Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Skleni

Ako nevidel som všetky časti a tak sa neodvážim tvrdiť to čo by som najradšej povedal, a tak poviem iba to čo zatiaľ viem. Seriál plný sexu, bizarnosti a nechutnej obscénnosti. Seriál ktorý nerešpektuje žiadne etické zákony. Proste sprostá nadutá kamasutra v podaní jedného hlavného hrdiny. Ale to je predsa náš každodenný reálny život no nie? Spoločnosť proste stále zakrýva určité veci a to je pritom tak prirodzené. Že bez tých vecí by sme tu ani my neboli. Neviem čo by na tento seriál povedal pápež, ale JEBAŤ HO! podla mna by iba ticho závidel :-D. Proste humor je tu presný a najmä zosobnení mnohými problémami a skúsenosťami hrdinu. David Duchovni ukázal, že akty X boli len niečím čím si musel prejsť aby ho brali vážne. A v tomto seriály to dokázal! A najmä to čo by mnohý odvrhli pod urážkou však je to stupídne! tak tvorcovia tomu dali nádych trpkej horkosti a životnej láske k žene s ktorou má dieťa. Podla mňa jeden z naj seriálov doby a ak smiem byť presný. Možno aj najlepšia kamasutra na obrazovkách. 85% ()

Jeand´Boa

Když někomu řeknu, že to je můj oblíbený seriál, začne se na mne dívat skrze prsty a říká, že jsem prasák...To je vidět ten omyl...ano, jsou tam prasárničky, ale kvůli tomu se na to skutečný fanda přeci nedívá...důležitá je ta hlavní postava...zanedbaná elegance a výtečné charakterové rysy dělají z tohoto pro někoho zkrachovalce jednu z nejúžasnějších postav seriálové historie... ()

maaan

"And you are? Going in there. I'm sorry, sir. Look at the time. The big hand says 'fuck' and the little one says 'off.'" Hank je pěknej sokolík. ()

Torgal

Videl som len asi polovicu prvej sezóny a potom som to zabalil, takže ak sa to potom zlepšilo, už som to nezistil. Musím priznať - tento seriál má výborne napísané dialógy. Všetky sa ale točia okolo sexu. Dej odohrávajúci sa na pozadí týchto rozhovorov ma nijak nezaujal. Postava Hanka ma ale fascinovala - chová sa ako vágus, uráža všetkých okolo seba a napriek tomu, že sa vôbec nesnaží, vždy skončí s nejakou ženskou v posteli. 6+/10 ()

don_mingo

Tenhle seriál se tak hrozně moc snaží být kultovní a cool, až je to nuda. Nicméně pár dílů je celkem zábava, k popíjení vína před vyražením do města v podstatě ideál. ()

zedemx

Celý seriál se nese v duchu "jsem idiot, ale ženský mě milují, protože mi z huby smrdí whisky". Takhle bych popsal seriál jednou větou. Kdybych se musel rozepsat, nevystačil by mi ani celý blok. Neskutečně promyšlený děj, parádní návaznost. Na to nejsem u seriálů zvyklý. Většinou si scénárista promyslí půl série a pak vaří z vody. Californication byl určitě promyšleny , alespoň celé dvě série. Ve třetí serii je to takové vaření z vody, ale díky bohu za přidání soly, masoxu a kuřecího masa. Určitě se nebude líbit všem, ale většině lidí, kteří se rádi dívají na seriály ano. Kdyby byla ta možnost, tak dám těch hvězd 6! ()

Kingjiri

Ani se nedivim, že se hlavní role v tomhle sexistickém seriálu ujal David Duchovný, který byl na léčení ze závislosti na sexu:) Těžko říct, jestli ho to chytlo až během natáčení, nebo to byl dlouhodobější problém, každopádně se tedy do role věčně nadrženého Hanka Moodyho perfektně hodí. Hank Moody však neni jenom arogantní, namyšlený a sexistický frajer, kterému by bylo všechno jedno, zajímavé je, jak moc miluje svou bývalou ženu a jaký vztah má ke své dceři. Kromě skvělých hlášek a příhod týkajících se sexu umí být Californication i hodně slušné drama (viz. například díl, kde se objeví Hankův otec). 1. SÉRIE Ta mě hodně bavila a přišla mi svou zábavností vcelku vyvážená, jen bych si představoval jiný konec (SPOILER: happy-end v podobě útěku Karen od oltáře k Hankovi, kde si asi z čista jasna najednou uvědomila, že s ním chce opět být, to byl vrchol filmových klišé KONEC SPOILERU). Nejistých pět hvězd, hlavně kvůli zmíněnýmu konci. 2. SÉRIE O truchu slabší, než série první. Bylo tu pár přehnaných věcí (neustálý fetování, točení porna apod.) a nesedl mi směr, kterým se ubírala dvojice Charlie-Marcy, hlášky ale pořád stály za to. Konec série docela fajn, rozhodně lepší, než u série předchozí, čtyři slabší hvězdy. ()

Plechpetr

Seriál přisprostlý, jak dospívající děti. To je to pozitivní. Hank Moody jakožto věčně opilý, sexuchtivý spisovatel je neobvyklou seriálovou postavou, a to jak má zařízený život se mě opravdu líbilo. ()

actor-SP

David Duchovny ako sexistický a vždy naliaty spisovateľ pôsobí vierohodne, dokonca pripomína Charlieho Sheena z Dva a pol chlapa, to však na originalitu seriálu nestačí. Seriál pobaví aj zaujme, začo vďačíme predovšetkým skvelej réžii. 3,5* ()

zekkx

Sex až na třetím místě. Kdo přijde k tomuto seriálu náhodou přes čsfd si podle komentářů určitě musí pomyslet, že jde o nějaký druh soft-porna. Opak není zcela pravdou, ale jako pravdivý obraz Californication taky sloužit nemůže. Prvním důvodem, proč sledovat Californication jsou totiž skvěle napsané scénáře, kterým vládne pevnou, leč vtipnou rukou Tom Kapinos. Charaktery, vztahy i příběh jsou napsané tak dokonale, že mně půlroční přestávka mezi sériemi nedá spát. Druhým lákadlem pro našince je parádní soundtrack, prošpikovaný tím nejlepším co rock-and-roll nabízí. Důvodů, proč si najít cestu k tomudle, pro mně, masterpiecu je však mnohem víc - parádní dvojice Duchovny-Handler, sexistické, ale i chytré hlášky nejen Hanka Moodyho, nádherné ženské obsazení nebo spousty odkazů na rockovou hudbu. Ironií osudu však je, že právě sexistický obsah je jeho hlavním trnem v patě. Z Californication totiž dělá seriál vysílatelný až po dvaadvacáté hodině, tudíž se nemůže těšit tak velké fanouškovské základně, jakou by si zasloužil. Koneckonců, Tom Kapinos se mi trefil do gusta tak přesně, až pochybuji, že moji TOP1 mezi seriály někdy něco na tomto postu vystřídá. ()

tranquill

Dále pokračující seriál jsem obodoval již dříve a teď v průběhu 4.řady jsem dostal chuť jej ohodnotit: "Skvělý seriál, jak to děláte? ... penisy a vagíny, pak šukáme ... a pak? ... šukáme ... a pak? ... šukáme ... a pak? ... šukáme ... a pak? ... šukáme ... a pak? ... pak šukáme !!!" ()

NightPorter

Tenhle seriál dobře vystihuje tušim 3. série, kde Hank přeřízne svojí žákyni, kolegyni učitelku i manželku pana děkana, čímž slušně přeřízne i svou slibně rozjetou kariéru učitele. A stejně je smutnej, páč by chtěl rači svojí bejvalku - životní lásku a asi nejnádhernější ženskou v současnejch seriálech, když Jenifer už netočí Přátelé. Hodně lidí by Hankem asi chtělo bejt, přesto, mohl-li bych si vybrat, byl bych raději Charlie Harper, hlavně pro jeho bezstarostnost, talent na reklamní znělky větší než Hankův talent na psaní, daleko větší ansámbl kurviček a hlavně nezatíženost vztahem k bejvalce. Ten totiž do Californication přínaší často až moc smutku a deprese. Ale stejně ho milujem! ()

krumpac007

První série: Nic podobnýho jsem snad ještě neviděl. Seriál, který hraje půlku času na mojí bránici porcí parádního černýho a perverzního humoru (love that) a druhou půlku mě naopak nutí pomalu brečet a hraje naopak na moje city. Úžasná kombinace. Hank Moody for president. 1. série 95% ()

Paulusek

pohodový, přisprostlý s kapkou sexu, přesně to co dnešní znuděné publikum žádá. I délka jednotlivých episod má svou výhodu - být to delší bylo by to se zádrhely tak to má aspoň spád. Hlavní postavy jsou vyvážené a skvěle doplňují Davida "Muldera" ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis