Ďalšie a jedno z mnohých filmových pravidiel, ktoré prischlo prvým dvom Batmanom. Ako aj atmosféra a kulisy. Tu sa zaskvel nechutne a paraziticky vyzerajúci DeVito, ktorého by som normálne ani nerozonal. Škoda, že Michelle mi akosi nesadla, rolu psychomaniačky nejak nezvládla a často prehrávala. 80%.(10.9.2006)

Pro mě osobně nejlepší Batman. Tady už do toho Burtonovi nikdo nekecal a je to znát. Už ta krásně zvrhlá předtitulková sekvence, při které nejde nevzpomenout na Noční můru nebo Mrtvou nevěstu. Pak tu máme Timovo oblíbené téma Vánoc, zrůdného deVita, sexy padoucha Chrise Walkena, lehce vyšinutou hlavní hrdinku... btw Kočičí žena je pro mě jediná pořádná ženská v sérii - Batmanovi jenom nepřihrává v pozadí, aby si jí v závěru odvezl limuzínou na svůj zámek. Jen s tím Waynem Burton jaksi nevěděl, co si počít. V jeho filmografii je to jeden z mála pořádných chlapských hrdinů (zdravím Edwarda a kostivce Jacka) - tak ho radši uklidil trochu do pozadí. Přece jenom Tučňák mu byl blíž.(29.7.2006)

Batman Returns je čiré psycho. Dodnes nepochopím, že to Warneři nestopli hned po první klapce. Pamatujete si kampaň v McDonaldech, aby se pak na vás vyřítili zdeptaný milionář a paní, která připomínala vysloužilou prostitutku ujíždějící si na latexu? A to nemluvím o geniálně politováníhodném magorovi, co vyrůstal na Pingu večerníčcích... Tim Burton dokázal nemožné - natočit v rámci batmanovského universa autorský snímek, který se nesleduje snadno, o to víc se zařeže do paměti.(23.2.2012)

Pokud si u prvního dílu Batmana někdo nebyl zcela jistý, že se jedná o Burtonův film, tak tady je to do očí bijící. Nádherné kulisy a typická burtonovská poetika svého tatíka nezapřou. Batman je zde malinko v pozadí a už není takový neohrozitelný hrdina. Mnohem více prostoru dostává Tučňák DeVito a sexy kočička Michelle. Mňau...(6.6.2010)

Burtona mám rád, ale o komiksy už by nikdy zavadit neměl. Navíc si nevybral příliš dobré herce. Keaton mě vytáčel už napoprvé, DeVitův Tučňák není záporák, ale zoufale bizarní figurka a Michelle Pfeiffer je jako Catwoman poměrně odstrašujícím příkladem toho, jak zničit kultovní postavu série. A přestože Elfmanova hudba je parádní a zachraňuje atmosféru a do jisté míry i celý film, tak mi tahle kombinace vůbec nesedí - deprese plus bizarnost v přehnaně gotickém prostředí se pro mě prostě nerovná dobrému komiksu. To si raději dám přehrávající duo Carrey-Jones v Batman navždy. 50%(25.3.2007)

• - Po uvedení do kín bol film kritizovaný za drsné a temné scény, ktoré nie sú vhodné pre deti. Snímka však nikdy nebola klasifikovaná ako rodinná. (DaliX)

• - Skoro polovina podílu Warner Bros. byla investována do kulis Gotham City. (fannah)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu 18. (Zdroj: ČSFD.cz)