Reklama

Reklama

Zločin

(seriál)
Trailer 1
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (412)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době konečně zase vynikající detektivní seriál, který sází především na maximálně realistické vykreslení prostředí a postav i provázaností více složek společnosti a prolínáním příběhů, čímž se tak trochu podobá legendárnímu seriálu The Wire, stylizací ale asi nejvíce odkazuje k neméně legendární temné detektivce Sedm (typologie postav, jejich vyhořelost a vykořeněnost, rozbitý rodinný / partnerský život, posedlost prací, neustálý déšť, přítmí a neutěšená zákoutí velkoměsta, scenáristicky dokonce i konec třetí série atd.). Ale hlavně ta psychologická drobnokresba jednotlivých hrdinů, to je radost sledovat. (plus taková postava detektivky Lindenové je učebnicovou studií workoholismu...) Dvojice Lindenová & Holder je možná tou nejlepší detektivní dvojkou vůbec, jednak jejich dokonalým lidským skloubením (Lindenová coby prototyp extrémně empatické vyšetřovatelky-ženy, která je navíc obdařena zvláštním instinktem, Holder naopak tvor čistě živočišný), ale i onou prazvláštní chemií jejich vztahu. Ta proměna jejich profesního partnerství v cosi hlubšího, co je ovšem svazováno jak pochmurnou minulostí obou z nich, tak i pochmurnou prací. Největším překvapením však je, že jde o americký remake původního skandinávského seriálu Forbrydelsen a že coby remake je lepší originálu. Seriálový svět se vskutku mění... Výše řečené ale bohužel platí především o strhující první sérii, dál se úroveň seriálu hlavně vinou scenáristických kliček trochu rozmělňuje...na jednu vraždu je těch podezřelých vážně docela dost...na začátku druhé série jsem cítil mírnou diváckou krizi, pak se ale seriál opět dostane do otáček a závěr druhé řady je opět strhující...jen mi není jasné, co bude dál, když už je odhalen ten extrémně pasivní způsob zabití... Třetí řada: tak tedy úplně nový případ, tentokráte z opačného spektra lidské společnosti, to přenesení děje pomezi white thrash bylo velmi dobrým tahem, něco tak pochmurného se jen tak nevidí, druhá polovina série byla čirá televizní deprese. Série 1: 90 % Série 2: 80 % Série 3: 95 % ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ za prvú sériu dávam 4* Trošku som sa obávala toho, že celý seriál sa točí len okolo jednej obete vraždy. Som zvyknutá, na mŕtvoly v každej novej epizóde ako napr. pri seriále Kosti. Ale naopak ocenila som to, že prípad nebol vyriešený a zbuchnutý za 45 minút, je tam väčší priestor na zápletky, dôkazy a na mnoho podozrivých. Jediné čo ma tam naozaj nudilo boli všetky tie politické sračky a opletačky okolo volieb. Áno, bolo to tam dôležité ale nie všetko proste niektoré scény tam byť nemuseli. Nudili ma a neskôr mi začali liezť na nervy. Ale teším sa na druhú sériu a teda hor sa na ňu! Jo a Holder je vážne fajnový! Taký zarastený feťák ale aj tak ho žeriem a občas mi je ho ľúto za to ako sa k nemu správa Sarah. Dúfam, že sa v seroši nikdy neoholí.... Ale to podstatné nie je........... Bože už sa mi o ňom aj sníva. Bola som jeho parťáčka a povedal, že som najlepší detektív v okolí. Jo a stále trvám na tom, že scény kde je ten zasratý politik ma vôbec nebavia. Nemôže už umrieť alebo tak nejak?!...... Páni. Tak koniec druhej série sa teda pekne zvrtol. Idem na poslednú časť a ten začiatok predposlednej bol teda zaujímavý! Som zvedavá ako to bude pokračovať. Tak chvíle trávené so seriálom The Killing sa pomaly blížia ku koncu. Seriál dokázal byť dobrý i bez sex scén, bozkávania a iskrenia medzi pracovnými partnermi a bez gay scén, najnovšie to je dáka obľúbenosť do seriálov strkať homošov. Po ukončení celej série zvážim, čo s hodnotením. Len tak mimochodom Lindenovej by som odporučila dáky ten balzam na pery! Nie, nie a ešte raz nie. Nemôže byť koniec. Posledná séria posledná epizóda, tak to som každú chvíľu mala na tvári udivený výraz, resp. prekvapený. Každú chvíľu podozrievavý výraz a nakoniec sa to skončilo takto! Sakra! Hodnotenie 4* ponechávam. ()

Reklama

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Skvělý kriminální seriál se spoustou zvratů a promakaným příběhem. Dvojici dvou detektivů v podání Mireille Enos a Joela Kinnamana jsem si zamiloval už od prvního dílu. Seriál pak krásně gradoval díl od dílu, po celou dobu si držel tempo a hustou atmosféru propršeného Seattlu. Dobře byla zakomponována politická linie a na konci vše krásně do sebe zapadlo. Konec mě pak naprosto překvapil a navnadil na druhou řadu. Už aby tu byla. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál mě opravdu dostal. Dvě série se řeší jedna vražda a do poslední chvíle nevíte, kdo to udělal. Celou dobu máte jasného favorita, ale nakonec se mýlíte. A když už si myslíte, že je to úplně jasné, nakonec zjistíte, že není. Celé se to točí kolem záhadné vraždy 17-ti leté Rosie Larsen. Není totiž motiv. Holka je bezproblémová. Později zjistíte, že to není tak jednoduché. Sarah Linden společně se Stephenem Holderem tu vraždu vyšetřují. Holder je bývalý feťák a Linden se kvůli případu hroutí manželství. Má se totiž stěhovat ze Seattlu do L. A. K tomu jí ještě dělá problémy její pubertální syn. 1. série končí celkem otevřeně. Podezřelí se střídají jeden po druhém a vy pořád nevíte, kdo je vrah. Celé se to točí kolem indiánského kasina. Linden to taky nemá jednoduché. Šéf jí hází klacky pod nohy. Nakonec se to teda vyřeší. Ale skutečný vrah je ten, od koho byste to opravdu nečekali. Rosie je v celém seriálu pouze ve flashbacích a reálně je jí věnován jenom jeden díl. 3. série se točí kolem vražd mladých prostitutek. Opět to končí naprosto nečekaně a naši hrdinové si ušpiní ruce. Ve 4. sérii se postavy musí vyrovnat se svou vinou a řešit nový případ. Jde o vraždu na vojenské škole. Nakonec to skončilo docela nečekaně. Jak už to u tohohle seriálu bývá... Ale je to opravdu skvěle udělané. :) Holderovy hlášky jsou vážně super. "Zpomal, Kapitáne Ameriko." :D Po 4 sériích seriál končí. :( ()

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Po první sérii zatim za opatrných 80%. Závěr povedený, ale rozvleklé až běda. 2.série vážně masakr, hlavně druhá půlka za 100% jak vyšitých, byť celkově je třeba před týdnem dokoukaný True Detective ještě pořád hodně jinde. P.S. Linden a hlavně Holder skvělé postavy. Kinnaman je velkej frajer. 3.série spíše zklamání. Laťka nasazená závěrem případu Rosie byla holt až moc vysoko. Tentokrát roztahané ještě víc než jednička, ale hlavní dva tahouni udrží pozornost, finále bylo znovu fajn(zapadlo to do sebe do posledního dílku skládačky) a díky tomu jsem zvědavý na finální rozuzlení ve čtrvté (mini?) sérii. Trojka za 70%. Celkově pak hodně silné čtyři hvězdičky a jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti. Finální 4.serie za 80%. ()

Galerie (535)

Zajímavosti (9)

  • V úvodnom dvojdieli 3. série hrá Jewel Staite priateľku detektíva Holdera (Joel Kinnaman). V scéne v kúpeľni odhaľuje jeho tetovanie s textom Serenity. Ide o odkaz na seriál Firefly (2002) a film Serenity (2005), kde Jewel Staite stvárnila postavu Kaylee slúžiacu na vesmírnej lodi Serenity. (Gothar)
  • V epizodě se v malé roli ošetřující lékařky objevila zpěvačka Patti Smith. (dvix72)
  • Sofie Gråbøl, hlavná predstaviteľka pôvodného dánskeho seriálu, si v americkej verzii zahrala menšiu rolu advokátky menom Christina Niilsen. (Carol Pifková)

Související novinky

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Joel Kinnaman prorazil díky detektivnímu seriálu The Killing a loňský Robocop ho měl proměnit v novou hollywoodskou hvězdu. Nakonec to tak úplně nevyšlo, pětatřicetiletý Švéd ale rozhodně nehází… (více)

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)

Reklama

Reklama