Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

ProfesorLotr

Takový počet hlášek a vtipů najdete v málokteré slušné komedii. Je dobře, že tu měli i větší role pro ty, kteří se v jedničce jen nevýznamně párkrát mihli. Jsem rád, že Lokiho nedali úplně stranou a pořád tu má co na práci. Zato však musím říci, že v některých akčních scénách, především v té poslední ubývalo na vážnosti díky nadměrnému počtu vtipů. Též zajímavá hudba, která je přesto trochu obyčejnější a není zase tak originální. Loki pořád válel a jeho hlášky ( viz. Kapitán Amerika ) jsou velmi humorné a památné. Moc jsem si to užil. P.S. Též mě potěšil trailer na druhého Hobita, který byl promítán před filmem a mohl jsem ho vidět ve 3D, což nemá s Thorem nic společného, ale i tak mě to potěšilo. 83% ()

Madlenka26

Jsem nadšená. Kdo by to řek, že druhý díl bude o 100% lepší než první. Momentálně ve mě ještě dohrává ta Thorovská nadšenost a až to ustoupí, budu možná schopna napsat nějaký smysluplnější komentář. Každopádně všem doporčuji, ty peníze na 3D za to opravdu stojí a dala bych je klidně několikrát! ()

SeanLSD

Chvíľu teda trvalo, než si ma táto hrdinská zlátanina ako-tak získala. Voľba režiséra jasne napovedá zámeru zrealizovať "iba" ďalší diel rozkošateného komiksového univerza a bohužiaľ tomu zodpovedá aj výsledný nesúdržný film, akoby pozliepaný z prestrihaných epizód seriálu. Jediný vzrušujúcejší rozprávačský moment prišiel vo chvíli prípravy ( a súčasne prevedenia ) vzbúreneckého úteku pomocou série flashforwardov. Dovtedy mi chýbala predovšetkým nejaká osobitá poetika namiesto rutinérskeho blockbusterového odfajkávania povinných atrakcií, pekne ma vytáčalo, že príbeh vychádzajúci z drsnej a fatalistickej mytológie vyzerá ako nejaký posraný STAR TREK ( alebo chvíľami ako STAR WARS, čo je ešte horšie ) a dokonca ma v tejto fáze iritovala ešte aj Natalie Portman. Čo ako rád sa na ňu dívam a dokážem pochopiť, že na románik s takým Asgarďanom sa ťažko zabúda, celkom ma sralo, že sa tam zas len tak akoby perfektnou náhodou priplietla do stredu všetkého diania... Potom som ale pozvoľna prepol na hollywúdsky mód, kde nielen vedkyne sú ako obrázok, a preto ( alebo napriek tomu ? ) pravá láska prekonáva čas i priestor, kde kríženie a mixovanie sci-fi a fantasy, komiksov a mytológie, humoru a romantiky nie je nič odsúdeniahodné ( práve naopak ), kde stačí nikdy sa nevzdávať a všetko dobre dopadne ( lebo tie milióny mŕtvych pod padajúcimi budovami nás nezaujímajú ) a kde sa vždy, keď je konečne chvíľu pokoj, vyhrabe z predpotopných pradávnych zabudnutých dejín ďalší zmrd so zbraňou na zničenie vesmíru a nedostatkom predstavivosti... - a všetko bolo zrazu v najlepšom poriadku! Predsa len by som ale radšej sledoval celistvé originálne filmové diela s osobitým prístupom, než súčasti velikánskej komerčnej skladačky už takmer telenovelového typu, so stále ohranejšími zápletkami, ktoré tvoria ten pomaličky sa skladajúci marvelácky seriál. THOR: TEMNÝ SVET tak napriek vtipnému nadhľadu, mimoriadne sympatickému ansámblu aj obrazovej veľkoleposti nesplnil nádeje odstrániť chybičky svojho predchodcu a byť lepším filmom. ()

E=mc2

Tchor! Pitchovina na entú. Pán Prsteňov šmrncnutý Star Wars. Kokteil patetických sračkoidných vecí. Pár vtípkov poteší vďaka skvelej šuške - mušle menom Kat Dennings = http://fotky.showbiz.cz/lide/kat-dennings/78230-nahe/1811481/. a premeny Lokiho. Scenár nefunguje a WTF moment na záver kedy vlastne ten Loki nezomrel to cele pochoval. A to čo bolo po titulkoch ala schovajte nám krabičku tu v záložni. Mali by z toho spraviť nejaký tupý seriál typu Game of Thrones....Vyhodené peniaze. Potešila hebrejka Natalie a Animatrixovský dom kde nefunguje gravitácia tak ako má. Inak šeď. Radšej si dajte pivo anebo knedlík vole. Pokiaľ nie ste masochista, neodporúčam. 82 percent..ľuďom na čsfd už jebhe dávno, zvykol som si. A hudbu robil Hans Zimmer. Grc. ()

Prometheus69

Nezkutečný... ale povedený bordel na place... přecházející k žonlérní drama k téměř grotestní závěr... samozřejmě v neskutečném akčním duchu. Prostě vás to musí bavit... leč se tím nesmíte nějak poutavě zabývat a dělat nějaké s myšlenkové rozbory. Je to pořád přece jen popcornová zábava... pro dospělé která rozhodně nenudí ani neurazí.. :) Víz Hvězné Války HADR. XD ()

sir-dave

Akční jednohubka se vším všudy nesoucí se v podobném duchu jako jednička. Ne, že bych byl z Temného světa nějak unešený, ale dostal jsem zhruba co jsem čekal. Loki se předvedl a trumfuje Thora. ()

Nivenx

Druhý Thor je konečně tady. Oproti prvnímu dílu jde podle mého pohledu o malý pokles. U prvního dílu Thor překvapoval skvělou akcí, příběhem a pořádnou dávkou překvapení a pohádkovosti. Zde už není moc čím překvapit a spíš se autoři snažili vařit z vody. Když to vemu s konkurencí tohoto roku, tak jde přeci jen o úspěch, jelikož z blockbusterů se k nám moc dobrých filmů nedostalo a aspoň mě to až tolik nesklamalo, ale očekával jsem mnohem více. Akce bez št'ávy a to je největší průser. Příběh ušel a konec také. Ze druhého dílu mám celkově smíšené pocity a některé jsou dobré a někdy jsem byl opravdu zklamán. Největším problémem filmu jsou podle mého nedotažené scény. Větší propracovanost děje a prodloužení scén by tomu slušelo. Takto to vypadá jako film, který je z poloviny odfláknutý. 60% ()

Aquarius

Prvá polovica príšerná, od prepustenia Lokiho sa to trochu zlepší. Ale stále sú tam tie najotravnejšie postavy zo všetkých Marvelovských filmov. ()

panMartin

S takovým rozpočtem natočit takovou strašnou sračku, to chce velkej talent. Nic velkýho jsem nečekal, ale tohle byl opravdu výsměch. Thorovo nekonečné lítání po Londýně s nevýrazným a směšným záporákem, dějová prázdnota atmosféra na bodě mrazu. Naprosto chabé byly tentokrát jak herecké výkony, tak i efekty. Konec mě úplně odrovnal, doufám, že se snad nechystá další pokračování! Budu se modlit, aby se tomu tak raději nestalo. Nejhorši Marvelovka tohoto roku. ()

otík

Thor 2. Jako popcornová zábava určitě paráda. Bohužel při bližším náhledu a hlavně s odstupem nutno uznat, že oproti jedničce, která vypadala jako požehnání z nebes, potkalo dvojku Thora přesně to, co většinou velkofilmové dvojky potkává. Vše je monstróznější, větší, dražší, ale také plytší a rychleji zapomenutelnější. Příběhově na tom Thor mohl být rozhodně o moc lépe, někde to doslova drhne a mozek to moc nestíhá. Ale dlabu na filozofické kecy, já si Thora Kladivouna docela užil, moc mě potěšila účast Captain America, sběratele Benicia Del T(h)ora a hlavně ajťáka Chrise O´Dowda. Zatímco Avangers měli parťačku z HIMYM, Thorova přítelkyně přítele z IT Crowd. To jsem se fakt pousmál. Mezi komiksovkama určitě to lepší. ()

Radiq

Ale tak nebylo to špatny, ale taky to nebylo dobry. Já vim, že to je hodně jednoduchej, až dementní popis mejch pocitů, ale je to tak. Je to prostě všechno moc božsky a vesmírny, na jednu stranu sci-fi, na druhou stranu zbraněma středověky. Ale cely se to mísí do zajímavé kaše s charismatickým Thorem a dalšíma zajímavejma postavama (třeba Heimdall od Idrise Elby nebo záporák Malekith od Christophera Ecclestona). Ale ten příběh jak kdybych špatně doskočil na patu... třeba ten Malekithův bodyguard se mi nelibil atd. A to prolínání 9 světů se mi taky moc nelibilo... Ale zajímavá byla potitulková scéna s Beniciem del Torem, takže je na co se těšit... Musel jsem se na to podívat ještě jednou a jelikož jsem se do toho marveláckýho vesmíru tak nějak zažral, tak přihazuju opět jednu hvězdu, stejně jako v případě předchozího Thora. Jinak musím říct, že se mi začínají slévat všechny ty záporácké rasy, jako Mraziví obři, Čitauri, Temní elfové a Kree z Agentů S.H.I.E.L.Du - když oni mi přijdou tak nějak stejní... ()

Sabrewulf

První film v životě, který jsem při prvním shlédnutí musel po 10ti minutách vypnout a nechat na jindy. Tak strašně to nefungovalo, až jsem se začal obviňovat z toho, že jsem se nějak blbě vyspal, že jsem špatně naladěn. Bohužel, při druhém spuštění jsem měl pocity stejné. Prolog je strašně sterilní a tuctový (jak dlouho trvá něco takového vymyslet? Při cestě na záchod?). Příchod Thora na scénu je plný obehraných postupů, které mě už skutečně nebaví (protočení mečem v ruce, "Mám to pod kontrolou".... "Ještě někdo?"...). A vůbec do poloviny filmu je to celé takové nijaké, nevtipné a divné (Jane je milenkou Thora z vesmíru a přitom při pohledu na anomálii čumí jak tele na nová vrata?). Druhá polovina se o něco zlepší, nicméně to, co celý film drží nad podprůměrem, jsou všechny scény s Lokim. Vlastně jen za něj dávám ty tři hvězdy + za cameo, které opravdu pobavilo. Tak slabý procentový rozdíl mezi jedničkou a dvojkou, je směšný, vždyť jednička je někde úplně jinde. ()

CinemaRanger odpad!

O hoooodně slabší než jednička. Děj snímku je hrozný - nuda, nevýrazná akce a špatný záporák. K tomu trapný humor a otravná Portmanka. Zde pochválím jen skvělý výkon Toma Hiddlestona coby lstivého Lokiho. ()

Reverse01 odpad!

Thor s podtitulom "Temný svet" je pre mňa doslova negatívne temným. Od Marvelu nemožno čakať komplexný príbeh, keďže všetko na seba postupne nadväzuje a príbeh sa tým rozkladá. To stále neradím medzi negatíva, keďže sa tu buduje určitý príbeh a tak filmy týchto jednotlivých superhrdinov z časti vnímam ako seriály (s otvoreným koncom). Druhé pokračovanie Thora divákovi nemá čo ponúknuť čo by už v jednotke nevidel, akurát sa tu zamenilo pár postáv. Problém je v tých nápadoch samotných, keďže "nepriateľský vesmírny elfovia" znejú zle aj na papieri, nie to ešte filmovo spracovaný. To je vlastne aj hlavná zápletka týchto úmorných 112 minút filmu. Opisovať scény, ktoré mi doslova vyrazili dych svojou nelogickosťou radšej nebudem, keďže by táto recenzia nemala konca. V porovnaní s jednotkou sme boli ochudobnení o ako takú snahu poňať film inovatorským režisérskym prístupom, napr. netradičné uhly kamery. V tomto pokračovaní sa ide na istotu, čiže žiadna režisérska integrita. Možno som videl iný film ako väčšina užívateľov tu na Čsfd, ktorí tomuto počinu dali vysoké hodnotenie a na moje veľké prekvapenie je tento film v červených číslach. Moje hodnotenie sa viacej prikláňa k názoru kritikom na stránke Metacritic.com, kde získal 54%. V mojom prípade to je však niekde na 10% ()

Remivsremi

Po obrovském zklamání, které jsem zažil v kině v květnu při Ironmanovi, jsem přistupoval k nové marvelovce s větší rezervou. Naštěstí druhé střetnutí s Mjölnir, upravující nejeden zářivý úsměv, dopadlo mnohém lépe, než desítka hightech poletujících a vybuchujících oblečků. Humor zde působí svěžejším dojmem a kdyby se trochu ubrala ta třesoucí se kamera v akčních scénách, byl by u mě severský bůh jasným vítězem v duelu IM3 vs. Thor2. Nicméně se nemůžu dočkat nové krve do rodiny Marvel v podání GotG. ()

miguel_111

Po dlhšej dobe Marvelovka, ktorá stála fakt za to a človek sa v kine musí kráľovsky zabávať a preto návštevu kina vôbec neľutujem. Druhy Thor je po technickej stránke zvládnutý na vysokej úrovni a fakt vizuálne vykreslenie všetkých svetov bolo veľmi pekne zvládnuté. Akcia tiež veľmi dobre zvládnutá len s času na čas trošičku neprehľadná. Čo sa týka hercov ako už mnohý užívatelia písali Loki opäť všetkých zatienil a exceluje na plnej čiare a po jeho príchode na scénu a tým jeho neskutočným úšklebom na tvári a večnými podpichovačkami si človek jednoducho nemôže pomôcť a neobľúbiť si ho. Čo sa týka ostatných postáv tak niektoré dostali o čosi viacej miesta čo väčšina využila na 100% a hlavne Darcy (Kat Dennings) sa mi z vedľajších postav páčila asi najviac. Thor je sympaťák a a Jane ho skvelo dopĺňa takže nemám výhrad. Čo sa týka záporaka tiež v pohode. Čo musím pri tejto Marvelovke vyzdvihnúť tak to je humor tu je posun oproti prvému dielu značný a fakt si neviem pomôcť, ale niektoré frky mali fakt neskutočný Timing hoci zopár ich bolo trošičku mimo podľa mňa, ale ani tieto malé zádrhele nepokazili celkový dojem s tohto filmu a v mojich očiach je nový Thor o čosi lepší než bol prvý diel. Pre mńa 85%. ()

Lolita

Stejně jako první Thor - na efekty slibné, příběh trošku chudší. Thor: Temný svět se snažil prát do diváků vtípek za vtípkem, a byť se většinou smálo celé kino, byla v tom asi spíše zdvořilost, protože pokud budeme mluvit o skutečně vtipných scénách, napadá mě jedna - ano, ta s Avengerovským kolegou, a pokud se hodně zamyslím, tak možná ještě dvě, tři.. 3D tak trošku zbytečné, pro mě znamenalo hlavně otravný dabing. A nevím,. jestli se mám už titulovat vědmou, ale ten konec, byl prostě předvídatelnej, titulky, bang, předzvěst další Marvelovky, konec, čus. Proč já jsem na to vlastně šla? Jasně, ze stejnýho důvodu, z jakýho i druhý půlce kina vlhnou kalhotky - Hemšvorc. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)