Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

Brk

Neuvěřitelný, co dokážou vymyslet za nesmysly, který musí být Margotkou debilně dovysvětlovaný, aby to toho mohli nacpat takovej ženskej ansámbl. Ten to pak všem těm zlejm a zrádnejm chlapům řádně nandá. I ten hodnej dědula, byl nakonec hajzl. Fuj všem chlapům a já jdu blejt. ()

Novko

Audiovizuální bordel, kterej se chce tvářit drsně, ale vůbec mu to nejde. Harley se snaží být vypravěčem (očividně DC hledalo inspiraci u Deadpoola), bohužel, ale neúspěšně a z jejího rádoby vtipného výkladu je pěknej guláš. Samotná choreografie je dosti zajímavá a propracovaná. Je vidět, že si Ewan McGregor roli velmi užívá, ale ze samotného záporáka vůbec necítíte respekt a strach. Samotní členové Birds of Prey nejsou moc zajímavé a působí jen jako křoví. Abych, ale jen nenadával tak musím vypíchnout Margot Robbie jako Harley, která si to užívá a umí se do té role hezky vžít. A taky hudba mě bavila. 5,5/10 ()

Jemes

další ze zbytečných filmů a ještě okořeněný ženskou týmovkou… Harley Quinn takový střed, ale v Sebevražedném oddílu se mi líbala mnohem více. policajtka i herečka nezajímavá, Mary Elizabeth Winstead mám v oblibě, ale sem mě vůbec nezapadala, a to samé platí o ostatních... nejhlavnější u takové filmu je dobrý záporák a bohužel Ewan to nenaplnil :) to už ten jeho poskok byl zajímavější :) je to škoda, protože bych rád viděl postavu Harley Quinn (Margot Robbie) ve filmech, ale rozhodně né v tomhle kontextu... ()

Dacsus

Už len za samotnú Margot musim dať 5*, a navyše, že si baby robili väčšinu kaskadérčin samé, klobúk dolu. ()

KukulienkaHO

Na "Harley Quinn: Birds of Prey" som išiel do kina len kvôli Ewanovi McGregorovi a jeho postave. Čiže toto bola v podstate jediná vec, ktorá ma mohla sklamať. A Ewan nesklamal. Jeho postava ale trochu hej. Nato, že to je len jeden film, ktorý asi pokračovanie nedostane, tu je veľké množstvo postáv (Malá Aziatka, Harley, Black Mask, členky Birds of Prey...), ktorých príbehy sa začínajú (a pri niektorých aj končia) týmto filmom, ktoré majú veľmi malý priestor, aby sa nám predstavili. Pretože nikoho iného nepoznáme okrem Harley. Celý príbeh pôsobí chaoticky a rovnako chaoticky pôsobí aj väčšina akčných scén, ktorých je tu množstvo. Mne postava Harley Quinn v podaní Margot Robbie (ktorú ale inak mám rád) nesadla ani v Jednotke samovrahov (ktorá bola o niečo horšia než toto), takže mi bola tá postava v priebehu celého tohto u riti. Filmu neprospieva ani otrasná hudba (ak sa to teda hudbou nazvať dá) a ušitrhajúce "pesničky". ()

M.J

Chad Stahelski a jeho tým zachránil tento film, akční scéna na policejní stanici totiž vypadá zatraceně dobře , to ostatní ne. ()

Kushina

Začátek vypadal tak, že film bude alespoň z půlky vážný a z půlky sranda. Bohužel co se z toho vyklubalo za sci-fi, kde partička čtyř bab poráží stádo ozbrojených chlapů a jedna z nich používá jakési divné zvukové jutsu, tak z toho mi zůstával rozum stát. Souboje hrozně okaté a stupidní (po tom co jsem viděl Ip mana si všímám detailů v boji).No co si budeme, tohle se moc nepovedlo, až na pár zlámaných nohou a trochu řezničiny to bylo až moc weak.45% ()

Aechato6 odpad!

Je karanténa a já se nudil. Alespoň jsem si myslel, že se nudím. Pustil jsem si totiž Birds of Prey a teprve při sledování tohoto veledíla, zjistil co je to vlastně nuda. Film je naprostá ubohost a ztráta času. ()

Skylwalker42

Čekal jsem moc velkou barevnou nudu. Trailer na mě tak působil a rozhodně mě nikterak neoslnil. Vzal jsem risk a podíval se na to. A hle! Překvapení! Bavil jsem se. A naprosto neironicky. Robbie je prostě svůdně kouzelná jako totální magor. A utáhla bez potíží celý snímek, i bez přítomnosti kriminálního klauna, Jokera. I bez zmínky o Batmanovi. Další vnitřní překvápko připravil Ewan McGregor, jehož záporák byl k sežrání. A vychutnával jsem si jeho scény. Trochu chaotické na vyprávění a na konci nějaké to klišé, avšak jsem spokojen. ()

zodiak217

Tento film je snáď zlý vtip. To tvorcovia ani nemohli myslieť vážne. Podľa mňa fakt zle zainvestované peniaze a vyhodené do koša. Ak by som si kúpil lístok do kina fakt by som ľutoval. Pozitiva tohto filmu je očarujúca Robbie Margot a hyena nazvaná Bruce a to by tak bolo všetko. Čistý chaos, zhluk farieb, zvukov, kde nič nedávalo poriadne zmysel a po 15 minútach som už čakal kedy bude koniec aby som mohol napísať túto recenziu. Dúfam, že ďalšie pokračovanie už nevznikne lebo to bude prepadák. Pritom v spoločnom filme po boku Jokera to naozaj klapalo a malo to štýl aj účel, smerovanie. Tu to bol čistý prepadák. ()

Retep472 odpad!

Ako môžu Warneri niečo takéto po fiasku (nie finančnom) so Suicide Squadom vypustiť do sveta? SS je pre mňa o dosť pozerateľnejší a zábavnejší film ako tento nudný, prazvláštne zostrihaný a napísaný výplod. Zbytočné hyzdenie už dosť zhyzdeného DCU. Zbytočné znehodnocovanie postáv. ()

MadyDollar

Scény s Harley Quinn perfektní, ty jsem si užil snad všechny. Všechno ostatní můžete přetočit, o nějaký zajímavý scény nebo jakejkoli příběh nepřijdete. Osobně mě nejvíc mrzi, že museli zmastit i filmovej debut úžasný Huntress, ale co už. Jedna hvězda za výbornou Harley, jedna za to, že zvládli Canary (která ani moc nebyla Canary) zvládli udělat daleko míň otravnou než v Arrow. ()

veverysiak

Trochu som špekuloval, či to stojí za tri hviezdy, ale nakoniec mi to nestálo za to, bolo treba viac humoru, pre mňa menej otĺkania, lepšieho najzáporáka a sympatickejšie baby, na plnej čiare zabodovala len Margot, teda IMHO, takže 40%. ()

belinko

S týmto filmom mám ako fanúšik filmov a komixov veľa problémov. Prvý problém je, že DC nikdy nedosiahne úspech marvelu, pretože ich postavy sú viac do hĺbky prepracované, prežili si v minulosti viac zla a bolesti a tým sú zaujímavejšie, avšak pre filmové plátno nevhodné. Teda, ono by z toho i bol skvelý "DC Universe", keby to tak filmári i vedeli spraviť. Marvel má výhodu toho, že ich postavy sú plytké a natočiť o každom film, kde ho predstavia a vysvetlia jeho minulosť a bolesť je jednoduché. DC robia tú chybu, že natočia jeden film a vložia doň 7 postáv, ktoré by si zaslúžili minimálne 3 celovečerné filmy, aby sme spoznali ich minulosť, ich prítomnosť a vedeli, čo očakávajú od budúcnosti. V konečnom dôsledku je potom ďalší film od DC len zlátanina mnohých postáv, ktoré nepoznáme a ktoré sa nám snažia v necelých 110 minútach predstaviť a vyvolať v nás dojem, že nás ich život a osud bude zaujímať. Toto pokladám za najväčší kameň úrazu DC. Harley je zaujímavá postava a Margot v tejto úlohe moc nezaostáva, avšak dej a prostredie filmu zráža jej výkon na nulu. Vymeniť pár hercov a film rozdeliť na viac častí a bola by z nej uznávaná herečka, ktorá by rolou Harley zostarla, ako Daniel Radcliffe zostarne rolou Harryho Pottera. Ako raz povedal jeden múdry polský herec - nie je dobrej roly v špatnom filme. A tuto to platí ukážkovo. Darmo sa bude jeden herec, ktorému na svojej ústrednej postave záleží a snaží sa jej niečo dať, ak ostatnú smotánku budú tvoriť ekológ Ewan, ktorého už režiséri odmietajú obsadzovať, alebo otrasná hispánska policajtka, ktorá mi ani nestála za to, aby som si našiel jej meno. Ak sa ústredná trojica točí okolo postáv, ktorým nebol daný dostatok času na vysvetlenie svojho žitia, ich prípadný osud s vami nepohne a celý film vám ich cesta bude ľahostajná. A je to škoda, pretože - ako som už napísal nazačiatku - postavy DC sveta sú hĺbkovo premyslené a rozdeliť Harley, Jokera a ostatných do niekoľkých celovečerákov, "Liga Spravedlnosti" by razom dosiahla kvalít "Endgame" z DC sveta. Neviem, či je to chyba režiséra, vedenia, či koho, no zhadzujú potenciál obrovského a prepracovaného DC sveta na filmové minimum. Je to škoda.. Priveľká škoda.. Ó a ešte jedna vec, pani Cathy Yan - neustále Slowmotion efekty v akčných scénach už nie sú cool. No tak. Už dávno nie je rok 2005. Aj keď scená na kolotoči s rukami bola TOP. Asi najzaujímavejšia časť filmu. ()

Hanz_knife

Když točíte film tak máte dvě možnosti. Buď natočíte super atmosferický film ve kterém budou zajímavé postavy s rozvinutými charaktery....nebo můžete natočit feministickou nudnou sračku jako Birds of Prey, plnou absolutně nezáživných postav s absolutně chybějícím příběhem a nějakým smyslem. Film neustále skáče od jednoho k druhému bez nějakého ladu a skladu, už zhruba v půlce filmu jsem koukal na hodinky kdy už to utrpení konečně skončí a při tom jsem marně přemýšlel nad tím, komu má být ten film vlastně určen. Jaká je tu cílovka? Možná kdyby to měli ujasněné před natáčením, ulehčili by si svědomí a nenatočili takový propadák. ()

PanPyzamo

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) je překvapivě úžasným filmem. Po mírném zklamání Suicide Squad zde máme příjemné překvapení. Příběh je překvapivě fajn a akce též. Celé to ale táhne soundtrack, který je vynikající. Hlavně song Saweetie & GALXARA - Sway With Me vystihuje tento film. Já osobně můžu doporučit. 7/10 ()

Esinti

Byl jsem asi jeden z mála lidí kterým se líbil suicide squad. A proto jsem se na film o Harley opravdu těšil. I když jsem viděl to hodnocení tady tak jsem si říkal no co. Nelíbí se to všem, ale Harley je prostě šálek mého čaje...no jo jenže se mi do toho šálku vykakala skupina fanatických feministek, obložila to kotlem zvratků a naservírovala na zlatém podnose. Bohužel se jedná o klasickou feminosračku, jejíž hlavním tahounem je tělo Margot natřené na bílo a oděné jako ta poslední coura. Nechápejte mě špatně, dívá se mi na to dobře. Jenže na večerní masturbaci používám běžně trochu jíný žánr. U akčního filmu bych čekal trochu víc. No abych to shrnul. Oproti komiksové harley, která vymyslí pokaždé geniální plán aby dosáhla co chtěla, ta filmová se umí jen opít, doblít a dělat věci zřejmě dle generátoru náhodných čísel. Je to v podstatě blbka co má pořádnou dávku štěstí. Připojí se k ní časem ještě vojanda, která se chová jako by ji v 15ti strcil starej kartáč do řiti a od té doby nenávidí chlapy a nemá sex. Náhodná malá diamanty polykající asiatka. A nakonec zkrachovalé bengo (taky žena, taky nasraná na celý svět). Bojové scény této anti-sausage party jsou směsice komična a trapnosti. Tvůrci se ani nesnažili naznačit zachování nějakých zákonů fyziky. Když 40ti kilova Harley na kolečkových bruslích narazila rychlostí tak 3 km/h do metrákového nabušeného hovada. Týpek odletěl 10 metrů a ona jela dál...no už jsem to zkrátka musel vypnout. Bál jsem se totiž, že si pozvracím koberec. Příběh neměl ani hlavu ani patu. Jediná dobrá a dobře zahraná postava je zde McGregoruv Black Mask. Tomu a jemu jedinému dám tu 1* . Poslední co řeknu je to, že v dněšní době prostě nestačí lidem ukazát kozy. Udělat mužského hrdinu je mnohem jednodušší. Jednak se to dělá odjakživa, jednak prostě muži jsou od přírody silnější (jo jasný jsou slečny co by normal chlapovi nakopaly zadek, ale ty vypadají spíš jako ta warriorka z mandaloriana než jako spoře oděná školačka). Je spousta výhod které mají ženy oproti mužům. Například je pro ně mnohem jednodušší proniknout do určitých společností atd. Je pro ně jednodušší se infiltrovat a nikdo je nepovažuje primárně za hrozbu. Pokud bude ta žena geniální tak dokáže ovládnout svět tak jako to udělala beth harmon. Ale dělat to tak že je to prostě špatně zahranej chlap s kozama a bez ocasa? To je fail ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020