Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

hirnlego

(1. série) Kdybych to nezkoukla na jeden zátah... Kdybych nebyla v ideálním rozpoložení... Kdyby mi David-Hank nebyl celkem sympatickej (Jenýk 8-] )... Kdyby to nemělo tak příjemné úvodní titulky... Kdyby, kdyby - protože jinak většina ženských mě tam sere (dceruška :-/ ... Miuška :-/// ) a chování některých postav je občas přinejmenším lehce nesmyslné (wtf Karen) - ale holt takhle to za ty 4* prostě musí bejt. Asi se ze mě stává slintající romantička se zálibou v pohádkovém zobrazování (ne)reality. Nocouž. ()

Spooner

Pche, prej Mulder, ale kdepak. David Duchovny pro mě bude vždycky už asi jenom Hank Moody, kterej chlastá, přefikne každou sukni a s ničím se nepáře. Navíc jeho hlášky plný cynismu a ironie jsou taky super. Duchovny je tu v životní roli a opravdu si to tu užívá. Příběhově to taky není špatný, nebere si to servítky a věřim, že místy to bude asi fakt ze života (40 mi ještě nebylo takže to potvrdit nemůžu). Ale bez Davida a jeho postavy by to asi bylo poloviční. ()

Galadriel

David Duchovny ukazuje, jak se úspěšně dostat ze škatulky herce jedné role... V Californication naprosto září a hlavně z alespoň 80-ti procent táhne tenhle sarkastický, vtipný, cynický, sexistický, obhroublý, sprostý a hlavně neskutečně zábavný seriál, který ale není pro každého. A přestože je Hank Moody v podstatě parchant, nejde si ho nezamilovat. Seriál vydržel s laťkou vysoko celých 7 sérií, připravil nejednu zajímavou proměnu / neproměnu postav, představil svět hollywoodského pozlátka z trochu jiného úhlu, než je zvykem a představil i pro mě velmi uspokojivou závěrečnou epizodu. ()

genetique

Keby Sculyová vedela, že Mulder je takýto sexistický perverzák, určite by mu v tých feministických sukniach dávala smelšie návrhy, a Akty by už neboli len X, ale XXX. 1. séria: pán Muld-pardon-Moody nám predvádza neskutočne sarkastické divadielko na pohľad bezstarostného tatka, ktorému nič nie je sväté. Ak ste si mysleli, že váš život je spojený s prívlastkami ako smilský, nemravný, perverzný, tak Hank Moody vám dokáže, že ste popri ňom len nevinný anjelik. A to doslova. V tomto smere teda budete seriál buď milovať alebo nenávidieť. Pre niekoho je to totiž len samoúčelná zhovadilosť, ktorá sa snaží originalitu dosiahnuť prvoplánovo svojou kontroverznosťou. 95%. 2. séria: ma v tomto domnení vyviedla z omylu, ešte provokatívnejšie dialógy, servítku pred ústa si nedáva nikto, v žiadnej situácii, deju kraľujú originálne zápletky a zaujímavé postavy. Do toho sa tvorcovia viac zamerali na sociálny, dramatický dopad Hankovho bohémskeho života, takže čo viac si priať. 100%. 3. séria: pokračuje v nasadenom tempe, akurát to postráda komplexnosť nejakého uceleného deja alebo konceptu, ku ktorému by smerovanie série malo dospieť. Viacmenej ide o epizódne príbehy, ktoré nemajú až tak dobrú (nadväznú) dejovosť. Ale znova je to vtipné, sprosté, sexistické a oplzlé, takže spokojnosť. 85%. 85%. ()

Fiftis

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť. V hlavnej úlohe sa predstavil David Duchovny, ktorý týmto seriálom vyvrátil mojou zidealizovanú predstavu klaďasa agenta Foxa Muldera. Hank Moody ako spisovateľ s momentálnou tvorivou krízou sa rúti životom nekontrolovanou rýchlosťou a riadi sa heslom "chlast, sex, chlast, sex". Tento životný štandard je navyše vykreslený ostrými, ale napriek tomu vtipnými dialógmi. Jedinečný a nenapodobiteľný seriál. Duchovný nikdy nesklamal. Navyše radosť sa dívať na krásnu Nataschu McElhone. ()

Galerie (1 030)

• Zoë Kravitz (Pearl), ztvárňující zpěvačku kapely Queens of Dogtown, je ve skutečnosti frontmankou skupiny Elevator Fight. (80s Martin)
  • Ve scéně, kdy Hank (David Duchovny) visí z balkonu (poté, co jej chce shodit samuraj), jsou hned ve třech záběrech dobře patrná lana, která herce drží. (Bicman)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis