Tak v prvé řadě - Kočičí žena Michelle Pfeiffer je ÚCHVATNÁ, ve své roli sotva kdy překonatelná; doslova fetišisticko-latexová ikona. Ovšem dále - Tučňák Dannyho De Vita je krásně bizardní, správně zatrpkle odpornou i politováníhodnou postavičkou v jednom... avšak pochybně naroubovanou na zvráceně pitoreskní politickou mašinérii kolem volby starosty a lobbingu velkopodnikatele Maxe Shrecka - který sám je jakýmsi podivným a nepříliš poutavým středobodem celého filmu. A kde je Batman?? Ten hraje kdesi mezi tím vším barevným cirkusem (stylově mnohem víc odkazujícím na "Střihorukého Edwarda" než prvního "Batmana") sotva třetí housle, což nejlépe dokumentují dvě WTF připomínky k jeho vztahu s Vicky Vale z minulého dílu... nejspíš té opomíjené postavě měly dodat větší hloubku, ale ze všeho nejvíc právě zvýraznily jak je vlastně tentokrát Bruce Wayne režisérovi ukradený.(10.10.2010)

Velmi vydařené pokračování pana netopýra. Je vidět, že Tim Burton dostal díky celosvětovým tržbám z prvního dílu větší pokladničku, s kterou se vypořádal na výbornou. Vizuální efekty, atmosféra, dobré masky a postavy: Danny DeVito jako Tučňák vynikající, Michelle Pfeiffer v roli sexy Kočičí ženy a Batman Michael Keaton tradičně charismatický s dobrým výkonem. Tim Burton dodal atmosféře velmi dobrý komiksový nádech a drží se kvality prvního dílu.(30.10.2011)

Burton vede nesmiřitelnou válku svého pojetí Vánoc proti tomu tradičnímu a nabíjí své zbraně tak těžkým kalibrem, jakým je Michelle Pfeifferová v černém korzetu, Danny De Vito s tučňáčími končetinami a Christopher Walken bez dalších přívlastků, aby v závěru slavil triumfální vítězství (ne)pohádkové melancholie a nostalgického smíření pod očistnou mocí sněhové pokrývky a zvedl k sobě zatoulaného, zmateného a přesto se nechápavě lísajícího diváka a zahřál mu tlapky. Za tunami dialogů jiskřivějších než gothamská vánoční výzdoba, které by mohly být perlami z klenotnic konverzaček Oscara Wildea, kdyby je psal v současnosti, se tají smutně výmluvné mlčení, pitoreskní výjevy z neogotického městečka ověšeného tisíci světel a ohlušovaného vánoční směsi pokřiku a koled, přerušovanými jen občas znepokojivými tóny Elfmanovy hudby mistrně utajují tišší a těžší poselství a Bridget Jonesová s kočičím tělem a myšlením Lizzie Bordenové příliš dlouho uvězněným v tabákovém kostýmku a moneypennovské oddanosti nedosažitelnému šéfovi ("Nejsem chudinka, jsem pracující žena"), osiřelé pískle s herodesovskými plány ("Copak bych takhle blbnul, kdybych tě chtěl jenom zabít?") a milionář, který je beznadějný chudák (Selino, jste propuštěna, Wayne, proč jste oblečený jako Batman?"), se každý po svém střetnou s duchy minulých, přítomných i budoucích Vánoc a nejen kočičí dáma v tom střetnutí ztratí nejeden ze svých životů. A co na to Jan Tleskač... ehm, Batman, jehož zde v komentářích zmíněné upozadění mi připomíná diskusi na stejné téma v případě nejnovějšího Batmanova dobrodružství? Opět mi to nedá nevzpomenout na mé oblíbené úsloví o povolaných a vyvolených a řeknu jen tolik, že Keatonův a Burtonův Batman vykonává své poslání s odevzdaností povolaného, ne se samozřejmostí vyvoleného. Burton svým vyděděncům rozumí. Tak navzdory ročnímu období... Veselé Vánoce.(25.9.2008)

Takhle si představju comicsovou adaptaci od Tima Burtona. Úvodní titulky jsou typická Burtonovština (a Elfmanoviština pochopitelně), Michael Keaton je v civilní poloze Bruce Wayna nepřekonatelný (byť v obleku už to taková sláva není), Danny DeVito je ve své tučňákovské kreaci přinejmenším stejně dobrý, jako Nicholson v prvním Batmanovi, Michelle Pfeifferová je neskutečná kočka, Walken je Walken. Tučňáci se povedli, a v některých scénách nadchne Burtonův smysl pro absurditu (Tučňákovo ovládací autíčko, kachnička...) Velmi dobré.(24.7.2006)

Batman ztrácející se ve stínu gothamských mrakodrapů, stojící oproti výbušně charismatické kombinaci pana Tučňáka a Kočičí ženy, která si pro sebe uzurpuje 3/4 děje. Mám ráda tuhle Burtonovu adaptaci, ještě o fous více než tu první. Celková stylizace do 40. let, cirkusoví paňácové z podzemí oproti městským neonům a mezi tím vším bizarní mordy, cákance sexuálních narážek a černý humor. Jo, tohle má pro mě stálé komixové napětí. 100%(1.11.2013)

• - Když se na scéně poprvé ukáže kočičí žena (Michelle Pfeiffer) při přepadení na ulici, muže svisle a vodorovně pořeže přes obličej. Po krátkém střihu je však záběr na lupiče, který však krev na obličeji nemá. (Pepy)

• - O roli kočky se ucházely i Madonna, Lena Olin a Susan Sarandon. (fannah)

• - Film byl jako první natáčen v novém formátu zvuku, Dolby Digital. (Němi)