Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

PetrPan

Zklamání a nic než zklamání. Po skvělé jedničce jsem pokračování netrpělivě očekával. V průběhu filmového představení jsem zase netrpělivě hleděl na hodinky, kdy už to konečně skončí. Až na pár světlých momentů (Samara u zdi v dětském pokoji a "glumovité" finále) jen šeď a nuda, hezké záběry exteriérů a slušná hudba horor nedělají, to co fungovalo v jedničce (postava Samary, sny a rychlý střih) tady jaksi neplatí, opakování zde prostě není matkou moudrosti. Zbytečná záležitost a Kruh 3 už prosím opravdu ne... ()

nash.

Motiv ducha, který se snaží nacpat do těla živého dítěte mohl být dobrým horrorem, kdyby se ho bezradný scénárista nesnažil nacpat do druhého Kruhu. Výsledek je totiž neslučitelný se životem a začne se hned po výborném úvodu beznadějně rozpadat do zmatené nudy plné nelogických zvratů, momentů popírajících zákonitosti nastavené prvním dílem, a scén, které postrádají jakýkoli smysl. Občas se sice objeví dobrý nápad nebo závan původní atmosféry, obojí je však natolik prchavé, že to film k životu nepřivede, jen zdůrazní propastný rozdíl mezi skvělou jedničkou a nevydařenou dvojkou. ()

silentname

Tento film už na atmosfére oproti prvému skutočne niečo stratil. Nie je to podľa mňa hrozné, no rozhodne to nie je taký zážitok ako predtým. Film začína super a vyzerá to, že Samara je späť rozhodnutá zabiť dalších ľudí, ktorí videli jej pásku. Teraz už ale v prípade, že ukážete pásku niekomu inému, budete žiť dalej. Je ale škoda, že film z tohoto moc neťaží a miesto toho sa príbeh posúva k naším pôvodným hrdinom. A nemyslím tým, že by som ich videl nerád, práve naopak, len som si myslel, že by sa mohla tá myšlienka viac rozvinúť a niekam posunúť. Ale nie. Už sa to nikdy viac nerieši. Scénka s jeleňmi je absolútne hrozná a falošná jak šlak a plus niektoré myšlienky boli podľa mňa podané príliš doslovne a nie veľmi zaujímavo. Na druhú stranu ale môžem aspoň povedať, že nie je nič lepšie ako ked Naomi Watts povie: "Im not your fucking mommy!" ... vždy sa rehocem... a plus ako Samara vylieza zo studne tiež pôsobí celkom efektne. Podľa môjho názoru je problém Kruhu 2 len fakt, že veľa scénok pôsobí úplne divne a mimo. Nie najhoršie, ale rozhodne to nie je prvý film. ()

Slarque

Bu bu bu! Pokračování jsou zlo. Jelen! Scénář, který řadí jednu nelogičnost za druhou a jehož postavy se chovají, jak to právě jejich autor potřebuje. Laktační psychóza! Naomi Watts, která se snaží maskovat, že nemá co hrát. Parohy! Režie od autora japonského originálu, která zoufale postrádá atmosféru. Studna! Směšné finále s pitomými digitálními triky. Blázinec! Nuda. ()

klerik

Aj som mal chuť dať aj piatu hviezdu, ale to by som asi moc vyčnieval :-) Mňa Samara prekvapila! Kedže mne Verbinskeho Kruh až tak moc nezapasoval, vychutnával som si krásne pomalé a atmosferické tempo dvojky. Film je prosto nasiaknutý tým, čo sa dá zažiť len pri sledovaní japonskej klasiky (pri OKU alebo PULSE som cítil čosi podobné). Ten chlad, čo sálal z jednotky je preč a všetko sa sústredí na Aidana a jeho maminku - len sem tam sa pritrafí nejaká lakačka. Mal som pocit, že niekoľko vecí nepasuje k prvému dielu, ale nevadí... Najväčšia sila je v ukážkovom gradovaní tempa až do adrenalínového finále. Kruh 2 treba brať ako samostatný film a nemyslieť na jednotku a treba si užívať režisérsku ruku japonského majstra (mal by robiť aj remake Oka). Filmík ma bližšie k ŠIESTEMU ZMYSLU ako ku Kruhu, ale je to zážitok aj napriek niektorým scénam, ktoré sú vo filme len preto, že dobre vyzerajú... ()

LaciLC

Kým jednotka bola slušne strašidelná a mrazivá, dvojka má len náznaky atmosféry. Ale tých klasických dvojsekundových ľakačiek je tam pomerne veľa. Ale budovať atmosféru len cez ne nebol asi najlepší krok. Sklamanie! ()

korbitch22

Tak pro změnu opět stejně natvrdlý a průměrný scénář jako u jedničky, který bohužel tentokrát nedokázala zachránit dobrá režie.Atmosféra prvního dílu je v nenávratnu, nelogičností se opět monumentálně nešetří a lekačky nehledejte.Ovšem Samary je tentokrát podstatně více, což je ku prospěchu, dozvíte se něco málo víc o příběhu a abych nekecal místy atmoška dýchla.Ale ve všech ohledech je to slabší a ano, opět bohužel spíše thrillerové pokoukání, které kdyby se aspoň pokusilo dávat smysl, asi by mělo navíc, i přesto byl výdělek maximální, i když to přičítám hlavně nasraným lovcům jelenů a všem dospívajícím chlapcům, kteří se zajímali o ztvrdlé bradavky Naomi Watts, které mi jako jediné po filmu zůstaly v paměti.55%. ()

Zazie

Nemůžu se ubránit zmínce o knižní předloze, protože z toho pramení mé největší zklamání. Samozřejmě jsem nečekala věrnou adaptaci, to ani není možné. Ale při své naivitě jsem se domnívala, že tak jako jednička měla svůj předobraz v románu Kruh (a i přes jisté rozdíly tam základ zůstal), dvojka půjde ve stopách knižního pokračování Spirála a název Kruh 2 je jenom marketingový tah, aby prostě divák věděl, kam s tím. Totální omyl! Kruh 2 není nic jiného než znovu zalitý vylouhovaný sáček čaje, kde barva vybledla a chuť zeslábla. Těším se, až někoho napadne zfilmovat Spirálu. ()

heyda

Neviděl jsem to v kině, ale jen v TV a myslím, že je to úplně zbytečné pokračování, které nenabízí nic nového, chvílemi je dost nudné a někdy až kýčovité. Bohužel pár děsivých scén mě o opaku nepřesvědčilo. Tohle si mohli tvůrci odpustit. 2/10 ()

anais

Kruh 2 se z počátku zdá být celkem věrnou nápodobou svého (amerického) předchůdce. Atmosféra někam graduje, chvílemi je příjemně bizardní (skvělému nápadu s jeleny ubližují jen jejich okatě CGI těla (a teď mě napadá, proč vlastně jeleni?!)). Jenže ve chvíli, kdy dojde na lámání chleba, Nakata jako by neměl cit pro správné vyvrcholení. Všechny akce filmu tak nějak vyšumí do prázdna, a to včetně té závěrečné, kdy se hrdinka snaží vylézt ze studny dřív, než ji Samara dožene. Najednou konec. Žádný opravdový souboj, nic. Prostě konec. Ani scénář však asi neskýtal mnoho podnětů pro kvalitní film. Hned v úvodu vidíme scénu, která se stává už jakýmsi (notně vyčpělým) poznávacím znakem teenagerské vyvražďovačky, popřípadě téměř jakéhokoliv hororu vzniklého od dob prvního Vřískotu. Dva teenageři, v noci, sami doma, před televizí, jistě dojde ke smrti jednoho z nich V současném hororu by jistě neškodilo více invence. Autoři se víc a víc uzavírají do 100x zobrazených schémat. Toho příkladem může být i základní zápletka Kruhu 2, která dělá z původního nosného nápadu (vidíš videokazetu, zemřeš), vedlejší motiv. V centru je snaha Samary dostat se do lidského těla (hrdinčin syn), a znovu tak oživnout nebo co. Nejen, že motiv s videokazetou se tu stává jaksi nadbytečný, ale s jeho neuplatněním ztratil Kruh svou nejlepší zbraň – vnesení strachu mezi diváky. To co bylo na prvním dílu tak působivé už ve druhém vůbec není. Ani jednou nevidíme celou černobílou sekvenci, ani jednou nám nepřijde na mysl, že nám zhlédnutí Kruhu může přinést nějakou újmu. Usnutí nudou zas tak strašné není, ne? ()

Jinny

Děj druhého dílu bych nazvala ondulováním větru... jako by už nebylo co objevovat. Režisérovi to ovšem zjevně nevadilo, ačkoliv těch pár nápadů, co předvedl, si měl raději schovat na natočení videoklipu. Jako vždy zbytečné pokračování. ()

Scrytcher

První díl Kruhu měl všechny aspekty k tomu, aby ukázal, že strach a napětí se dá navodit i jinak než motorovou pilou, vřeštící polonahou blondýnou nebo krví vymalovanej pokoj. A to se mu povedlo, u prvního Kruhu se dala atmosféra doslova krájet a napětí bylo plný hrnec, že jste se až strachem zaráželi do sedaček. Kdo z vás může říct, že se nebál Samary;) Další jeho klady byly např. obstojné herecké výkony, krásná dynamická kamera a nakonec i samotný příběh. Na tohle všechno u pokračování můžete zapomenout. Atmosféra je tu tam, místo toho se většinu času smějete jak mohli být tvůrci tak hloupí se svými prvoplánovanými lekačkami, které tušíte už několik vteřin předem. Hlavní chybou bylo rozhodně zvolení jiného režiséra a to Hideo Nakaty (tvůrce prvních dvou Ringu v Japonsku) a jak se ukázalo, tak to nebyla šťastná volba. Zřejmě se mu příběh za těch 6 let vykouřil z hlavy a tak něco sesoukal dohromady a výsledkem je tento nepovedený mix thrilleru, dramatu, krimi a bůhví čeho ještě. O hereckých výkonech škoda mluvit. David Dorfman, o kterém jsem si v prvním díle myslel, že má talent mě velice zklamal. Většinu času na platně jen bezmyšlenkovitě stojí jak poleno, kterému nasadíte foťák. Jedinou osobu, kterou můžu pochválit je Naomi Watts, která se snažila co to šlo a vlastně drží celý film pohromadě. Samara vypadá opravdu komicky a oproti jedničce jí a došli nápady a nevyděsila mě ani jednou. Prosím vás ne aby vás napadlo točit Kruh:0. Zklamání tohoto roku. ()

Xeelee

Buďte dobrá matka. Poslouchejte své dítě. Na rovinu, Kruh 2 postrádá všechno, co se mi na jedničce líbilo. Je tu jedna lekačka, kterou jsem nečekal (záběr na mrtvého kluka, který pak vybafne z pytle a sápe se na hlavní hrdinku). Nějak jsem ale nepochopil, jak a proč s ním Samara hýbala. Po pohledu do zkřivené tváře scéna vyzněla do prázdna. Konfrontace s lesní zvěří byla slušně řečeno debilní a když Aidan nádherně škrábe zeď, tak nám Nakata naservíruje divné speciální efekty a atmosféra jde do kytek. Dialogy s psychiatričkou působí nevěrohodně, ale příběh potřeboval popohnat. Takže Rachel odjíždí a úplnou náhodou naráží v baráku Samařiných rodičů na realitního makléře, čekajícího na kupce. Psychiatrička spáchala nádhernou sebevraždu. Po návštěvě Evelyn jsem doufal, že bude děj zajímavější, ale následovalo jen pár lekaček, které předčasně prozradila hudba nebo taktéž předčasně vyplynuly z děje. Celé to na mě působilo strašně vykonstruovaně a hlavně nebylo vysvětleno, proč a na co Samara potřebuje živé tělo, když vlastně jen hledala matku (což je také blbost, ale když se Kruh 2 vůbec nedrží pravidel, nastolených v prvním filmu…). Všechno pak zabil happy end. Vůbec jsem se nebál a příšerně jsem se nudil. Atmosféra vyprchala a lekačky nefungují. Prostě horor jak víno. Mám tě rád mami. ()

eraserhead666

Tohle snad ani není horor, ale na city hrající dramatický doják. Navíc hrozně nudný. No jo, holt jde vidět snaha vytřískat z úspěchu jedničky ještě další prachy.Nejvíc mi to připadne asi na výkonu Naomi Watts, v jedničce hrála perfektně (i když svůj výkon z Mulholland Drive ještě v žádném filmu nepřekonala), ale tady z ní mám pocit, jako by si řekla: "No, tak hrála jsem v jedničce, chtějí natočit dvojku, tak by asi bylo blbé to odmítnout. Navíc to hodí i nějaké peníze a složenky se platit musí, že jo, tak to holt vezmu a nějak to přežiju." Takovýhle pocit mám z jejího výkonu, z jedničkou zcela nesrovnatelný. Kruh 2 je, jako když si jeden čaj zalijete čtyřikrát, takhle slabý odvar z jedničky to je. Naprostá tragédie. Ani stopa po napětí, o strachu (který jsem nenašel ani u jedničky, ale tam ta tísnivá atmosféra občas fungovala) ani nemluvě. Atmosféru nehledejte. ()

SOLOM.

Tak tohle už byla jiná káva, než její předchůdce. Lépe řečeno slabý odvárek. S japonskou dvojkou to nemá absolutně nic společného a docela mě překvapilo, že se toho ujal sám Nakata. Zřejmě i jeho zaslepil lesk amerických prašulí a místo kvality, tentokrát nabídl pouze kvantitu. Samozřejmě se zde objevilo několik pěkných scén, jako třeba útok jelenů či ta ve vaně, ale jinak jsem se teda docela nudil. Ani výkon Naomi nebyl moc oslnivý a to už je co říct. Navíc mě nevýslovně vytáčel ten její synek, kterého bych nejraději utopil už v prvním díle. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu