Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

TheBalrog

Thor nám za ty dva roky dospěl, zmoudřel. Už to není ten ufňukánek :-) Co se týká filmu samotného tak je to dle mého rozhodně lepší podívaná než Thor ( 2011 ). Troufám si ale tvrdit, že kdyby film měl kvalitnější režisér dokázal by z toho vyždímat ještě o něco více. Takhle dávám 8/10 ()

filmmovier

Thor:Temný svět je obrovský megahit, který ovšem kvalit svého předchůdce nedosahuje, jen se mu masovým způsobem blíží. Zatímco jednička byla ale spíše akční hitovka jak hrom, tohle je jedna z nejlepších komedií jaké jsem kdy viděl - a nemyslím to jako urážku, nýbrž jako ohromnou pochvalu. Kromě naprosto skvělých hlášek a momentů, má ThorDvojka ještě jednu přednost - Doctora Who. Ano, devátý Doctor si hraje na hodně zlého a hodně záporného elfa. A že to Ecclestonovi jde... Kdybych ovšem nevěděl, že hraje hlavního záporáka, tak ho snad ani nepoznám. Ještě upozorním na pár drobností - cameo Chrise Evanse mě ohromně pobavilo a potitulková, jako ze Star Treku vystřižená, potitulková scéna, mě krapet zklamala, ale na druhou stranu slibuje cosi velkého, a to se mi líbí. Také jsem trochu zoufal, že Loki neměl moc možnost se ukázat, ale ten konec mi to naprosto vynahradil... Jinak krajina jak z Pána prstenů a to temnější stránce filmu dost pomohlo. Postupem času si uvědomíte, že příběh byl vlastně velice prostý a moc se tam toho nestalo - jenže v přítomnosti skvělých herců, kvalitních postav¨, vynikajícího záporáka a neuvěřitelné kanonáži všech možných vtipů se tak skvěle bavíte, že si nemůžete stěžovat. Uvědomíte si, že jsou i lepší Marvel filmy, ale i horší. A zároveň také to, že filmový Marvel je epizodu od epizody temnější a dospělejší a to se převelice cení. Akce je svěží a je jí tak akorát, že film ani trochu nenudí - a s mixem tak úžasných a povedených vtipů si opravdu nemůžete přát nic lepšího. Přijdete na jiné myšlenky, unešeni budete i z 2D a nebudete se ani chvíli nudit. Zároveň budete potěšení, že v tom hraje Natálka, Kat Dennings ze 2 Socek a DOCTOR. Prostě bezchybné a vysoce kvalitní představení. Marvel spěje ke skvělým druhým Avengerům. Na film navazuje osmý díl seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. 100%. ()

hopskulak

Angažování Alana Taylora byla pečlivě promyšlená volba, jeho epizodické vyprávění (velmi odvážný cliffhanger) přesně zapadá do strategie Marvelu, který úspěšně aplikuje svoji produkční strategii z komiksů na hollywoodský blockbuster. Druhý Thor je velmi sebeuvědomělý (úvodní voice-over, plánování útěku ve flashforwardech, jedno cameo), hravý (závěrečný souboj v dynamicky se měnícím prostředí) a formálně rozmanitý/roztříštěný (což bychom mohli považovat za určitý formální princip filmu, ten je totiž s ohledem na mezititulkovou scénu pojícím článkem s dalšími různorodými světy Marvelu). Humor zde nahrazuje úsměvnou hlasitou samomluvu naivních postav z raných komiksových sešitů, jeho vyšší koncentrace tak má svůj význam. To nejzajímavější se ovšem odehrává na rovině žánru. Takto těsně propletená fantastika (temní elfové) a sci-fi (vesmírné koráby, zbraně apod.), až jedno téměř splývá s druhým, je mezi žánrovými filmy poměrně odvážný experiment, jenž si nezaslouží být vnímán jako pouhá postradatelná výplň či produkt nerozeznatelný od jiných marvelovských adaptací. ()

Aargh

Na jedničku se ještě dalo koukat, protože ta hloupá, kýčovitá fantasy zabírala jen malou část filmu – tady je tomu bohužel přesně naopak. Klišé se vrší na klišé, originální nápad aby člověk pohledal a sledovat jindy solidní herce, jak se smrtelně vážným výrazem odříkávají repliky na úrovni Dračího Doupěte, je fakt utrpení. K tomu přidejte vykastrované akční CGI, nejnudnějšího záporáka, jakého nám zatím Marvel představil (EDIT: Guardians of the Galaxy to trumfnuli), a minimum prostoru pro jediné dvě zajímavé postavy ve filmu (Loki a Darcy) a to nemluvím o nevyužitém Chrisu O'Dowdovi... Taylora prosím poslat zpátky do televize, na tohle nemá. ()

Laerry

Zábavná jízda z jedničky Thora pokračuje a rozhodně jsem se u The Dark World bavila více, než u chváleného Wintera Soldiera, který mě uspával. Tady se stále něco děje a prolítávání portály je šikovně udělané. Pro mě velkým plusem je zasazení do Londýna (Chris O´Dowd ve filmu!:-D) - aneb všechno důležité se neděje jen v USA. K Thorovi neodmyslitelně patří jeho step-bro Loki, jehož no-cliffhangerové smrti se stávají running jokem asi jako u Kennyho ze South Parku:-D Takže já si nemám na co stěžovat - takhle popcornový blockbuster má vypadat. ()

Doudis19

Vymazlenější, rozmáchlejší a především zábavnější než předchozí díl. Vtipu opět kupa, stejně jako Lokyho :-). Jen ten záporák zas nemá moc šancí, ale to bude Thorovou nekompromisností nežli chybou castingu. Jediné, co mi skutečně vadilo, bylo zasazení do laciného londýnského prostředí. ()

Triple H

Najslabší Marvel. Pár vtípkov pobaví a to je asi tak všetko. Inak smiešna pánoprsteňovská mytológia, nudná akcia, tmavý obraz, prehrávajúci Hiddleston (z Lokiho urobili hláškovacieho šaška ako z buddy comedy), nevýrazné dramatické momenty. Prázdna pásová výroba. ()

Script

Bohužel u filmu mi vadili komické prvky a chyběla mi tu nějaká hloubka v příběhu. To byl důvod, proč jsem po čase snížil hvězdu. Nakonec ten film zachránila bombastická hudba Briana Tylera a vizuál filmu. ()

kinghome

Film by se dal rozdělit na dvě části. Na tu, která se odehrává v Asgardu a na jiných planetách a na tu, která se odehrává na zemi. Asgartská část je temnější, bere se víc vážně a samozřejmě je tam hromada efektů aby to vypadalo draze. Funguje to skvěle a vypadá to krásně, ale stejně mě víc zaujala ta linka na zemi, která je braná spíše jako komedie, než vážný film. Konečně se do filmu vměstnala i část kvalitní komedie a některé vtipy a situace jsou vážně skvělý. Největší výbuch v kině nastal u Lokiho Kapitána Ameriky. Jak tohle někoho napadlo :D Příběh je skvěle vygradovanej a ubíhá svižně, takže se ani chvíli nenudíte, k tomu hromada úžasných postav a herců. Film se zvedá s každým objevením Lokiho na scéně, v jedničce mi sympatickej nepřišel a nechápal jsem jak z něj můžou bejt všichni tak udělaný, ale ve dvojce Loki prostě válí. Jeho komentování letu nebo vlastně každá věta, kterou řekne je boží. Myslel jsem že film budu hodnotit 4* protože se tam objeví pár Americkejch klišé, ale 4* jsem hodnotil jedničku, která byla o hodně horší, takže zvedám na 5* a to taky díky úžasnýmu koncovýmu zvratu, kterej nečekal snad nikdo. Já se skvěle bavil a jsem nadmíru spokojen. 90% Momo nemůže hejtit lidi v kině, tak vyhejtila alespoň mě v komentu, jsem poctěn :D Divný že tě nudil Thor, ale u nudný chujoviny jako je Pain and gain si se bavila :P ()

Johnny.ARN

Takže Iron Man 3 naznačil, že marvelovky potemnej. A Thor veru že aj potemnel. Nie len po atmosférickej stránke, ale ja po vyzuálnej, dialógovej a režisérskej. Najmä tie dialógy mi kvalitne pili krv. Tých zopár trefných hlášok to fakt nezachráni. Po režisérskej stránke sa mi to zdalo trochu nezvládnuté. Súboje boli, ale čakalo som epický boj a nie len nudné a zle zostrihané oháňanie sa kladivom, mečom a sekerou. Asgarth, to nádherné mesto, ktoré si v jednotke kamera doslova vypapala, tu bolo len kopa šedých budov. Absolútne žiadna atmosféra, žiadny wow efekt. Jediná vec čo trochu fungovala, bola asi hudba. Perfektne navodila atmosféru Londýna pri prvom zábere. Prejdime k postavám. Thor aka Chris, postava, ktorá mala byť ťahúňom filmu, ním paradoxne nebola. Aj keď lietal, jazdil metrom a vrhal blesky, nenadchol ma tak ako v jednotke. Charakterovka dosť slabá. Jane aka Natálka, nejak som z nej cítil, že do toho filmu sa jej nechcelo. Ani veľmi nemala čo hrať. Škoda. Jediná postava, ktorá mala opraty pevne v rukách bol Loki. Charakter, ktorý buď nenávidíte, alebo milujete. Majster trikov, čo aj patrične predviedol. Keď ho zakonponujú do Avengers 2, kiná budú rozhodne vypredané. Ostatné postavy sekundovali, ba by som priam povedal, boli trochu zatlačené do úzadia. Len doteraz neviem na úkor koho. Vizuál, aj keď sa snažil byť epický, ten pocit rýchlo vyprchá. Kamene, obloha, kulisy bez dobrej kamery jednoducho nepôsobia tak, ako by mali. Celkovo mi dej prišiel taký roztrieštený. Nejak som nemal pocit súdržnosti. Neviem, či to bolo tým strihom, alebo čím. Podľa mňa bola jednotka po všetkých stránkach lepšia. 3D absolútne nevyužité. Osobne som trochu sklamaný. Branagh je pán a ostal neprekonaný. A potitulkové scený len naznačili, že so svetom Marvel sa tak skoro ešte nerozlúčime. 3 z 5 ( CC, BA, Eurodiera, 3D) ()

Gothar

Tak trochu sklamanie, väčšina deja sa odohráva mimo Zeme a pritom už v prvom filme sa mi najviac páčili scény na Zemi. Takisto to bolo aj v 2ke, kde patrili k najlepším, ale bolo ich zúfalo málo. Dej je rozťahaný, ku koncu naberie lepšie tempo, ale zároveň je rýchlo ukončený. Zároveň som mal pocit, že sa vytratila väčšina humoru, čo je veľká škoda. 3D je absolútne nevyužité a zbytočné, určite choďte na 2D a za ušetrené peniaze si môžete dokúpiť popcorn, aby úvod rýchlejšie ubiehal :) PS: po titulkoch je ešte jedna scéna 60 % ()

Haretix

Na téměř stejné úrovni jako jednička. Příběh hezky zapadá do univerza Marvelu, malinko otravná je tu Natalie Portman, své mocné schopnosti tu předvádí božský Thor, zejména jeho nástup do bitvy je zatraceně cool, nezklame ani Loki, který ano zradí, ale z jaksi jiného pohledu. Akce nápaditá a ona Star Wars akce velmi působivá. Problém je u hlavního padoucha Malekitha, ten jak si není tak zákeřný jak by se čekalo. ()

psajko

Poplavu proti proudu, ale jenom mrtvé ryby plavou s proudem. Alan Taylor odvedl vynikající práci a stvořil fantastický komiksový film. Thor v podání Chrise Hemswortha je tím pravým severským bohem hromu a blesku. Film je provázán s Avengers a nechybí v něm exkluzivní filmové efekty, drama, trocha té romantiky a hlavně, to co se mi na komiksových filmech líbí, vtip - o který se především stará bůh lstivosti Loki. Upoutávka na další díl musí všechny fanoušky tohoto žánru povznést až k samotnému Asgardu. ()

hallelluja

Tiež som zažila deň konvergencie, keď som dvom snaživým maturantkám vysvetľovala limity a diferenciálny počet. Že nuda? To ste asi nevideli Thora… ()

Honzek

Slušný audiovizuál, průměrně zahrané role, scénář, který Alan Taylor vyhrabal ze dna koše a rozhodl se z něj udělat pokračování celkem kvalitního prvního dílu. Já nevím, ale jsem dosti zklamaný. První dvě třetiny snímku, které jsou naprosto nudné a bez děje, se snaží zachránit konec, který je sice epický jak se patří, ale nestačí to. Možná ubrat na stopáži, trošku lépe napsat postavy, pohrát si s logikou, mohlo to dopadnout lépe. Takhle se z toho v mých očích stal jen průměrný biják, který sice stojí za jedno shlédnutí, ale rozhodně ne za doporučení. ()

ivan_drago

loki a Stellan jasně nejzábavnější figury.... jinak standardní řežba s chvílemi odpočinku u zbytečností jako jsou vztahy a poměrně zdlouhavé vysvětlování... dále oceňuji nadhled a ironii s jakou se sem tam objeví tu povedený bonmot, tu vtípek na účet ostatních postav marvelovského univerza, tu si Thor pověsí kladivo na věšák a tak.... překvapivě vtipné... a už musím jít chcát... ()

Mrkvič

Čtyřicet minut nudy s náznaky humoru. Tihle umělohmotní nezničitelní panáci mě neberou. Potom přijde útok na Asgard a to mě vtáhlo do děje. Nějaké ty pohřby se skvělou hudbou. Potom trochu překvapivého děje. Zase nějaké to dunění, kdy je teda pořád každý nezničitelný, ale už to mělo aspoň nějakou kouzlo. Ve výsledku jsem rád, že jsem viděl, a že už mám doma domácí kino. ()

viperDavid

Jak já nesnáším otevřené konce a tady byli mezi tutulkama hned dva. Navíc Kat Dennings zase hrála tu svou "broken girl" i když ta její role jí sedí, tak nakonec nic proti. On prostě Thor je taková hezká, milá fantazie, ale toho jsme si hodně užili v matrixu, kde se běžně podřezávala auta mečem - čím jiným taky že ? Prostě po pecce avangers a po thorovi jedničce jsem čekal víc, než se mi dostalo. Tady jako by se snažili až moc. Navíc ten Lodýn k tomu kurevsky nesedl. Nemůžu dát prostě víc než 3 hvezdy a mrzí mě, že má oblíbenkyně Ablablabla to ohodnotila jinak nežli já. ()

Honzíno

Star wars meets Marvel meets Cloudy with a Chance of Meatballs. Celkem povedená taškařice, jíž sluší lehčí tón a díky němu jí prominete toliko berliček, o které se příběh otírá, vykrádání Star Wars v každé druhé minutě, wtf moment na konci a tu spoustu dalších chyb.. Celkem rychle to uteče, jde v podstatě o akční komedii, řízlou do enormních digitálních kulis. Dvojí natahování během titulek potěší a závěrečné lovení ptáků příšerkou na skladišti mi jen dokreslilo, že to kluci díky bohu nevzali moc vážně. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)