Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

bourec

Duchařiny mám rád,ale jak rejžové nebudou kořenit svoje filmy i troškou přesahů z jinejch hororovejch žánrů,bude to skomírat.Je toho moc.60%. ()

cariada

Loutky jsou odporné v téhle podobě. Tady mě asi nejvíc překvapilo, že už tehdy na konci 50.let, měli v domě jakousi plošinu či křeslo pro nechodící co je vyveze do patra. O tom si u nás museli nechat lidi jen zdát. Film byl celkem povedený, ale já na něj koukal na dvakrát asi s týdenní pauzou a ještě jsem se druhé půlce moc nevěnoval , tak že jsem si to moc nevychutnal, přesto se to ke konci slušně rozjelo. Těším se na pokračování. ()

dubinak

Musím složit Sandbergovi poklonu, protože od dob jeho skromných, atmosferických kraťasů, přes Lights Out celovečerák, se neskutečně vypracoval do téměř wanovské podoby. Lekačky jsou kvalitní, zrůdy čekají potichu ve tmě a většinou zůstavají schované. Sandberg je ten typ režiséra, který zastává jednoduchost a nekomplikuje děj. Možná bych jen ocenila trochu rychlejší rozjezd. Herecky se mi ale trefil s dětským obsazením do chutě. S těma dvěma holčičkami jsem opravdu trpěla. Nebudu ani srovnávat s první Annabelle, protože to pro mě byla, až na pár světlých momentů, ultimátní sračka. Nicméně, v čem si u mě na závěr Sandberg připsal další plusové bodíky bylo propojení na první díl. Z toho jsem opravdu skákala radostí. Na pět hvězdiček si ale nechám zatím rezervu, protože mi u Annabelle 2 ani jednou nevyhrkly strachem slzy. To umí zkrátka jen Wan. A bude ještě chvíli trvat, než ho někdo překoná. ()

epicek

Můj druhý hororový kino zážitek a myslím že i docela nadprůměrný. Mírně delší začátek, který byl potřebný pro budovaní celkové atmosféry se sice malinko protáhl, ale potom jak se konečně začlo něco dít, to bylo fakt povedené. Celkový dojem z toho mám rozhodně pozitivní, ale pořád to nebyla naprostá špica na plný počet. Každopádně Conjuring universe má dobře našlápnuto k tomu, aby bylo hodně kvalitní i do budoucna. Forgive me, Father, for I am about to sin. ()

PavelVanekArt

,,Ta panenka. Je to Ďábel samotný“ První díl byl průser. Hovno nad hovny. To mi nikdo nevymluví. Když se ohlásil druhý díl, nepochyboval jsem o dalším hovně na poli horroru. Jenže na režisérskou stolici (židli, ne hovno) usedl David F. Sandberg a tím se objevil i obláček malinké naděje, že strašení může dopadnout líp, než v prvním exkrementu. Mullinsovi jsou šťastná rodinka. Auto jim srazí malou dcerku a už nejsou šťastná rodina. Jenže jejich modlitby vyslyší na druhé straně a dcera se vrátí jako bubu. Jsou zase šťastná rodinka. Jenže s bubu dcerou přišel i bubu démon a to už není moc na první příčku šťastné rodinné hitparády. Démon bubu i dcera bubu jsou ukryti v panence Annabelle a rodičům nezbývá nic jiného, než oblepit jeden kamrlík stránkami z Bible, prásknout tam panenku a žít na pohodu dál. Po 14ti letech se do baráku nasere sedm ženských (už to je průser), protože dům začal fungovat jako sirotčinec. A to jsou pro bubu démona hody. Na úplnej začátek zmíním to horší ve filmu. Dialogy, scény, kde se nestraší a celkově charaktery postav jsou jedno velký hororový špatný cliché. To všechno můžeme vidět jinde a líp, ale čert to vem, člověk může alespoň v mezičase zkontrolovat facebook nebo instagram. V kině by to bylo horší, doma jsem tak netrpěl. Po baráku se navíc potuluje šest (omg) děcek, což tomu moc nepřidává. A k mé smůle žádný neumře. Posledním špatným aspektem jest celý origin posedlé panenky. Abych si to tu na papíře shrnul: Umře dítě. Vrátí se jeho duch, kterého posedl démon. Duch dítěte se přenese do panenky jakožto do schránky. S ním i démon. Ke konci démon posedne živého člověka. Takže panenka je posedlá duchem dítěte, ten je posedlej démonem a ve výsledku se všichni přestěhují do živého člověka a panenka dál slouží jako schránka pro zlo. Takový škatulata hýbejte se. Naštěstí je tu jedno velký ale. Sandberg už lehce naznačil ve svém debutním Light’s Out (Zhasni a zemřeš), že přesně ví co dělá a mění nastavovanou strašící kaši. Jasně, je to prvořadě o lekačkách, který nemám rád, ale umí vybudovat atmosféru, na které to stojí a lekačky jsou jen koření. Naopak tomu je u mnoha hororových filmů, kde lekačky hrají prim a atmosféra je na dovolené u Křišťálového jezera. Tady je vše správně a to je velký pozitivum filmu. A hlavně to od první lekačky nabírá na síle a postupně se jen přidává. Děsícím scénám dává Sandberg punc originality a používá prostředí kolem sebe k vybudování intenzity strašení. Samozřejmě ne všechno je špička ledovce, některé scény jsou jak podle průměrné učebnice strašení. Našel jsem ale pár scén, kdy jsem musel souhlasně pokývat hlavou a uznale urovnat husí kůži. Neděsilo mě to, ale venku foukalo a já měl otevřený okno. Vyzdvihnu i technickou stránku. Efekty prdícího démona nebo lámání prstů vem čert. Kamera se objevovala na netypických místech, hudba hladila atmosféru po zadečku a hra s vizuálem tomu dala tu správnou dávku domu na samotě, kde se prohání zlo. Herecky je to někde u průměru, ale o to ani tak nejde, lidé nejsou hlavní stránkou filmu. Já čekal průser a dostal jsem nadprůměrný bubu film, kde bubu dostává nový rozměr, je originální a až na pár středně velkých detailů se jedná o ten lepší kus tento rok. A navíc se to krásně zapojuje do Conjuring (V zajetí démonů) vesmíru a je to přímý předchůdce první Análbelly. Sandberg odvedl dobrou (ne skvělou) práci a pokud ho budou zapojovat do větších projektů i nadále, tak se může vypilovat k vlastnímu rukopisu, který mu tak moc chybí. Další na řadě je The Nun, tak uvidíme, jak si to posedlá jeptiška od Hollywoodu odsere. 4* a.k.a 80% () (méně) (více)

Juto

Film je profesionálny festival nervozity, napätia a strachu, ktorý je vytvorený s hlbokou úctou k žánru. Režisér Sandberg sa pohráva s osvetlením, kompozíciou a napätím a komponuje zábery tak, že neustále hľadáme v tieni náznaky pohybu a zároveň vykresľuje scény pre maximálne napätie. 7/10 ()

PROCESOR

Máme tady dlouho očekávanou dvojku o roztomilé panence. Tak tohle je přesně můj šálek kávy. Starej dřevěnej dům na kopci. Plný potemnělýho světla a vrzavých zvuků linoucích se ze schodů a ode dveří. Ten pocit, kdy víte, že za vámi někdo stojí a bojíte se otočit. Temné atmosféře přidává paní domu, která nevychází z pokoje a jenom zvoní na zvoneček, když něco potřebuje. Rodiče se po tragické ztrátě své dcery rozhodnou adoptovat děvčata, a to rovnou několik i se sestrou představenou z blízkého sirotčince, který byl uzavřen. Z počátku vypadá osamocený dům ohromný, jako zámek, ale velmi rychle nabyde stísňujícího pocitu, když se jedné dívce podaří osvobodit ukrytou panenku. Kolik cirkusu se dá vytřískat z jedné panenky, která se sama přemisťuje, je téměř dokonalý. Ona vlastně není zas tak zlá, to jen naše povědomí pracuje naplno. Věřím, že i chlapáci co něco zažili, by byli hodně hodný, být s ní v jedné místnosti sami, uprostřed ničeho, kde se nedovoláš…On stačí jenom blbej stín a vrzavý zvuk a už to jede. ()

V_erus_h

Velmi povedený horor. Začátek se vyvíjí celkem předvídatelně, ovšem druhá půlka překvapila i mě a to jsem toho shlédla z tohoto žánru poměrně dost. Příběh sám o sobě běží rychle, nejsou zde zbytečné scény, jedna lekačka střídá druhou a většina z nich je velmi účelná. Vadilo mi zobrazení hlavního "záporáka," které rozhodně nesplnilo svůj účel, spíš mě pobavilo, což není pocit, o který by člověk v tomto případě stál. Dobře zvolené herecké obsazení udělalo taky svoje. Vybrat dobré dětské herce určitě není snadný úkol, ale tady se to povedlo. Závěr je velmi dobře zasazený, aby navazoval na "budoucí" filmy. Celkově o mnoho lepší než jednička, doufám, že to v tomto stylu se pojede i dál. ()

HorrFi

Bez diskuze lepší než první díl a kdo tvrdí že ne, tak by se měl nechat odborně vyšetřit, ale ted vážně.. Sandberg si spravil reputaci po v mých očích průměrným Zhasni a zemřeš.. je pravda, že Annabelle 2 má hrozně pomalej rozejzd, jenže pak přijde ta dravá duchařina.. fungující lekačky, výborná atmosféra, super kamera a lehkej náboženskej podtext v podobě řádový sestry a dívek tomu nasadil korunu.. jezdící křeslo bylo taky fajn.. ()

URBAN

Popravdě velké překvapení, ikdyž po prvním snímku Sandberga se to dalo čekat a pokračování tohoto filmu se ujal jak nejlépe mohl. Zatím co první díl byl jen přehlídka průměrnosti a průhlednosti toto pokračování bylo po všech stránkách kvalitní a z technické stránky je to jeden z nejlépe zpracovaných hororů za poslední dobu. ( 19.8.17/Cinema City Nový Smíchov/4Dx ) ()

Radiq odpad!

Cítil jsem z toho snahu, aby se to tvářilo jak horor, ale zůstalo jen u snahy. Strašidelny na tom je jedině to, že si někdo myslí, že to je strašidelny. Nejvíc jsem se lekl, když jsem na to koukal se sluchátkama a syn, kterej měl tou dobou už spat, se najednou objevil ve dveřích. Ty malé sirotčí blbky se furt něčeho bály, ale to neznamená, že jsem jim to žral i já. Asi je v dnešní době moderní strašit děcka a strašit děcka děckama (třeba posedlejma), ale podle mě to je tak pro děcka. Laciné způsoby, jak se pokusit u diváka navodit hrůzu - nefungující elektrika, zakázané pokoje, průvany, zvuky, velkej dům, neznámo, tragédie z minulosti. Panenka je ta nejblbější věc, čím můžou diváka strašit. Jen tam blbě sedí, blbě čumí a blbě se usmívá. Třeba taková panenka Chucky, ta byla aspoň obživlá a vraždila a hned s ní bylo víc srandy! Navíc je to celý plný různejch nesmyslů, nelogičností a detailů, které mě sraly. Když se tam objevila jeptiška, hned mě napadlo, že se tam určitě objeví i ten jeptišák z "V zajetí démonů 2" a taky že jo, i když dost uměle. Smrti různejch postav byly veselé a hravé, ale koťata hrající si s klubíčkem by mě bavily víc. Jedinej klad celýho filmu vidím v obsazení malé Lulu Wilson (to byla ta hlavní nemrzácká holka), která je hezká a roztomilá už v 11 letech a nemyslím to nijak úchylně. Jen doufám, že časem dospěje a dostane roli v něčem lepším. ()

Mol

TIME TO CEASE FROM SIN, CAROL! Napětí je zde od začátku až do konce a nepříjemná atmosféra uvnitř domu se stupňuje jako vařící se voda. To se filmu nedá upřít, ale co na mě úplně nezapůsobilo, tak byl konec filmu. Myslím, že šel udělat lépe. Mladá protagonistka Janice byla sympatická a bylo mi jí dost líto a to samé platí o mrtvé holčičce, která chtěla jen pomoct. To mě dost vzalo, což je jen známka dobře natočeného filmu. Snad dnes usnu. ()

Sabrewulf odpad!

Vypište si seznam hororových klišé a z těch prostě poskládejte film. To už ani nejde myslet vážně. Jsou hororová témata, která mě neomrzí nikdy, pokud jsou aspoň slušně napsané (zombie, upíři), ale duchařiny v domě už prosím ne! Kolikrát ještě budu čumět na osobu, duchem tahanou po zemi za nohy někam do tmy? Uffff!!!!! Scéna, kdy se samovolně pomalu odšroubovává žárovka a hrdinka rychle staví pod žárovku žebřík a zatahuje ji zpátky, aby nezhasla, už byla parodie. ()

chelseaman22

Očekával jsem slast a dostal jsem nařezáno jako když jsem se v dětství hlasitě dožadoval v Bille koupě kinder vejce. Neskutečně neatraktivní počin, u nějž akce začíná po šedesáti minutách metráže. Naivní dílo s jeptiškou, u níž jednoznačně vidíte, že se jedná o modelku, která se neumí ani přetvařovat. Strašidelné jako Ace Ventura: Zvířecí detektiv. 31% ()

Motinski

Veľmi citeľné zlepšenie oproti prvej Annabelle. Ku Conjuringu sa ale film stále nepribližuje ani zďaleka. Čo príbeh drži pohromade je pár výborných pasáži, lakačky ktoré ma vedeli prekvapiť a celkom dobrá atmosféra. Nejaké nervydrásajúce scény ale až tak neočakávajte. Annabelle Creation je zo spin off častí zatiaľ to najlepšie čo sme dostali, takže pozretím nič nepokazíte. Hlavne keď ste fanúšík hlavnej série od Wana, poprípade ultimátny fanúšik hororov. ()

Sfinkter

Objektivně horší než první díl, Sandbergovým celovečerním snímkům jsem zatím nepřišel na chuť. Cirkusový závěr ala Wan zbytečný. ()

DJ Rocco iNc

Celkom slušné. Určite lepšie, než prvá časť. Stačilo doladiť pár detailov a mohlo to byť majstrovské dielo. Dievčatá boli skvelé, podali oveľa lepší výkon, než Bailee Madison vo filme Nebojte sa tmy. Atmosféra v tomto prípade bola určite desivejšia než v novom Votrelcovi, dej celkom fajn, až na niektoré nudné scény. Ako vravím, celkom slušné, no môjmu obľúbenému filmu V zajatí démonov sa to nevyrovná. ()

filmmovier

Stalo se něco neuvěřitelného. Po směšné takzvané komedii jménem Annabelle, ve které nebylo strašidelné nic a směšné úplně všechno, přišel druhý díl, na první dojem zcela zbytečné pokračování zcela zbytečného filmu. Ale ejhleme se, Zrození zla je naprosto luxusní záležitost. Narozdíl od svého předchůdce tento díl tentokrát zabrouzdal do hororového žánru a nutno podotknout, že se mu to vyplatilo. Nejen, že je dvojka o mnoho řádů lepší a kvalitnější než její posměchuhodný předchůdce, ale zatím to vypadá, že se ke dvojce Annabelle budu velice rád vracet, protože to je opravdu poctivá duchařina s výtečným scénářem, skvělým obsazením, naprosto výtečnou režií (talent se prostě pozná), poctivou atmosférou, skvělou hudbou a naprosto luxusními lekačkami, které ale zkušeného diváka stejně nepřekvapí. Annabelle konečně pořádně funguje, cameo originálu na konci mi vykouzlilo ďábelský usměv na rtech a je bez debat, že Annabelle 2 je, dámy a pánové, nejlepší horor roku 2017. Může to znít jako nějaký oxymorón, ale tenhle film si to fakt zaslouží. Výtečné, napínavé, atmosférické od začátku do konce, sem tam nějaké to brutální překvápko, výtečné rozuzlení... Opravdu poctivá žánrovka, která daleko za sebou nechává i druhý díl V zajetí démonů. Naprosto vše, co má poctivý horor mít, tady je a funguje to absolutně na jedničku. A ten boogeyman byl fakt výtečnej, proč ten nedostane vlastní film? Dlouho jsem nebyl z filmu nadšen i takovou dobu po jeho shlédnutí. 100%. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017