Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Recenze uživatele Frajer42 k tomuto seriálu (44)

Ven z rezervace (2012) (S02E08)

Navnaděn cliffhangerem ze závěru předchozího dílu, musím říct, že jsem čekal poněkud ostřejší průběh. Úvodní lesní pátračka určitě super, ale potom to bohužel sklouzlo do lehce uspávajícího módu a moc už se toho nestalo. Každopádně atmosféra nám rozhodně pořádně zhoustla a potemněla a schyluje se k nervy drásajícímu finiši, nebo v to minimálně doufám. [75 %] ()

Sayonara, Hiawatha (2012) (S02E09)

Docela významná epizoda, která odhalila skutečně mnohé. V tuto chvíli by snad mohl být jasný motiv a i viník. Z mého výběru dlouho podezíraných se to tedy zcvrklo na otce bloncky, která spávala s Richmondem, když mu ještě stával pindík. Nějaký vnitřní hlas mi však našeptává, že na nás v závěru přeci jen musí kurva čekat cosi víc. Pravděpodobně bych se rozbrečel, kdybych zjistil, že jsem seriálu věnoval 26 dílů a veškeré vyšetřování se týkalo pouze toho, že kurva Rosie byla jen ve špatný čas na špatném místě. Hodně dobrý díl. Takhe hustou atmosféru a napínavý závěr v rámci tohoto seriálu snad ještě nepamatuji. Už i ta politická linka za něco konečně stála a o jedinou nudnou pasáž se postarala tradičně máma roku Mitch. [80 %] ()

72 hodin (2012) (S02E10)

Další přibrzdění před finišem. Nicméně, události jsou natolik našponované, že už seriálu nehrozí, že by nebyl zajímavý. Tentokrát jsme většinu dílu strávili ve společnosti psychiatrů a znovu se dověděli něco málo z minulosti hlavních vyšetřovatelů a pochopili jejich zarputilost v tomto případu. Posun v ději ovšem téměř žádný. [78 %] ()

Buldok (2012) (S02E11)

Spoilery! Jakožto největší odborník na této databázi musím konstatovat, že v rámci této série se jednalo o dosavadní strop. Kdyby byly všechny díly takové, tak bych si pravidelně ucvrkával. Událostmi napráskaných 45 minut. Do hry také vstupuje staro nový blonďatý podezřelý, kterého jsem podezíral pouze v rámci prvního dílu první série, načež jsem naznal, že by bylo krajně debilní kdyby byl pachatelem on nebo Richmond. Doufám, že se nebude opakovat scénář ze závěru první série a tvůrci si pro nás připravili podstatně zamotanější a orgasmický závěr, ze kterého jediný plodník nezůstane měkký. Poprava tlustoprda v mafiánském stylu byla kule rvoucí a o závěru ani nemluvě. Dokonalá pozvánka na finále. [88 %] ()

Kluk, nebo holka (2012) (S02E12)

Spoilery! Nezbývá než doufat, že vrahem skutečně nebude ten blonďák, co by jeden ze dvou nejzjevnějších podezřelých od prvního dílu první série. S takovým závěrem bych byl po 26 dílech zřejmě krajně nespokojený. Budu tedy stále tajně doufat ve svého černého koně - otce od bloncky, co ráda chodí s roztaženýma nohama. Každopádně, závěr této série je opravdovou lahůdkou. [85 %] ()

Co vím (2012) (S02E13)

Spoilery! Už jsem se lekl, že to tvůrci po tom všem hodí na toho nebohého ambiciózního blonďáka. To bych bral po tom všem jako velký kopanec do koulí. Naštěstí to v závěru trošku zachránili. Kurvě tetě jsem nevěřil od samého začátku a závěr se mi tedy velmi líbil, protože byl cool a současně uspokojil moje detektivní ego. Jsem rád, že mi tím tvůrci trošku vykompenzovali utrpení, které jsem musel prožívat po většinu první série, když jsem trpěl u epizod, kde se vůbec ale vůbec nic nedělo. [80 %] ()

Džungle (2013) (S03E01)

Tak události předchozích dvou sérií jsou nenávratně za námi, a tak se konečně můžeme ponořit do nového případu, kde se zdá, že nezůstal kámen na kameni. Dokonce i Holder vyměnil vizáž feťáka za oblek. Zápletka kolem feťácko-kurvící se spodiny Seattlu je mi prozatím velmi sympatická a pokud budou umírat kurvy a čeká na nás rekonstrukce Jacka Rozparovače, tak bych si mohl přijít na své. Samozřejmě vzhledem k tomu, že sledujeme první díl, tak nám bylo ukázáno, kdo s kým mrdá a podobné nepodstatné píčoviny, přičemž hlavní děj byl zatím spíše jen upozaděn. Snad se to brzy rozjede. [70 %] ()

To, čeho se nejvíc bojíš (2013) (S03E02)

Spoilery! Docela mě zaráží, proč má zrovna tato epizoda tak proklatě nízké hodnocení, když se soustředí na vyšetřování a obsahuje naprosté minimum nesouvisejících píčovin, které nikoho nezajímají. Tvůrci už by si jednou provždy měli odpustit takové to směšné odloučení od případu, kdy se hlavní hrdinové chovají tak, že o případ nemají vlastně zájem a setrvají už pouze okamžik, než se na něj definitivně vyserou a odjedou jinam/vezmou jiný případ. Již v rámci prvního dílu první série bylo nad slunce jasné, že zrzka za sluncem nepojede, tak proč nyní musíme absolvovat náhled na jejich nový život, když kurva stejně všichni víme, kdo bude nynější případ řešit. Naprosto stejně debilní odbočka a pro mě totálně nepochopitelné zařazení tohoto debilního prvku. Tvůrkyně je ovšem žena a k těm je třeba být shovívavý a dát jim právo jednat a tvořit naprosto iracionálně. Naštěstí, je to jedna z mála minel v rámci tohoto seriálu. Život feťácké spodiny a náhled do světa dětské prostituce mě prozatím bavím mnohem víc, než náhled na život běžných středoškoláků z lepších rodin, který mě čekal v první sérii. Takže i když chlapec Bullet není zrovna nejsympatičtější průvodce, tak se mi dosavadní děj líbí. Koukám, že nejsem jediný, kdo mu nevěří jeho pohlaví, naštěstí husto krutý metr a půl vysoký gangster se rozhodl přesvědčit na vlastní úd a těším se, jak nám v rámci dalšího dílu naservíruje důkaz. Velmi mě baví i morituri vězeň, který si zkrátka umí dokonale užívat své poslední chvilky života - tedy, poslední...všichni zřejmě tak trošku tušíme, jak by to mohlo dopadnout. Jo a samozřejmě už vím, kdo je pachatel. Kněz a děti v jedné budově? Tady opravdu není třeba dlouho pátrat. [84 %] ()

Sedmnáct (2013) (S03E03)

Velký kontrast oproti dvěma prvním sériím a především o poznání zajímavější téma. Namísto politického harašení se pohybujeme ve vodách, kde divák není pečený vařený, takže já osobně jsem z dosavadního průběhu skoro až nadšený. Snad jen jako průvodce světem dětského podsvětí v Seattlu si pro nás tvůrci mohli připravit lepší skvadru než otravnou lesbu, co se chová a vypadá jako kluk a totálně vymletou a naivní kámošku s dosud nevykrystalizovanou orientací. Každých 15 minut vidíme nějakého peďáka oddávajícího se radovánkám a Seattle se doposud jeví jako ráj na zemi pro podobně sexuálně dezorientované. Stejně tak si moc užívám vězeňskou linku, kdy mě plešárd hodně baví. [85 %] ()

Motel (2013) (S03E04)

Jak je na tom světě krásně, když nemusíme sledovat naprosto trapné a nezáživné politické kampaně či rodinná melodramata. Sonda mezi zejména dětskou spodinu Seattlu je o poznání zajímavější výlet. Znovu se zopakuji. Mít za průvodce někoho sympatičtějšího než pololesbu-polokluka a těžký případ Downova syndromu, tak by to byl výlet takřka dokonalý. Události jsou v neustálém pohybu a nestojíme tedy na místě. Stále je nač koukat a stále se lze kochat krásami Seattlu, kde je každá druhá osoba peďák a každá třetí homo peďák, přičemž 90 % dětí se zde živí vlastním tělem a místy to připomíná dobu koronaviru, kdy cena těchto služeb klesla takřka na hranici bochníku chleba a když je to se šťastným zakončením s polykáním, tak se leckdy klient plácne přes kapsu a přihodí i zbytky své svačiny, protože to jsou v jádru hrozně milí, hodní a láskyplní lidé - pouze mrdají děti. [85 %] ()

Na útěku (2013) (S03E05)

Spoilery! Trošku slabší než předchozí díly, ale stále v mých odborných očích tato série zatím v zajímavosti vede. Trošku mě sere, že je nad slunce jasné, že za vším stojí ten pochybný pedo pastor z domu dětí a mládeže Bacon, ale snažím se stále předstírat, že moje bystré oko detektiva stále netuší, která bije. [80 %] ()

Výborná adresa (2013) (S03E06)

Spoilery! Musím říct, že mi tvůrci řádně zkomplikovali život, když již v 6. dílu začali podezírat toho pastora, který má výraz jako pedofilní sériový vrah a byl od začátku můj jediný a zcela jednoznačný podezřelý. Situace se nám tedy zamotává, protože již z dřívějška všichni dobře víme, že vrahem není nikdy v seriálech ten, kterého brzy začnou podezírat policejní složky. Začíná tedy svítat světélko naděje na zajímavou druhou polovinu seriálu, která by měla být dle zdejšího neodborného diváctva ještě lepší. [80 %] ()

Naděje zabíjí (2013) (S03E07)

Spoilery! Už by mi mohli detektivové konečně definitivně vyloučit mého hlavního podezřelého pastora, který od pohledu připomíná pedofilního sériového vraha, abych si mohl vsadit na nového koně. Očekávám, že se z něj vyklube Robin Úd Seattlu ve stylu negra s afrocopánky z první série a na seznamu jeho dobročinných skutků v rámci protipedofilní domobrany bude mimo jiné transport zraněné zrzky k veterináři, protože kdo jiný by mohl ošetřovat zvířata. Každopádně zajímavý díl a atmosféra drží temnotu na vysoké úrovni. [80 %] ()

Zkouška (2013) (S03E08)

Dobrá polovina epizody se odehrála podle očekávaného scénáře, který jsem popsal v předchozím komentáři, takže těžká zívačka. Zbytek epizody byla ovšem moc pěkná podívaná. Musím se přiznat, že zatím nemám úplně jasného podezřelého, protože pár jedinců nemůže být pachatelem už z principu, že by to bylo příliš do očí bijící. Předpokládám, že tvůrci znovu vytáhnou z rukávu někoho, do koho by to člověk na první pohled neřekl a taková postava mi tam prozatím schází. O to víc se těším na následující díly. Doposud se mi zdála tato série hodně odlišná od předchozích, ale začínají se zde přeci jen objevovat stejné prvky a stejná schémata. Již podruhé v řadě luxusní cliffhanger. [75 %] ()

Zúčtování (2013) (S03E09)

Tak vylučování zřejmých podezřelých pokračuje a stále nemohu narazit na osobu, která by do skládačky zapadala. Od tvůrců bylo moc hezké, že mě konečně zbavili toho otravného holkokluka. Ještě smést ze scény sexuální objekt holkokluka - tu infantilní krávu a bude to dokonalé. Nikdo kdo by budil střední podezření na scéně není. Buď to na někoho ukazuje tak okatě, že si prostě říkám, že tohle by mi tvůrci neudělali, nebo jsou všichni mimo podezření a tvůrci by museli vytáhnout velmi vykonstruovaný závěr. Jinak znovu skvěle fungující atmosférická bomba. Vše nasvědčuje tomu, že nás bude v příští epizodě čekat závod s časem a pravděpodobně uvidíme pár akcí v poslední nanosekundě. [80 %] ()

Šest minut (2013) (S03E10)

Spoilery! Musím říct, že se cítím příjemně překvapen tím, že jsme nebyli svědky nějakého nepravděpodobného dějového zvratu, ale že opravdu došlo k příjemné popravě udušením. Celá epizoda se tentokrát zvládla odehrát za zdmi věznice. Současně došlo k uzavření zásadní dějové linky a vrah na druhé straně barikády byl rovněž označen, takže to vypadá na šílené dvoudílné finále plné zvratů a doufám, že i šokujících odhalení. Celkem příjemné atmosferické peklo, když se zkusíte vžít do role popraveného víte přesně, kdy umřete a představíte si, že vám odtikávají poslední hodiny, minuty a sekundy života. Moc hezky tvůrci přenesli atmosféru - tak jak to umí, bez nadbytečného sentimentu, na ten se zde nehraje. [80 %] ()

Odteď dál (2013) (S03E11)

Spoilery! Pokud jsem dobře viděl, tak za tím vším stojí ten plešárd z vězení, což by bylo dost trapné, protože patří mezi několik největších podezřelých, ale rád se nechám překvapit, co si pro nás tvůrci připravili. Na to, že se jednalo o předposlední díl, tak tempíčko bylo velmi vlažné a museli jsme být svědky všemožných partnerských rozchodů a dávání se dohromady - zkrátka zbytečností, které nikoho nezajímají a je to přesně něco, co za žádných okolností nepatří do předposledního dílu série. Dobrá půlka stopáže tedy o hovně. Co se konce týče, tak je to rozhodně slabší, než byl závěr předchozí řády. V celkovém součtu se mi však tato série líbí mnohem víc. [75 %] ()

Krysař (2013) (S03E12)

Spoilery! Žádné velké překvápko na nás ve finále nečekalo. Motiv s krysařem, který očistil město od krys byl od počátku průzračný a vrahem byl skutečně jeden z hlavních podezřelých. Přesto vyústění nebylo špatné, jen měl člověk pocit, že se to celé odehrálo rychloposuvem. Závěrečný dialog v autě, který všechno objasnil neměl chybu a člověk ve skrytu duše musí přeci jen trošku souhlasit s tím, že je spíše škoda dobrého policajta, než zlodějských a pro společnost nebezpečných feťáků, kteří by pro trošku fetu bez váhání vraždili. Pro dobrotu na žebrotu. Jen mě trošku zarazil překvapený výraz vraha, když došlo na řeč o zrzavé zavražděné - po té jakoby se slehla zem a nebo mi něco uniklo. Povedená série, které chyběl jen kule rvoucí finiš. [85 %] ()

Krev ve vodě (2014) (S04E01)

Musím říct, že za 4 série asi zatím nejslabší pilot a trošku mám z nadcházejících dílů strach, protože seriál nebezpečně sklouzává do vod, které mě nebaví - tedy ubrečené melancholické pasáže, kde sleduje postavy 10 minut brečet ve statickém záběru a pletení rodinných nesmyslů do děje, které budou akorát rozmělňovat atmosféru a nudit. Závratně zajímavý mi nepřijde ani samotný případ, ale ten má ještě naději nějak vykrystalizovat na rozdíl od výše zmíněného zbytku. [50 %] ()

Rozmotávání (2014) (S04E02)

Svitlo světélko naděje, že jsme si odbyli většinu melancholických sraček v rámci předchozího dílu a nyní už se soustředila naprosto drtivá většina vyšetřování na hlavní případ. Nemůžu si pomoci, ale přijde mi podstatně méně atraktivní, než v předchozích sériích a začínám být vděčný tvůrcům, že jej neroztahali na 12 dílů. Každopádně už mám hlavního podezřelého, kterým není nikdo jiný než podezřele přátelský blonďatý Kapitán Amerika, který do toho parádně zapadá, pokud se tvůrci přidrží dosavadního nasazeného schématu, tudíž jedná se o postavu, která je tam od začátku a nikdy byste to do ní neřekli. [75 %] ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)