem se podíval na celkové hodnocení filmu musel jsem si třikrát promnout oči a nakapat do nich oční vodu. 85%? Cože? Kurva za co? Po půl hodině jsem se v kině začal modlit, aby to už skončilo. Za dvě hodiny jsem se lekl přesně 2x, což je trochu málo na horor o stopáži 134 minut. Po celou dobu filmu jsem měl chuť vstát na celé kino zařvat: https://www.youtube.com/watch?v=Sa9AGQHRj0s nejstrašidelnější na celém filmu byly závěrečné titulky s popisem skutečných událostí. Trochu málo... ()

MareT.

Ja tomu strelim plny pocet! Jako sequel prekonava sveho predchudce a nabizi dokonce i lepsi pribeh. Je pekne videt, ze nekdo zapojil talent do psani scenare a pozvedl ohrany set up o stupen vyse. A pak je tu Wan, ktery proste umi a jde to videt! Dekujeme, hororovi fanousci budou urcite hykat! ()

ChrisBa

Znovu Wan dokazuje, že je najlepším režisérom hororov dnešnej doby. A robí to klasickým spôsobom, ako to všetci uňho poznáme. Budovanie strachu a napätia sú opäť famózne. Scény, ktoré majú vydesiť, majú tú správnu gradáciu a nitky sa uťahujú tak dokonalým tempom, že nenechajú v pokoji nikoho. Je treba pripomenúť, že tak ako v jednotke, ani tu Wan neprichádza s ničím novým. Straší nás 100krát videným, ale robí to tak remeselne výborne, že každému je to jedno. Konštrukcia príbehu a záverečné rozuzlenie/vyhnanie démona je o dosť slabšie ako v jednotke. Aj preto strhávam 1*. Napriek tomu je to znovu najlepší horor od posledného Conjuring. ()

Corpsegrinder

James Wan vsadil na jistotu a opět bere diváka na klasickou hru POZNEJ LEKAČKU neboť vám garantuju že v 10 případech za sebou jí budete čekat a ona nepřijde a teprve až vás rejža trochu podusí tak na vás vypustí nějakou tu posrávací scénu. A že jich tady je dost. Ačkoliv je zápletka víceméně stejná jako u prvního dílu tak strašení zde mi přišlo trochu víc hardcore a opět se zde duchové ukázali jako něco víc než jen poletující nábytek a prostěradlo s dírama na voči. Vera Farmiga a Patrick Wilson jsou sympatická dvojice stejně jako v prvním díle a spolehlivě to utáhnou i přesto že se jim do práce sere tlupa nesympatickejch dětí. Chápu lidi co jdou s hodnocením nízko neboť inovace je zde nulová ale proč měnit něco co se nám v minulejch případech tolik líbilo? Nejnapínavější horor minimálně do Wanova dalšího bubáčka. ()

Junglista

Kraťoulinká verze - Wan stále umí, ale kdo má od něj nakoukáno, bude trochu zklamán. Dlouhá verze - Původně jsem se těšil, že do více jak dvou hodin nacpe Wan takovýho strašení, že bych se moh i bát, bohužel ani omylem. Strašení je překvapivě dost málo, kvalita je pochopitelně na úrovni (i v případě lekaček, kde 2 mě fakt dostaly), ale koncentrace strachu je tak naředěná, že na 2 minuty děsu připadá 20 minut neděsu. Prostě hodina a půl je na horor akorát, abyste udrželi pozornost. Jinak Wan diváka nejdřív téměř nechá uvěřit, že už je vyčichlo a nic moc se dít nebude, ale ke konci začne přituhovat a divák očekává peklo. To se dostaví, jenže jsou tu dvě obrovská ALE... jednak způsob poražení démona je vyloženě trapnej a primitivní, tohle bych tedy od čtveřice scénáristů nečekal. Druhé ALE je, že to závěrečný peklo má sotva pár minut a upřímně, strach už v tom nefiguruje (ale jeden dědeček mrazíček se po mně proběh, to přiznávám). I když to vypadá, že jenom nadávám, tak pořád je Wan o mnoho levelů výše, než ostatní "horory", které se tu potácí okolo 40% a já nemám ani odvahu si je pustit. Ale já si prostě zvyknul, že mě v každym novym filmu dokázal něčím zarazit do gauče, to se tady bohužel nepovedlo a já s těžkým srdcem dávám "jen" za 4*. Ještě jeden klad s žánrem příliš nesouvisející - velmi vkusně vybraná hudba (Elvis, Bee Gees...) ()

Litvicek

Opět bez chyby.. Šikmé oko opět potvrzuje, že i když víme na co se těšit, stále se můžeme kvalitně bát. Výborné scény, budování napětí, špičkové herecké výkony a hudební doprovod. Menších nedostatků si skoro ani nevšimnete a jen si užíváte na doraz upgradovany horror movie. Tohle prostě neomrzí a budu nadšený, když se dočkáme dalšího pokračování. Jsem zvědav na hodnocení jedné místní Kachny. Kachno, opovaž se pak prznit tak kvalitní film! :-) ()

Hanys_

Wan je pořád třída, jenže už to všechno začíná být trochu ohrané. Jede se podle jeho klasických not, u kterých jsem sice většinu času měl hodně nepříjemný pocit, ale na 130!! minutový horror to prostě pořád bylo málo. Hlavně ta druhá půlka se fakt vlekla. ()

Pat.Ko

The Conjuring 2 je vynikajúci horor, Príbeh opisuje chudobný život rodiny v anglickom Enfielde, ktorá začína prežívať podivné udalosti vo svojom dome. Časom keď sa situácia začne zhoršova, sú Warrenovci kontaktovaní, aby tejto rodine poskytli pomoc. Strach prichádza pomerne často,pretože scény budú pretrvávať a prinesú obrovský pocit napätia, rozhodne vás donutia vyskočiť zo stoličky. Výkony V. Farmigovej a P. Wilsona sú vynikajúce. Uznanie majú aj detskí herci, svoje úlohy zvládli brilantne. Tento film je skutočne strašidelný vďaka J. Wanovi, ktorý je za kamerou skutočným majstrom. J. Wan nám tu zobrazuje skutočnú hrôzu. S týmto filmom som viac než spokoný. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)