Batman se vrací

Batman sa vracia

• Austrálie

Akční / Krimi / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie, 1992, 122 min

Nádherně "burtonovský" film. Malý háček je v tom, že je až tak "burtonovský", že se v něm oproti prvnímu dílu vytrácí batmanovské obrazové téma (promiňte mi to hrozné slovní spojení, ale jinak se mi to nepodařilo popsat). Zásluhu na tom mají i dvě hlavní záporné postavy (a jedna vedlejší "záporná"), kteří zde mají tolik prostoru, až jsem měl pocit, že tenhle film už není ani o Batmanovi. Naštěstí jsou všichni "vedlejšáci" skvěle zahraní a mají v sobě kus osobnosti. Mé největší sympatie má Michelle Pfeiffer coby Catwoman (MŇAU).(16.11.2005)

• mzss1

|18%| UPS, to byla ale pakárna! Tu jednu hvězdu dávám, za to, že jsem se v prvních cca 30 minutách strašně pobavil, pak už mě to začalo otravovat a nudit. Předchozí film nebyl vyloženě špatný, ty 3* jsem dal, ale tohle je at už objektivně či subjektivně odpad a úplné dno o Batmanech. Bylo to dost ujeté a to Batmanovi sakra nesluší. Nejvíc mě pobavila scéna s dábelskými kočky, co začali zaklívat tu ženskou, to nemělo chybu. xD Nějaká akce tu byla, ale absolutně mě nezaujala. Dál už nekomentuji.(25.11.2016)

Toto sa dá vyjadriť iba jedinou vetou: Pokračovanie ako sa patrí:) Je to temné dokonca oveľa viac ako jeho predchodca ale zase mi to príde aj rozprávkovejšie vďaka "Cirkusu" , ktorý spôsobí, že Batman musí opäť viať spravodlivosť do vlastných rúk. A práve tu Tim Burton opäť nesklamal a vrhá jeden skvelý nápad za druhým, Batman je ešte pochmúrnejší a rovnako ako Penguin, ktorý je odpudivý a nepríjemný, sa aj film nesie v tomto duchu. Spestrením sa mi páčila veľmi Catwoman (kto by takú mačičku nechcel?) a hlavne bolo zábavné sledovať ako to iskrilo medzi Batmanom a ňou, povedal by som, že aj keď mi v tomto diele chýbal Joker, je prepracovanejší a zábavnejší a už to, že Warner Bros. nechali Burtonovi voľné ruky ukazuje, že toto je presne taká Burtonovka aká má byť.(9.5.2009)

wow, u tohohle filmu jsem se vždy bál.. což se nestalo nikdy ani u TDK (ano nepříjemný svíravý pocit a strach z anarchie a všeho toho aktuálního pro dnešní dobu, ale stejně..). Burton pokračuje ve vykreslování a doplňování města hříchu Gotham city, ve kterém se zjevuje ještě větší zrůda: Penguin, maniakální mostrum, které se očividně rozhodlo překonat v šílenosti i Jokera. A skvěle zahráno Dannym DeVitem.. Michael Keaton stejně skvělý jako minule, a na scéně se objevuje i další "hrdina" - legendární pološílená Catwoman.. Zběsilost, kanály, temnota, batmobil, bičíky, drápy, plášt, netopýři, tučnáci, sežraná kočka :-)) - mix ala další šílenost Burtonova ražení, tehdy si ještě nebral servitky a točil opravdu dobré filmy. samotný Penguin se zařazuje mezi nejhnusnější, nejodpornější zločince století.. jako obvykle bez jasného činu či jasného vidění věci.. Opravdu se oplatilo, že byl tento film točen nezávisle.. téměř předčí Batmana č. 1(18.10.2008)

Vskutku comicsový, dekadentně špinavý Batman, jen co je pravda. Počítám, že kdyby Burton udělal ještě trojku, tak po jejím zhlédnutí sáhne divák současně na provaz, žiletku a pistoli. Nádherně úchylné, souboj Kočičí ženy s Batmanem v s/m kostýmkách vražedně výbušný a Tučňák soupeřící s Maxem Schreckem o to, kdo bude zlejší ( já vím, 2.stupeň od zlý je horší, ale to mi sem moc nesedne...). Jen bolestně mi chybí fyzická přítomnost Siouxsie+The Banshees, které se Burtonovi k vystoupení ve filmu nepodařilo přesvědčit. A tak jen za zvuku jejich písně Face To Face sledujeme hrůzné poznání odmaskovaného Batmana a Kočičí ženy...(27.10.2010)

• - Když se na scéně poprvé ukáže kočičí žena (Michelle Pfeiffer) při přepadení na ulici, muže svisle a vodorovně pořeže přes obličej. Po krátkém střihu je však záběr na lupiče, který však krev na obličeji nemá. (Pepy)

• - Když Bruce (Michael Keaton) a Selina (Michelle Pfeiffer) tancují na Shrackově maškarním plese, je vidět, že Bruce má růžovou skvrnu na límečku od košile. Ta však po několika sekundách zmizí. (Pepy)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. června 1992 v Hollywoodu. (Varan)