Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Lkn

James je pánem svého řemesla. Příběh je sám o sobě dost silný natolik, aby lidi vystrasil. I sebevetsi ateista musí mit chvilema nahnano z představy, že je něco pravda! ()

XXXXXXXX

Obýwák si po třech letech střihnul reparát své úspěšné hitovky a patrně aby diváka hned na začátku pěkně nasral, tváři se, jako že se díváme na remake 11! let starého hororu. K tomu všemu má ještě občas účastník projekce i pocit, že chvílemi si tam z jiného horroru přišel odskočit i Babahňup, zdařile mu k tomu všemu sekundoval malý Džošua a aby byl výsledný mindfuck opravdu kompletní, přísahal bych, že na mě odněkud pomrkával i tenhle rok starý průser! Díky Krišnovi tam ale nikde nepobíhal reinkarnovaný Elvis, chyběl tam souložící Američan a na druhou stranu dveří jsme se taky podívali jen letmo. Pořád mi ale přijde stejně úsměvné, že ducháčci se stále nenaočkovali proti té trapné alergii na krucifix, a příslušníci onoho podsvětního kláštera by si taky čas od času mohli opláchnout ten věčně moukou zapatlaný xicht! I tak si ale výsledek, ve srovnání s některými výše vyjmenovanými horrorovými průjmy, zaslouží lepší než průměrné hodnocení... ()

vieriX

Od jedničky tu nebyl lepší horor který by vytvořil tak děsivou atmosféru. James Wan to opět zvládl ještě vygradoval a překonal jedničku a že jde o skutečnou událost o to lepší.Naprostá perla. ()

intro

Trochu zklamání, sice pořád velmi kvalitní horor, ale už bohužel tolik nezafungoval jako první The Conjuring. Ovšem i tak silný nadprůměr. Dávám 75% ()

iN

Asi kvůli tomu, že když se před třemi lety spustil velký hype okolo jedničky, tak trochu mě to míjelo. Asi proto, že jsem od dvojky nic moc nečekal. Asi kvůli tomu, že jsem si ji pouštěl sám a ještě k tomu před půlnocí... Ale u dvojky The Conjuring jsem se zase jednou po dlouhé době regulérně bál! Vůbec mi nevadily už klasické lekačky s odrazy v zrcadle/TV nebo dlouhými záběry za roh – naopak, právě to jsem si užíval nejvíc. Je to klasika dovedená do dokonalosti: ať už výpravou, scénářem, zvukem nebo „strašáky". Zaujala mě i kamera se svými průlety domem různými dveřmi, okýnky, podhledy – prostě až na toho Patricka Wilsona nemám co vytknout:-) Hraje skvěle, ale jeho obsazení do série The Conjuring a zároveň Insidious mě prostě pořád mate. Přesto si ale tenhle film pět hvězd ode mě zaslouží. ()

Olafsson

Pár opravdu dobrých lekaček, jinak celkem nuda, hlavně v druhé půlce filmu.. Jednička byla jednoznačně lepší.. ()

DoNotCross

Kvalitou hodně těsně za jedničkou, což rozhodně potěší. Ale přeci jen se jednička mohla pochlubit strašidelnějším prostředím i lepším bubákem. (nasraný důchodce má své momenty, ale přeci jen je to trochu úsměvné, s podobnou dikcí se s vámi v tramvaji hádají o místo) Vedle toho scénář krapet podebilněl a rodinná idylka Warrenů film zbytečně ředí. Ale komu se líbila jednička, dostane tady v podstatě úplně to samé, točené se stejnou láskou a citem pro žánr. Klidně by mohla být trojka, snad jen Warreny už vyměňte, protože jsou to oba taková skautíci, že to leze na nervy. Nebo! Nechat zmasakrovat v úvodu! ()

B_Dup

Pro mě film roku 2016. Očekával jsem velmi kvalitní pokračování duchařského vyprávění a dostal jsem ještě více, než v co jsem původně doufal. ()

SAINTS

James Wan nesklamal a natočil kvalitny horror ktoremu nechyba prvotriedny strih,kamera a herecke vykony (hlavne predstavitelka 11-ročnej Janete si zasluži uznanie ako svoju rolu zvladla).Film nema takmer žiadne hluche mista a Wan nam pripravil paradne finale. ()

ostravak30

Pečlivě jsem pročítal komentáře mých předchůdců a každý má něco do sebe. Nicméně...od hororu čekám, že se budu lekat, v noci bát chodit na záchod a od příběhu dle skutečné události, že bude...dle skutečné události. A to zde bylo vskutku naplněno. Jistě, některé scény mohou působit trapně či přehnaně, nicméně pořád se bavíme o příběhu dle skutečné události. Nikde se nepíše nakolik se tvůrci drželi pravdy a kolik si toho vymysleli, ale pakliže budu počítat s tím, že se pravda odvíjí většinou na základě faktů, pak je vše v pořádku. Nebudu si přece pravdu upravovat jen proto, aby to na plátně vypadalo líp. Někdy je zkrátka skutečnost mnohem jednodušší. Nemůžu souhlasit s tím, že by scénář byl průměrný. Myslím, že je poměrně kvalitní a slovo poměrně je na místě. Oscara bych za to nedal, ale vzhledem k příběhu a stylu vyprávění nebyl špatný. Mě se líbila hudba, člověk se správně vylekal a démon byl opravdu hororový. Lekaček nebylo málo, jak uvádí někdo pode mnou, ale dost a také nevím, co by hodnotící úplně čekali. Když ve dvaceti hororových filmech duchové převracejí židle, tak zde budou tančit kozáčka, jen aby byly originální? Duchové zkrátka dělají hodně podobné věci a vymítají se pořád stejným způsobem. Příběh je zajímavý, napínavý a musím říct, že vzhledem k v poslední době chudobné sbírce hororů je to docela zajímavá podívaná. Nečekal jsem vysoce umělecký film a nedočkal jsem se ho. Za to jsem čekal děsivý, napínavý horor a dočkal jsem se ho. Takže otázka není proč maximum, ale proč ne? Závěrem musím dodat, že moje hodnocení vychází z faktu, že jsem shlédl druhý díl, ale jednička mi zatím unikla. ()

LadyD

A pokračujeme v krasojízdě! Stejně jako první díl, i tento si mě získal. Miluju horory a zvláště ty "skutečné". Jednička mi sice přišla o malinko lepší, ale byl to opět nářez. Teda aspoň pro mě. Klidně bych uvítala další díl. Tento typ filmů mě prostě nikdy neomrzí. ()

Hjuud

O řád horší než jednička, přesto se jedná o velmi zdařilý hororový snímek. Palec nahoru za oslnivou Veru Farmigu a šikovně ukázanou nedůvěru některých protagonistů v jakékoli možné nadpřirozeno. Poctivé 4* ()

marek29

Nechci hodnotit s jedničkou, ale skoro bych chtěl říct, že lepší kdyby tu náhodou: :( Všechno je uvěřitelné, až na závěrečnou slátaninu ostrých dřevěných hrotů vytvořených bleskem, lidí kteří je netouží překrýt ani otupit tyto hroty a raději si sekyrkou prosekávají cestu do sklepa skrz dveře. Místo toho, aby osekali strom před domem, na který se 10min snaží spadnout chlap s holkou :D Tu mohl mezitím vyhodit/vytáhnout/ 3x zpátky a místo toho čeká, až se na garnyži utrhá i poslední kolečko a jeho žena po vyslovení jména démona všechny zahrání, tím že svýho miláčka chytne za ruku. Jasně dramatizace, ale co je moc, to je příliš :D 3 bez milosti i když film je celkově asi na 90 aspoň co do žánru hororu. Wan je mistr a tady konec přece jen trošku ulítl v uvěřitelnosti - proto tři hvězdy. Maucta :-p ()

Gamekeeper77

O co je jednička nečekanější, temnější a děsivější, o to je dvojka transparentnější, plnější všeho a hlavně tlačící strachu a úlekůchtivého diváka přesně tam, kde chce bejt a kde ho chce mít a i když to může místy působit možná trochu lacině a prvoplánově, tak to sakra funguje a ja měl i podruhý co dělat, abych neměl bláto na hřišti. 88%. ()

adamix

Po druhýkrát to už nie je ono, i keď stále môžem skonštatovať, že Wan svoju značku vie obhájiť. Pri jednotke ste tie opozerané situácie tolerovali, pretože vám to kráľ hororu predviedol v tak intenzívnom prevedení, že ste sa nevládali nadýchnuť od zľaknutia a už to prišlo zas. Ale čo z toho, keď je to znova to isté, len inde a bez lákačiek? A ten námet?! Mníška - démon, ktorý využije ducha starého majiteľa domu, aby zničil niekoľkočlennú rodinu s deťmi a manželský pár Warrenovcov... Tri štvrtiny udalostí je tak okato vymyslených, až celý príbeh stráca na váhe. Tú rodinu som ale ľutoval, a ľútosť v tomto žánri pociťujem výnimočne. Znižujem na 3*. ()

Mateyf.Iks

James Wan je nejlepsi horror rejza soucasnosti. Jen on umi pojmout klise tak, ze z nej udela jeste vetsi klise a me to nevadi. Vsechno funguje a ja se krasne nechavam vezt na jeho vlnach. ()

AlexUnited

Začalo to veľmi dobre a do istého momentu si tento horor udržal vysokú kvalitu hlavne čo sa remeselnej stránky týka, najmä treba vyzdvihnúť špecifický štýl pohybu kamery, čo malo za následok hustú atmosféru a napätie a pre mňa dve pomerne nečakané a drsnejšie ľakačky. Prostredie a postavy taktiež fajn, takže kde je hlavný problém? Nuž v tom, že záver mi pripadal dosť lacný, odfláknutý, nezaujímavý, divno pozliepaný a bolo mi vlastne úplne jedno ako to celé dopadne. ()

George8

Když se řekne Conjuring, v hlavě se mi to automaticky spojí s Jamesem Wanem, protože tyhle horory o démonech fakt točit umí. Kvalitní řemeslo. Viděno v Golden apple cinema ve Zlíně a chybu jsem rozhodně neudělal. Za mě jeden z nejlepších hororů za posledních snad 20, možná 30 let.. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)