Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

PetrPan

Holmesova sociopatie a Watsonova latentní holmesexualita je pány Cumberbatchem a Freemanem představována nadmíru dobře. Přepracování původních případů do současných reálií se taky vcelku podařilo, modus operandi vyšetřování v podobě superdedukcí páně Holmese jsem předpokládal a naštěstí nebyl nahrazen nějakou tou CSI vychytávkou a tak se dočkáme několika famozních odhalení, kterých je schopen jen genius formátu Sherlocka Holmese a tak to má být:).. Velkým zklamáním pro mě však byl James Moriarty, jeho démoničnost a inteligence se v této verzi přetavila v karikaturu batmanovského Jokera a tak jeho střety s Holmesem postrádaly šmrnc a vyvrcholilo to koncem 2. série a finálním(?) střetem Holmese a Moriartyho, který byl pro mne už přímo obrovským zklamáním...Nu uvidíme co nám bude nabídnuto v další sérii. ()

Pedestrian

1x01 - 4* | 1x02 - 3* | 1x03 - 3* | 2x01 - 3* Ne. Jak si mám užívat seriál, kde jeho hlavní hrdina je vždy o krok dále než jeho "spolupracovníci" a o dva kroky dále než jeho seriálový divák? Je to strojové, tempo to má slušné, ale může mi někdo prozradit, co je na závěru tak fenomenálního? P.S.: S přehledem nejlepší je pilotní díl, který má skoro náběh k Sedm. Píšu skoro, protože v závěru zbaběle uteče a všechno to pečlivě nastřádané v mžiku zahraje do autu. ()

Slarque

Po šesti dílech tohoto seriálu už vůbec nechápu, jak mohl Sherlock kdy existovat bez notebooku a smartphonu. Smekám před scenáristy! Z režisérů přece jen bude nejlepší Paul McGuigan a minimálně dva jím režírované díly si zasluhují maximální hodnocení. Benedict Cumberbatch hraje slavného detektiva jako sebevědomého sociopata a Martin Freeman je tu více akční hrdina než s mečem ve Středozemi. Opravdu výborná dvojice (čtvrtá série je ovšem scenáristicky méně zvládnutá, radši ať je konec, než aby bylo ještě hůře). ()

jarous

Takže tenhle seriál mě na začátku moc neoslovil, ale zatraceně rychle jsem změnil názor. Vadila mi tam dnešní doba, ale nakonec proč ne, řekl jsem si a s chutí jsem proplouval od dílu k dílu. Brilantní myšlení Sherlocka se jak vidno uplatní i v době techniky a technických vymožeností. Jediný díl ke kterému mám výhrady je Baskervil, ten mi opravdu nesedl. ( proto jen 4*). Jinak řemeslně skvěle odvedená práce s podmanivou hudbou. No a samotný závěr třetího dílu, no copak to jde poslat jen tak Sherloka někam do vidlákova? kdepak nejde, musí opět zachránit Londýn, potažmo celou Anglii. A nám nezbývá než se těšit na další příběhy. PS. koment není určen pro fajńšmekry. ;-) slouží jen pro mě! ()

Bachy

Během druhé série se mi rozskočil mozek, zastavilo srdce a rozlil jogurt. Ve zbytku už mě to "jen" bavilo. ()

eLeR

Hneď od začiatku má seriál ohromné tempo a nepoľaví. Hlavní hrdinovia sa skvelo dopĺňajú a svoje role zvládajú bravúrne. Benedict ako Sherlock bol skutočne výborná voľba. John mi vždy prišiel pri Sherlockovi ako piate koleso na voze, ale Martin tomuto Johnovi dodal neskutočnú charizmu a sú miesta, kedy zatieni aj Sherlocka. Prípady sú zaujímavé, niekedy úsmevné, inokedy napínavé, ale ohromne šlapú. Všetko to dokresľuje naozaj zaujímavý hudobný motív a atmosféra londýnskych ulíc. Skvelý ťah zasadiť všetky tie Arthurove príbehy do súčasnosti. Dlho som tento seriál obchádzala, nechcela som byť na ňom závislá ... nepodarilo sa. ()

Chrustyn

Co se týká postavy Sherlocka Holmese, měl jsem tu čest setkat se s ní v adaptacích ruské produkce nebo v moderní podobě Guye Ritchieho ale rozhodně jsem se nebránil jakékoliv jiné verzi. Tato z britské produkce a navíc ještě seriálové podobě je ... perfektní. Musím uznat, že jsem se nejdříve trochu vyděsil, protože jsem očekával klasickou dobovou verzi se špinavým Londýnem jako kulisou. To, že se tyto příběhy odehrávají v současnosti, však vůbec nevadí, protože to kolikrát překvapivě ani není poznat. Sherlock je stejně cool jako dřív a i Watson dostává hodně prostoru. Mám za sebou zatím jen první díl ale i tak nemohu dát méně než plný počet, protože je vše tak dokonale promyšlené, že jsem se ani na chvíli nestihl nudit a celé vyšetřování si náležitě užíval. ()

klerik

Prekvapivo svieže. Skvelé obsadenie, úžasný nevtieravý humor. Príbehy samotné nie sú až taký zázrak, ale motívy na pozadí to vynahradzujú a obe série sú skvelo vygradované... ()

Scalpelexis

Geniálně vpasovaný Holmes do moderní doby se všemi těmi vychytávkami, co k dnešnímu životu patří ("Vygoogli si to!"). Děj má ve většině epizod spád, hlavní dvojice má šmrnc a hlavně obrovský nadhled a důvtip, který čaruje úsměv od ucha k uchu. Cumberbatch s Freemanem jsou až neobyčejně sehraní a konečně jsem si mohl zahojit tu pachuť z Ritchieho Moriartyho, protože tento Moriarty mě neskonale bavil. Vyzdvihnout musím i zběsilý a geniální střih. 1. a 3. díly obou sérií jsou výtečné. Klobouk dolů před tvůrcema. P.S.: Proč tohle nevyšlo jako několik filmů do kin? ()

triatlet

Moderní, akční, neotřelá, místy zábavná i napínavá podívaná. To byl první díl. Další dva už nudily, ničím nepřekvapily. ()

mcb

Po zhlédnutí prvního dílu druhé série nelze hodnotit jinak než absolutoriem. Dokonalý divácký zážitek, propracovaný scénář, brilantní zpracování, neodolatelná modernizace, skvěle napsané postavy...a tak by se dalo superlativy plýtvat ještě na pár řádků. To co bylo na první sérii neodolatelné, je nyní dotaženo na maximum. Zkrátka takhle by mělo vypadat geniální dílo úměrné geniálnímu detektivovi. Být to uvedeno v kinech, tak se jedná nepochybně o jeden z filmů roku. 11/10 Update: Po třetím díle se jedná jednoduše o televizní událost roku a seriál, který co do propracovanosti bude těžko hledat někoho, kdo by se mu vyrovnal. Geniální. ()

VenDulin85

Nevím, jak vyjádřit své nadšení s objevem této série, těžko říct, co se mi na ni líbí víc, ale asi takto: v sobotu jsem byla v kině na "Sherlock Holmes: Hra stínů" a byla jsem unešená. Na tuto bbc verzi jsem narazila náhodou (těžko říct, co jsem dělala v mladší době kamenné, v roce 2010, že mi to uniklo) a dopředu jsem si říkala, že to nemůže být akčnější, vtipnější a herecký ansámbl lépe vybranější než Ritchie. Ó, jak hluboce jsem podcenila BBC, jsou geniální. Stačilo vidět první díl a dostali mě, objevila jsem další kontinent. ----- Herci jsou jednoduše skvostní, nad Mycroftem a jeho pravítkem v zadnici jsem málem plesala, Anderson a jeho snižování IQ v celé čtvrti to dovršil a Sherlocka a Watsona bych za sousedy brala od hodiny, přestože by to bylo rizikové. ----- "Pokud se vám to hodí, přijďte co nejříve. Pokud se vám to nehodí, přijďte také." Sherlock Holmes smskuje, nejí, pokud by mu trávení rušilo jeho úvahy a je tak sarkastický jak jen může. Jsem zvědavá na druhou řadu, která mě čeká asi bez titulků (adrenalin), hlavně na Irenu Adler, těžko si představit chladného Holmese vrkajícího a zjihlého. Nu, nic není nemožné, těším se těším. ()

heyda

Skvělý seriál, který je bohužel v některých dílech hnán do naprostých absurdit. Ale dívá se na to fakt dobře.............................. 1. SÉRIE: 1.díl 100 %, 2. díl 70%, 3. díl 80%........2. SÉRIE: 1. díl 80%, 2. díl 75%, 3. díl 100% ()

evulienka3

How many friends do you imagine he has? Táto otázka Sherlockovho brata Mycrofta Holmesa na Johna mi neviem prečo dodnes utkvela v pamäti od prvej časti seriálu. Možno to bude tým, že práve priateľstvo "vysoko výkonného sociopata" a "hobbita" :-) je v tomto seriály veľmi dôležitým a podstatným bodom. Príbehy Sherlocka Holmesa som v mladosti s obľubou čítala a skutočne netuším, prečo som s pozeraním tohto seriálu váhala tak dlho, pretože som už niektoré predošlé sfilmované verzie odpozerané mala. Asi to bolo práve tým... myslím, že ma brzdilo práve to, že tie príbehy poznám, a nevedela som si predstaviť čo nového mi to môže dať. Bola to chyba! Jednoznačne uznávam. Priam geniálne spracovanie jednotlivých príbehov, vhodne skombinovaných a modernizovaných a ich prenesenie do súčastného sveta je skutočne neopakovateľné, jedinečne stvárnené, a herecky výnimočne zvládnuté a to nielen v prípade hlavných postáv. Lepšie stvárneného Sherlocka som ešte nevidela. Zaujala ma hlavne línia budovania vzťahu medzi Sherlockom a Johnom, kde už pri prvom vzájomnom stretnutí dochádza k vzájomnej sympatii, ktorá postupne prerastá v silné priateľské puto. Myslím si, že veľa ľudí by si prialo mať priateľa akým je John Watson, a práve "vysoko výkonný sociopat" (ako sa Sherlock sám tituloval) ho našiel. V niektorých častiach mi pripomínali starých manželov, otrávených z chýb toho druhého, ale zároveň neschopných byť bez seba. Takže odpoveď na prvú otázku nám v piatej časti (pes Baskervilský ) dal sám Sherlock: I don´t have friends, I´ve just got one... ()

rikitiki

"Ohromená" ( "ohúrená") je slovo, které přesně vystihuje můj stav po shlédnutí téhle série. Kamera, hudba, příběh, střih, herecké výkony, vtipkování na adresu původní předlohy - to vše je naprosto dokonalé. Co mne ale dostalo nejvíc, jsou charaktery a vztahy mezi nimi. A zejména ten hlavní. Tak nádherně romantické pouto se podaří zobrazit ve filmu jen výjimečně. Mezi Holmesem a Watsonem není jen vřelé přátelství, to je přece láska! Nemusí být nutně sexuální, ale láska to je jednoznačně. Watson získal díky Holmesovi důvod, proč znovu žít. Holmes získal díky Watsonovi život. Jeho postupné roztávání z hyperracionálního monstra do člověka schopného empatie a dokonce i oběti pro přátele je pro mě tou největší detektivní zápletkou seriálu. Proto beru závěr druhé řady SPOILER, SPOILER, SPOILER jako lehké zklamání. Divák (čtenář) přece ví, že Sherlockova smrt bude fingovaná, proto by byl mnohem větší zásah, kdyby v tomhle případě byla skutečná. Ale třeba třetí řada přinese dobré vysvětlení a stejně dobré důvody, proč se na ni dívat, jako daly dosavadní dvě série. /24. 9. 13./ ()

Jinny

Příjemná podívaná a důkaz o tom, že Britové jsou z amerických kriminálek, co vznikají jak na běžícím pásu, stejně znudění jako my. Sherlock je zkrátka jiný. Modernizace tu neznamená pouze to, že týpkovi, co se shodou okolnosti jmenuje Sherlock Holmes, dají do ruky mobil. Je to pořád stejný nadřazený zmetek, jenom má teď k dispozici notebook a internet, a jiný je koneckonců i jeho vztah s doktorem Watsonem (vynikající Martin Freeman). Jenom jednu chybu tahle série má - příliš málo dílů. Zatím. ()

Roman.Ticka

Znám jen nejstarší adaptace slavného Doylova díla. Ale nepochybovala jsem o národní hrdosti angličanů, která jim nedovolí jít pod hranici vkusu. Už to, že zpracování je britské a herci, kulisy jsou z domácí provenience, dává dostatečnou záruku. A taky že jo, povedlo se i přes modernizaci a změnu původních propriet. Moc se mi líbil geniální sociopat Sér Sherlock Holmes v podání sucharského Cumberbatche, jeho výrazy soustředění a myšlenkové pochody i styl interakce s arogantními detektivy. "Andersone už mlčte, snižujete IQ v celé čtvrti." Geniální bez výhrad. ()

hrona

Pro mě jednoznačně to nejlepší, co se kdy urodilo na poli filmovém o nejslavnějším detektivovi. Cumberbatch a Freeman mají neskutečné charisma, případy zpracovány na jedničku, skvělé lokace, vydařená hudba, promyšlení do posledního detailu. Rozhodně by příběhům slušelo i kino. Ve skrytu duše doufám, že na pány neskočí manýry hvězd, po návratu ze Středozemě a budou se i nadále zaobírat tímto projektem, jelikož by to byla po čertech veliká škoda tak slibnou záležitost utnout třaba již po 9 dílech. Rok 2014 a třetí série, malinko jsem zklamán, jelikož více, než na případy se tvůrci zaměřili spíše na osobní životy a komiku hlavních protagonistů. Každopádně laťka stále zatraceně vysoko. Držím palce do budoucna a v roce 2015 se opět těším na další případy. ()

poz3n

Kdyby tvůrci tolik neonanovali nad Sherlockovo dedukcí a inteligencí a připustili by alespoň průměrnou inteligenci vedlejších postav, dalo by se mluvit téměř o dokonalém seriálu. A odpustila by se mu i slabší druhá epizoda. Jinak je totiž Sherlock skvělá dynamická podívaná, která mě, jako odpůrce současných krimi seriálů, přesvědčila, že se pořád dá natočit strhující zločinecká série. A Study in Pink 9/10, The Blind Banker 7/10, The Great Game 8/10, A Scandal in Belgravia 8/10, The Hounds of Baskerville 8/10, The Reichenbach Fall 9/10, The Empty Hearse 8/10. Celkově 8/10 ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017