poster

Batman se vrací

 • USA

  Batman Returns

 • slovenský

  Batman sa vracia

Akční / Krimi / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie, 1992, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $80miliónovTržby USA $162,831,698Tržby Celosvetovo $266,831,698Tržby z požičovní VHS v USA $100,100,000║ Výborné obsadenie, Michelle Pfeiffer a Danny DeVito sú excelentný vo svojich úlohách, vizuálna stránka opäť výborná, miestami troška okresať - doladiť dej a pridať troška nejakej tej akcie na vrch a bolo by to dokonalé. /80%/(31.7.2005)

 • Douglas
  *****

  Je těžké určit, zda je druhý Batman lepší či horší než první, jeho postavy jsou totiž daleko propracovanější a psychologicky uvěřitelnější. Rovněž atmosféra je v Batman returns hustá tak, že by se dala krájet, jen jediná věc je tam jiná...Batman. Narozdíl od jedničky není už tak "cool" a takový "god", před ostatními postavami ustupuje do pozadí a člověk má dojem, že kdyby tam nebyl, ani by to nevadilo...což ovšem nic nemění na tom, že film jako takový je mistrovské dílo temné tak, že slabší povahy mají problém to rozdýchat.(15.7.2002)

 • tron
  ****

  „Nabudúce ju vyhodím z vyššieho poschodia.“ Monumentálne pokračovanie gotického originálu. Burton dostal nielen vyšší rozpočet, ale najmä viac slobody na vyjadrenie svojho šialeného prístupu. Je to vidieť. Svojho času to dokonca viedlo k zdeseným reakciám rodičov, ktorí na snímku (ktorá je skutočne temná a deťom by som ju na rozdiel od FAUNOVHO LABYRINTU neodporúčal, viď. napríklad vyvražďovanie detí armádou vyzbrojených tučniakov) išli s potomkami, lebo reklama lákala na bezstarostné rodinné dobrodružstvo. Ha-ha-ha. No nič. Dvojka rozhodne detská nie je (ale veď to nebola ani "jednotka..."). Čo pravdaže neznamená, že je zlá. Naopak, je to zábavný film. Za seba však musím dodať, že originál sa mi zdal v určitom smere lepší. To, že sa Burton odtrhol z reťaze (tentokrát si to už aj produkoval) nezanemená, že je to geniálny film. Proste je toho na dve hodiny priveľa (všetkého). Radšej ale vyzdvihnem bombastickú hudbu Dannyho Elfmana, čarokrásnu temnú výpravu, skvelé masky Stana Winstona, pôsobivé Zlo (Walken, Pfeifferová, DeVito), kvalitné akčné scény, drsný humor, dobre napísané dialógy a vôbec, čo to tu trepem, je to parádna vec. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/157914/Batman-sa-vracia-80.html(8.11.2004)

 • kiddo
  ***

  Film se od začátku plně spoléhá na vaši znalost prvního dílu, nic se nevysvětluje a jednoduše se jede a hned zkraje máte dojem, že druhý díl Batmana svého předchůdce o řádný kus překoná. Jenže pak nastoupí něco, co se od nálady prvního dílu dost liší a co se nebojím nazvat skoro až atmosférou vánočního filmu. Místo tmavých mokrých nočních ulic ve stylu noir nastoupily barvičky, roztomilé příšerky a žertíky těžící z nového záporáka. Jestli je ale Tučňák vynikajícího Dannyho de Vita, který má deštník a kačera a nebojí se je použít, vůbec zápornou postavou, to by bylo na delší debatu. Nemůžu si pomoct, ale mně připadal dost jako roztomilá osůbka, která se místy až křečovitě snaží urvat divákův soucit a sympatie svým osudem, komikou a nepochopností a která je v závěru už mimořádně otravná. Ohledně Batmana Michaela Keatona: zde se nezměnilo prakticky nic: pořád je to ten samý unylý chlapík, kterému se film ani nijak moc nevěnuje a který co se týče prostoru i zajímavosti dalece zaostává za svými protivníky. Jedinou postavou, která tak odkazuje na plnohodnotný svět Gotham City z prvního filmu, je ohromující Catwoman v podání dokonalé Michelle Pfeiffer. Tahle postava vás strhne ať už jako uťáplá a roztržitá sekretářka řešící své problémy s mužským pokolením, rozervaná, vyšinutá a trpící Selina usilující o pomstu nebo uhrančivě smyslná superhrdinka, která mňouká, práská bičem, skáče po střechách a vůbec se chová jako pěkně sexy kotě. Její potenciál a charisma fungují i uprostřed sebenepovedenější scény i v záplavě vánočních zvířátek a hříček a trochu lituju, že se neobjevila ve filmu co do atmosféry podobném prvnímu Batmanovi, protože to by teprve bylo žrádlo :-). Catwoman je první a jedinou skutečně žijící postavou v sáze o Batmanovi, která je schopna fungovat sama o sobě: její příběh má začátek, výrazný psychologický profil a herecky dodané vysoce zajímavé rysy a budete s ní sympatizovat i během jejích záporných scén, dokonce i při jejím souboji s Batmanem. I přes dost rozvolněnou atmosféru a záplavu nedostatků musím pořád Burtona obdivovat, jak se popral nejen s pokračováním prvního Batmana, samotnou komiksovou adaptací, ale už jen s jistým potenciálem směšnosti a absurdity jednotlivých scén: natočit honičku netopýra v opancéřovaném autě a tučňáka v gumové kachničce tak, abyste u toho vzrušením ani nedýchali, to už chce opravdového mistra.(1.7.2005)

 • berg.12
  ****

  Atmosféra zůstává, ale namísto jasného a řízného duelu z jedničky se tady účinek možná až příliš drolí mezi všechny zúčastněné. Potěšily Elfmannovy reminiscence na "The Nighmare Before Christmas" (třeba motiv z písně "Making Christmas" během přepadení u vánočního stromu) i když zrovna ty asi nejširší publikum plně nedocení. Oproti hrůze, která bude následovat, si ale oba první díly drží odstup několika filmových pater.(12.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace