poster

Superman II: Verze Richarda Donnera

 • USA

  Superman II: The Richard Donner Cut

 • USA

  Superman II

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Velká Británie / USA, 1980, 115 min

 • higuain
  ***

  80%? Nenechte se zmást, je to skoro stejně "špatný" jako původní verze. Že to má tak vysoký hodnocení je jen důsledkem toho, že práci se stažením a čas na shlédnutí tomu věnují především fanoušci série. Změny oproti sestřihu Richarda Lestera tu sice jsou, ale jsou pro celkový vyznění filmu v zásadě nepodstatný.(16.9.2014)

 • Plangi
  ***

  Na jednu stranu je Donnerova verze zajímavá tím, že ukazuje původní režisérský záměr, který kdyby se dotáhl do zdárného konce, bylo by opravdu nad čím plesat. Obsahově si totiž příběh polepšil o dost, k čemuž přispělo, že oproti původní kinoverzi šla měrka patosu a amíkovosti rapidně dolu, naproti tomu přibylo přítomnosti Jor-Ela a film tak získal nový emocionální rozměr. Na druhou stranu je tu ale mizerná kvalita formy, protože jako „nový“ materiál byly použity veskrze pracovní Donnerovy záběry, které až na výjimky pracovně opravdu působí. Plus hrozné dodatečně přidané efekty a zběsilý střih původních záběrů = z nouze ctnost, která by zasluhovala ještě plastickou operaci. 65%(17.4.2010)

 • T2
  *****

  Režisér Richard Donner sa po dlhých rokoch vrátil k svojmu začatému projektu Superman II s ktorého bol pre nezhody so štúdiom odvolaný a dostal možnosť dokončil ho podľa daných možností, do filmu mohol konečne použiť zábery čo boli pre nezhody pozastavené. A ja poviem že z celkového hľadiska spravil o stupeň lepšie pokračovanie, než bol pôvodný počin z roku 1980, čo išiel vo svojej dobe do kín. Už len samotná postava Jor-El v podobe Marlona Brando dala do príbehu novú energiu a vnútornú podstatu. _„Tento film sa stáva pre fanúšika komiksovej postavy Supermana, veľkým nezabudnuteľným návratom do dôb keď tento fenomén mal zaslúžene miesto na hviezdnom výslní.“(20.4.2008)

 • šerminator
  ****

  oba puvodni filmy o supermanovi, patri mezi me nejoblibenejsi a dvojka obzvlast. Tu jsem videl jako kluk snad 100x a pred shlednutim tohoto Donnerova sestrihu, taky jeste parkrat, takze porovnavat bylo co... No a kdyz sem se dokoukal, zjistil jsem ze tato verze neni lepsi nez puvodni... ale neni ani horsi... je proste jina torcha. Donner tento film nechtel natocit az tak srandovne (komicky asi neni to spravne slovo), jakym ve vysledku puvodni film byl. A ano opravdu to tak je a nekolik fakt dobrych hlasek chybi ( "proto se jim rika teroristi Kente" / "maji takovou moc, ale nenaucili se pouzivat kliku" aj... ) . Na druhou stranu mene zabavna verze neuskodi hlavne pri rozhovorech s Jor-Elem, ktere opravdu davaji deji vetsi houbku a pochopeni. Take Lois odahali Clarka/Supermana zcela jinym a pro me lepsim zpusobem. Prostredek filmu je +/- stejny, ale ten konec... To sem si rek, ze jesteze toho Donnera vystipali. Stejny konec i v pokracovani? To snad dosly napady? Nebo se v soucasnem sestrihu chtel Ronner jenom lisit za kazdou cenu? A co ta logika, kdyz Clark nabanci prerostlemu osklivemu kacatku? Tak tam jde rozum, ale opravdu stranou. Na kzady pad, film je v necem horsi a v necem lepsi nez puvodni verze, takze stejne hodnoceni :-)(24.4.2011)

 • bartias
  ****

  Až po šestadvaceti letech mohl Richard Donner uvést svoji původní vizi pro pokračování veleúspěšného Supermana. Jeho režisérský sestřih servíruje propracovanější příběh a zajímavější postavy, i když jde o ty stejné jako v Supermanovi 2. Není to úplně jiný film, ale v detailech se hodně liší a více odpovídá duchu komiksové předlohy. Superman II: Verze Richarda Donnera je jednoznačně důvodem, proč vznikl formát Blu-ray.(17.12.2011)

 • - Podľa editora Michaela Thau film obsahuje asi 200 nových špeciálnych efektov oproti pôvodnej verzii. (m.a.t.o.)

 • - V původní verzi měl Clark pohlavní styk s Lois poté, co si nechal odstranit své schopnosti. V tomto snímku však nejdříve spí s Lois (Margot Kidder) a až pak se jde zbavit svých superschopností. (Deeside)

 • - Richard Donner bol počas natáčania druhého Supermana vyhodený a nahradil ho Richard Lester. Preto po vyše 25 rokoch vznikla i Donnerova verzia. (m.a.t.o.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace