Batman se vrací

• slovenský

Batman sa vracia

Akční / Krimi / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie, 1992, 122 min

Pokud si u prvního dílu Batmana někdo nebyl zcela jistý, že se jedná o Burtonův film, tak tady je to do očí bijící. Nádherné kulisy a typická burtonovská poetika svého tatíka nezapřou. Batman je zde malinko v pozadí a už není takový neohrozitelný hrdina. Mnohem více prostoru dostává Tučňák DeVito a sexy kočička Michelle. Mňau...(6.6.2010)

Batman se vrací a s ním i staronový Burton a jeho šíleně bizarní provedení v čele s Winstonovým a Elfmanovým doprovodem a groteskně temným zpracováním ulic Gothamu. Někdy to ani není temná komiksová adaptace, ale spíš snůška mysteriózní fantasmagorie (tučňák v kachně?). Navíc Keaton je hovno Batman...Bale ho převyšuje snad ve všem. Ještěže všechno zachraňuje sexy Michelle Pfeiffer. Její kočkování se s Keatonem jsou těmi nejslibnějšími momenty celého filmu. [Přesná stopáž: 121 min](17.7.2006)

• mzss1

|18%| UPS, to byla ale pakárna! Tu jednu hvězdu dávám, za to, že jsem se v prvních cca 30 minutách strašně pobavil, pak už mě to začalo otravovat a nudit. Předchozí film nebyl vyloženě špatný, ty 3* jsem dal, ale tohle je at už objektivně či subjektivně odpad a úplné dno o Batmanech. Bylo to dost ujeté a to Batmanovi sakra nesluší. Nejvíc mě pobavila scéna s dábelskými kočky, co začali zaklívat tu ženskou, to nemělo chybu. xD Nějaká akce tu byla, ale absolutně mě nezaujala. Dál už nekomentuji.(25.11.2016)

Minimálně stejně dobrý jako jednička. Ale co to vlastně kecám za nesmysly - "Batman se vrací" je mnohem lepší než jeho starší bratříček...Depresivní atmosféra, syrová vizuální stránka a skvělý scénář. Tučňák levou zadní válcuje Jokera v souboji o nejlepšího záporáka a když mu jistí záda krásná Kočičí žena, není co řešit...Gotham nikdy předtím (natož potom) nevypadal tak ponuře. Stoprocentní comicsovka plná temnoty a melancholie.(2.11.2006)

Batman ztrácející se ve stínu gothamských mrakodrapů, stojící oproti výbušně charismatické kombinaci pana Tučňáka a Kočičí ženy, která si pro sebe uzurpuje 3/4 děje. Mám ráda tuhle Burtonovu adaptaci, ještě o fous více než tu první. Celková stylizace do 40. let, cirkusoví paňácové z podzemí oproti městským neonům a mezi tím vším bizarní mordy, cákance sexuálních narážek a černý humor. Jo, tohle má pro mě stálé komixové napětí. 100%(1.11.2013)

• - Ani Burton ani Keaton nepodepsali smlouvu k tomuto dílu, Burton přišel až po požadovaných změnách scénáře a Keaton po navýšení honoráře. (fannah)

• - Michelle Pfeiffer podstúpila kvôli úlohe Catwomen trojmesačný výcvik v ovládaní biča. Následne vďaka výcviku dokázala hneď na prvý pokus v scéne odohrávajúcej sa v nákupnom centre švihnúť bičom tak, že postupne trafila a utrhla štyri hlavy z figurín. (T2)

• - Christopher Walken, resp. jeho postava Max Shreck nepochádza z komiksu. (DaliX)