Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

CaptainAss

Dlouho jsem byla na drátkách, co si o tom filmu myslet. Film začal skvěle, úžasně se vyvíjel, pak přišel konec a já byla zklamaná. Líbilo se mi to vizuálně, líbila se mi v tom moc Margot Robbie (byla úžasná), příběh byl plný napětí, spousta fightů a ani jsem si neuvědomovala, jak rychle těch 109 minut uběhlo. Ale smrt E. McGregora? Celou dobu drsný zabiják, co má pod palcem celé město a potom je zničený během sekundy. Měla jsem od toho filmů větší očekávání, už jen kvůli traileru. Ale znovu jsem jen naletěla, jako moucha na med. A to nemluvím o některých bojových scénách na začátku, kde to na mě působilo hodně křečovité, tak že jsem jim moc nevěřila. Je to dobré... soundtrack vás naladí skvěle na atmosféru drsných emancipovaných žen, ale chtělo to lepší závěr. Ten závěr podle mě zkazil celkový dojem. ()

Lukkyn

Těžko popsat pocity u sledování drahé polovičky mistra Joe!!!Znáte ten pocit , když se tetelíte blahem , tak to je ono. A když získáte extrémní sympatie k Harley přijde na scénu Ewan Mcmagor se svojí parodií na masku a on si tu roli vyloženě užívá!!!Je to praštěnej zápornej maniak jak má být!!!V tomhle DC miluju oni pošlou Jokera a jeho kýbl deprese a je to zábavné pak pošlou jeho starou v akční komedii plný fightů , sexy prdelek a krve se skvělou muzikou a excelující Margot Robbie!!!A oboje funguje skvěle!!!Harley mě navnadila na sebevražedný oddíl 2!!!!Jo a až mi umře pes hádejte co si pořídím domů??? :-) ()

Hejkal_03

Pokud chcete vypnou a nechat si v hlavě vybuchnout granát, tak na to jděte. Toto přání vám film splní... mě se to dnes docela hodilo, přesto nemohu dát víc než 2*... Sem tam dobrá hláška, scéna a skvělý vtip. Ale zbytek je postavený na mlácení chlapců a nekonečné hlouposti bez dobrého děje. ()

Camel91

Birds of Prey, docela zábavný film, dobrá hudba, komiksová atmosféra hlavně prostředí - takhle nějak to měl udělat kdysi J.Schumacher. Pár vtipných scén, Harley je šílená a má nejvíc prostoru (změna názvu v americké distribuci je i celkem na místě, pro mě to taky víc byla Harley Quinn, než Birds of Prey).. Film bych kvalitou zařadil mezi sebevražedný oddíl a Deadpool2. Inspirace Deadpoolem byla zjevná, stylem vyprávění příběhu, rkem, akcí - furt se tam něco děje, hodně pohledné akce, scénář postav je jako ze SQ(místy hloupoučké, motivace postav utvořit tým takový kýčovitý bez inovačního nápadu) a styl akce, vyprávění a vše kolem jak DP spíš jednička ale zase tak dobrý to nebylo.... Horší je že Harley není Super hrdina resp. super padouch, je to normální holka jen magor a její bojové schopnosti ve filmu jsou prostě nevěryhodné... rozhodně ti život vedle největší padoucha všech dob JJ nedá takový um bojových schopností že by dokázala zlikvidovat celkem velké převahy sama a mnohdy i vycvičených lidí (policisté) a hlavně málo kdy se jí něco stalo při sekání pěšáků, ale nemění to nic na tom, že to bylo zábavné, ale zrovna vzpomínanému Deadpoolovi jsem choreografii věřil víc, jenom přece je to antihrdina... Zaporak je takovej zvláštní a když jsem viděl jeho pohyby a styl hraní, hodně mě to připomněl výkon Garyho Oldmana z filmu Leon a ta přecitlivělost tu už jsem taky někde viděl u hlavního padoucha. Birds of Prey za ty 300 KČ stojí (lístek +popcorn) . Co mě hodně potěšilo, tak je tam jedna část filmu kde se děj odehrává v lunaparku, tušim v tom kde Batman zabil Jokera ve stejnojmeném komiksu...říkám prostředí a barvičky jak Schumacher akorát o 150% lepší žádné neony, ale takový nádech zelené, šedé, modré apod. Nebráním se pokračování. ()

Doffy

Neměl jsem od toho extra velká očekávání, ale nakonec mě to mile překvapilo. Birds of Prey jsou mnohonásobně dynamičtějším filmem než byla Suicide Squad. ()

SEVILIA

ja dávam rozhodne 5 *****, milujem postavu Harley, tej Margotke tá rola pasuje jak riť na šerbel.....moc originálne, praštené, povedené scénky <3 tak som si to predstavovala, bavilo mňa to o neco viac ešte jak Suicide Squat, to proto, že sem si Harley užila naplno....BRAVOOOO, tešim sa na pokračovanie.... ()

pencho

Opak nedávného Jokera - naprosto nerealistycký film, který je naschvál přehnáný a vyhnaný do nesmyslných otáček. Toto je snímek, na který bych se nejspíše nechtěl kouknout ani po dni plném práce v pátek večer. Všechny postavy jsou neuvěřitelně povrchní, všechno se řeší nesmyslným násilím. Je vidět, že se film snaží odlišit barevností a scénkami se zpěvem atd. což, dle mého, vůbec nevyšlo. Chápu podnět a jádro filmu, které se evidentně snaží vykreslit silné emancipivané ženy v patriachálním světě hrdinů a zločinců, což mi přijde jako silný motiv, který by v sobě konečně mohl mít trošku myšlenky, bohužel to ale taky nevyšlo. V dnešní, převážně americké, filmografii často platí měřítko - politická korektnost - vyšší kvalita, nehledě na reálnou kvalitu filmu. Na tomto si tento film povrchně zakládá - spojme všechny ženy proti zloduchovi. Tím spíše tuto celou důležitou záležitost (feminismus) ponižují. Bohužel mi jediná dobrá scéna přišla ta s vajíčky. ()

michalkop

U tohohle filmu jsem rozpolcený. Námět měl super a užil jsem se ho víc než všemi adorovaného Jokera. Ale nějak nefuguje. Nemá napětí ani vtip a postavy jsou značně předvídatelné a sem tam to prostřídají chováním jak po lobotomii. K tomu ještě v současnosti módní feministická agitka, ale kdo chce vidět osvalenou holku mlátičku? To snad ani holky. 40% a 10% extra za tu bojovku v opuštěném lunaparku. Vidět znovu ale nepotřebuji. ()

endymion

Hnusná feministická agitka bez nápadu a bez tempa, kterou napsala i natočila ženská. Takže všichni chlapi jsou tu maskulinní čuráci a všechny ženy super cool. Brrr!!! Pár slušných akčních scén tu nudu a vatu nezachrání. Asi nejlíp to v recenzi trefil Verbal. ()

ondra.p

Tenhle film je skutečně blbej, až to bolí. Je to jak rána do koulí. První polovinu filmu jsem se nudil a jen obracel oči v sloup, z důvodu neuvěřitelné pitomosti příběhu, stylu vyprávění a hereckých výkonů. Druhá polovina aspoň trochu zbytek zachraňuje. Co se týče až přehnaného feminismu - je to opět z kategorie “my v DC vám to ukážeme, jak se to nemá dělat”. Rádoby silné a drsňácké ženské charaktery, které spíš vypadají jako zneuznalé lesby, nebo staré panny. Ptám se, kde je éra skutečně silných ženských hrdinek typu Princezna Leia, nebo Catwoman z Batman Returns. Todle byla parodie, plná estrogenových výtrysků emocí, kopaček do koulí zlotřilých chlapů a rádoby femi-power dialogů. Já takovýhle filmový svět nechci. Nechci hrdinky, které jsou vlastně macho-chlap, akorát z druhé strany mince. Chci uvěřitelné filmové hrdinky. Proč u Wonder Woman to šlo a tady ne? Pomalu se začínám bát WW84. A opět se mi potvrzuje, že DC Universe by potřeboval změnu. Nebo restart. Nebo restart a změnu, nebo já nevím. Každopádně je to průser. Bídných 30%. P.S. Vůbec nechápu, jak tahle slátanina může mít podobné hodnocení jako BvS nebo JL, to byly nesrovnatelně lepší filmy, ať vizuálně, nebo příběhově. ()

Luciaaas2

Hodně slabý komiksák, nebýt Margot Robbie, tak bych filmraději vynechal a přeskočil. Tady nefunguje vůbec nic, děj, akční scény jsou pitomé ()

Martin.Proko

Komiksový rychlík... ...slepenec mnoha scén.... ...vynikající hudební doprovod... ... vtipné narážky jak na DC univerzum tak na současný život... ....hezky grafické ztvárněné prostředí.... ...originální záběry a choreografie.... ....příběh slabší.... ...za DC po trapárnách s králem obličejové obrny dobré a vtipné... ...Bruce je nej. ()

Dennefil odpad!

Tohle nemůžou tvůrci myslet vážně :D už v prvních pěti minutách jsem koukal na čas, jestli už se to blíží ke konci, protože jsem to nemohl vydržet a v týhle vlně jel film celou dobu, u konce jsem si už říkal že každou chvíli to skončí a budu volnej..no prostě hrůza :D Několik scén v Gothamu za denního světla místo temný atmosféry jaká k tomu patří? No, thanks. Na Victora Zsasze se měli mrknout na seriál Gotham, jak má vypadat a působit pravej Victor. Jediná scéna, kde jsem chvilku měl pocit že je fajn, tak byla u konce v mlze, jak tam začal mluvit hlas, ale pak se to zase poslalo tím zoufalým ubrečeným směrem, co se mi hnusí. DC má být temný a ne ubrečený bez atmosféry, sakra :D ()

soukyd33

Když blbost, tak pořádná! Akční to je, ale spíše akční pohádka. Všechno ve filmu je ve skutečnosti nesmysl. Poznámka: Všechno jde moc snadno, ta by porazila snad každého. Poznámka: Hlavní hrdinka mi nepřijde sympatická. 🤔 Poznámka: Ke konci filmu jsou snad všechny hlavní postavy nesmrtelné. 🤔 Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

Tomulka

Margot Robbie dělá co může, ale špatný scénář a režii nepřemůže. Hudba dobrá a celkem trefná, ale dalo se z toho dostat více. Vůbec mám pocit, že na hudbu se zapomíná když vládnou ženy. Již jsem se o tom zmiňoval u WW. Opět škoda. Ale Harley Quinn takový potenciál a v podání Margod Robbie je fakt famózní už v SQ byla super a tady měla možnost mít vlastní film. Taková škoda. Ewan jako padouch vážně? Ten na to fakt nemá. Nevěřil jsem mu toho záporáka ani minutu. Za Margot a její ztvárnění Harley dávám dvě hvězdy a za slušnou hudbu a Bruce dávám jednu. ()

Stinger78

Tohle byl opravdu komiksový film, který si slovo komiksový opravdu zaslouží. Barevná jízda, kdy si dokážu každou scénu představit na stránce knihy, vyobrazenou do 4-6 polí. Margotka si svou střelenou roli užívá, Ewan svého slizkého záporáka zvládá na jedničku a zbytek ansámblu je doplňuje tak, že výsledkem je pro mě jeden z vrcholů. ()

Jarv

Řekněme si to hned na začátku a narovinu, je to totální p**ovina. Možná i s velkým P. Ovšem Margot Robbie si svou úlohu plně vychutnává, přičemž tentokrát je film téměř stoprocentně věnován jí. Tak rozkošně trhlou postavu aby člověk pohledal. Pochvala i Ewanu McGregorovi za ztělesnění sadistického a psychopatického padoucha, který je o kapku propracovanější než komiksoví neřádi ve filmech obvykle bývají (jelikož většina z nich slouží spíše jako překážka pro kladného hrdinu). Kdo je naopak naprosto upozaděn a nevyužit, je Mary Elizabeth Winstead v roli Huntress, která má nejméně prostoru ze všech stěžejních dam. Ne, že by se jednalo o nějak hodně zajímavou postavu, ale její představitelka patří k nejzvučnějším jménům v celém obsazení, tudíž jí je velká škoda. V první hodině se prakticky jen mihne a dostatek scén získává až v samotném finále. Vlastně je na tom podobně jako Joker v Suicide Squad, s tím rozdílem, že Jared Leto měl alespoň šanci trochu zazářit, ona nikoliv. Vše ostatní: akční zábavná jízda. 80% ()

Rhapsody91

Tak na tohle jsem musel zareagovat. Jeden z nejhloupějších a nejhorších filmů co jsem viděl. Herecky špatně, příběhově špatně, režijně špatně, casting špatně.Tam nic nefungovalo. Nač tohle někdo vůbec točil. Spolu s novými Krotiteli duchů se opět potvrdilo že jenom ženské odsazení a ženský režisér není ta správná kombinace. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020