Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

genetique

Japonské originály som nevidel, ale myslel som, že ak majú také veľké úspechy, tak ich samotní tvorcovia predsa nemôže remake pokaziť. A stalo sa. A nie prvýkrát. Čo už. Nechce sa mi ďalej ani písať. 45%. ()

TheRaven

V podstatě nuda. Neni tu už nic, strach, tajemno z prvního dílu. Není se zde prostě čeho bát. Nic zvláštního oko diváka nezaujme a stává se nám z tohohodně tuctový horor. Sice jsem u toho ke konci usnul, ale to by asi mé hodnocení neovlivnilo. Je to tak na 30%, možná ani ne. Radši bych to ani nebral jako druhý díl, ale stejně musím. Ve srovnání s jedničkou je to dost špatné. Jaksi jsem tu neviděl moc souvislost a logiku. ()

Hakha

Po výborné jedničce obrovské zklamání. Film je první hodinu velice nudný bez mrazících scén, a nejvíc co mě vadilo a neodpustil jsem, že jeleni jsou absolutně odfláknutě animovaní a místo, aby vyděsily tak mě přišli k smíchu. Nakonec menší oživení přinese až posledních asi 20min, ale to je bohužel v tak malém množství, že nedokáže zachránit celkově blbý pocit z tohoto snímku. Hideo Nakata nám ukázal silně obehranou písničku bez nápadu, který by aspoň dával ve filmu smysl… ()

Kaka

Solidně natočené celky/polocelky se tříští s naprosto neschopně nasnímanými detaily v tomto esteticky velmi nevyrovnaném díle. Kameranská impotence a neschopnost, jakkoli zaujmout však neznamená ještě nic proti tuposti scénáře, kde je více logických chyb, než děr v ementálu. A i samotná myšlenka - jestli se to tak dá vůbec nazvat - je spíše k smíchu. ()

Krouťák

Mám-li hodnotit Kruh 2 jakožto horor, nezbývá mi nic jiného než 4/5 , protože v kině na mne film rozhodně zapůsobil a nejednou mě vyděsil, atmosféra se tam dala doslova krájet - není tohle snad účel hororu ? ()

castor

No, tak kde začít. Japonský režisér si odkroutil dva Kruhy už doma, volba tak padla na něj – jako kdyby na tom záleželo.. Prostě a jednoduše: logických děr má celý film požehnaně, podceňuje inteligenci diváka, snaží se zaujmout digitálními jeleny, disponuje proměnlivým tempem, mezi vatou jsou jen směšné pokusy o navázání atmosféry a Naomi Watts ze srdce přejme, aby si tak špatné projekty už nikdy nevybírala. Ať už je to remake, sequel nebo bůhví co ještě, efekty přeplácaný výsledek je JEN rezignujícím útokem na divácké peněženky; nic víc, nic míň!! ()

MM_Ramone

Keď som niekedy okolo roku 2000 prvý krát videl japonský titul "Ring", tak som na to čumel s otvorenou hubou a takmer som ani nedýchal. Keď mŕtva, čiernovlasá Sadako vyliezla zo studne a následne i z televíznej obrazovky, tak som sa skoro dosral od strachu. Film "Kruh" je dodnes pre mňa vrcholom ázijského duchárskeho horroru. Bol natočený v roku 1998. O štyri roky neskôr bola vyprodukovaná americká verzia, ktorú zrežíroval Gore Verbinski. Prekvapivo sa mu podarilo natočiť veľmi kvalitný atmosferický horror, ktorý sa takmer vyrovná svojej originálnej japonskej predlohe. Keďže to malo komerčný úspech, tak sa v roku 2005 objavilo v kinách druhé pokračovanie. To už však nedosiahlo kvalitu svojho predchodcu, ani keď na režisérsku stoličku usadol Hideo Nakata, tvorca pôvodného japonského filmu. Americký "Kruh 2" (The Ring Two) bol prepadák. ** ()

Ded@M@tes

Není to tak suprový jako jednička, ale kdybych ji nikdy neviděl, tak tohle je horor na úrovni. Určitě 100x lepší je se kouknout na horor MYSTERIÓZNÍ, než na horor, kde protečou litry krve a běhá týpek s mačetou. Strach tu jde hodně pocítit a nemůžu jinak než dát vyšší hodnocení. Kruh 2 se povedl a nechápu, zdejšího nižšího hodnocení. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

2Pac

...no a tak to skonci, ked japoncik nataca film podla svojho gusta, no pletu sa mu do toho "bieli" a navyse musi nakrucat pokracovanie filmu, kde uz bolo vsetko povedane...uplne nefungujuce lakacky, podla mna podpriemerna Naomi (inac ju mam velmi rad) a hlupucky pribeh...zase raz sa natocila uplne zbytocna dvojka... ()

petero

THE RING je jedným z najlepších amerických hororových filmov pre široké publikum, ktorý sa nezmazateľne zapísal do histórie a oživil tento žáner, pretože bol inteligentný a naozaj strašidelný. Bohužiaľ THE RING 2 nieje inteligentný a čo je najhoršie, nieje ani trošku strašidelný. Atmosféra z vinikajúceho traileru sa zďaleka nekoná. Režisér ako by nás chcel čo najskôr vystrašiť a nenechá nás vcítiť sa do scény. Najlepšia scéna z jednotky - tá s koňom, je tu napodobnená s jeleňmi. V istých momentoch je aj pôsobivá, no zvieratká sú digitálne dosadené a tak je kúzlo preč. A prečo na začiatku útočili, keď na konci sa sa asi 20 jeleňov zhŕklo okolo auta a kľudne postávalo. Jediný kôň vylepaný strachom, ktorý si to švihol cez loď rovno do mora to bolo niečo a nie toto. A v domčeku Samary sa nájde kopa parohov, akože stým majú niečo spoločné. No dobre, ale čo? Scéna z kúpeľni s vodou padajúcou zo stropu je pekná, no samoúčelná. A ako je možné, že Rachel už vediac o čo ide, príde domov kde je jej syn v ktorom je prevtelená Samara (ktorá medzitým zabila jedného chlapíka, ktorý sa nejakým zázrakom dostal spať do svojho auta) a kľudne zaspí? Ďalej konečne príde skvelá scéna kde Rachel uniká zo studne a už ju doháňa efektne šplhajúca Samara, keď zrazu asi 2 metre od východu Rachel vykopne zo steny studne kameň (!) a prúd vody (!!!) strhne Samaru spať dolu. Kruh 2 je oproti Kruhu asi tak dobrý, ako je dobrá Nebezpečná rýchlosť 2 oproti jednotke. Po dejovej stránke chudobnejší, po vizuálnej nízkorozpočtovejší a vôbec sa netlačí na pílu tam kde by sa malo. SKLAMANIE ROKA. Neodpustím si: Naomi Watts je naozaj sympatická herečka. Hlavne keď vyjde premočená zo studne =) ()

Xmilden

Úvodní scéna se nese v krásném hororovém stylu, který máme u těchto duchařin rádi. Bohužel se po hříchu jedná také o scénu nejlepší. Možná jí malinko konkurují jeleni. Poté už se ke slovu hlásí mladý otrava David Dorfman. Tedy dostává Adrian mnohem větší prostor a volba to rozhodně není vůbec šťastná. Horor jako takový, tohle rozhodnutí pohřbilo. Na závěr se vracíme opět do studny. 35% ()

Phobia

Příliš děravé, příliš poslepované, příliš křečovité, příliš dělané pro peníze... Úspěchu jedničky však tento slabý odvar dosáhnout nemůže. Samara vzbuzuje spíše lítost než strach, Rachel a Aidan mi byli celkem ukradení (jako všechny vystupující postavy), chybí cokoliv překvapivého, chvilkama zavládne vyloženě nuda. Trikově je to místy odfláknuté (co ta animace jelenů, WTF, to by stačilo možná před 10 lety). Celkový dojem je tedy veskrze průměrný - není nijak zvlášť co chválit, ovšem existuje i spousta mnohem horších hororů. 60% ()

Hrabka

Dvojka není zase o tolik horší než nabušená jednička. Samozřejmě těží ze slávy svého staršího předchůdce, ale i tak se jedná o dobrý horor. Některé scény jsou velice napínavé, jako např. scéna ve vaně nebo ve studni. Jisto jistě je dobré vidět i toto pokračování, ale nečekejte u něho takové napětí jako u nervydrásající jedničky. 65% ()

Jamal

Čekal jsem na zklamání, bohužel jsem se nemýlil, vše v čem jednička vynikala se ve dvojce zapomělo, strach jsem témeř necítil, děj jsem skoro neviděl, a už Samara nebyla tak odporná a děsivá, veřím, že kdyby si ji vzal do parády Petr Lesák v pořadu Vypadáš skvěle jistě by z ní udělal žíheň. (( :: ()

juta

No vida, člověk se ani nemusí dívat na kazetu a Samara ho stejně bude chtít zabít. Asi jí to uspokojuje, ale není se jí co divit, když jí stále otravuje Naomi a chce jí zprovodit ze světa. Světlé chvilky pokračování má, ale jak už to tak bývá, první díl je téměř vždycky lepší. ()

ajuska

Názorná ukázka toho, jak lze dobrý horor degradovat na úroveň nevydařené parodie. Najednou zmizela veškerá zaběhnutá schémata z prvního dílu (kam se podělo oněch sedm dnů, během kterých musí nebohá oběť čekat na svou smrt?), není tu jediná scéna s děsivou atmosférou, lidé umírají tak, jak je zrovna potřeba a bez jakéhokoli efektu a stádo digitálních zdivočelých jelenů terorizujích hlavní hrdiny v autě mluví za vše. ()

lamps

Klasická dvojka. Scénárista se zřejmě rozhodl dát prvnímu dílu pořádně na frak, chtěl natočit všechno ještě více strhujícím, šokujícím a děsivějším způsobem. Ovšem nějak zůstalo jen u té snahy. Kruh 2 nedisponuje ani za mák takovou atmosférou strachu, jakou se mohl chlubit Verbinskiho horor, všechny lekačky jsou afektované a nepovedené, režisér nám servíruje jedno klišé za druhým a vlastně jen utápí ohromný herecký i dějový potenciál. Příběh si od začátku kope sám sobě hrob, do kterého se postupně i přes velkou snahu postrašit diváka a udržet si pravou hororovou tvář stále hlouběji propadává. Velké nabubřelé pokračování snažící se těžit z úspěchu výborné jedničky, na které se sice dá dívat, ale přece je raději se mu vyhnout. ()

Big Bear

Mám slabost pro modrookou blonďatou Naomi (obzvláště v mokrém tričku) a tak když potomstvo chtělo vidět dvojku Kruhu, řekl jsem si, že to nějak přečkám už jen díky ní. Rovnou říkám, že kdo neviděl jedničku, bude na tenhle maglajs nelogicky poslepovaných obrazů koukat jako jelen dvanácterák na Rachelino auto na lesní silnici. On je z toho jelen dvanácterák totiž i ten co jedničku už viděl a snaží si to nějak dát do souvislostí. Logiky to věru moc nemá, někdy člověk prostě čistě nechápe. Zatímco v jedničce jste si zubatou sami zavolali rouhačsky tím, že jste strčili do videa kazetu a koukli statečně na ní, u dvojky se telka i video zapínají sami, takže to úplně ztrácí kouzlo onoho rozhodování... Chápu, že tu byla snaha vyždímat z vlasů utopence ještě nějakou tu vodu do dvojky, ale nepovedlo se to. Co zaujme je pár digitálních efektů, které i na svoji dobu byly vynikající a skvělá temná hudba soundtracku. Nahoře jsem zahlédl jméno Zimmer, tak se moc není čemu divit. Tohle byla hoooodně velká nuda i pro omladinu a tak dávám za jednu muchajznu lezoucí z vodovodu. * ()

JohnnyD

Strašne komické. Miesto strachu len kŕčovitý smiech. Obsadenie toho malého chlapca bol castingový omyl nadpozemských rozmerov. Film nad vodou drží len jeho neúmyselná stupidita. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu