Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

figliar

Ako je zvykom u DC, poslednú dobu sa snažia viac priblížiť úspešnejším filmom od Marvelu. Birds of Prey má konečne viac farieb, viac vtipu a výborný soundtrack. Veľkú podobu je vidieť aj vo filme Kill Bill ( tréning, pátranie, odplata ). Margot zopakovala svoj vysoký štandard zo Suicide Squad, Ewan ako záporák ma naopak moc nenadchol. Jared Leto nemal možnosť ukázať to, načo nebol v prvom diely priestor, Justice League postavy úplne vynechalo, preto Birds of Prey beriem iba ako jednorázovú sólovku, ktorá nenadchne, ale zase ani neurazí. ()

Jakubik

Plytká a na jednu stranu nepříliš originální báchorka na jedno zhlédnutí. Margot sice dělá co může ale i tak to moc nespasí, byť je na ní vidět, že si roli maximálně užívá. Zmatečné vyprávění, nevýrazný soundtrack a nudný příběh tomu podrazili nohy. Škoda, kouká se na to hezky a je zde pár pěkných nápadů a celkem slušnejch scén... ()

Vabr

Patří mezi lepší superhrdinské filmy. Bráchovi se to líbilo na 4 hvězdy. Chápu, proč to moc neuspělo v kinech, protože to není moc lákavé, ale je to originální, což se lidem může zalíbit. Trochu mi vadí, že to vypadá hodně na 12+, ale pak tu někteří lidi umřou nebo je tu pár scén, které jsou na 15+. Vadí mi, že nevím, jestli jsou lidi ve filmu mrtví nebo jsou jen spadlý k zemi, ale žijou. Pak mi celkově vadí ty killy, ale spíš se to má brát na tu 12+ verzi. Z traileru to vypadá hodně feministicky, ale ve výsledku to tolik není. Vadí mi, že po Harley Quinn nejdou ještě víc. Ze začátku jsem se bál, že po ní nepůjdou, ale pak se zdálo, že po ní půjdou dost, ale nakonec se tak podle mě nestalo. Humorné by to mohlo být více, ale bylo to ok. Celkově jsou ti DC superhrdinové za mě lepší, protože nemají schopnosti nebo jsou o dost jinačí než běžní superhrdinové. Ale nejsme fanoušek ani jednoho, protože tyhle filmy moc obecně nemusím. Přišlo mi to celkem natáhlý ke konci. Záporák mi blbej nepřišel, byl takovej průměrnej a běžnej jako v jiných filmech. VYHODNOCENÍ: JÁ TEN DIAMANT SPOLKLA ()

Torgal

Harley Quinn ma svojou potrhlosťou bavila ako vedľajšia postava v Suicide Squad, no toto som vôbec nežral. Ako hlavná hrdinka nemá okrem chaotického vyčíňania čo ponúknuť a to sa najneskôr do pol hodiny opozerá. Podobne ploché a nezaujímavé sú aj ostatné “vtáky noci”, takže tlačenie girl power sa dosť míňa účinkom. Akcia je síce efektná, no veľmi samoúčelná, dej ako taký je prostinký a utopený v pestrofarebnom bizáre, ktorý ale márne maskuje zbytočnosť celého projektu. 5-/10 ()

AloeB

Na rovinu si řekněme, že je to těžká píčovina, o tom žádná. Přesto však nesouhlasím s majoritou uživatelských recenzí, které v extrému označují film jako nejhorší komiksovku na světě, pokles DCEU, brutální ženskou propagandou, etc. Nesouhlasím s nimi proto, že je to hloupost. Jistě, Draví ptáci mají objektivně spoustu chyb a osobně si myslím, že by tyto chyby mít neměl, ale když vidím ten dvojí metr, kdy ti samí diváci, kteří dávají tomuto filmu odpad hodnotí klidně i pěti hvězdičkami odpady jako Avengers, Justice leauge, nebo Captain America: Civil war, tak najednou s tímto filmovým odpadlíkem soucítím. Protože na rozdíl od nějaké Občanské války je v tomto vidět tvrdá nadsázka a jakkoliv je spoustu okamžiků skutečně stupidních, alespoň mi netvrdí, že to myslí vážně. V konečném důsledku je tedy pro mě zajímavější trapná scénka se sandwichem než debilně napsaný názorový střet Iron mana a kapitána Propagandy a proto nesouhlasím s většinou oněch negativních "recenzí", kde je kritizována stupidita filmu těmi samými, kteří se rozplývají nad údajnou propracovaností Civil war. Kromě tohoto hořkého pocitu však toho ve mě film jinak moc nevzbudil. Líbila se mi hyena a její zdánlivá smrt mě zasáhla asi nejvíce z celého filmu, také postava Doca byla zajímavá a z hlavních postav jsem měl rád Harley a tu Sionisovu řidičku. A pak samozřejmě ještě oba záporáky, už jen proto, že mě Ewan McGregor dovede vždy překvapit (na to jak průměrný je v SW). Ale nic z tohoto mého listu pozitivních věcí není nijak dokonalé a dokonce i ta hyena je tam jen na chvíli. Vlastně nic není pořádně využito, včetně zajímavého prostředí hříšných lidí města Gothamského, které bych si rád užíval v něčem skutečně dobře napsaném a nejlépe s co nejméně otravnými hrdiny. ()

dalziel

Nie, že by si Margot Queen nezaslúžila svoj vlastný comicsový film po skvelom výkone v Sebevražedmom oddiely.Áno zaslužila, ale tento film to isto nie je. Margot vyzerá ako dva mesiace používaná špongia na riady, ktorá vymačkaná pobehuje po kuchynskej linke.Film mal prísť skôr a mal to natočiť skutočný režisér/režisérka a nie táto čínska profesionálna amatérka.Tu je zle snáď úplne všetko.Na niečo tak očakávané sa mala stretnúť skupina lepších hráčov ako táto "Partička".Nakoniec predsa len 1 hviezdičku prihadzujem hlavne zásluhou poslednej štvrť hodiny. ()

HenryIvan

No, nebola to až taká shitshow, akú som po rôznej škále otrasných reakcií a recenzií očakával. Margot teda môžem a vlastne aj postavu Harley, čiže má tento výtvor nejak nezhnusil, ba naopak. Občas som dokázal nájsť nejakú menšiu chybičku či filmu položiť ťažké a nepríjemné otázky (film si takéto otázky často kládol sám, čo z nejakého dôvodu neberiem ako mínus, ale miesta na pobavenie), no konečný feeling bol viac než pozitívny. Margot je bezpochyby excelentná herečka a niekto by možno povedal, že toto nie je rola kde by to mohla ukázať, ale jej prepracované nuansi, kde mala Harley neskutočne vychytanú, dodávajú filmu tú správnu esenciu. Názov nám prináša to, o čo ide. Ide tu o istý druh emancipácie a pokiaľ to nie je niekomu po chuti, tak nedokážem nájsť dôvod, prečo filmu vôbec dával šancu. Väčšinou sa snažím od všelijakých ideológií, smerov či sociálnych excesov odosobniť a funguje to náramne. Propaguje film BLM? Ak je to správne urobené, nemám s tým problém. Je snímok o takej či onakej podstatnej situácii v minulosti alebo dnes ? Sure, why not ?? Tu Margot ako EP siahla po materiály, ktorý chcela predať svetu jej spôsobom, chcela HQ ukázať vo svetle, ktoré ona považovala za podstatné a s tým ja nemám najmenší quarrel. Je okolo nás už dosť hejtu, ja sa pre tento krát nepridám. ()

aR3Zz

Nekoukatelná slátanina nahodilých scén. Scénář, který vůbec nedrží dokupy. Některé až děsivě amatérské herecké výkony (policajtka, huntress, ...). Občas mě z toho nepořádku vzbudil nějaký zajímavý song, soundtrack se za mě povedl. Ale to je tak vše. Jako fanoušek sebevražedného oddílu jsem byl ale extrémně zklamán... 40% ()

PEZ

A ja blázon som sa na tento film tešil. Úprimne. A pritom je to "taková pitomost". Strašná nuda v prvom rade. Chaotický príbeh v druhom rade. Vyprázdnenosť v treťom rade. Neskutočne som sa nudil a zaspával počas pozerania. A prisahám, že si už dnes nepamätám fakt jedinú scénu. Margot Robbie je skvelá. Ale bohužiaľ je jediná. A tých pár cool vizuálnych efektov to fak nemalo šancu zachrániť. Totálne zbytočný film. ()

PanMaur

Druhá hvězda je jen za ten nápad a provedení  bitky v lunaparku. Jinak je to v podstatě nekoukatelná sra*ka. Hodně overrated. ()

kondor77

Jako informovaný šovinista jsem k tomuto filmu přistupoval s jistým despektem. Naštěstí se ukázalo, že film není až natolik hloupý a tu jednu hvězdičku si zaslouží. ()

kukkik

Hodně slušná akční komedie s veskrze sympatickým obsazením. Nějaké drobnější nedostatky a hříchy proti logice či gravitaci, co lehce bodnou do oka, tu sice byly ale jako celek jde o fajn podívanou. Jen mám pocit, že kdybych se na to nedíval v kině, bylo by o hvězdu míň. Takhle každopádně 4/5 ()

Maximilianus

Nemám rád filmy, ktoré sa snažia byť nasilu vtipné a funky a podobne. Tu mi to až tak nevadilo, keďže sa to k Harley Quinn hodí a tak nejako sa to od nej aj čaká. Avšak Margot Robbie mi aj tak vo viacerých scénách pripadala, že sa na to až tak nehodí, resp. že jej to nie je až tak pochutí a prirodzené, a že má na serióznejšie herectvo. Ostatné postavy ako tak. Malá zlodejka klasický stereotyp, speváčka fajn, policajtka slabota a Huntress ako osobnosť super, len škoda, že nedostala viac priestoru. Potešil aj Ewan McGregor a hyena. Akciu tiež musím pochváliť, bola dostatočne surová, sem tam sa objavila aj nejaká krv, a pripadala mi aj celkom vierohodná a svižná. Príbeh bol priemerný. 6,4/10. ()

BC

Že nepřátelé chodí ve vlnách, ne všichni najednou, to z akčních filmů už víme dlouho. Jinak se to fakt povedlo, napřed chaos, pak jasný cíl, nijak trapně prehláškováno a pejsek byl moc rozkosny. Jo a konečně další film, ve kterém mají hrdinové - pardon, hrdinky - po akci hlad. (Pamatujete na potitulkovou scénu prvních Avengers?) Ale tu "honičku" ve 30 km/h snad nemysleli vážně. ()

TMNT odpad!

zoberte si svoje kurvy, zoberte si svoje komiksy, zoberte si svoje farebne svetielka, zoberte si svoje gadetky či jake pičoviny to vlastne sú a strčte si to do prdele. Preafektovanosť je už tak odporne otrepaná. Zavrite si huby, lebo z nich iba hovná padajú. btw, film som ani nevidel a je mi to jedno. ()

Karp

Hodnocení bude poměrně stručné, čtyři hvězdy za Harley Quinn, dvě za vše ostatní a v souhrnu tři za celý film. Nebýt Margot Robbie byla by to jen plejáda nudy, nesympatických postav a promarněného potenciálu. ()

Mouchal

Tento film mi v hlavě na dlouho neuvízne. Možná jen kvůli svému extravagantnímu názvu a totálně zpackanému castu. Margot jako Harley je skvělá, to už všichni víme. Bohužel nikdo další to nezopakoval a my se tak musíme spokojit s mexickou babčou, černou propíchanou gengsta Black Canary, nevýraznou Huntress, obtloustlou Cassandrou Cain a Viktor Zsazs je tu taky úplně vedle. Jasný, holkám a ženám bude tento film po chuti, protože ženský tam mlátí chlapi hlava nehlava, rozkrok nerozkrok a upřímně ve velkým stylu (akční scény tu jsou super), ale příběh je slaboučký a když už to teda pojmenovali Birds of Prey, tak tam měli prdnout aspoň Batgirl. Takhle je z toho jen generická Harley show, kterou během dvou týdnů zapomenete. 55% ()

kailee_

Měla jsem strach, že Harley změní a nebude to fungovat tak dobře jak v Suicide Squad (2016). Harley změnili, podle mě k lepšímu. Film bohužel neohromil, ale rozhodně nezklamal a požadavek, chtít více Harley Quinn s Margot Robbie, byl splněn na výbornou. Oproti Suicide Squad zde není žádný nudný nevyužitý záporák, žádné zesměšnění kvalitních herců a žádné kroucení hlavou nad příšerným ztvárnením komiksových charakterů. Na jednu stranu je škoda, že je hyena ve filmu jen jedna a jen pár minut, ale vzhledem k rozpočtu se to dá brát jako výhoda, protože takhle je šance, že bude pokračování, když je papírově film ve výdělku. Za mě super a chci více. Hlavní problém tohoto filmu je, že nemá na plakátech varovný nápis ''Tento film není o mužích'', jelikož hlavní problém, jaký lidé mají s tímto filmem, se zdá být ženskost. Proč to sakra tihle jedinci sledují? Proč ztrácí čas filmem s ženami, když se jim příčí? Taky nebudu koukat na zaplivané gangsterky, když mě nebaví gangsterky. Budu koukat na to co mě baví. Život je moc krátký k tomu, abyste museli koukat na filmy, které vás nebaví, jen protože je v módě je kritizovat. Kolik je tady dobrých filmů, které jsou primárně pro mužské publikum? A kolik je tady dobrých filmů směřovaný k ženskému publiku? Naštěstí už se situace zlepšuje, ale ta následná kritika jen na to, že některé filmy nejsou zrovna dělané pro tvrdé hrdé chlapáky, je naprosto šílená. Zkrátka, být tento film obráceně a s mužskými postavami, vznikl by film s hodnocením 80% a bylo by vlastně všechno v pohodě, že ano. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020