Reklama

Reklama

Zločin

(seriál)
  • USA The Killing (více)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (414)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době konečně zase vynikající detektivní seriál, který sází především na maximálně realistické vykreslení prostředí a postav i provázaností více složek společnosti a prolínáním příběhů, čímž se tak trochu podobá legendárnímu seriálu The Wire, stylizací ale asi nejvíce odkazuje k neméně legendární temné detektivce Sedm (typologie postav, jejich vyhořelost a vykořeněnost, rozbitý rodinný / partnerský život, posedlost prací, neustálý déšť, přítmí a neutěšená zákoutí velkoměsta, scenáristicky dokonce i konec třetí série atd.). Ale hlavně ta psychologická drobnokresba jednotlivých hrdinů, to je radost sledovat. (plus taková postava detektivky Lindenové je učebnicovou studií workoholismu...) Dvojice Lindenová & Holder je možná tou nejlepší detektivní dvojkou vůbec, jednak jejich dokonalým lidským skloubením (Lindenová coby prototyp extrémně empatické vyšetřovatelky-ženy, která je navíc obdařena zvláštním instinktem, Holder naopak tvor čistě živočišný), ale i onou prazvláštní chemií jejich vztahu. Ta proměna jejich profesního partnerství v cosi hlubšího, co je ovšem svazováno jak pochmurnou minulostí obou z nich, tak i pochmurnou prací. Největším překvapením však je, že jde o americký remake původního skandinávského seriálu Forbrydelsen a že coby remake je lepší originálu. Seriálový svět se vskutku mění... Výše řečené ale bohužel platí především o strhující první sérii, dál se úroveň seriálu hlavně vinou scenáristických kliček trochu rozmělňuje...na jednu vraždu je těch podezřelých vážně docela dost...na začátku druhé série jsem cítil mírnou diváckou krizi, pak se ale seriál opět dostane do otáček a závěr druhé řady je opět strhující...jen mi není jasné, co bude dál, když už je odhalen ten extrémně pasivní způsob zabití... Třetí řada: tak tedy úplně nový případ, tentokráte z opačného spektra lidské společnosti, to přenesení děje pomezi white thrash bylo velmi dobrým tahem, něco tak pochmurného se jen tak nevidí, druhá polovina série byla čirá televizní deprese. Série 1: 90 % Série 2: 80 % Série 3: 95 % ()

larelay 

všechny recenze uživatele

po desiatich dieloch musim skonstatovat, ze daaavno ma ziaden serial takto nechytil. Od prveho momentu ste hodeni do vody a atmosfera na vas posepky prehovara: Plavaj! Plavaj! Neuveritelne charizmaticki herci, dusna atmoska toho snad najpochmurnejsieho mestecka Seattle, skvely pribeh a hlavne vynikajuca (hoci mozno obhrata) zapletka mi davaju za pravdu, ze tento serial rozhodne stoji za povsimnutie aj napriek tomu, ze tema je stokrat videna, ale to spracovanie... Mnam, mnam. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

The Killing představuje přiměřeně mrazivou, severskými kriminálkami inspirovanou atmosféru ve všedním a ryze americkém prostředí. Tato zajímavá kombinace je obohacena také o širší kontext velice zajímavého a tak trochu tajuplného příběhu, který se plynule rozrůstá jak do délky, tak do šířky. Policejní postupy nejsou rozebírány úplně do podrobna, ale dodržují zásadu realističnosti. Přidejte k tomu dva charismatické detektivy a máte parádní kriminálku, která dokáže skvěle vtáhnout a nepustit. Zejména první dvě řady opravdu nemají chybu (9/10), ty další už jsou "jen" velmi dobré. (8/10) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Spolu s ´Dexterem´ jeden z nejlepších krimi seriálů současnosti. Se zajímavou zápletkou, bez „vatové“ výplně a ke konci skvěle gradující. Hlavní plus vidím v ústřední dvojici – umanuté detektivce v podání Mireille Enos (nominace na Emmy) a hlavně jejího kolegy s nekonvenčními metodami, který si s předpisy moc velkou hlavu nedělá. Toho ztvárnil Joel Kinnaman, který se tak zařadil do řady zajímavých evropských seveřanů (Stellan a Alexander Skarsgardovi, Nikolaj Coster-Waldau), kteří si dokonale osvojili angličtinu, i s jejím přízvukem a našli tak herecké uplatnění v Hollywoodu. Jen tak dál, kluci severští, fandím vám.___PS: Nesrovnávat, prosím, s Twin Peaks. Tohle je úplně jiný pojetí, jiná liga, jiný vesmír.__PS2: Po strhující 2.sezóně přihazuji na maximum. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Prvá sezóna výborná. Premakaná psychologická detektívka s hustou atmosférou a dobre napísanými postavami, ktoré sa opierajú o skvelé herecké výkony (Mireille Enos je na Emmy). Iste, miestami je to trochu naťahovačka, ale vo finále to naberie závratné tempo, zvrat stíha zvrat a záverečný cliff je luxusný. 2. sezóna je emocionálny masaker s fantastickým rozuzlením, zvyšujem na plnú paľbu. ()

Galerie (538)

Zajímavosti (9)

  • Počas výsluchu na policajnej stanici je podozrivý Alexi vypočúvaný najskôr Holderom, potom Lindenovou. Počas rozhovoru s ňou nazve Holdera „Slim Shady" a teda prezývkou, ktorú používa raper Eminem. Tým naráža na detektívov štýl obliekania a vystupovanie, ktoré skutočne evokujú slávneho hudobníka. (SaraSoldier)
  • Herečka Mireille Enos na sebe prozradila, že před natáčením seriálu ten původní dánský z roku 2007 nikdy dřív neviděla. (Conspi)
  • Ačkoliv je děj seriálu zasazen do washingtonského Seattlu, natáčení probíhalo výhradně v městech Britské Kolumbie v Kanadě, Vancouveru a stotisícovém Coquitlamu, kde se nachází i nemocniční zařízení Riverview Hospital z pilotního dílu. (Conspi)

Související novinky

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Joel Kinnaman prorazil díky detektivnímu seriálu The Killing a loňský Robocop ho měl proměnit v novou hollywoodskou hvězdu. Nakonec to tak úplně nevyšlo, pětatřicetiletý Švéd ale rozhodně nehází… (více)

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)

Reklama

Reklama