Strážci Galaxie Vol. 2

• Nizozemsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

Marvel si na přelomu druhé a třetí fáze svého nezměrného univerza pojistil svůj standard. Sólovky mají svoji sílu, humor a jasný cíl, týmovky pak jdou ambicemi o něco výš a hrdinové se v nich vypořádají s obecnějším problémem, který trápí celou společnost. A do toho si přijdou Strážci galaxie, všechno rozbourají a svou odtržeností od ostatního dění zase zvítězí. Nevím, jak to James Gunn dělá, ale ať chtěli fanoušci cokoli, on snad dokáže uspokojit každého. Týmová práce, hašteření mezi Strážci, silné příběhy jednotlivců, jedinečný nepřítel, změny stran, rozvoj známých vedlejších postav, dojemné katarze a na pozadí toho všeho opět i originální a neoposlouchatelný písničkový soundtrack, dokonale podporující vtípky jako od správného zastydlého puberťáka. Za překvapivě velký risk považuji změnu nálady při finálním boji, protože v prvním dílu se i v těch nejdramatičtějších chvílích hláškovalo a vůbec všelijak blblo, zatímco teď se atmosféra v kritickém bodě přece jen na slušnou dobu zmrazí. Právě tady série do jisté míry dospívá a příště bude muset přijít s něčím novým. Jedna konkrétní potitulková scéna ale naznačuje, že to nebude problém. Velké díky za tenhle ohňostroj nápadů, který ani na minutu neustává.(14.5.2017)

Prozatim jen 4hvězdy... Musím se to nechat rozlezet v hlavě. Nedostal jsem zase až tak to, co jsem čekal....(4.5.2017)

Pri jednotke som povedal, že sa mi už dávno nestalo, aby som zo žiadneho fórika absolútne nepociťoval nútenosť. V druhej časti to síce úplne neplatí, pretože sa v nej nachádza také veľké množstvo srandy, že sa jednoducho nemohol každý joke vydariť. Ale nevadí, pretože pri drvivej väčšine z nich som sa v kinosále naozaj z chuti smial, až ma na konci škrábalo v hrdle od zakašliavania. Príbeh bol síce trochu plochý, záporak nie úplne dokonalý, ale bavil som sa na úrovni a od podobného žánru žiadnu hĺbku nečakám. P.S. Yondu je naozaj borec. Nech už je tu trojka!(8.5.2017)

Záporák je poměrně atypický (v dobrém), příběh doplácí na překombinovanost, ale dá se. Co se ovšem nedá, je tým. Gamora je víc chlap než ženská, potetovaný kolohnát je nevtipný a těžce nesympatický, baby Groot je zábavný tak 10 minut a sarkastický (ne)Mýval už podruhé řeší to samé dilema. Všechno tak táhnou postavy vedlejší, nové i staré, jmenovitě pak Ego (skvělý Kurt Russell), Yondu a Broučice. Zvláštní... V prvních "Strážcích" jsem s postavami neměla sebemenší problém a teď dávám jen Prattova StarLorda. Ale jak se tak na to dívám, ani takto markantní pokles kvality neodradí fanoušky / fanynky Marvelu od toho, aby sázeli pětky.;-) P.S.: Zkladnělá Ubula a zdegenerovaní zlatí trotli = totální fail.(14.5.2017)

Strážci galaxie jsou pro mě nejzajímavější hrdinové z MCU a ve svém druhém filmu neztratili nic ze svého kouzla. Jejich hašteření je setsakra vtipné a každý z nich má obrovské charisma. Oproti jedničce je příběh přímočařejší a působí méně epicky, ale James Gunn překvapivě přidal na drsných tématech (např. příběh Nebuly nebo Yondua) a je více osobnější a emocionálnější. Divákovi poskytne spektákl pro oko, vtípky, popkulturní odkazy, dojetí i pár námětů k zamyšlení. Líbí se mi, že pokračuje v objevování tématu rodiny (napjatý vztah Nebuly a Gamorry, problematičtí otcové, nalezení "adoptivní" rodiny), což je u letního spektáklu poměrně nečekané. Kdyby měl Marvel koule a nechal Gunna jít ještě více do hloubky, mohli být Strážci galaxie 2 na podobné úrovni jako letošní Logan. Jenže MCU holt musí být pro rodiny a fanbóje, takže něčeho opravdu výjimečného se od nich dočkáme jen těžko. PS: Jo, a baby Groot je boží.(24.6.2017)

• mzss1

|40%| Shodou okolností mi to uniklo v kině. Tolik jsem se na to těšil. První díl se povedl, sice to není taková pecka jako Iron Mani, Avengers apod., ale přesto se jedná o výbornou oddychovku. No, ale tohle pokračování se tomu ani náhodou nemůže rovnat. Nevím čím to je (možná to bude i tak trochu mnou), ale mě to celkově moc nesedlo. V jednom kuse jsem se nudil, i ten scénář mi přijde takový nemastný neslaný, bez náboje, bez nápadu apod. Po skončení jsem dal 3*, ale nyní musím snížit na ty 2*. Šlo to úplně mimo mě. Akce byla rozložena po celém filmu, nebylo jí kvantum, ale dostatek ano. Nezaujala mě ani jedna scéna. Dokonce i vtip tu dost ubyl. Klíčová menší pointa s K.Russellem je dost předvídatelná. Postavy to zahráli dobře, ale přišlo mi, že to sehráli už s donucením. Jsem zklamaný, čekal jsem zábavnou marveláckou jízdu a ona to byla sterilní nuda. Ani to cameo se S.Stallonem mě moc nepovzbudilo. Snad budou další marvelovky lepší, ale už by je neměli tak často točit. Všeho moc škodí. Většině lidem se to bude asi líbit, červená barva, pecka, ale já se tentokrát k vlně nadšených nepřidám. Bohužel.(1.9.2017)

Jeden z mála filmů, během kterého jsem se začal zajímat o všechny ty fantastický nápisy na kelímku Koly. Dyť tam jsou vytesaný moudra z kamene!!!(18.5.2017)

K jedničce Strážců jsem měl poměrně dost výhrad. Zřejmě jsem byl až moc "přehypovaný" a nebyl jsem ani zdaleka tak spokojený, jak jsem zrovna u tohoto námětu očekával. Ovšem vše, co se mi chybělo v prvním dílu, mi James Gunn a spol. naservírovali v pokračování v míře vrchovaté. Vtipné od začátku do konce, Drax je zde naprosto fenomenální, audiovizuálně oslňující, ač bych možná subjektivně ocenil více trochu profláklejších osmdesátkových hitů jako v jedničce, a i přes lehce přepálenou stopáž ty dvě a čtvrt hodinky utečou jako prd. Oceňuji snahu o nahlédnutí do psychologie jednotlivých postav, které bylo na komiksové poměry poměrně slušné, navíc emotivní scény fungovaly na jedničku. Shrnuto podtrženo, pokud mi jednička stačila vidět jen jednou, dvojku si s chutí zopakuji - a ne jednou. P.S.: BABY GROOT JE BŮH!(26.5.2017)

Příjemná koncovka 6. ročníku Fimového víkendu ČSFD. Očekávání se splnilo. Opět jsem si mohl užít skvělou, vtipnou, akční odreagovačku. Přesto je pro mě díl první o chlup lepší. ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice)(6.9.2017)

Obsahovo aj formálne na podobnej úrovni ako jednotka, len sa mi zdalo, že oproti jednotke tu bolo menej hlášok a vtipných situácií, hlavne v spojitosti s postavičkou Rocketa. Tiež časť, kde Strážcovia pobývajú na planéte Ega ma bavila menej, ale koniec už bol zase výborný, akčne a vizuálne bombastický. Veľká spokojnosť, slušný nadpriemer. 80/100(23.8.2017)

Momenty to má vpravdě geniální (při neřízeném jednání Baby Groota nebo při shánění lepící pásky v bitevní vřavě jsem řval smíchy) a vztahy mezi kladnými hrdiny jsou velmi dobře a systematicky rozvíjeny v rámci této epizody i napříč celkovým příběhem, ale to dějové schéma ..... To je bída třená s Draxovými výkaly proslulými jejich velikostí, kde sice vše probíhá tak nějak srozumitelně a logicky, ale zároveň absolutně schází moment překvapení či více vtipných situací, které by nevycházely jen z neustálého hašteření svérázných postav a roztomilého buranství Draxe, který je tentokráte jasným highlightem filmu. A už to je zkrátka zklamání, když jde o pokračování megahitu, který si dokázal z plochých schémat svých marveláckých fellas udělat před pár lety velkou a scénáristicky sevřenou legraci. Tady možná zbyla halda nadhledu a snaha o neustálé džouky, ale celé nastínění i průběh záporáckých obštrukcí smrdí nudou a nevynalézavostí a divák jen tupě odpočítává jeden standardní komiksový zvrat za druhým. Těšit se na další kick ass dobrodružství téhle partičky ale určitě nepřestanu, pořád vidím hodně velký potenciál, ať už s Rockym nebo bez něj.. 70%(25.8.2017)

Všeho víc, greenscreenu i příběhových nesmyslů a patetického bulšitu, zato vtip střílí z dobré poloviny mimo - a duše prvního dílu umřela někde cestou. 6/10(23.5.2017)

Podle očekávání jsem byl spokojen, i když žádný převratný příběh se nekoná a kulisy jsou jako vždy vypůjčené tu ze StarTreku, tam ze StarWars, což je jedině dobře. Opět vesmírná taškařice, která je pro o něco starší publikum než jednička, leč v Deadpoolových stopách nejde ani omylem. Nejlepší je samozřejmě Rocket Raccoon a jeho rafinované pasti (ozbrojenci levitující nad špičkami stromů pobavili). Zklamáním pro mě byla malá větev Groot. Zřejmě návnada pro dětské publikum, které sice Hlavu 22 nečetlo, ale plyšáky, nebo dřeváky s velkýma očima má rádo. Starý Groot mi fakt chyběl... Hýřící barvami tak, jak se to od comicsového filmu čeká, místy ukecané a nudící, v akci výbušné. Především pro fanoušky, intelektuálům nepomůžou ani kultovní odkazy na kulturu obecně. Snad jen to hudební retro začíná být ubíjející, ale budiž...4,5*(7.5.2017)

Guardians vol. 2 bola určite jedna z vecí, na ktoré som sa naozaj tešila. Pravdaže nie nadarmo. James Gunn si zobral scenár z jednotky, a podla šablóny pripravil zábavnú oddychovku, pri ktorej nemusíte deťom zapchávať uši, lebo tie nadávky nemôžu počuť (až na detaily o orgánoch Ega, ale to neboli nadávky). Avšak dynamika príbehu začne po prvej polhodinke niekde stúpať na brzdy a vy ste vhodený do víru všelijakých ospravedlňovačiek, povzbudivých slov i hádok. Počas sledovania filmu to nerobí také problémy, lebo občas do tohto "príbehu" šplechnú akýsi starý, dobre fungujúci vtip. Preto sa mi zdá, že každá scéna vo filme je pripravená ponúknuť to, čo chce divák. Vtip, akcia, sentiment, "kvázi romantika" sa striedajú tak, že vás nič neprekvapí. Neviem, či sa potom nestráca podpis režiséra a scenáristu. Či to nie je potom viac dielo divákov, ako podpis autora (ktorý by mal byť "umelcom"). Nič sa však nemení na tom, že je to výborný film so skvelým soundtrackom, baby Grootom (ktorého som čakala, že využijú viac v príbehu, ale bolo to naozaj vyvážené) a Draxom, ktorý je v tejto časti úplne úžasný!!! 75%(11.5.2017)

• kingik

Galaktická marmeláda značky Marvel nabobtnala a rozprskla se po celém širém vesmíru. Je možné, že se to podepíše na její chuti, ta je nyní Absurdní. Peter Quill vede svoji pětičlennou partu, která je od minule soudržná. Něco by s ní ale nebylo tak úplně v pořádku, kdyby se mezi sebou nešpičkovala a její jednotliví členové si jeden druhého neustále nedobírali. Na dvě hodiny je to trochu přes rampu, ale co, je zde tolik pro oko atraktivních věcí, že to diváka nehodí do vesmírné díry. Tedy relativně nehodí. Větší prostor dostane Kurt Russell, nalezený to Peterův "mimozemský" otec jménem Ego, Sylvester Stallone se stavil jen na pokec, jinak absolutně nechápu, na co zde ve dvou scénách účinkoval. A na mžik se dostaví i David Hasselhoff. Čekají nás nové konfrontace, nové konflikty i nové postavy. Z dříve záporných postav jsou spojenci. Hlavní slabinou se ukázal scénář, který po stránce příběhové nenaservíroval nic úžasného, převratného a zapamatovatelného. Vyřítí se tolik postav, až se jejich motivace pro pomstu, válčení i souložení stanou nepřehlednými. A po nějaké době se přestane i hláškovat, objeví se i náznaky trapného filosofování. U některých scén, primárně určených dětem předškolního věku, mě polévala hanba, těch vyzrálejších scén byl nedostatek. Když něco bouchlo, prásklo a akčně se rozjelo, mělo to spád, zakecal-li se film, dost se to rázem vleklo. Akční složka vyhovující, ne úplně strhující, ovšem celkově ok, dialogy nepřijatelné bláboly, které měly mnohdy dokonce tendenci brát se smrtelně vážně. Nemá cenu představovat nijak blíže partu kolem Petera Quilla. Kdo viděl jedničku, umí si o ní udělat dostatečný obrázek. Je zde sexy Gamora, Drix, mluvící mýval a nově malý mini Groot. A pak ještě množství staronových i úplně nových postav. Nebýt jedničky, zůstal by Chris Pratt pravděpodobně dál jen "sádelnatým" hercem, známým jen z vedlejších rolí. Tentokrát dostal méně prostoru než by zasluhoval, tudíž tak nějak nevynikal. Dnes je z něj hvězdný herec, který na svoje charisma i herectví umí utáhnout i sebeblbější film. A nebýt Strážců Galaxie, svět by se nedozvěděl ani o Jamesi Gunnovi, který byl ještě před pár lety zatracován za svůj počin "Mládeži nepřístupno", mnohými považovaný za nejhorší film všech dob s áčkovým hereckým obsazením. Ať vám tedy pokračování Strážců galaxie přijde k duhu, já na něm vidím scenáristické neduhy i určitou nepropracovanost, celé to devalvuje obří infantilnost, nicméně se nijak zásadně neodklonilo od svého předchůdce, jen je ještě bizarnější. A oceňuji, že byl Quillův walkman zničen, já bych ho rozšlapal už v jedničce, abych už nemusel poslouchat ty nemožně nevkusné odrhovačky z minulého století. A uvidí se, zda se Quill a jeho company vrátí do třetice. Já už bych jim vystavil stopku. 4/10(1.6.2017)

Tak nějak zklamání. Jednička se mi líbila moc, tady to ale bylo, no, co ty slzičky a modrý sliz valící se na počestné občany amériky? Rodinné shledání s taťkou na utopické planetě s tykadlovou slečnou pro mě bohužel moc nedopadlo a to mi štve, těšila jsem se na zábavnou badass komedii a nedostala jsem ji. Vůbec celá ta rodinná sešlost nebyla úplně v pohodě. Pak se akorát všici mohli chytit za ruce, ségry, taťkové, ať už bůh nebo modrásek, a vyskočit z okna. No a Zoe Saldana je krásná, i když je zelená. Jo.(11.9.2017)

Joo, strážci opět nezklamali! Nechám si prostor pro hodnocení po druhé projekci...myslím, že 4-mi hvězdami jsem "dvojku" mírně podhodnotil, uvidíme. Jinak jde opět o vesmírnou jízdu plnou vtipných hlášek, grimas, gagů, nápaditých lokací, rozdílných postav a osobností, dobrého soundtracku, atd atd. Zasmál jsem se především malému Grůtovi a Draxi. Story s Yondou bylo smutné, ale mělo drive! Ten naopak chyběl hlavní lince se Star Lordem a jeho otcem, ale dá se to přežít. Musí se, abychom viděli Vol. 3! 75%(7.6.2017)

Strážci se vrací v plné parádě. Není to sice taková pecka jako posledně, ale pořád je to skvělá zábava. Je tam tak nějak všeho víc, jak už to u pokračování bývá. Režie i scénáře se opět ujal James Gunn a zvládl to skvěle. Nechybí ani vynikající humor typický pro minulý díl. Film hodně tlačí na emoce a rodinné hodnoty. Z nových herců se tu objevují například Kurt Russell jako Peterův otec Ego nebo Sylvester Stallone. Ve filmu je víc akce a víc šílených digitálních efektů. Na druhou stranu už nás moc věcí nepřekvapí. Opět se tu objeví Stan Lee a potitulkových scén je hned pět. Možná tu mohl být jiný záporák, protože tenhle nebyl úplně klasický. Další díl nás určitě nemine a celý tým doplní i příští Avengery, takže se je určitě na co těšit. O většinu fórů se stará Drax. Soundtrack je taky skvělý jako posledně.. Ve filmu se objevuje spoustu narážek na popkulturu 80. let. I David Hasselhoff tu má štěk. :) "Kdo nezkusil kačera, neužil si večera." :D Recenze(5.5.2017)

(Obsahuje malé spoilery) Gunn sám mi potvrdil, co jsem jeho "fanouškům" říkala již od začátku: Jeden dobrý film z Tebe dobrého režiséra/scénáristu neudělá. Marvel dal Gunnovi při druhých Strážcích Galaxie volnější ruku a více patrné by to snad již být nemohlo. Film sází na jistotu tak okatě, až to mé oko místy bolelo. Užili jste si tančícího mini Groota na konci prvního filmu? Tady ho budete mít taky, a ještě víc! Líbilo se Vám, že snímek nebyl zrovna pro dětičky? Nebojte se, máme pro vás ještě víc sexuálních innuend a jako bonus zcela zbytečně vyvraždíme celou posádku vesmírné lodi. Líbily se Vám Draxovy hlášky? Tady jich je až tolik, že jich už v polovině filmu budete mít dost! A jako třešničku na dortu děj, který kdokoli, kdo ví jen minimum o Peterově otci, dokáže snadno odhadnout. Dost možná první Marvel film, na který se do kina znovu jen tak napohrnu... Škoda. TLDR: MCU nastavilo laťku tak vysoko, že druhé Strážce Galaxie lze hodnotit jen velmi těžko. Přestože se v rámci Marvelovek jedná o snímek docela průměrný, film jako takový vyloženě špatný rozhodně není... Jen extrémně předvídatelný. 65% (Preview Screening at the Buffalo Grove Theater, IL)(5.5.2017)

Není to ani lepší ani horší než první díl. Furt to drží tu laťku a vychazí to tak na stejno, je to stejně super, je to stejně vtipný a má to parádní soundtrack. Kurt Russel byl skvělej a scéna s lepicí páskou neměla chybu.(7.9.2017)

70 % Druzí Strážci galaxie jsou sice pořád zábavná jízda v dnešním studiovém systému až nezvyklým autorským rozletem. Herci se snaží (asi nejvíc si divák užije Kurta Russella) a vizuální stránka je krásná, přesto film vyznívá trochu ploše, protože ty nejostřejší hrany byly stejně studiem ohlazené. Typický humor a nahození drsnějších témat jsou přítomné, ale ve výsledku je to stále jenom marvelovský film s určitými nutnými proprietami. První díl měl zkrátka výhodu překvapení.(27.6.2017)

1 2 3 4 5 6 7 13 26 38 50