Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Paldiny

Wan nám riadne vymäkol. Jeho druhý Conjuring je už iba zručne natočený hororík, v ktorom to hororové ale chýba. Necítim strach, nevidím nebezpečie, nestudia ma zimomriavky. Film je bez ostrých hrán, akoby režisér stratil jemu typickú dravosť, ktorou tak agresívne lomcoval minule, zároveň minimalizmus na akom si úspešne zakladal Insidious. Vyšší rozpočet pôsobí miestami na škodu (prerastlá postavička z detskej hry) a to ostatné? Stolička v pohybe už so mnou nehýbe, rovnako svojvoľné prepínanie kanálov, vyrastal som so starou Oravou. Vyslovene nahnevalo odhalenie toho, čo malo po prvom diely zostať skryté. Vítané osvieženie prinieslo až pár prešmyčiek vo finále, kedy sa aspoň po dynamickej stránke duplo na plyn. ()

Jespi

James Wan opět ukázal, že umí. Tento žánr má v malíčku a umí vyfiltrovat všechny ty otřesné zlozvyky moderních hororů. Sice jsem se teda u filmu ani jednou nelekl, ale chápu proč celé kino ano. U filmu jsem se vůbec nenudil, ba naopak napětí a zápletka mě nutily držet pozornost na bodu 100%. Někdy ve 3/4 filmu jsem sice začal trochu přemýšlet, že děj natahují a o 10-15 minut kratší stopáž by neuškodila, avšak než jsem stihl tento film za stopáž "zkritizovat," překlinul se do finále, které mě opět vtáhlo. Mimo jiné musím pochválit herecký výkon malé Madison Wolfe, která to zahrála hodně dobře. Abych jen nekritizoval, ve filmu mi určitě vadila postava "pokřiveného muže," nějak mi do toho nesedla a spíš bych tuto postavu viděl v nějaké Burtonovce. 80% ()

Sufferer

V prípade ktoréhokoľvek iného tvorcu by sme si vzhľadom na rozpočet a žánrové súvislosti zrejme ťukali na čelo a vraveli o prehnaní peňazí komínom. Rentabilita a úroveň kvality idú proste ruka v ruke. Aspoň zvyknú. Zlé jazyky hovoria, že režisérsky návrat šikmo-okého krstného otca hororovej moderny ku koreňom nesie známky akéhosi remeselného vyhorenia. To sotva. Dobre vedomý si toho, že s ostrieľaným divákom hrá slepú babu cez priesvitnú šatku, Wan odkazuje na archetypálne podložie (pod)žánru a zároveň vyzdvihuje postavenie postáv z mäsa a kostí, ich prežívanie konkrétnej skúsenosti z viacerých uhlov pohľadu, interpersonálne emócie, ako aj posolstvo, že všetko zlé je na niečo dobré. Na prstoch jednej ruky dokážem spočítať, koľko pokračovaní hororových titulov si na svoju cestu do filmovej histórie do ruksaku nepribalilo pocit zbytočnosti a ešte menej takých, ktoré ma počas stláčania atmosférickej harmoniky dokázali rozradostniť tak precíznym aranžovaním scén, rámcovaním obrazu, strihovou skladbou a zvukovou stopou. Atta boy, James. ()

MatoFILM

James Wan je majster svojho remesla a predvádza to aj v tomto filme. Výborná kamera, kompozície, atmosféra, to všetko tam je ale....ten scenár. Obohraté, nazaujímavé proste bez pridanej hodnoty. Škoda. Stále je to nadštandardná práca v porovnaní s konkurenciou ale na to sme si už u Wana zvykli nie ? ()

Vadriano

Tentokrát jsem na nekoukal sám, spala vedle mě moje přenádherná Tulip. Pro mě znova to samý, za ty dva roky jsem snad ani žádný jiný horor neviděl, ale stejně si myslím, že tohle je mezi nimi absolutní špička. ()

Káronoš

Scéna s obrazem jeptišky mě ještě pár nocí strašila. Kvalitně odvedené řemeslo se vším co od hororu očekávám, jak je u Pana Wana zvykem. Jediná věc co mi trochu vadila byla divná stylizace Cricketmana, ale nijak zásadně to můj hluboký požitek v kině neovlivnilo. *****napětí, strach, ale v malém měřítku i zamilované a hřejivé scény a pár hlubokých rozhovorů. Beru to jako příjemný bonus k výtečnému hororu***** ()

Asmodin

James Wan je ve většině případů zárukou kvalitního hororu a ani s tímto snímkem nezklamal. V závěru jsem měla fakt husinu. Teď se jen bojím, že někdo natočí další díl, který nebude až tak skvělý viz Insidious 3. Zajímalo by mě kde bere tu inspiraci k podobám svých příšer. ()

Adam_Musil

Nemusím se asi příliš rozepisovat, protože je podle mého hodnocení jasné, jakým směrem se bude můj komentář ubírat. Jedná se o excelentní dílo, skvěle zvládnutý horor a perfektní podívanou plnou napětí od začátku až do konce. V rámci hororového subžánru Ghosts/Religions/Paranormal bych tento snímek hodnotil jako režisérův nejlepší, to znamená, že určitě předčil svůj první díl a i "Insidious" s jeho oběma pokračováními. Oceňuji úchvatný výkon velmi dobře zvolené mladé herečky Madison Wolfe. Děsivější horor byl v roce 2016 asi sotva natočen, nemám co dodat a doporučuji zhlédnout ostatním. ()

TERRORDROME

Úvodná "hravá rekonštrukcia" Amityvillského prípadu ma bavila a London Calling uviedol na scénu novú rodinu na holenie, respektíve strašenie. To ctí všetky tradície ako trasenie posteľami, samovoľné pohybovanie hračiek a deti hovoriace hlasmi starého tuberáka čo 40 rokov fajčil gumáky. Strašidelných atrakcií je veľa a väčšina z toho je očakávaná klasika, ale niektoré sú aj celkom zaujímavé, trebárs scéna tieň a obraz zubatej mníšky či zmena psa na vysokého kostnáča. Paradoxne práve tieto najviac zapamätateľné momenty kazia hororovú náladu svojou rozjuchanou komiksovosťou a príliš okatým CGI prevedením. Bezcitné hustenie klišoidných či animácky cartoonových bu-bu-bu momentov príliš nevydesí a navyše aj ten príbeh sa tradične prepadáva do močiara plného demencie a špenátu. Finále je kopa hovna a ústredný démon Valak úplný kretén. Hrdinovia v najvypätejšej situácii vďaka značne nepravdepodobným indíciám vytiahnutým priamo zo zadku zistia že im niekto z onoho sveta podstrčil pod nos bieleho koňa v podobe prízračného dedka čo hryzie deti svojim riedkym chrupom. Démon spriada extrémne komplikované plány hodné poručíka Colomba, ale po vyslovení svojho mená ( ktoré vám povie na požiadanie ) proste zmizne v obláčiku dymu, to si zo mňa asi len pán Wan usiera. A určite aj v scéne kde odborníci na paranormálno po všetkom čo tam zažili a videli prídu kvôli záberom na dievčatko rozhadzujúce taniere po kuchyni k záveru že to bol celé iba podvod. Tak stupídne dejové barličky kvôli mrzkému a rádobydramatickému efektu nežeriem rovnako ako ten špenát. Jeden bod za to že sa film nevlečie a druhý za Patricka "Sovu" Wilsona a jeho číslo s Elvisom. ()

SHit4U

Džejms Van by si měl dát jednu dekádu od hororů pokoj. Je až příliš často vidět, že si vkládá do filmu scénky pro svoje vlastní pobavení, aby z natáčení vůbec něco měl (viz scénka s kamerou atd. minule švanda s míčem). Ale to mi vlastně ani tolik nevadí. To, co mi vadilo, byl démon Nuda, který posedl Wana. Prvních 45 minut, nebo spíš míň, ale nemíním to přesně hledat, protože se k tomu filmu nechci vracet, je naprostá krása! Postupné budování atmosféry, krásná práce s kamerou, bohužel trochu na sílu vecpané Amityville, ale pan Satan odpusť, se postupně změní v efektní záležitost posedlé adolescentky s divnýma očima a špínou za nehty. Atmosféra opustila strašidelný dům a posedlý Wan dirigoval ansábl lehkým mávnutím znuděné ruky až do konce. Je mi z toho trochu smutno, protože trenky, které se mi při sledování Wanových hororů zbarvili do hněda, mám vystavené na čestném místě hned pod plakátem Very Farmingi (je to prostě kus). Wan by měl natočit parodii na cokoliv, protože ty scénky, na které jsem si stěžoval na začátku, mě vlastně bavili na celém filmu nejvíc. A to je samozřejmě u hororu špatně...silné dvě nebo slabé tři znuděné vyhasínající hvězdy. ()

Patrik256

Rozpočet_ 40 milionov dolarov // Tržby_ 320.3 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 16 004 199 KČ // Diváci v ČR_ 115 633 // Tržby v USA*_ 102.4 miliona dolarov ()

Warle

Druhý Conjuring má stejně jako první díl úžasnou atmosféru (James Wan ftw), díky které dokážete s klidem zapomenout na veškeré logické nesrovnalosti a absurdity, které prochází celým filmem. Také na slabší scénář - celkem souhlasím s POMO i jako neznalec Wana. Není to zrovna lekačka nebo bojavka (přeci jenom to vyústění scén je ve většině případů dost předvídatelné a očekávané), ale s klidem můžu říct, že ta jeptiška je boží, ačkoliv nic neřekne za celý film. Například ta scéna s jejím obrazem byla vynikající. Od ní by se mohl učit i mocný a velký "IT". Ze závěru by se asi dalo vytřískat trochu víc než jen její jméno, ale jinak jako celek určitě fajn kousek, který nijak neurazí. Stejně jako u prvního dílu to je na 4* úplně v pohodě a na sequel s ní se určitě podívám, i když to kvalitou už asi nebude tak valné podle prvních ohlasů. ()

Rozjimatel

2,5  "Raz pochybný muž šiel a ten pochybný mal cieľ."  Hororový príbeh "podľa skutočnej udalosti" s veľmi intenzívnymi "strachopudnými" scénami a parádne démonickým záporákom. Film ale dopláca na akýsi mdlý, občas dokonca hlúpy príbeh (scenár), ktorý nedrží pokope a kvôli ktorému časom začne upadať aj tá výborná strašidelná atmosféra. Postavy sa chovajú dosť neprirodzene, čudne sa tvária, vrátane Warrenovcov, ktorí sú už miestami otravní. Mnoho originality tu nenájdeme, jedná sa o kombináciu viac krát videných, klasických vecí, len výnimočne príde nejaký vizuálny nápad (rozostrená postava dievčaťa meniaca sa na démona). Ako bolo v komentároch veľa krát spomenuté, najlepšia scéna je paradoxne tá úplne nehororová, v ktorej sa hraje na gitare Elvis. Oproti jednotke je to určite kvalitatívny prepad, stále však ide v rámci žánru o nadpriemer. ()

Kejf.

Opet typicky Wanuv rukopis. Perfektni kamera, perfektni lekacky (u trech jsem se malem pos***a), perfektni atmosfera. Vylozene se mi libilo navozeni 70.let, na to se krasne koukalo :) Ale zase na druhou stranu, co se lekacek tyce, se uz trosku obavam toho, ze nas uz Wan nema moc s cim prekvapit. Ve scene s houkajicim hasicakem mi prislo, ze dokonce vykrada sam svuj Insidious 2. Kazdopadne stale to funguje, pri lekackach byly citit vibrace a odfrknuti ze vsech stran lidi v sale. Jako uz v prvnim dilu musim vyzdvihnout mlade herce, ktere vydeseni hraji presvedcive :) Za me asi slabsi nez jednicka, ale porad i tak silna 4*. Budeme se tesit na dalsi infarktovy horor :) *Menim hodnoceni na 5* :) ()

Spacecore

3,5 hvězdičky.. líbilo se mi to víc jak jednička.. bavily mě herecké výkony, režie, jako film to fungovalo skvěle, jako horor slabší, nezávislé hororové kousky fungují víc, ale na mainstram produkci dobrý (v kině) .. ()

Magika82

Vzhledem k tomu, že se jedná o snímek natočený podle skutečných událostí, ač si jako vždy dramaturgové přikoření děj, byla jsem velmi mile překvapena tím, že režisér James Wan - patrně díky pochopení principů chování duchovních démonických entit ze zkušeností manželů Wardových - (pozn. Neplést s démony, tedy padlými anděly) neustoupil od pravděpodobnosti, že zfilmování této události bude zkrátka podobné události, kterou natočil v roce 2013... Postup ataku vůči jednotlivci či celé rodině ze strany duchovních démonických entit, má vždy velmi podobný průběh. James Wan se tohoto faktu nezalekl v tom smyslu, že zfilmováním podobné události narazí na nepochopení a nevděk diváků i kritiků. Ba naopak! Dále velmi kladně hodnotím snahu o co možná největší dosáhnutí ztvárnění reálií osmdesátých let. A rovněž nelze pominout jeho dokonalé navození amplitudy oddechu až téměř romantického, jenž o pár vteřin později vystřídá prudce narůstající akce a napětí. Akceptace nezvratných faktů podobných událostí, snaha o jejich pochopení a následné ztvárnění do filmového snímku s velmi dobrou výpravou a skvělými hereckými výkony zvláště Very Farmigy, tomuto snímku a režiséru Wanovi přináší můj právem zasloužený potlesk a obdiv nebát se opět držení faktů. 85% a tedy hvězdy 4+ . ()

Cement73

Absolútna hororová bomba. Zrovna som sa vratil z kina a ešte stále ma naháňa "Marylin Manson" 😂 Skvele urobený horor. ...a tým drístačom čo tu vypisujú kraviny o rutinní záležitosti alebo přešlapování na míste odkazujem: "tak to udělej líp" ty mudrlant! V rámci žánru jasných 100%. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)