Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

jprmusic

Je to strašná hovadina který nasazuje korunu Evan McGregor. - to někomu něco dlužil nebo .... ? Margot mám rád, ale její " rozešla jsem se s koblížkem " je jedna z nejzoufalejších vět, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. ()

johnsnow

Čakal som ultimátnu kokotinu. Dostal som celkom znesiteľnú blbosť. Harley ma srala podstatne menej ako v SS ale stále je to piča jak traky. Huntress je skutočne skvelá ale má cca 10 minút priestoru z toho väčšinu zaberajú akčné pasáže takže replík má minimum.  Zvyšná trojka báb už nie je ničím zaujímavá. McGregor je fajn ale bohužiaľ je prílíš zženštilý a jeho vyradenie je totálne odfláklé. Rovnako aj vznik Birds of Prey, proste vznikne a prečo sa to stane nám povie pár viet. Akcia celkom fajn ale je jej málo a R-ko je v nej nevyužité. Vlastne R-ko je úplne nevyužité, Pár drsnejších scén sa nájde ale je to nič moc a krvi je tu tiež málo. A hyena je tu tak na 2 minúty celkovo. Takže sklamaný nie som pretože som to čakal oveľa horšie ale viac ako 3* tomu nedám. ()

0verseer

Ak by mala Margot cit pre výber úloh rovnako vyvinutý ako krásu, už dávno by jej v Hollywoode vstýčili filmoví nerdi sochu a oslavovali ju ako bohyňu. Žiaľ upísala sa projektom WB pod taktovkou ľudí, ktorí pri ich tvorbe zrovna dvakrát neovplyvajú nolanovskými schopnosťami. Birds of blablabla… nepôsobí tak vyložene tragicky ako Suicide Squad, napriek tomu to znova nie je žiadna veľká sláva. Opäť rovnaká chyba s okatým zneužitím zbytočne veľkého počtu nezaujímavých postáv, s cieľom nešikovne zakryť scenáristické prázdno. Našťastie sa už nezachraňuje svet pred žalostnými CGI kreatúrami a film sa aspoň snaží pôsobiť o niečo osobnejšie. Chémia medzi jednotlivými charaktermi stále absentuje, ich spojenie však tentoraz pôsobí aspoň trocha premyslenejšie ako tomu bolo naposledy. Staré filmové múdro, ktoré hovorí, že film je dobrý tak ako jeho zaporák, sa opäť naplnilo. Ewanov “kmotor” Gothamu so zvláštnym fetišom pre rukavičky je všetko, len nie originálny a hlavne uveriteľný záporák. Už spomínaná Margot je šialene krásna aj napriek bielej omietke, ktorú celý čas nosí na svojej utešenej tváričke, no po skoro 2 hodinách sledovania jej prehrávania už Harley nepôsobí tak roztomilo ako v Suicide Squad, kde aspoň nebola celý čas v centre pozornosti. Tu miestami začínala pôsobiť až mierne otravným dojmom. Takže numericky je to na takých slabších 2,5* z 5, so zaokruhlením nadol. ()

strachon

Nejslabší z filmů s Harley Quinn. I když tam místy upřímná snaha o pobavení je a občas i uspěje, výsledek jako celek nevydá na víc než zábavu k žehlení prádla. I když je možné, že mi to kazil i dabing, když i v takhle jakože ženském emancipačním filmu přechylují všechna ženská příjmení, zatímco Huntress nebo Black Canary nepřeloží, prostě taková podivná podivnost. ()

koty2201

Dosť rozporuplný film, pretože balansuje medzi 3 a 4 hviezdami. Nakoniec som dal 4 len kvôli tej záverečnej pasáži, kde to malo zábavnú akciu a dobrý spád. Inak je to ľahko nadpriemerná komiksová zábava, ktorá neprináša nič extra nové. Film sa snaží o efekt nespoľahlivého vyprávača, kedy vám Harley servíruje dej po svojom. A to často za pomoci flashbackov, ale určite sa to dalo zvládnuť aj lepšie, pretože existuje mnoho kvalitnejších filmov s týmto prvkom. Preto to zostalo len v štádiu pokusu. Príbeh samotný je klišoidný a vo výsledku dosť jednoduchý aj keď sa snaží pôsobiť komplexne a zložito. Proste je tu jeden mafián, ktorý chce získať vzácny diamant a podplatiť si mesto. Diamant zje mladá zlodejka a jej susedka a zároveň barová speváčka s prekvapivým tajomstvom, neúspešná policajtka ktorej sa lepí smola na päty, tajomná pomstiteľka a samotná Harley sa ju snažia ochrániť. A každá má dôvod Black Maska zabiť. Jednotlivé postavy tu nie sú odprezentované najlepšie, pretože pôsobia dosť plocho a nemajú vám čo povedať. Celkovo sa do finále dostaneme dosť kŕčovito, ale až tam začína fungovať medzi postavami tá správna chémia a súhra. Hneď sú zaujímavejšie a dokážu vás očariť svojimi sympatiami.  Len čo je možno záporom, tak je Black Mask a samotná Harley Quinn. Napriek tomu, že sú to hlavní aktéri, tak sú paradoxne poňatí najviac sterilne a vlažne. Margot Robbie ako Harley ma v Suicide Squad bavila oveľa viac. Pretože sa urputne snaží o humor, lenže ten na mňa nefunguje. Ewan McGregor dokáže byť hrozivejším záporákom, keď mu to scenár umožní zahrať. Ako komiksová sranda na jeden večer to možno neurazí, ale nevyužilo to svoj veľký potenciál. Keby to dostalo kvalitnejšiu opateru, tak by som si rád dal dvojku. Avšak tá po takomto neúspechu, kritickom aj finančnom, takmer s istotu nepríde. Čo je škoda. ()

PlysovyMacko

Skvelá postava v nie moc skvelom príbehu. Film má feministický nádych-vsetky ženské postavy sú drsňačky a všetci muži sú neschopní idioti. Je to farebné, ukričané, ale Harley parťáčky nepotrebuje. Margotku milujem, nabudúce to chce lepší scenár. ()

zdenzo

Ani náhodou! Jestli v tom uvidíte super nadupanou nakopáváčku, tak přehlížíte, že už tu vše bylo... Vypravěčský funny styl? - Kick ass. Sexy girl power a narez hudba? - Sucker punch. Ženský emapncipovaný tým? - snad každý druhý akčňák spučastnosti. Ze sexy Margot Robbie, která si kradla Suicide Squad pro sebe je nezajímavá šmudla. Tady jasně chybí Mr. J. a více odkazů. A tak feministkám navzdory vyniká jen duo Moulin Rouge záporáku a jiskření mezi muži. DC se propadá dál, netěží potenciál komiksů. ()

Daniel2003

Měl jsem dilema, jestli dát silné 3 nebo slabší 4 hvězdy. No, koneckonců škola mě naučila, že se cokoliv celá pět zaokrouhluje nemilosrdně nahoru, takže nakonec slabší, ale 4 hvězdy. Teď už ale konečně k filmu. Je to fakt super a podotýkám, že jsem to nečekal. Hlavní plus je samozřejmě úžasná Margot Robbie, u níž je vidět, že když už film i produkuje, je šéf ona, a bude zářit. A taky že jo. Vypilovaná osobnost a totálně trhlý herectví pomáhá její postavě tančit na tenké niti po celý film, a to ať jí jde po krku slabý (ale ne jeho vinou, je to scénářem) Ewan McGregor, nebo kdokoliv jiný. Ostatní členky jejího skorotýmu jsou taky dost fajn a celkově to prostě šlape. Ale ta akce? To je přímo bomba! Už dlouho jsem neviděl lepší a kreativnější bitky, než v Birds of Prey (a že jich bylo), což jde ruku v ruce se špičkovou kamerou. I ty songy nebyly vůbec špatný. Bohužel je ale velký problém v nejisté (asi) režii, protože tolik promarněných šancí na pořádně silné scény jsem neviděl. To je asi největší problém filmu, jinak mě ale Harley mile překvapila a dám jí šanci i příště. ()

jokino

Bojové scény povedzme, že ešte ako-tak a soundtrack, to boli pre mňa najväčšie pozitíva a možno "ťahúni" celého tohto filmu. Inak tam, podľa mňa, nefungovalo nič ostatné. Akčná komédia akože o už xy krát omielanej a ztvárnenej "women power", tu pre mňa proste nefungovala. Celkovo som sa nudil. Očakával som, teda skôr chcel som veriť, že to bude podstatne svižnejšia a crazy jazda. Namiesto toho sa dostavil podpriemer, žiaľ, škoda.. ()

mivr

Keď som si pozrel trailer, nejako ma vôbec neupútal a neplánoval som návštevu kina...nakoniec som šiel na to...a vidieť film ako celok, tak to už hej! Dostal som akčnú a zábavnú jazdu zo života Harley Quinn. Ako sa nám ukázala už v Suicide Squad ktorý sa mi až tak nepáčil ako Birds of Prey, tak tu dostala viacej priestoru a to je len dobre . Páčila sa mi aj brutalita v akčných scénach a vtipné situácie ... jednoducho bola to zábava. ()

ScarFace_V8

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) aneb to je sakra zbytečně dlouhý název… Nehodilo by se spíš Birds of Prey & the Harley Quinn? Ehm i když ono to tolik o Birds není jako spíše o samotné Harley… Co to přejmenovat třeba na… Aha – ono už se stalo! Dámy a pánové, máme tu Harley Quinn: Birds of Prey… Taky blbý, ale zase výstižnější. Být to na mne, jmenovalo by se to Harley Quinn & the Origin of Birds of Prey. Podívejte se… Už jenom úvod textu, kde řeším název má 99 slov. Takže jdeme dál! Birds of Prey (And the… Ehm kašlat na to! Na film jsem šel raději bez očekávání, protože kvůli názvu jsem opravdu nevěděl co čekat. Jestli BoP nebo HQ a všechno směřovalo právě více k HQ. Takže jsem se pohodlně zaříznul do sedadla a… Kur**, to byla jízda! Úvodní animované intro ukazující nám hlavní událost a tedy „broke up“ jedné velké lásky ve stylu Mad Love (Batman: TAS – S02E11) bylo hodně Cool. Film je jedna velká akční jízda, kde za klidné momenty budeme rádi abychom to vůbec vstřebali, než se vrhne na další a vážně stojí za to. Bál jsem se, že po docela horkém vstupu do filmu se dočkáme rychlého vychladnutí, ale nestalo se. Původně při obsazení postav jsem měl dost námitek, ale nakonec OK. Jediné, k čemu mám tak docela výtky je to malé čínské prasátko Cassandra Cain, která od své komiksové předlohy prošla vůbec tou největší změnou. Ale budiž – spíš se jedná o využití jména postavy, která pro filmovou sérii „The World of DC“ zřejmě nevyužije – předcházelo by tomu totiž opravdu hodně nejrůznějších filmů. Odkazy i na několik různých míst jako například „Founders Pier“ nebo „Amusement Mile“ zahřály u srdce. Soundtrack složený z VA a tedy písniček, které bych normálně jinak asi nepustil je ve filmu poskládaný perfektně ke svým situacím. Víc už asi nevím co dodat. Možná jen to, že jsem se opravdu bavil a doufám, že se podobná produkce WB/DC posune opět dál – příští rok Gunnovo Suicide Squad s ‚The‘ na začátku. „Bye bye birdie!“ ()

Dzoumen

Na tento film jsem šel s tím, že jsem o tom očekával jako ne úplnou topovku, ale že to bude dobrý. A výsledek? Nic moc, jakože akce byli dobrý, ale příběh by určitě mohl být lepší. Margot Robbie jako Harleyka byla super, možná by to chtělo o trošku zahrát lépe psychopata,ale fakt jen o trochu, hrála to celkem dobře. Překvapili mě akce, když Harleyka jela na kolečkových bruslích to se mě celkem líbilo, dobrý nápad do filmu. Dost se mě líbila délka filmu nebylo zbytečně zdlouhlavý. 55% ()

LordArthas

Totální ulítla magořina, která staví na detailech a na výborných akčních scénach, ze kterýh je prostě cítit John Wick (takže Wick v sukních) a musím říct, že to na ženské pasuje ještě lepé než na Johna Wicka. Pro mě asi nejlepší komiksovka bez digi bordelu, správně ulítla, svá, hravá a takhle by jsme mohli pokračovat... Vyplatí se zajít a vidět, pač tohle dílko si člověk fakt užije na plný koule (pokud tedy člověk není k uzoufání nudný) :D ()

Frca

Sedl jsem si z toho na pr*el? Ne. Bavilo mě to? Hell yeah! Margot Robbie je prostě úžasná Harley a v tomhle filmu si to neuvěřitelně dává. Díky bohu už tu není ten afektovaný divný Joker v podání Jareda Leta a vše tu naštěstí (ale i bohužel) stojí hlavně na Harley. Ale ta tu má naštěstí při ruce své "kolegyně" a ty tomu dodávají tu šťávu. Pokud od toho očekáváte nějaký super film, ze kterého budete na větvi, tak jste tu špatně. Pokud ale hledáte nenáročný film u kterého si vezmete popcorn a budete si to užívat, tak jste na správném místě. Není to možná na plný počet, ale tak 3,5 hvězdičky (dávám 4, protože polovina tu jaksi není☺) ()

Blaiver

Co film ztrácí na poli zápletky a celkového děje, to dohání vtipy,šíleností a vyprávěním děje. Herci zvládli svoje role skvěle, vizuální efekty super, akční scénky byly přitažené za vlasy(u tohoto filmu je to plus) a děj byl o vcelku ničem. Abych to shrnul, film jsem si opravdu užil a tím si plně obhájil minimálně tři hvězdy z pěti. ()

Dejf4

Tohle bylo točeno pro koho? Film se tváří a chce být děsně "hustý", ale místo toho jsme dostali krotké a vykastrované papoušky. Opít někoho vizuálem je jednoduché, ale za tím vším je jen podprůměrný snímek, který je zcela bez nápadu. 3/10 (Kino) ()

wallax

Farebné...dosť farebné (a to som počul, že z dvojice Marvel vs. DC je Marvel ten vyfarbičkovanejší...tak podľa tohto veru nie je). No, celý film ťahá Harley a akože dobre sa na ňu pozerá. DC si uvedomujú veľmi dobre, že Marvel je na koni na ktorom oni nikdy neboli...a možno ani nebudú...dobre dobre Dark Knight im ukázal aspoň brucho toho koňa ale nakoniec keby nebolo X-Men série (ktorá naštartovala tú temnú atmosféru s čiernymi latexovými oblekmi) tak kto vie ako by ten Temný Rytier nakoniec dopadol. V každom prípade, tento snímok sa nechal asi dosť inšpirovať Deadpoolom, teda na mňa to tak pôsobilo, najmä spôsobom rozprávania deja...neviem či Harely niekedy "prelomila štvrtú stenu" ale miestami to tak vyzerá...ale asi je to len môj pocit a v konečnom dôsledku to filmu vôbec neškodí práve naopak, pomáha, je to celé také živšie a aj živelnejšie. Nie je to žiadna bomba film, ale dá sa na tom celkom solídne zabaviť. V kine to bolo fajn, uvidíme v domácej projekcii. A určite budem uvažovať po psíkovi o domácom zvieratku aké mala Harley (malá nápoveda, je do smetiar stepí a má silnejší stisk čeľustí ako lev, vo filme sa volá Bruce a ma úžasný smiech....určite už viete) :D ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020