Batman se vrací

Batman Returns

Batman sa vracia

Akční / Krimi / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie, 1992, 122 min

Půjdu proti davu (to já koneckonců ráda), ale tenhle díl je stokrát lepší, než předchozí. Chytl mě od prvního okamžiku a nepustil do posledního (dobrá, možná při pochodu armády tučňáků jsem na sekundu zapochybovala:D) a to hlavně díky perfektním záporákům. Především mám na mysli Michelle Pfeiffer, která si rozhodně zaslouží patřit mezi 200 nejlepších hrdinů a záporáků. Způsob, jakým se pohybovala, jakým mluvila, byl prostě naprosto neuvěřitelný! Upřímně jsem ji nikdy neměla nijak v oblibě, ale tady mi připadala naprosto dokonalá. Nutnost vidět s originálním zněním! Milostná linka byla i díky ní zajímavější, než v jedničce a to z části i proto, že můžeme sledovat Batmana a jeho vnitřní rozpolcenost. První díl mi připadal nedotažený, místy i hloupý, tady máme bližší náhled na motivy i psychologii postav. Vše do sebe zapadá a dává dokonalý smysl. A hlavně mě to neskutečně bavilo. Díky tomu všemu pasuji tento díl na mého nejoblíbenějšího Batmana. :))Meow.(8.2.2019)

Pozoruhodně úchylný a nepříjemný film (k čemuž měl našlápnut už první díl), přičemž ta úchylnost se násobí spojením s komiksovou pohádkou a mainstreamovým blockbusterem. Znetvořený, krutý a vilný Tučňák je opravdu nechutný a jeho zrod i plán na únos gothamských dětí vyloženě hororový. A Catwoman - jediná postava, kterou má Burton zajímavější než Nolan - je rozpolcená hysterka na pokraji nervového zhroucení, která ani po navlečení kočičího kostýmu a převzetí aktivní role nepřestává být obětí mužů kolem sebe. A navrch se to celé odehrává na pozadí Vánoc, což tomu dodává až apokalyptickou atmosféru. Dětem, které pobrekávaly už u prvního filmu, vstup přísně zakázán, už z prvních 5 minut filmu by se nervově zhroutily.(29.11.2015)

Batman Returns je čiré psycho. Dodnes nepochopím, že to Warneři nestopli hned po první klapce. Pamatujete si kampaň v McDonaldech, aby se pak na vás vyřítili zdeptaný milionář a paní, která připomínala vysloužilou prostitutku ujíždějící si na latexu? A to nemluvím o geniálně politováníhodném magorovi, co vyrůstal na Pingu večerníčcích... Tim Burton dokázal nemožné - natočit v rámci batmanovského universa autorský snímek, který se nesleduje snadno, o to víc se zařeže do paměti.(23.2.2012)

Burton se vrací a tentokráte jej nikdo nehlídá. Druhý díl netopýřího muže je zcela bezpochybně nejvíce Burtonovským filmem všech dob. Atmosféra zasněženého Gothamu tento fakt ještě podtrhuje. Oproti minulému dílu tento působí více hravě zároveň ale i temněji. Nedostižného Jacka Nicholsona zde nahrazují dokonce 3 záporáci, přesto to nestačí. Kočičí žena je věrohodně balancující mezi dobrem a zlem. Tučňáka asi těžko mohl hrát někdo jiný než DeVito. Mě se ovšem nejvíce líbil Christopher Walken jako Max Shreck. Kdo by vydržel v ringu 15 kol s Mohammedem Shreckem? :) Suma sumárum v druhém díle dostal méně prostoru samotný Batman, ale zase přibylo akce a hudba se stala téměř operní. 85%(2.8.2011)

Vynikající pokračování prvního Batmana. Burton zachoval temnou gothamskou atmosféru z vynikajícího prvního dílu a ještě přidal trochu víc jisté ponurosti a chladu. Tentokrát se na scéně objevuje slizký tučňák, v podání výborného Dannyho DeVita a hlavně kočičí žena, kterou úžasně ztvárnila sexy Michelle Pfeiffer. Jak já ji jako kluk miloval. P.S. Na Blu-ray je to skutečně snová podívaná.(27.12.2009)

• - Burgess Meredith, který hrál Tučňáka v seriálu Batman (od r. 1966), byl obsazen do role otce Tučňáka v úvodu filmu, ale nekonec si ho nezahrál kvůli nemoci. (Karlsberger)

• - Danny DeVito měl zakázáno komukoliv vykládat o své masce a kostýmu tučňáka. (fannah)

• - Batmanův kostým vážil 55 liber. (fannah)