Reklama

Reklama

Zločin

(seriál)
Trailer 1
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (412)

bouncer 

všechny recenze uživatele

Twin Peaks meets Samotář v Seattlu :) Mám rád krimi seriály, kde vydrží jedna vražda celou sezónu, nebo i více. A zároveň pokud si seriál udrží po celou dobu hutnou atmosféru. A The Killing k takovým zajisté patří. Je tam několik nedostatků - děj je postupně až moc rozmělňován, každou druhou scénu prší (já vím, to byl záměr, ale ponurost jde udělat i jinak než deštěm), ale táhne to netradiční duo detektivů a většina věcí má hlavu a patu. Twin Peaks to není (i když je tu pár podobností), ale dobrý seriál určitě... a byl bych zvědavý i na dánskou předlohu. (1. sezóna - 80 %, 2. sezóna - 50 %, 3. sezóna - 65 %, 4. sezóna - 70 %) ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Tak toto mě neskutečně příjemně překvapilo. Nejsem na detektivky, ale namlsal mě Mindhunter na tento vyšetřovací noir žánr. A hlavní hrdinové - tak strašně reálné duo se svými odkrytými slabinami, chybami a bezprostředností. Holder se mi vryl do srdce svým ojedinělým charismatem a tak skvělými hláškami (aiyo Linden). A Linden? To je bulldog. Těším se na další jejich případy. ()

Reklama

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

1. řada Asi si za to můžu sám přehnanými očekávaními, ale kdovíjak mne to nevzalo a pořád na tom považuju za nejlepší soundtrack. *:D* Finále hutné, tvůrci nás tahali za nos solidně, i když na můj vkus kapku nerovnou hrou. :-) Cliffhanger asi nejcliffhangerovatější možný. Ale prostě to na víc než 7/10 a dost váhám, jestli dám vůbec druhý řadě šanci. 2.řada Nachytal jsem se několikrát ve svých dedukcích na švestkách, ale na můj vkus to bylo moc protahovaný a vyloženě přetwistovaný, i když chápu, že tohle ode mne není uplně fér, protože, co mne u Broenu nadchlo, tak mne tady vyloženě sralo, ale přesto, když se ohlídnu zpátky, tak vidím Broen jako krásně projetej závodní okruh s krásnýma vyhlídkama, ale u Killing jsem se několikrát nepříjemně ztratil na odstavných parkovištích, prostě to v mých očích uplně nezapadá tak, jak by mělo. víc než na 7/10 to prostě neni, 3. řada Překvapivě nejlepší řada. Překvapivě protože nejede podle originálu. Joel Kinnaman je fakt Bůh, ten jeho přerod ve slušňáka a zase zpátky v rozervanýho bývalýho feťáka jsem doslova hltal. Nevím, takhle mne dostal třeba Mads Mikkelsen v Pusherovi. (kdo neviděl doporučuju všema dvaceti, navíc jsem teď zpětně zjistil, že mu tam dělal parťáka Martin Rohde !!! a připadám si jako kretén, že jsem ho nepoznal už v Broenu. :-) ) Fakt se nad ním nechci moc rozplývat, ale Holder tam prostě kraloval všechny 3 sezony a obstojnou konkurencí mu byl až Peter Sarsgaard, kterej to odehrál neskutečně, žral jsem mu každou vteřinu, co byl v záběru. [spoiler]Ten přerod od sráče, kterýho odsuzujete až po člověka, kterýho je vám nejvíc líto za celý 3 řady. No musim přiznat, že jsem ho málem obrečel. [/spoiler] A jestli mne mimo Holdera něco nejvíc bavilo všechny 3 řady, tak to bylo právě to téma "Myslíte si na základě pár nepřímejch útržkovitejch důkazů, že jsem vinen? Odsuďte mne jako největšího hajzla, abyste se v příštím díle dozvěděli, že jsem vlastně strašnej správňák a hajzl je někdo jinej" Tady přiznávám, že jsem si od začátku druhé a třetí řady skálopevně myslel, že vrahem je [spoiler]Holderům parťák, resp. poradce radního a taky když se vrátím k prvním dvěma řadám, tak si sypu popel na hlavu, že jsem nic nepoznal na Terry, ta to prostě odehrála špičkoidně. [/spoiler] V tomhle mne tvůrci vykoupali solidně. Jinak mne ve vedlejších rolích hodně bavila ve 3: řadě Bullet a Holderův parťák, jehož roli si Gregg Henry vyloženě užíval. 3. řada je za solidních 90% a musím zvednout celkové hodnocení. 8/10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Úroveň tohto seriálu postupne upadá počiatkom 3. série. Pritom prvé dve boli veľmi dobre a hlavne posledné časti prvej série boli absolútne špičkové. Vzťah k hlavným postavám sa postupne mení. Kým hlavná vyšetrovateľka je najprv sympatická, na konci série som si prial, aby ju už konečne zavreli. Akonáhle mala podať nejaký emotívny výkon, nedalo sa na to pozerať. Na druhej strane jej herecký kolega sa veľmi zlepšuje a v závere sa dá pozerať fakt už len na neho. Apropo ten záver, to si tvorcovia snáď urobili srandu, otras. Odporúčam pozrieť, ale ostaňte pri prvých dvoch sériách, ktoré sa týkajú jedného prípadu. Zvyšok je už zbytočný a s takým Mostom sa Zločin nemôže vôbec porovnávať. ()

Pugo 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý ma napriek viacerým klišé pohltil svojou neskutočnou atmosférou upršaného a mrazivého Seattlu. Takto si predstavujem noir prostredie thrilleru. Postupná gradácia každého dielu (i celého serálu) ukončená scénou (tiež so skvelým záverečným lejtmotívom) premosťujúcou na ďalší diel nemôže chýbať. No a samozrejme vynikajúci herci, každý jeden, ale hlavne Joel Kinnaman - ten si ukradol celý seriál pre seba, do 2-3 rokov z neho vyrastie najväčšia škandinávska hviezda (Robocop!). I napriek všetkým superlatívom, hodnotenie som si držal na 4, niektoré dejové linky boli zbytočné a iba naťahovali samotný seriál. Záverečný dvojdiel a hlavne celkové rozuzlenie - emocionálna bomba málo vídana v televíznej tvorbe to vytiahla na 5. Naozaj ide o podarené finále. Teším sa na novú sériu. ()

Galerie (535)

Zajímavosti (9)

  • V epizodě se v malé roli ošetřující lékařky objevila zpěvačka Patti Smith. (dvix72)
  • Herečka Mireille Enos na sebe prozradila, že před natáčením seriálu ten původní dánský z roku 2007 nikdy dřív neviděla. (Conspi)
  • Sofie Gråbøl, hlavná predstaviteľka pôvodného dánskeho seriálu, si v americkej verzii zahrala menšiu rolu advokátky menom Christina Niilsen. (Carol Pifková)

Související novinky

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Joel Kinnaman prorazil díky detektivnímu seriálu The Killing a loňský Robocop ho měl proměnit v novou hollywoodskou hvězdu. Nakonec to tak úplně nevyšlo, pětatřicetiletý Švéd ale rozhodně nehází… (více)

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)

Reklama

Reklama