Mutant X (TV seriál)

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Drama / Dobrodružný / Fantasy

Kanada / USA, 2001, 66x50 min

Victoria Pratt, Victor Webster, Forbes March, John Shea, Karen Cliche, Lauren Lee Smith, Tom McCamus, George Buza, Michael Easton, Amy Price-Francis, Krista Allen, Roman Podhora, Romano Orzari, Andrew Chalmers, Ron Lea, Jeff Wincott, Melanie Marden, Noah Danby, Greg Bryk, Jenya Lano, Amy Lalonde, Laura Vandervoort, Aaron Poole, Claudia Besso, David Sutcliffe, Reagan Pasternak, Christina Cox, Joanne Kelly, Kim Schraner, Michael A. Miranda, Jeanette Roxborough, Scott Hylands, Janaya Stephens, Jeannette Sousa, Jonathan Watton, Louis Ferreira, Lyriq Bent, Paul Popowich, Marc Donato, Dylan Bierk, Christopher Jacot, Krista Bridges, Sandrine Holt, Monika Schnarre, David Lipper, Callum Keith Rennie, Shannon Lawson, David Orth, Dean Copkov, Steve Byers, Sean Orr, Rod Wilson, Yannick Bisson, Ross Hull, Anna Silk, Rob Stefaniuk, Lisa Marcos, Sarah Gadon, Peter Stebbings, Alan Van Sprang, Mark Lutz, Ellen Dubin, Douglas O'Keeffe, Heidi von Palleske, Janet-Laine Green, Joris Jarsky, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, Stuart Stone, John Ralston, Bree Williamson, Jonathan Goad, Ted Whittall, Jennifer Dale, Adam MacDonald, Ryan Scott Greene, Salvatore Antonio, James McGowan, Eddie McGee, Rachael Crawford, Angela Besharah, Eugene Robert Glazer, Monique Ganderton, Megan Fahlenbock, Alexandra Castillo, Chris Owens, Kevin Jubinville, Jim Thorburn, Jeff Roop, Sean Clement, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Allan Hawco, Jason Jones, Aleks Paunovic, Patrick Garrow, Gary Reineke, Andrew Gillies, Sean Bell, Stephen Bogaert, Frank Moore, Cedric Smith, Raven Dauda, Ki Yurij, Karen Holness, Richard Stroh, Joy Tanner, Doug Murray, Craig Blair, Jason Schombing, James Binkley, Ramona Pringle, Philip Craig, Kedar Brown, Matthew G. Taylor, Wesley French, Timothy Burd, George Tchortov, Michael Copeman, Philip Akin, Jane Moffat, Markus Parilo, Martin Roach, Alex Karzis, James Downing, Matt Cooke, Tony Craig, Shane Daly, Deborah Grover, Tom Barnett, Darryl Flatman, Juan Carlos Velis, Soo Garay, Joseph Scoren, Melyssa Ade, Matt Gordon, Sean Sullivan, Shaun Smyth, Joanne Vannicola, Clyde Whitham, Rob Archer, Larissa Laskin, Jennifer Steede, Vincent Walsh, Amanda Martínez, Kevin Rushton, Jenny Cooper, Jack Duffy, Dax Ravina

Z nostalgie jsem se zase podívala na pár dílů 3. série. Překvapilo mě, že se na to i po té době dobře kouká. Je fakt, že tam všichni jsou neskuteční idealisti, Lexu vyjímaje, ale semtam blýskne dobrý vtip a i ta akce stoj za to. Sice digitální záběry vypadají opravdu digitálně, ale já tehle seriál mám ráda a mám k němu specifický osobní vztah... Asi tak...(11.2.2007)

Mnoho lidí odsoudí seriál po prvním díle. Já nikoliv. Už jen proto, že tam hráli dva mně známí herci. Respektivněji herec a herečka. První díl mě opravdu nenadchl, tak jako většinu, ale rozhodla jsem se vydržet a neprohloupila. Asi tak po šestém díle jsem si tento seriál oblíbila. Některé díly byly slabší, ale některé byly opravdu skvělé se vším všudy. S herci, dialogy, hudbou atd. Nemám ráda, když se srovnává s X-Menem. Ano, jsou si několika prvky podobní, ale zároveň se liší. Ale co čekat, když oba projekty stvořil Avi Arad.(31.12.2005)

• Phobia

Asi bych měla své vyšší hodnocení nějak obhájit, ať nejsem za úplnou dylinu. Hmmm... Když člověk dělá jenom noční směny a není schopen po nocích spát, vezme zavděk i touto slátaninou pro teenagery. A nic jiného než nenáročná sci-fi hovadina pro akcechtivé děti to není, absolutně tedy nerozumím zařazení seriálu do pozdně nočních hodin. Zato plně chápu zdejší nízká hodnocení, seriál se zkrátka minul se svou cílovou skupinou a byl vystaven kritickému oku nočních nespavců a filmových fajnšmekrů. A pak je tady fakt, že si málokdo v té záplavě odpadu troufne upřímně říct: "Jsem debil, mně se to celkem líbilo." Osobně "Mutant X" nepovažuju za kdovíjakou katastrofu (o nic moc horší než Stargate a podobné sci-fi blbůstky) a vidět je v třeskuté pubertě, jistě bych je plamenně obhajovala a dala alespoň 4* za ty hezké kluky;-). Takže: "Jsem debil, mně se to celkem líbilo." 45%(24.3.2010)

66/66 V roce 2004, kdy seriál skončil, to bylo naštěstí naposledy, kdy jsem se musela vyrovnávat s nesnesitelnou bariérou aktuální nedostupnosti. Tehdy navíc vrcholila má láska k Vicky Pratt z Cleopatry 2525... Ale od té doby, pokud mám zájem sledovat cokoli nového pár hodin po odvysílání v USA, není to už žádný problém. Nicméně kvůli MX jsem si ještě prošla klasickým kolečkem separátního objevování a po obdivování jednotlivých fotek i slavného sledování na RTL. Když byl seriál konečně nasazen česky na Nově, šel po půlnoci a nejprve jen prvních šest dílů. Mezitím už byl známý slovensky díky JOJ, načež následoval nový dabing na AXN. Na Nově ale nikdy nepochopili, jak mají MX propagovat. Při uvádění druhé série na Nově navíc došlo k totálnímu zmatení, když se přidala i Prima. Takže náhodný divák nikdy neměl šanci se do seriálu řádně dostat. Anabáze s vydáváním na DVD byla kupodivu podobně nevyhovující pro americký i britský trh, ale nakonec přeci jenom vyšly tři kompletní boxety a od té doby mám konečně klid :) Už jsem překonala fakt, že seriál zrušili kvůli krachu produkční společnosti a rozloučila jsem se s oblíbenou partou jenom pro to, abych ji tu a tam zase navštívila. Mutant X Lives!(5.2.2009)

• zputnik

Tak tento seriál je takové "rádoby" na 1.000 způsobů - rádoby akční, rádoby dramatický, rádoby dobrodružný, rádoby chytrý, rádoby efektní, rádoby smysluplný... rád bych dal aspoň jednu hvězdičku, ale zdravý rozum a soudnost mi to nedovolí. Shrnuto a podtrženo: Mišmaš všech možných tu více, tu méně koukatelných filmů.(14.4.2005)

• - Mutant X sa dočkal troch sérií, ale zostal nedokončený kvôli krachu produkčnej spoločnosti. (Martin12500)

• - Jesse Kilmartin (Forbes March) mal mať pôvodne schopnosť rozdeliť sa na tri osoby. (Martin12500)

• - V 21. epizóde 2. série s názvom "Reawakening" sa postavám aj napriek extrémne nízkym teplotám neparí z úst. (Martin12500)