Co kdyby...?

USA, (2021–2024), 14 h 42 min (Minutáž: 29–38 min)

Tvůrci:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (více)

Série(3) / Epizody(27)

Prvý animovaný seriál štúdia Marvel Čo keby...? nečakaným spôsobom prepisuje scenáre filmového vesmíru štúdia Marvel a prerozpráva slávne udalosti zo známych filmov. Seriál sa sústreďuje na najslávnejších hrdinov filmového univerza Marvel, pričom mnohým postavám prepožičali hlasy rovnaké hviezdy, ktoré si ich zahrali aj v hraných filmoch. (Disney+)

Hellknight12

Veľmi zaujímavý nápad, ktorý je celkom slušne prevedený. Marvel sa konečne ukázal aj v animáciách. Konečne sa odvážili tvorcovia nám ukázať aj temnejšie príbehy, pomocou multivesmíru. Seriál počas 9 časti nás zoznámi s príbehmi už známych postáv ale zmení v každom prípade jednu udalosť a ukáže nám čo by sa stalo ak by to dopadlo trochu inak. V podstate tu máme odvrátenú časť mince, toho čo sme mohli vidieť vo filmoch. Séria je uzavretý príbeh ale keďže sa tu hraje s časopriestorom a multivesmírom, tak je to zároveň aj otvorené. Môže tu byť veľmi veľa možností. Irónia je, že tento seriál je temnejší ako veľká časť filmov. Jediné mínus čo tu vidím je veková hranica PG-13 ale asi nič iné. Vďaka tejto hranici tu nemáme temnejšiu stranu jednej z postáv. Čo ma trochu mrzí. Animácia je slušná. Miestami síce trochu šľapne vedľa ale nie je to až tak vážne. Hudba je fajn. Dialógy a aj monológy sú zaujímavé. Seriál môžem odporučiť. Dúfam, že tento seriál bude mať nejaký dopad aj na ďalšie filmy a seriály, keďže scenárista vyhlásil, že sa jedná o oficiálny kanón. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Bounded

Omezená stopáž a zkratkovité vyprávění znemožňuje alternativním verzím postav jakkoliv postavit trojjrozměrný charakter a od diváka se očekává, že to za tvůrce domyslí sám nebo přistoupí na hru, že to jsou vlatně "staří známí". Seriál od Marvelu by měl být ale něco víc  než jen "hraní s vojáčky na pískovišti". Jedinou skutečně hodnotnou samostatnou epizodou je ta Doctora Strange, která ale také těží z předlohy Stroje času. Obecně sem tam problesknou i ty správné emoce, i když dialogy (a banter) postav jsou o úroveň níže než v hraných filmech. Animace, která tolik lidí vytáčí je dle mého dobrá a dovoluje to, co na filmovém plátně ještě stále stojí většinu budgetu produkce. Odpuzuje akorát pohyb úst postav, který působí velmi nepřirozeně. Postavy, a zejména ty ženské, se z nějakého zvláštního důvodu odmítají dotknout horním rtem o spodní, pravděpodobně kvůli nedostatečnému mapování 3D modelů. Ke kafi jednou dobrý, k opakovanému zhlédnutí naláká těžko. ()

JohnZ87

Série 1: Animovaná forma dává tvůrcům prakticky neomezené možnosti zrealizovat i ten nejšílenější nápad a také je toho náležitě využito. Známé události z MCU se v určitém bodě odehrají jinak a vzniknou tak zcela nové, leckdy překvapivé příběhy. Je to drsné, strhující, odvážné, místy vtipné, ale často i šokující. Navzdory animované formě nejsou některé díly zrovna vhodné pro děti. Je fajn, že s alternativními verzemi známých postav se v rámci filmového MCU počítá i do budoucna. Plus za zachování drtivé většiny původních hlasů postav (v české verzi to platí víc než v originálním znění). Malé mínus za místy nevyváženou kvalitu animace a poněkud znevažující přístup k Thanosovi. Některé postavy jako by z oka vypadly svým filmovým předobrazům, jiné si příliš podobné nejsou. 80% ====================================================================== Série 2: O fous slabší než první série, ale opravdu jen o fous. Paradoxně nejzajímavější postavou je zcela nově představená indiánská válečnice Kahhori, která jako jediná z klíčových postav nemá svůj předobraz v dosavadních MCU filmech. Návaznost na první sérii je poměrně výrazná. Avengers ve středověku byli fajn, bohužel díky krátké stopáži nezbylo mnoho času na podrobnější vysvětlení souvislostí. Finálová epizoda opět silná, nicméně ze stínu finále první řady se vystoupit nepodařilo. Slušný overkill, slušný fan service a výrazně přesílené postavy - které bohužel jako vedlejší efekt trochu degradují stěžejní momenty zejména z Infinity War a Endgame. Soundtrack je perfektní. 75% ()

himor

Po celej serii musim zhodnotit. To, ze je to animovany serial, ma nejak nebralo, zvyknuty som na kresleny Marvel. Takze ziadne prekvapenie. Co sa tyka dielov, jednoznacne bol topka o Dr.Strangeovi, keby to tak bolo celych 9 dielov, davam 100%. Ale nebolo. Mozno 8 a 9 diel stali za to, ale ostatne boli velmi slabe. Celkovo som sklamany a dalo sa z tohto formatu vytazit podstatne viac. 65% ()

Dejvecd

Musím povedať, že ak by nebolo posledných dvoch epizód asi by som What If...? nedal ani tých 7/10. Po celý čas sledovania som si hovoril: áno je to celkom v pohode, ale ako celok to na mňa pôsobí tak zbytočne a nezaujímavo. V minimálne troch epizódach som si hovoril, že sledujem animovanú prerábku už dávno videných filmov s menšími zmenami a tie epizódy, ktoré skutočne vynikli, tak urobili, pretože ako jediné nejako spĺňali tú epickosť, komiksovosť a tiež sa snažili o nejakú tú originalitu. Tiež mi to však občas ničila tá Marvelácka chuť urobiť zo všetkého memky, takže sa dosť často stalo, že cool momenty vďaka tomu vyzneli naprázdno. Už som videl aj o dosť lepšie antológie a mám pocit, že práve celá chuť tvorcov robiť antológiu sa im už od začiatku začala rozpadať pod rukami a preto to museli zachraňovať finálnymi epizódami. Finále ma dosť pobavilo, ale okrem neho a epizódy so Strangeom, si myslím, že si tvorcovia od Marvelu uhryzli príliš veľké sústo, ktoré skrátka nedokázali poriadne rozpracovať. Ony tie epizódy sami o sebe aj pobavili, ale ako celok som mal stále pocit, že ide o úplne zbytočný fanservis. 7/10 ()

adamix

Na tejto marveláckej novinke sa mi najviac páči tá hravosť, pomocou ktorej tvorcovia manipulujú s príbehmi, ktoré už všetci dobre poznáme a pretvárajú ich do novej, šialene poňatej reality, ktorá vznikne pozmenením pár drobných detailov. Animácie sú pekné a pár epizód je skutočne famóznych, nehovoriac o hlavnom zlosynovi a poriadnym využitím kameňov nekonečna (!). Tie skvelé striedajú zas menej podarené (genderova premena Captaina Ameriky, Killmonger zachraňujúci Starka) ale dojem to z tohto podareného experimentu nepokazí. Fanúšikovia by nemali tento seriálový počin odignorovať, premúdrelým hejterom vstup zakázaný :). ()

MartinTerran

Vždy jsem měl filozofické úvahy typu co by kdyby rád, takže tento seriál jsem si nemohl nechat ujít a rozhodně jsem zklamán nebyl. Žánrově jsou díly různorodé od vtipných, přes temné až po propracované. Je jasné, že do 30 minut se toho nedá vměstnat mnoho, ale musím uznat že Marvel odvedl kus dobré práce. Závěrečný dvojdíl první řady luxusní. Můj popis se bezvadně hodí i na 2 řadu. Hodnocení: 1.řada: 84/100, 2.řada: 82/100. ()

mrclTV

Vizuálne vypiplané do najmenších detailov, ale príbehovo je to dosť nevyrovnané.... niektoré časti sú celkom slušné (4. napríklad), iné doslova nudia (všetky, kde je Wakanda) a ďalšie su len kópia známeho príbehu, len s inou postavou. I tak lepší priemer. ()

hrumsrt

Další pokus o Marvel seriál, ale vypadá to, že platí pravidlo, že na jeden dobrý seriál připadá jeden horší. Tohle mělo fungovat jako velká ochutnávka multiversu, avšak kolují rozepře, zda to bude mát vliv na svět MCU, či nikoli. Osobně v to nevěřím, a tak seriál beru spíše odlehčeně. Ovšem to neznamená, že nečekám kvalitu, kterou Marvel svým dílům dává! What If by podle mě fungoval daleko lépe, kdyby se tvůrci nesnažili jednotlivé epizody na závěr nějak propojit. Ano, logicky díky multiverse to jde, ale mě to prostě hrozně nesedělo. Co se týká jednotlivých epizod, tak vlastně všechny byly celkem průměrné, kdy se najde nějaký výkyv kvality, ale nikdy to nebyl propadák, zase ale nikdy to nebylo žádné veledílo... Nemůžu nevynechat dvě věci. První je, že postavy mluví oni samotní filmový představitelé, což strašně moc dodává seriálu důležitost v MCU a zároveň i takový pocit, že jde o něco víc. Druhou věci, která s tím přeci jen souvisí, je vizuál celého seriálu! Ten je fakt totálně mistrovský! Postavy si jsou opravdu až dokonale podobné se svým reálným předobrazem! Na odlehčení hodně fajn, ale nic velkého bych z toho nedělal... 60% ()

xzajox

Zo začiatku ma to možno bavilo. Animácia fajn, dobré nápady, troška humoru, ale neskôr to začala byť nuda. Stratilo to iskru a mal som pocit, že nevedia, čo vymyslieť. Lepšie ako 3* by som hodnotil asi 3-4 časti, TOP je ten, kde Thanos je s Ravagermi :) Finále série bolo fajn, ale nenadchlo. Prípadnej druhej sérii dám určite šancu, nakoniec možností tu majú nekonečno :) Za mňa OK 62% - 3* ()

blondboss

Nápad natočiť alternatívne dejové linky v MCU je vcelku fajn a animovaná forma tomu vôbec nevadí. Niektoré epizódy boli ozaj epic, najmä posledné dve s Ultronom, ale niektoré boli dosť chabé a bez nápadu. Je škoda, že viac sa tu tvorcovia nevenujú Tonymu Starkovi a tiež mi tam trošku chýbalo zapojenie Thanosa v paralelnom svete. Inak ale ako seriál a nápad to nie je zlé, len som očakával viac kvalitných častí. 65 % Update po druhej sérii: Prakticky totožné hodnotenie, keďže sa pokračovalo v starých šľapajách, akurát sa druhá séria viac zamerala na jednotlivé postavy, ten záver bol vskutku zaujímavý, ale ja tieto seriály s alternatívnymi koncami veľmi nemusím. 65 % ()

muti

Ultron rozpúta také superpeklo, pri ktorom vyzerá Thanos ako malý chlapček. Šupy bomby ktoré vrátia súpera doslova do stredoveku. Evil Dr strange je tiež riadny maník ()

IZFNP

To som tak rozmaznaná, že seriálu nedám plný počet, alebo to vážne mohlo byť lepšie? Ja netvrdím, šak bola to zábava a veľa vecí bolo super a boli aj diely, ktoré boli naozaj skvelé, ale čo ja viem... Nemalo ma to baviť viac? Nemalo ma to šokovať viac? Kde je pocit, že Marvel priniesol niečo revolučné, že vytrieskal z látky maximum? Ale možno som fakt len rozmaznaná, hmm. Nevadí, rozhodnem sa po druhom zhliadnutí, ku ktorému v horizonte 3-24 mesiacov isto dôjde :D ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (více)

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

09.04.2020

Francouzská verze Disney+ vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila detaily o chystaných seriálech pro streamovací službu. Kvůli pandemii koronaviru se produkce na většině seriálů musela zastavit a… (více)