Reklama

Reklama

Zločin

(seriál)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (413)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavě pojatá detektivka, první dvě sezóny jeden příběh, třetí sezóna skoro vůbec nenavazující příběh druhý. V prvním se hrozně moc pracuje s rodinou pozůstalých, což je neuvěřitelně osvěžující a emocionální, nejsou to žádné loutky ani stafáž, a už vůbec ne svatouškové... přesto zde není moc patosu. Trochu mockrát se mate divák v tom, kdo je asi pachatel, kupodivu to ale funguje až do konce. Nemám skoro co vytknout, geniální je to pojetí, kdy hlavní hrdinka je neuvěřitelná kráva, a přesto jí fandíte... Třetí sezóna zamíří z prostředí vrcholné politiky ostře do nejnižší spodiny white trashe, a nebere si servítky se systémem, ale ani obětmi. Úžasné. Vada na kráse ovšem je, že jsem už asi v 1/5 série přesvědčivě označil vraha (má drahá dosvědčí), takže tápání po pachatelích jako v prvním příběhu bohužel vyšlo naprázdno. A trochu mě dožral samotný závěr, který si myslím fakt mohli odpustit (oproti tomu devátý, desátý díl... to byly špičky kriminálek, dost nevídané). Je ohlášená další sezóna, docela se těším... /// Přílepek poslední sezony: Ač se to nezdálo, hlavní hrdinka ještě vytěžila rezervy ve ztvárnění dokonalé krávy. Hrálo se trochu moc na svědomí v patetické rovině, ovšem nic moc příběhu pomohlo souběžné vyšetřování kolegy detektiva trochu naruby, u kterého potěšilo elegantní rozuzlení. Ovšem dovětek "za několik let poté" byl seriálu po mém soudu nehodný. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Bez debaty plný počet. Fascinácia týmto seriálom u mňa presiahla hranicu, ktorá oddeľuje bežné sledovanie na spôsob "chcem vedieť, čo bude ďalej" od pôžitku čisto zo sledovania. Brilantná emocionálna žmýkačka plná silných momentov, skvelý herci a hlavne vynikajúce spracovanie na základe pre fanúšikov zásadnej dánskej predlohy Forbrydelsen. Jeden diel=jeden deň, jeden prípad a množstvo pohľadov na jeho vývoj zo strany vyšetrovateľov a vyšetrovaných, príbuzných a známych obete či len ľudí, ktorých sa postup vyšetrovania týka. Jeden z najlepších súčasných kriminálnych seriálov. 1. a druhá sezóna: 100% Pilot 3. série: Tentoraz sa dostávame k prípadu, ktorý v minulosti už priviedol Lidenovú na pokraj psychického zrútenia. Vrah bol chytený a čaká v cele smrti, lenže zrazu sa nečakane vynorí ďalšia, veľmi podobná vražda prostitútky. Lindenová už je mimo službu, prípadu sa ujíma Holder (Kinnamanovi to v detektívnom kabáte fakt sekne) a začína si dokopy dávať súvislosti. Lenže chlap v cele smrti zasa nie je až taký nevinný... A k tomu je tu nezvestné dievča. Zatiaľ nadpriemerná kriminálka s výborným obsadením. Pilot: 80% Tretia sezóna: 90% ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Twin Peaks bez Lynche. Ale jinak je to pocitivě udělané kriminální drama s hustou atmosférou podmračeného Seattlu a tajemnou hudbou. Všichni zúčastnění podávají solidní výkony, s vervou do toho šli především Joel Kinnaman a Mireille Enos, jejíž postavě jsem ale těžko přicházela na chuť. První řada skončila slušně, ale nejsem si jistá, jak dlouho udrží tenhle koncept "jedna řada - jeden případ" zajímavým. 2. řada Protahovaná vata, kde scénáristka vymýšlí další a další kličky, jak to celé nátáhnout do 12 dílů. Bavily mě akorát Kinnaman s Enos. Scény s matkou Larsenovou rovnou vytříhat. To byla zbytečnost par excelence. Poslední díl, kdy se všechno vyřešilo, byla ale pěkná režisérská práce. ()

LoLaa 

všechny recenze uživatele

Už od začátku mě seriál tak chytil, že jsem měla problém si po každé epizodě hned nepustit tu následující. Všechny pohledy - rodiny, vyšetřovatelů i politiky mě baví a dodávají seriálu na neotřelosti a originalitě. The Killing je plný napětí a nečekaných zvratů, ale i vtipu. Když pominu, že se mi zatím některé postavy nedostaly pod kůži a někteří herci mi jsou docela nesympatičtí, nemám (zatím) co vytknout a můžu jen doporučit! ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Skvelé! Seriálové prekvapenie roku 2011. Vôbec nič som neočakával a dostal som toho priam požehnane. V súčasnej dobe, kde sa každý snaží zaujať čo najefektívnejšími nápadmi, ktoré však neraz postrádajú akýkoľvek zmysel, som po dlhej dobe dostal nanajvýš inteligentný seriál pripomínajúci kultový Twin Peaks (chýba akurát tá „mystery part“), tentokrát dokonca mi ani nevadí, že sa jedná o remake dánskeho seriálu Forbrydelsen. Klasická poctivá krimi detektívna vyšetrovačka (zabudnite na všetky „sci-fi“ vyšetrovacie metódy zo CSI a pod.) v kombinácii s ľudskou drámou a dokonca aj dávkou politickej rivality. Každá a jedna línia je pritom vyvážená, tak aby diváka držala v napätí. Vyšetrovanie prebieha postupne a jednotlivé zvraty sú dávkované rozumne až na konci každej epizódy. Dramatická línia ponúka pohľad na rodinu zavraždenej Rosie Larsen (to nie je spoiler, už to je napísané aj na plagáte ;) a s tým spojené útrapy ako napríklad aj výber rakvy. Neľahký zážitok hlavne pre empatickejších divákov, všetko však na decentnej úrovni. Politická časť je zo začiatku trocha zmätočná, ale postupom času divák zistí, že má svoj zmysel. V pár momentoch síce mierne naťahované alebo až príliš pomalé, ale výborne napísané postavy spolu s inteligentným scenárom dokážu udržať neustály záujem. K tomu depresívna takmer až noirová atmosféra Seattlu dotváraná upršaným počasím pripomínajúca skôr európske filmy, zaujímavý je aj ten fakt, že jeden diel seriálu sa rovná aj jeden reálny deň, ktorý v epizóde uplynie. Bod navyše za vynikajúci výkon Mireille Enos, ktorá spolu s postavou odhodila všetku ženskosť a pôsobí ako typická vyšetrovateľka, za Billa Campbella ako politika, ktorý vždy skrýva nejaké tajomstvo a Michelle Forbes ako matku, ktorej som jej žiaľ veril každú sekundu na obrazovke. Chválený Joel Kinnaman mi liezol trochu na nery a prakticky ma naštvala len jedna časť, tuším s poradovým číslom 11 (hľadanie matka-syn), ktorá bola totálne zbytočná pre akýkoľvek predošlých aj nadchádzajúci dej. CELKOVO: 4* PS: tým záverom si nie som istý, na jednej strane zanechal diváka v dokonalom napätí a v podstate mohol aj nemusel odhaliť vraha podľa toho z ktorého uhla pohľadu sa to vezme, no na druhej strane dúfam, že sa z toho snáď nestane v druhej sérii len zbytočne naťahovaná omáčka PS2: stanica AMC stále prekvapuje a dokazuje, že v seriálovej tvorbe patrí k špičke – Killing, Walking Dead, Mad Men, Breaking Bad (u mňa zabodovali hlavne prvé dva menované). / Season 1 = 4* (8/10) / Season 2 = 4* (8/10) / Season 3 = 3,5* (7/10) / Season 4 = 5* (10/10) ()

Galerie (535)

Zajímavosti (9)

  • The Killing je založený na dánském seriálu Forbrydelsen (2007), tímto faktem se sami autoři netají. (iampatrik)
  • Seriál byl dvakrát zrušen a znovu obnoven. Poprvé po druhé sérii, kdy jej následně obnovila znovu původní stanice AMC, podruhé pak po třetí sérii, kdy jej následně obnovila internetová stanice Netflix. (jerry12)
  • V epizodě se v malé roli ošetřující lékařky objevila zpěvačka Patti Smith. (dvix72)

Související novinky

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Joel Kinnaman prorazil díky detektivnímu seriálu The Killing a loňský Robocop ho měl proměnit v novou hollywoodskou hvězdu. Nakonec to tak úplně nevyšlo, pětatřicetiletý Švéd ale rozhodně nehází… (více)

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)

Reklama

Reklama