Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

El_Rabbit

Taková pěkně udělaná zelená blbost... víc se mi teda líbila ta žlutá zlá barva, ale nebyla to moc pěkná žlutá :/ Co víc říct o zbytečném filmu než zbytečné věci :)) ()

Marys

V podstate nie až tak zlý komixový námet, dá sa povedať, že bol priam dosť klasický, no niektoré veci ho v mojich očiach degradovali o dva stupne kvality. Či už to bol výber hercov od nevábnej hrdinovej ženskej, cez vrcholne nesympatického a nudného záporáka až po samotného Ryana Reynoldsa, ktorého som tiež nijak extra nehltal. Rozpočet bol vyplytvaný na všemožné efekty, ktoré v celkovom poňatí vyzneli dosť smiešne, zvláštne tiež bolo to, že u ostatných filmov podobného žánru sa nezvyknem pozastavovať nad ich absurditou, šablónovitosťou a predvídateľnosťou, u Green Lanterna som sa však pri tomto rozjímaní párkrát prichytil. Celý vesmír zložený z niekoľkých miliónov rás musí zachrániť práve jeden neskúsený človek, plus ten záver za titulkami, nabádajúci k pokračovaniu príbehu som tiež nepobral. Ale inak to až také zlé zas nebolo no. ()

TheKiw

"Odfláknutá fušeřina!" jak by řekl tautologický reklamní leták. Nikdo se s ničím nijak nedřel a tak ani nebylo co pilovat. Campbell od začátku zjevně prděl na nějakou gradaci, napětí nebo stylovost. Casting, který osadil ve fejsu pořád mladého Tima Robbinse do role snad 70letého magnáta si taky občas upšouknul. Nejvíc fazolí ale sežrali scénáristi. Fuck it, že pára nad hrncem je hutnější než background story mezi hrdinou a jeho milou. Fuck it, že nejmocnější bytosti univerza jsou senilní imbecilové, kteří jsou inteligenčně na úrovni dřeveného futra. Vsadím se ale, že nikde nenajdete dementnější poražení hlavního záporáka. Člověk aby takovou scénáristickou KLYKU pohledal. Nebudu víc spoilovat, jenom to přirovnám k tomu, jako kdyby Joker v prologu The Dark Knight zakopnul, praštil se do hlavy a za dva dny zemřel na krvácení do mozku. DAFUQ na konci Lanterna je podobného kalibru. Tohle vše jsou ale nejočividnější faily, film jich má pro jistotu v záloze ještě hromadu. P.S.: Těch 200 mega z rozpočtu zmizelo kam? ()

Movie Gourmet

Zcela průměrný komiksový film s velkým potenciálem co se týče vizuálních efektů a snad i scénáře a děje. Je zde ovšem klasické kýčovité schéma týkající se hrdinů a hrdinství, tak typické pro většinu amerických filmů: namyšlený "týpek" má nějaký problém, má kočku, kterou nemůže mít.... nakonec zachrání svět a získá kočku. Velmi slabou stránkou filmu jsou ale špatní a neznámí herci (mimo Tima Robinse), špatný scénář a režie. Filmová hudba od známého Jamese Newtona Howarda také nestojí za moc. Kromě Batmana a Supermana jsou zfilmované komiksy od DC Comics stále hodně pozadu za konkurenčním Marvelem. I když i marvelovské filmy nejsou úplně vždy skvělé (vid Hulkové a Kapitán Amerika: První mstitel). Verdikt: 3* a 70 %. ()

misik95

Takhle to vypadá když někdo zaspal dobu a najednou potřebuje nějakého koně ve světě. Opravdu mi to příjde jako kdyby někdo v DC řekl: "do měsíce mi natočte film, ať nejsme oproti Marvelu pozadu." Pro mě průser a v podstatě nedívatelné. 35% ()

Ollie235

,,You are afraid? Good." Pro mě poměrně velké překvapení. Komiksové hrdiny mám rád, ale od Green Lantern jsem čekal spíše propadák, o to víc jsem teď spokojen. Je to sice film, který jede podle mnohokrát ohrané šablony, místy nedává smysl a některé scény jsou zbytečně nepřehledné, ale když u toho vypnete, budete se bavit stejně jako já. Vizuální efekty i celková stylizace ,,dozelena" mi nesmírně sedly, a když k tomu přidáme herecké obsazení a překvapivě nenuceně působící lovestory, vyjde příjemná oddechovka. ()

Milky.

Jako popcornovka dobré, když vydržíte ten odporně dlouhý rozjezd (cca 2/3 filmu než se začne dít něco pořádného (ne, ty odporně digitální stíhačkové scény fakt neberu jako něco koukatelného)) tak se dá finále vcelku dobře užít.. Ale DC bylo hodně naivní když chtělo tohle postavit proti Marvelům. A ještě vtipnější mi přišlo jak tam po Marveláckém vzoru hodili jakože nečekanou a šokující potitulkovou scénu s příslibem pokračování. DC fail. P.S.: K mému hodnocení si přidejte 2 hvězdičky pokud vám je pod 15 let. ()

Yardie

Odreagovačka na pohodku. Řekl bych, že je to slabší animák. Ale koukat se na to dalo. pár vtipných momentů, pár dobré akce, skvělý nápad, horší zpracování. Komiks neznám, ale chybělo tomu trošku napětí, více akce, lepší finální bitva. Najednou to skončilo a kde nic, tu nic. Myslím, že to mohl být super komiks, resp. jeden z těch lepších. Ale to by to muselo vypadat jinak. Resume - není špatné, ničím nevyčnívá. Na 1 oddechnutí OK. Howgh! ()

Magika82

Jako velká příznivkyně také fantasy a sci-fi snímků, jsem hluboce zklamána. Nesmyslný scénář, katastrofální podání ve smyslu oněch "lamp", masek a kostýmů, o dialozích nemluvě. Samotný děj připomínající mišmaš mezi Supermanem a Nekonečným příběhem (konkrétně Slonovinová věž), jen pomohl zarazit poslední hřebíček do rakve. Pouze z úcty k některým hercům dávám 25% a tudíž jednu hvězdu... ()

Piri

Prútik si vyberá svojho majiteľa.. Ničím výnimočné, občas vtipné scénky, aj 3* sú veľa. Arogantní super-inteligentí ufóni, ktorí "chránia" vesmír, je im osud Zeme ľahostajný, vraj preto, že sme primladí - no to je teda argument. Videné v 2012. ()

H4ku11

Ryan je dobrý Green Lantern, len je škoda, že sme sa nedočkali súboja so Sinistrom. Vizuál na výbornú, ale chýba mi poriadny dej a záporná postava. ()

filipvrbik odpad!

Chtěl jsem tomu dát odpad už po pěti minutách,ale dokoukal jsem- varování nesledovat,pokud je vám nad 15let a máte iq nad 50 toto je opravdu kuriozita-( i když , jak nad tím přemýšlím Thorovi jsem dal pět hvězd a je to celkem podobný) nejhorší comicsový film co jsem kdy viděl.....5% ()

bobstock

Beru to jako nucenou povinnost všech těch superhrdinů alespoń jednou vycucat z lidí prachy v kině. Samozřejmě ani zde to nebyl poslední pokus, jako že bych Reynoldse ve škrabošce nepoznal. 45% ()

Klajnik odpad!

Špatně vystavěnej scénář. Proto celej film působí jako neuvěřitelně nudnej a význam postrádající vizuální hluk. Taky to má hnusný efekty. Prostě píčovina, která zabila DCEU ještě než DCEU vůbec vzniklo. ()

martalini

Neurazí ani nenadchne (maximálně možná efektama), prostě jenom další z řady komiksovek, ze kterejech šlo bez debat vytřískat mnohem víc a s poněkud kultovnim postavenim Green Lanterna (i když, jakej slavnej komiks neni v Americe kultovní?) si pohrát...to, co nám Campbell se scénaristama bez nápadu servíruje mraky lidí odsoudí (a nejvíc za zprznění celý mytologie komiksu) a další mraky lidí přejdou bez většího povšimnutí...a co na to Sheldon Cooper? ()

Sandeagle

Určitě to není tak strašné jak se na první pohled zdá, dobré efekty, hudba a dostatek akce dělají z GL celkem slušnou jednohubku, která přímo volá po pokračování. Pokud ve filmu nehledáte hlubší význam a skryté poselství dnešní společnosti, budete se příjemně bavit. ()

Aldanar

Tendle film me utvrdil v tom co jsem si myslel uz dele: kdyz se roztrhl pytel s predelavkama komixu, tak to neudelalo svetu dobre + dobry film neudela vysoky rozpocet. Btw, film jsem si predem nevybral, bylo to prekvapeni kina - a hooodne me rozesmala reakce (rozumej jasot) spousty lidi kdyz se rozbehla znelka a bylo zrejme co ze nas to v pristich dvou hodinach ceka. ()

Lachvos

Slabé, Ryane, slabé. Ne že by se konkrétně ty musel stydět za tvůj výkon, ale příště přeji více rozumu při vybírání role a pevnější ruku při ráně autorovi, který napíše scénář podobný tomuto, tak "sprzňující" původní námět, a bude tě do něj chtít obsadit. Máš na víc, chlape! :) ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015