Superman 4

Superman IV: The Quest for Peace

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Rodinný

Velká Británie / USA, 1987, 90 min

• ledzepfan

Po letech jsem se prošel kolem televize, zachytil jsem čtvrtého Supermana a z povinnosti jsem se odhodlal dohnat tuhle svou mezeru ve vzdělání.. A je to fakt neskutečný blábol. Mě přišly slabé už ty první díly ale tohle je tak dementní, naivní a patetické, že mi málem vyskočily oči z důlku.... Nebrat!(24.11.2013)

Musím říct, že po zprasené čtyřce jsem od týhle čtyřky nic moc nečekal. Ale mile mě překvapila. Je to mnohem lepší než trojka, ale zase o stupeň horší než jednička a dvojka, ale já se tak báječně bavil, že pod 4* jít nemůžu. Nuclearman dostal méně prostoru, než jsem čekal, což je možná dobře, ovšem závěrečná bitka byla skvělá a vtipná. Triky jsou slušné, Chris Reeve si udržuje standart, je tu mnoho vtipných scén, ale všechno překonává Hackman a Lex Luthor, potěšilo mě, že se vrátil do děje. Občas mi tam nesedly nějaké souvislosti s minulými díly a občas to bylo hodně béčkové a za vlady přitažené, ale mě se to fakt páčilo. Takže možná už to je na pokraji šílenosti, ale já jsem ochoten dát tomu minimálně 80%.(20.4.2013)

• peetriss

Ani jeden Superman nebyl uměleckým dílem, avšak začínal jako koukatelný a zábavný blockbuster. Superman 4 je nefalšovaným osmdesátkovým sci-fi béčkem s hloupým, primitivním a křečovitě úsměvným děním o superhrdinovi, který si vzal k srdci otřepané fráze missek o "světovém míru" a postaví se nukleárnímu zbrojení za studené války, ale také velmi směšně působícímu Nuclearmanovi a starému známému Lexi Luthorovi. Triky jsou úměrné rozpočtu a době, ve které vznikly, možná jemně horší, okoukaná již mírně na nervy lezoucí Lois Lane byla doplněna o Lacy Warfield v podání Mariel Hemingway, což nebyl zcela špatný tah, ale jinak je film velmi primitivní s extrahloupým závěrem - Superman sice použil ke zničení protivníka znalosti fyziky, scénáristé však při psaní zcela zanedbali základní poznatky o vesmíru (pokud by se Mariel Hemingway vůbec dostala do vesmíru přes spalující zemskou atmosféru v nezpopelněném stavu, nevím co by v něm dýchala) či energetice (vhození Nuclearmana do chladicí věže elektrárny by jej tak maximálně osvěžilo příjemnou vodní sprchou, která nepřichází s jaderným palivem v nehavarijním stavu vůbec do přímého styku).(23.11.2013)

• H4ku11

Čo je horšie ako celé zle? Klinec do rakvy chlapca z Kryptonu.(21.8.2015)

• pend

Jednoznačně nejhorší z celé série. I přes návrat původní sestavy Hackman, Kidderová je znát malý rozpočet...(19.7.2007)

• JK-Stinger

Ještě že už to je poslední díl původní filmové série, protože Supermanova kvalita jde značně sestupně. Tak stupidní děj nezachránil ani návrat Lexe Luthora. Navíc výlet Lois Lane do vesmíru jen tak v šatech mohl vymyslet snad jen idiot.(28.12.2009)

Skoro rarita.O tomhle dílu se málo ví poněvadž u nás nebyl nejspíš nikdy nijak prezentován.A není divu.Pokud tvůrci chtěli napravit supermanovu reputaci po slabé trojce,neudělali to zrovna nejštastněji.Čtyřka je nevýrazná,rozpačitá a dalo by se říct téměř blbost.Ale konečně kritizovat umí každý a já taky.A i takový trumf v podobě návratu Gene Hackmana jako Lexe Luthora neodvrátí film k brzkému zapomění.Atomový muž jako protivník je spíš lehce srandovní-blondak,korba s dlouhými nehty a elektrozující aurou kolem těla s hlasem vichřice.Jeho "destroy superman" vyvolá usměv.Triky jsou smutnou kapitolou.Chris za těch deset let od prvního dílu jako by nezestárl,za to Margot Kidder ano,ale ty vrásky a tmavé oční stíny ji překvapivě sluší.Přes všechna mnohočetná negativa si ale "boj za mír" myslím tři hvězdy objektivně zaslouží.(27.11.2010)

• arcticsky

Prokrindapána...s tím posunutým měsícem - to je snad i na ten komiks moc.(17.4.2013)

• GOREGASM

Přestože se do sestavy vrací Lex Luthor s kukučem Genea Hackmana, ke zlepšení od tragické trojky dochází jen v míře minimální. Superman je totiž nejen multilanguage (kvalitu jeho ruského dialektu posuďte sami), ale zároveň obětí tvůrčí zvrhlosti scénáristů a režiséra samotného. Tady to prostě chlapi opět vzali za úplně špatný konec, který nejenže mnohdy zvrátí všechny pevně ukotvené zákonitosti galaxie, kterou se Supermanem "sdílíme", ale především kluci dělají blbce z diváku a ze Supermana dvojnásob. Přitom úvodních dvacet minut se tváří relativně "normálně", pak se ale začne lítat a zachraňovat a smích přechází v pláč. Vymlaskaný výkon tanečníka/zloducha jen doráží děsivý dojem na výsledných... 20%(8.6.2013)

• sebo9629

Jednoducho zlý film... Hodnotenie: 2.7/10(18.5.2014)

Já jsem se bavil dobře, podle mě se jedná (v rámci možností) o povedený návrat k duchu prvních dvou dílů. Po ultra-dementní trojce je to pozitivní skok v kvalitě. Film obsahuje spoustu úsměvných scén a Louis je sice starší, ale pořád jí to moc sluší. Celkově film velmi dobře odsýpá a potěší i návrat Gene Hackmana. Čtvrtý díl podle mě táhnou ke dnu jenom dvě věci - 1.) malý rozpočet a tudíž velmi nepovedené triky (létání na pozadí statických fotek atd...) a 2.) Neuvěřitelně trapný NuclearMan, kterého si mohli tvůrci opravdu ušetřit. Bez těchto dvou vad by to byl celkem bezproblémový Superman.(23.2.2010)

Ano,triky vypadají jak v S 1,to mi ale nevadí.Protože se nám vrátil strejda Hackman a Reeve má taky formu!Jak vyřeší světový"odraketění",ale hlavně co předvede na večeři ve čtyřech,když jsou vlastně jen tři!Souboj N -man kontra S -man zvládne jednim tahem!Teda musí trochu zašachovat ve vesmíru,ale v poho.Jako fanoušek Supermana Reeva doporučuji.(6.7.2011)

• mkubalikova

WTF? 30%(16.4.2013)

• Jocker94

První za původní obsazení a druhá? ... vlastně za to jak jsem se u toho (nebo spíš tomu) nasmál.(7.5.2013)

• animario

První 2 díly byli v rámci možností fajn, ale tohle už je vážně přes čáru (kokainu). Ultrainfantilní děj příběhově srovnatelnej s prapůvodníma animáčema (Lex Luthor vezme spermamanův vlas, přidá kapku aspiku ze sámošky a černýho prášku, asi uhlí proti průjmu,vyšle ho na jaderný hlavici ke slunci a obratem se vrátí Nukleární muž? Haha,animovaný verzi někdy z šedesátek bych to odpustil a bavil se,ale tady fakt ne. Do toho všeho ošklivá Lois Laneová s orgasmem při každým setkání s opláštěncem a laciný mírový poslání. Kýč non plus ultra.(24.11.2013)

• dezert

Film, kde Superman dýchá ve vesmíru, mluví o bezpečnosti metra, zvedá americkou vlajku, Nuclear Man je spíš Right-From-The-Eighties Man a kupa dalších hovadin. Ten film má tolik nelogičností, až to přestane být po chvilce sranda. Jako kdybyste dali Edu Woodovi obří rozpočet (na jeho poměry). Nejspíš by vám donesl něco takovýho. Ta bitka ve vesmíru mezi Nuclear Manem a Supermanem, kde je vidět, jak oba stojí na zemi, je k pláči. Anebo aspoň smíchu přes slzy.(17.4.2013)

• Psycho.R

Superman už není tak super jako býval. Donnerovo podání je zcela přehlíženo a jde spíš o adaptace dětského Supermana. Třetí čast ještě něco v sobě měla a kdyby nic aspoň rozšiřovala předešlé dvě části, tady je, ale se vším útrum...(23.9.2009)

• nicneznam

Jakékoli nenulové hodnocení tady považuju za urážku prvních dvou filmů a ukázku nevkusu. Od prvních sekund to působí jak pilotní díl nějakého krutě nepovedeného nízkorozpočtového seriálu. Ona i ta trojka vybočovala ze zaběhnutého stylu a k tomuhle odpadu směřovala, ale u té jsem se ještě dokázal mírně bavit mnoha ujetým situacím a hercům. Tohle už je příliš a nemá cenu rozebírat všemožná negativa. Tohle se dá s klidným svědomím hodnotit po první minutě. Pokud vám do minuty není jasné, s čím máte co dočinění, pak můžete dát klidně sto procent a vyjde to nastejno jako cokoliv jiného. Horší než trapný sestřih Donnerova materiálu, který měl být použit v druhém díle. Další z filmů, který ohraničuje a v mnoha ohledech rozšiřuje zónu odpadu. Zkrátka i bez ohledu na svůj obdiv a fascinaci prvními díly si tohle zaslouží jen jedno.(16.2.2012)

• vasafc

Já snad ještě větší kravinu neviděl :D(16.4.2013)

• Ceberus

Bohužel po všech stránkách starý film, ať už příběhovým tempem, mírou patosu, hudbou a hlavně... hlavně zvláštními efekty. To nejsou speciální efekty, to jsou efekty vskutku zvláštní. A ne, není to stářím filmu - v té době už žila trilogie Hvězdných válek a Star Trek měl za sebou čtvrtý film.(16.4.2013)

• dodona

Tak toto bol fakt omyl, katastrofa. Toľko blbosti sa snáď ani nedalo napasovať do 90 min. Hudobný podmaz tvorený tuším len z 2 melódií - Supermanovská a NuclearManovská (resp. keď sa deje niečo zléééé) mi išla na nervy, herci vlastne ani nemali veľmi čo hrať. A vôbec, nechápem prečo toto vôbec vzniklo, prečo to vlastne cele original osadenstvo podpísalo ... No prečo???(16.4.2013)