Reklama

Reklama

Mutant X

(TV seriál)
Akční / Drama / Dobrodružný / Fantasy
Kanada / USA, (2001–2004), 47 h 18 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Avi Arad

Hrají:

Victoria Pratt, Victor Webster, Forbes March, John Shea, Karen Cliche, Lauren Lee Smith, Tom McCamus, George Buza, Michael Easton, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(66)

Obsahy(1)

V klubu honí dva muži mladou dívku Emu a ta požádá o pomoc neznámého mladíka. Pronikne do jeho mysli a ukáže mu, jaké jí hrozí nebezpečí. Utíká z klubu, a když se ji na ulici pokusí přejet auto, objeví se náhle jiný mladík, odhodí ji stranou a auto projede skrz něj, aniž se mu cokoliv stane. Ze střechy na vůz seskočí další mladá žena a zneškodní řidiče. Jeho kumpáni začnou na Emu střílet, ale mladík si před ni stoupne a kulky se od jeho těla odrážejí. Když je po všem, přichází muž, který Emě řekne, že je mezi přáteli. Je to Adam a vede Mutant X, kam patří i Jessie a Shalimar, kteří jí pomáhali. Vysvětlí Emě, že muži, kteří ji pronásledovali, patří ke Genomu X, biotechnologické firmě pracující pro výzvědnou službu, jež se zabývá genetickými pokusy a vytvořením dokonalých lidí se zvláštními schopnostmi (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

66/66 V roce 2004, kdy seriál skončil, to bylo naštěstí naposledy, kdy jsem se musela vyrovnávat s nesnesitelnou bariérou aktuální nedostupnosti. Tehdy navíc vrcholila má láska k Vicky Pratt z Cleopatry 2525... Ale od té doby, pokud mám zájem sledovat cokoli nového pár hodin po odvysílání v USA, není to už žádný problém. Nicméně kvůli MX jsem si ještě prošla klasickým kolečkem separátního objevování a po obdivování jednotlivých fotek i slavného sledování na RTL. Když byl seriál konečně nasazen česky na Nově, šel po půlnoci a nejprve jen prvních šest dílů. Mezitím už byl známý slovensky díky JOJ, načež následoval nový dabing na AXN. Na Nově ale nikdy nepochopili, jak mají MX propagovat. Při uvádění druhé série na Nově navíc došlo k totálnímu zmatení, když se přidala i Prima. Takže náhodný divák nikdy neměl šanci se do seriálu řádně dostat. Anabáze s vydáváním na DVD byla kupodivu podobně nevyhovující pro americký i britský trh, ale nakonec přeci jenom vyšly tři kompletní boxety a od té doby mám konečně klid :) Už jsem překonala fakt, že seriál zrušili kvůli krachu produkční společnosti a rozloučila jsem se s oblíbenou partou jenom pro to, abych ji tu a tam zase navštívila. Mutant X Lives! ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Měla jsem pro to z nějakých mně neznámých důvodů slabost a někdy mi to dokázalo na chvíli nahradit X-Men (takže to byl zřejmě důvod té slabosti). Souhlasím, že je to plytké, patetické a kolikrát trapné, ale jako odpočinková záležitost to myslím obstojí. Zbavit se to pár chybek a propracovat lépe postavy, dala bych klidně i hvězdičku víc. Zcela určitě to přeháním, ale moje zoufalství nad seriály, které nám vnucují postavy a zápletky podstatně horší, už asi dostoupilo vrcholu. Tehdy dostoupilo vrcholu také, protože jsem se po nocích zpravidla šprtala, a tohle byla docela příjemná kulisa. Navíc jsou mi sympatické knihy, filmy a seriály, které si nehrají na nějaké umění a jsou prostě tím, čím jsou. ()

Reklama

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Z nostalgie jsem se zase podívala na pár dílů 3. série. Překvapilo mě, že se na to i po té době dobře kouká. Je fakt, že tam všichni jsou neskuteční idealisti, Lexu vyjímaje, ale semtam blýskne dobrý vtip a i ta akce stoj za to. Sice digitální záběry vypadají opravdu digitálně, ale já tehle seriál mám ráda a mám k němu specifický osobní vztah... Asi tak... ()

zputnik odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tento seriál je takové "rádoby" na 1.000 způsobů - rádoby akční, rádoby dramatický, rádoby dobrodružný, rádoby chytrý, rádoby efektní, rádoby smysluplný... rád bych dal aspoň jednu hvězdičku, ale zdravý rozum a soudnost mi to nedovolí. Shrnuto a podtrženo: Mišmaš všech možných tu více, tu méně koukatelných filmů. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Asi bych měla své vyšší hodnocení nějak obhájit, ať nejsem za úplnou dylinu. Hmmm... Když člověk dělá jenom noční směny a není schopen po nocích spát, vezme zavděk i touto slátaninou pro teenagery. A nic jiného než nenáročná sci-fi hovadina pro akcechtivé děti to není, absolutně tedy nerozumím zařazení seriálu do pozdně nočních hodin. Zato plně chápu zdejší nízká hodnocení, seriál se zkrátka minul se svou cílovou skupinou a byl vystaven kritickému oku nočních nespavců a filmových fajnšmekrů. A pak je tady fakt, že si málokdo v té záplavě odpadu troufne upřímně říct: "Jsem debil, mně se to celkem líbilo." Osobně "Mutant X" nepovažuju za kdovíjakou katastrofu (o nic moc horší než Stargate a podobné sci-fi blbůstky) a vidět je v třeskuté pubertě, jistě bych je plamenně obhajovala a dala alespoň 4* za ty hezké kluky;-). Takže: "Jsem debil, mně se to celkem líbilo." 45% ()

Galerie (100)

Zajímavosti (5)

  • Mutant X sa dočkal troch sérií, ale zostal nedokončený kvôli krachu produkčnej spoločnosti. (Martin12500)
  • V 21. epizóde 2. série s názvom "Reawakening" sa postavám aj napriek extrémne nízkym teplotám neparí z úst. (Martin12500)

Reklama

Reklama