Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

manonfire

Vynikající horor, který místy dosahuje úrovně zasluhující absolutoria. Zlo je zde skutečně zlé....a tajemné. Navíc je to film s velkou poetičností, což jej činí výjimečným. Nejde totiž jen o hrůzu, ale zejména o smutek, který Vás dostane, až bude hlavní hrdinka ve studni objímat dívenčino tělo. Film krom celkově zničující atmosféry, exceluje v načasování point, a zejména maskách a kameře. Užijte si ho, protože takových příležitostí Vám Hollywood moc nenabídne. 90% ()

jenik71

Fanoušci žánru nepochybně dostanou přesně to, proč se na Kruh chtěli podívat. Tento film vás má totiž v hrsti od začátku do konce. Svým způsobem ohromující horor, který si jednoznačně zařadím na pomyslném žebříčku na nejpřednější příčky v dané kategorii. Japonský originál jsem zatím neviděl, ale určitě to hodlám napravit. ()

giovanni3

Opravdu výborný horor a ani mi nevadí, že jde o remake, protože věřím, že stejně bude tato verze lepší jak její předchůdce. Film jsem ,,hltal,, od začátku do konce a na konci mě napadlo jediné ,,Další díl! Musím vědět jak to bude dál.,,. Naomi zde hraje již tradičně kvalitně a Samara sice neměla tolik ,,prostoru,, , ale když se objevila, tak to mělo sílu. Trošku prvoplánově mi připadal ten skok koně z lodi.. Režisér asi nevěřil, že když otec Samary řekne Rachel o sebevraždách koní, tak tomu publikum nebude věřit => necháme koně skočit, ať to každý vidí... Trošku se taky nepovedla studna. Hodí se do ní kámen a nic = strašná hloubka. Když volá Rachel ze studny, tak dno není tak hluboko. I přes tyto výtky výborný horor se skvělou atmosférou a koncem, kdy si člověk říká: ,,Co má Rachel udělat, aby měla Samara svatý pokoj a nechala lidi být?,, 5z5 ()

standsiller

Kruh. Celý dej išiel krásne , plynulo. Skladala sa mozaika vecí, ktoré hlavná hrdinka skúmala. Všetko dávalo zmysel, až nedošlo ku kruhu. V závere sa začalo všetko motať, kombinovať a točiť v kruhu. Ja sám neviem dôvod prečo matka svoje dieťa hodila do studne. Trpelo dievčatko nejakou chorobou ? Vedel som, že otec ju zrejme nemal rád, lebo sa nevedel vyrovnať s tým, že oni nemajú vlastné dieťa. Plus nechápal som taktiež celkom, že prečo práve nájdenie dievčatkinho tela zachránilo život hlavnej hrdinke a po nej ( ako to koniec naznačil ) mala nasledovať séria ukrutných smrtí. Réžia, herci, kamera a atmosféra boli vynikajúce . Príbeh by bol taktiež, nebyť až príliš zamotaného konca. Alebo príliš popleteného. Inak som rád, že som to videl . 85 percent. ()

Pecival

Repríza po deseti letech a velké zklamání. Matně jsem měl kruh zafixovaný jako hororoý klenot, který vyděsí a pořádně podrásá nervy. Začátek je úžasný, ale zbytek je vata. Teda nelze upřít temnou atmosféru, ale on to vlastně není horor, spíše misteriózní thriller. Takže chyba možná na mé straně lávky, ale moc mě to nebavilo. ()

Wbcko

Moc jsem si přál, aby po skončení filmu nezazvonil telefon. Jeden z nejděsivějších zážitků posldních let... ()

fiLLthe3DD

Japonský originál měl bezesporu skvělý námět, avšak výrazně zaostával v technickém zpracování... Remake tuto chybu napravil a "The Ring" tak vypadá setsakra dobře - vizuál je sice "americky temný," nicméně dokáže navodit ponurou, skličující atmosféru, jež je umocněna krásnou hudbou a skvělou kamerou... Příběh je pak podán záživnějším způsobem než v původním snímku, hlavní zásluhu na tom má jednoznačně Naomi Watts, jež exceluje a jejíž pátrání po původu tajemné kazety je napínavé i po Xtém zhlédnutí... I po letech nadále kvalitní horor, jehož sledování mě baví a vždy s napětím očekávám ono velké finále... Netřeba bylo failů v podobě Nakatova pokračování a nejnovějších Rings :( 90% ()

Smileface

Skvělá hororová podívaná která vám dokáže nahnat strach a pocity úzkosti a na to samozřejmě všichni čekáme :-) Film těží z toho největšího strachu,strachu z neznáma,nikdy nevíte co se stane,taky si užijete pár skvělých šoků které ke správnýmu hororu patří.Nechci být přehnaný optimista ale zdá se mi,že poslední dobou začínají vycházet skutečně skvělé strašidelné filmy jako jsou Ti Druzí,Znamení a nyní i Kruh,i když mu k dokonalosti něco chybí. ()

Braddy

Film rozhodně stojí za vidění. A to zejména v kině, protože v pohodlíčku u PC, kde vás každou chvíli něco ruší, všude se svítí se bát ani skoro nemůžete. A lidí tady, kteří tvrdí, že se ani trošku nebáli je mi líto, že se ani neumí bát. Nebo možná nechtějí přiznat, že se báli. Což mě vždycky štve na mém kámošovi, který při každém hororu do něj co nejvíc kecá, přehnaně zívá a je pořád "na odchodu", jen aby nikdo neviděl,že se bojí. ()

mozkomor

Podle mě jeden z mála případů, kdy remake překonal originál, i když ten jsem viděl dřív. Bere si to nejlepší z už tak velice dobrého originálu, ale přidává hutnější atmosféru a vynikající nové scény, zejména ta na trajektu. Mírně zaostává pouze ve dvou věcech - ona stěžejní scéna v závěru je v japonské verzi děsivější a obsah videokazety zde nepůsobí tak znepokojivě. ()

Anticque

Mrazivý remake, který se opravdu povedl, člověk pokud viděl japonský originál už tuší co se stane, ale přeci je to obohacené o lepší atmosféru, lepší efekty, které tomu dodali šťávu, sice zkroucený ksichty už nejsou žádnou novinkou, ale pořád to má něco do sebe. Slušný psycho. Hlavně musím pochválit, že ta holčička je tu mnohem lepší než v japonském Kruhu. ()

Arius

Neocakaval som od filmu ani viac.ani menej. Pekny dej a vytvaranie prostredia zatienili mnohe herecke nedostatky(Este ze Naomi Watts zauradovala). Napinave ,dramaticke a hororove. ()

ZkuKol

Gore Verbinsky je muž jednoho filmu a to jsou Piráti 1 vše ostatní je plevel ao ten nikdo zpravidla nestojí. ()

Reanimated

S odstupem času dávám maximum. Kruh je pro mě tak děsivá zkušenost, že i jeho DVD kopii jsem radši zapůjčil kamarádovi na neurčito. Atmosféra, spád i herecké výkony (Naomi Watts) jsou ve Verbinského podání o 100% napřed oproti nudnému originálu. ()

ranp

Horory moc nemusím, mám raději thrillery, nicméně tohle je super film. Je zde všudypřítomná atmosféra napětí. Myslím si, že jde o jeden z nejlepších filmů v rámci žánru. K plnému hodnocení moc nechybí. ()

lskala

Wow, takhle vysoké hodnocení jsem nečekal. Horor s výbornou atmosférou a s pár delikátními lekačkami. Bohužel nic víc mi nenabídnul a to ho řadí jen mezi lehce nadprůměrné snímky svého žánru. 55% - 3*** ()

Cejny

Velice solidní hororová podívaná s několika povedenými lekačkami, silnou, pochmurně šedou atmosférou a zajímavým námětem. 75 % ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006