Městečko Twin Peaks

• USA Twin Peaks (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)

Série(3) / Epizody(48)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

Yarwen

Když jsem v polovině devadesátých let náhodou pozdě večer přepínal mezi programy a narazil na jeden z dílů Městečka Twin Peaks, netušil jsem, že se stane mým nejoblíbenějším seriálem - kór když se jednalo ve své podstatě o detektivku. Výborně vykreslené psychologie postav, tajnosnubnost, mysterióznost, to vše prodchnuté hororovým odérem mě připoutaly k televizní obrazovce po všechny následující díly. ()

Kesiak

Lynch a jeho mysterióznosť rozhodená do mozaiky osudov obyvateľov Twin Peaks. Rada: nesnažte sa to pochopiť. ()

jane1106

V tomhle krásném a zdánlivě poklidném městečku se uhnízdilo zlo a než se přiblížíme alespoň na dohled jeho původu, máme spoustu času se seznámit s více či méně výstředními obyvateli, jejich romantickými a obchodními pletkami a úctyhodnou vzájemnou provázaností. První řadu jsem docela žrala, pak se ale děj začal rozmělňovat mezi příliš mnoho (pro mě) neatraktivních, divně motivovaných a zbytečných hrdinů a do sledování se začala vkrádat nuda. Jednotlivé hudební motivy spojené s nástupem konkrétní postavy po čase začínají iritovat. A závěr nekomentuju, jelikož je to Lynch, úplnou satisfakci jsem ani nečekala.:) ()

Heffleyka

Viděla jsem jen první sérii a na další se ani dívat nehodlám, protože jak mnozí píšou, jsou mnohem horší a já si nechci pokazit ten dojem, jaký z Twin Peaks mám. Celá ta nezaměnitelná atmosféra a mírně "praštěný" scénář vytváří dokonalý seriál. Agenta Coopera si prostě musíte zamilovat! A ta hudba je prostě dokonalá! Jednoduše nemám co vytknout, jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, který na mě opravdu silně zapůsobil... ()

Vlče

Mysteriózní seriál stvořený Davidem Lynchem a Markem Frostem patří mezi to nejlepší, co může televize divákovi nabídnout. Příběh vyšetřování vraždy Laury Palmerové a bohaté panoptikum postaviček z městečka Twin Peaks dokážou uhranout jako máloco. Okolo ústředního mystéria se nabalují další a další záhady a divák se propadá stále hlouběji do mlhavého světa náznaků. Každá postava je výborně napsaná, některé (agent Cooper, šerif Truman nebo Bobby) nezapomenutelně zahrané a v každém okamžiku zcela reálné. Stejně jako mnoho dalších se do Twin Peaks velmi rád opakovaně vracím. ()

KosiR_ksr

Prvotřídní postmodernistická "linchovina" plná nejrůznějších odkazů. Seriál, který mě opravdu pohltil a s nadšením jsem sledoval každý další díl. Nelze si neoblíbit tajemnou (až mrazivou) atmosféru městečka a skvělého agenta Coopera (MacLachlan). Ke konci mé nadšení trochu opadalo, ale musel jsem vědět, jak to vše jenom dopadne... a konečně po roce (47 týdnech) sledování... se dostavil závěr, který předčí snad všechny Lynchovi filmy (bohužel na můj vkus byl poslední díl už trochu moc psychadelickým zážitkem). ()

Brusíček

Je to již dlouhá doba co jsem s velkým zaujetím sledoval tento naprosto vyjímečný seriál, od té doby uplynulo již 20 let, ale seriál nestratil nic ze svých kvalit. Poskytoval napětí a takové zvláštní tajemno které trvá po všechny díly, a za to vděčí především Davidu Lynchovi na řežisérském postu a Kyle MacLachlanovi za skvěle sehranou hlavní roli. ( díky tomuto seriálu jsem se na míle vyhnul tehdejšímu "zázraku" Beverly Hills, a za to jsem rád :-) ). 92% ()

JoSte

Twin Peaks nelze upřít jistou kultovnost, ale pokud mám hodnotit obě série jako celek, zas tak závratné a vyvážené kvality všechny epizody nedosahují. Nebýt minořádně povedeného castingu Shelly (Mädchen Amick), Donny (Lara Flynn Boyle) a zvláště pak Audrey (Sherylin Fenn), ani bych je asi nedokoukal (i přes tu bizarní, skvěle zahranou postavu agenta Coopera). (Zvlášť u poslední epizody to vyžadovalo pořádnou dávku přemáhání.) ()

phamphi

Asi nebudu moc originální, když napíšu, že první série byla skvělá, zatímco ve druhé to dost vázlo. Konkrétně mě štvaly zbytečné dějové linie (James Hurley, Harold Smith, John Justice Wheeler, ...), křečovitá snaha o komické prvky (zejména epizoda 2x06) a ztráta iniciativy agenta Coopera - vytratil se jeho drive z první série a celou druhou řadu byl jen pasivně vláčen událostmi. Jinak je Twin Peaks jako celek samozřejmě luxusní záležitost se skvělou atmosférou, takže s hvězdičkami nešetřím a těším se na ohlášenou třetí řadu v roce 2016! ()

tenced

Odolava zubu casu. Parádní postavy. Jedinecnou mystikou ma navrch nad ostatnima. Nejlepsi zaver v historii zaveru. Velmi labuznicke. Moc jsem si to uzil. ()

ProfesorJJ

Natož jak velkou slávou oplývá tento seriál jsem byl hodně zklamán. Hudba se skládá ze 2 otravných znělek, ze kterých mi začalo být zle, už v třetí epizodě. Herci debilně přehrávají své podivné postavy, které někdy hraničily s debilitou. První sérii jsem dokoukal z donucení a na další se nechystám. ()

Warhorr

Nejkultovnější kult seriál ever. Skvělé herecké výkony, krásné herečky i prostředí, mysteriozní zápletka, časté ''what the fuck'' scény a do toho všeho perfektní soundtrack od Badalamentiho. Prostě David Lynch ve své nejlepší podobě. Někdy mě trochu štvaly ty VKVčka mezi jednotlivými postavami ale nic strašného to není. Co velice oceňuji, je velmi důstojné pokračování po téměř 30 letech, ani v poslední řadě Lynch neopustil od svých masterpiece momentů, např. tančící Audrey v sále na stejný song jako v první řadě před těmi x desítky let v bistru musela dostat do kolen všechny zaryté fans. Anebo moment, kdy čumíte asi dvě minuty na detektivy před budovou jak kouří a nepadne tam téměř ani slovo. No a třešnička na dortu je osmý díl třetí řady, kdy, pokud budete trpělivý a do seriálu se opravdu pustíte, zažijete tu největší dávku mindfucku v seriálové historii. ()

crha

Chvíli trvalo, než mě to opravdu chytlo, ale po pár dílech jsem si uvědomil, že bez toho prostě nemůžu být. Viděno jednou a 100% ne naposled. Někdo tady psal, že vám to udělá díru do hlavy...Tak to si teda pište, že jo! 100% [--] I.série 1. pilot 2. Stopy nikam 3. ZEN - neboli umění chytit vraha 4. Odpočívej v bolesti 5. Jednoruký muž 6. Cooperovy sny 7. Čas poznání 8. Poslední večer [--] II.série 9. Obr s Tebou 10. Kóma 11. Muž za sklem 12. Tajný deník Laury 13. Kletba orchideje 14. Démoni 15. Osamělé duše 16. Projížďka s mrtvou 17. Samozvaná spravedlnost 18. Roztržka mezi bratry 19. Maškarní ples 20. Černá vdova 21. Šach-mat 22. Dvojhra 23. Otroci a páni 24. Prokletá 25. Rány a jizvy 26. Na křídlech lásky 27. Variace vztahů 28. Cesta k Černému vigvamu 29. Miss Twin Peaks 30. Za hranicemi života a smrti ()

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti