Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

JohnSmith

Musím říct, že se mi druhý Thor líbil o něco víc než první díl a to asi díky větší výpravnosti a větší dávky humoru.Jinak je to prostě dlší bezva marvelovská pohádka. ()

Mishqo

Je temnejší (tak jak by sa na režiséra a producenta Game of Thrones patrilo), pri tom je aj stále zábavný, herecky výborný, hudobne a vizuálne uchu-oku-lahodiaci, a hlavne sa hrá s divákovou mysľou a necháva ho v neistote až do úplného konca. Osobne sa mi viac ľúbil ako jednotka. ()

majkl44

Druhý Thor mi přišel rozhodně lepší než první. Zřejmě za to můžou změny ve štábu a zřejmě se i lépe sžili herci. I role Jane Fosterová (Natalia Portman) mi přijde přirozenější než v předchozím díle, i když je mi stále milejší Darcy Lewisová (Kat Dennings) ;-) Ve filmu bylo dost srandy i napětí. "Sourozenecké" diskuse a spolupráce Thora a Lokiho byly dobře promyšlené. A co se Lokiho týče... Jak to ten chlápek zase udělal?? :-) ()

venalce

Dvojka Thora, to je především spousta akce s vysokou kadencí hlášek, přesně to, co byste od správné komiksárny čekali. Stejně tak se ale najdou i typické nešvary, jako třeba zmatečnost děje, která snad zmizí s opakovaným zhlédnutím. Víc než v přechozích filmech Thora zastiňuje Loki, který uznává jen jedinou stranu, a to tu svoji, což z něj dělá velice vítaný nevypočitatelný prvek. Zároveň je ale třeba říct, že jejich vzájemná interakce nikdy nebyla lepší a filmu to jen prospívá. Mnoho otázek zůstalo nezodpovězených, takže zadní vrátka (či spíše vrata) do dalšího dílu jsou otevřena dokořán. ()

Aven

První Thor mě ze všech původních marvelovek bavil nejméně, proto jsem rád, že v druhém dílu znatelně přibylo humoru a sebeparodie - tím pádem mi bylo úplně jedno, že celý děj (resp. scénář) je v podstatě dost pitomý, za skvělého Hiddlestona a především za čím dál krásnější Portmanku si tenhle film čtyři hvězďáky zaslouží, byť s odřenýma ušima. ()

Timak

Pro mě jednoznačně velké překvapení. Nechybí ani humorná vložka, která je opravdu výživná a celkově film nemá chybu. Jeden z mála filmů, kdy mladší bratříček překoná toho staršího (nemám na mysli Lokiho, i když ten má v tomto filmu taky hodně zajímavou zápletku). Vřele doporučuji! A ještě jednou Loki - tak trochu už je toho moc a jsem moc rád, že si dá v druhých Avangerech pauzičku. ()

romajz15

Asi trochu lepší než první díl, ale pořád mi připadá, že se celý film děj někam ubírá, až vyvrcholí jednou rvačkou a je konec. Místy jsem se zasmál a akční scény jsou přehledné a s výbornými efekty. Loki je opět úžasný. Jeden z nejlepších soundtracků letošního roku. Otevřený konec mě zaujal a těším se na třetí díl - jestli tedy bude. ()

Trustme

Mýtické žblechty o vesmírných světech a silách, sci-fi orkové vydávající se za temné elfy, dvoumetroví trpaslíci (Ray Stevenson), star wars útočná flotila, kamenožrouti, oceňovaní herci hrající pod svoji úroveň, nic neříkající pokračování se zápletkou jak z budgetové PC hry, Thor s hlasem deathmetalového zpěváka, Natalie Portman v nejzbytečnější roli své kariéry a nahý či ve slipech Stellan Skarsgård. Třeba se to někomu líbí. ()

Brain-D

Změnou režiséra je dvojka naprosto odlišná od prvního dílu. Jak tu už psali ostatní, a to hlavně svou formou vyprávění. Branagh je režisér spíše přes dramata, což byl poměrně zázrak, že se chopil komixové filmové adaptace. No nyní ho vystřádal režisér seriálů Alan Taylor , od kterého jsme nevěděli, co přesně čekat. Nakonec myslím, že se s tím popral skvěle. Hlavně z prvky různých zvratů, odkazů na další či předchozí scény a neustále proudícím vývojem, který neurazí. ()

VanTom

Nečekaně rozmáchlá fantasy space opera, která svůj vratký příběh horečnatě vyvažuje velkolepostí, akcí, skvělými postavami a shazovačným vtipem. Hodně k dobrému pocitu pomáhá prostá příslušnost k Marvel univerzu, holt další článek propracovaného oblíbeného světa, přestože jeden z těch slabších. S přimhouřenýma očima a odřenýma ušima za 4. ()

VasaX

Tak jak Iron Man s každým dílem dospívá, "mužní" a tak nějak příjemně hořkne, tak Thor naopak senilní. Klasická komiksová omalovánka, s tuctovým dobrodružstvím ryze akčních hrdinů. "Čte" se to jedním dechem, ale stejně rychle se to rozpadá. A nebýt Lokiho, tak by celá zábava byla snad ještě planější. Thor - Temný svět je fajn, tak nějak profrčí, i se svými skoro dvěma hodinami, jako Thorův Mjölnir. A stejně rychle zase zmizí z dohledu, i mysli. ()

Pump

Natalie Portman a Idris Elba zachraňují co se dá. Anthony nic nepředvádí a děj je, pokud vás zajímá můj názor :-), takový nedotažený až nezajímavý. Moje drahá tento film nesnáší, nesnáší Thorovo kladivo! Přijde ji to jako totální kokotina a odmítá toho frajírka s kladívkem sledovat. Ani mě se již druhé shlédnutí na DVD nelíbilo tolik jako v kině, ale budu věrný svým zásadám a ponechám první hodnocení. ()

Sany33

Pár vtipných dialógov, lietajúci viking, krásna Natalie, fenomenálny Locki a totálne idiotský príbeh. Poďme si to teda rozanalizovať. Dialógy ušli pri viacerých mi kútik vystrelil kolmo na hor, bohužiaľ hneď v nasledujúcej scéne to bolo zabité trápnym patosom. Lietajúci viking - Thor je spomedzi všetkých Marvel Heros najidiotskejšia postava, nordick Hemsworth si poletuje medzi deviatimi svetmi aby nastlolil mier v celom vesmíre. Prečo preboha nemohli nechať Thora mytologickou postavou ale museli mu navliecť tieto Scifi šatôčky. Prečo?!?!?!?!?Krása Natalie Portman - No Comment pozrite sa na ňu to hovorí samé za seba. Idiotský príbeh - ukážte mi dobré vesmírne scifi k tomu všetkému s Marvel univerza, ktoré stavia na obživnutí mŕtvej rasy temných elfov, ktorých mocný veliteľ vládne mocnejšou zbraňou než je sila celého vesmííííru..... ok beriem späť príbeh bol celkom fajn :-). A konečne postava, ktorá tento film dostala z vôd šedivého priemeru fenomén menom Locki, čo slovo to perla, čo čin to úkaz. Osobne som Lockyho v jednotke Hateoval (kto nie, však?) ale dvojka ho nutne potrebovala a ďakujem bohu že ho tu máme!! 70%(Iba vďaka Lockimu) ()

Eleanor05

OMG, to jako mělo nějakej příběh? Já to v záplavě boření tisíců budov a metání světelných záblesků ani nepostřehla. Ta tam je Branaghovská hravost a nadsázka prvního dílu. Alan Taylor a scénáristé příliš tlačili na pilu a z většiny vtipů zbyly pak jen trapné momenty. Navíc se až příliš očividně snažili, aby byl Loki ta "nejvíc cool" postava příběhu, což se projevuje převážně tím, že 90% scén s ním zabírá jenom jeho neustálé hláškování. Z ostatních postav se pak staly víceméně karikatury na sebe sama (věčně nahý Eric (?), Darcy a její stážista...). /// Druhý díl Thora s jiným režisérem, jiným kameramanem a jiným hudebním skladatelem je zkrátka zklamání, při němž si tvůrci mysleli, že více akce a méně příběhu bude znamenat více zábavy. Hádejte, jak to skončilo... ()

pravdovravny

Veľký krok vpred oproti jednotke. Veľmi milé prekvapenie, i keď úvod vyzerá ako Star Wars :D Inak je to len varenie teplej vody :) ()

ZeroCZ1233

První sólovka Árijského boha byla lepší, ale i tak jsme se docela bavil, bo moje slabost je, že nejsem moc náročný a když vidím týpka, co mává kladivem a dokonce se s bráškou, kterej minule dostal na prdel, zase spojí a ruku v ruce se pokusí porazit něco, co má prý býti elf, tak se to celkem dá. ()

lykan9

Prakticky bych mohl zkopírovat komentář, který jsem napsal u Thora. Temný svět má totiž zcela totožné klady a zápory jedničky. Velké zlepšení jsem postřehl snad jedině u Toma Hiddlestona, který si snad postavu Lokiho užívá čím dál víc. Pozitivně bych ohodnotil i cameo Chrise Evanse jako Capitana Ameriku. Mám však naději, viděl jsem už totiž trailer na třetího Thora a vypadá to, že to bude již jiná jízda. ()

zdenny

„Dvojku“ jsem dlouho odkládal, přestože „jednička“ se mi líbila fakt dost. Možná jsem ji mohl odložit navždy a zapomenout. Rozdíl mezi oběma filmy je naprosto diametrální. Premisou prvního filmu byly komické situace plynoucí z rozdílných světů Thora a Jane. Člověk se s postavami seznamuje a zažívá s nimi nevšední dobrodružství. Navíc má Thor spolubojovníky, kteří jsou sympatičtí a ve filmu jsou za plnohodnotné postavy. Ve „dvojce“ tvoří už jen jakousi kulisu, stín prvního dobrodružství. Jenže toto všechno je jen můj problém. Já nejsem fanoušek a obdivovatel Marvelů. Ti totiž vyrábí filmy pro děti a pro slabodušší dospělé. Proto se v ruce Lokiho objeví štít s hvězdou – a skalní fanoušci se můžou potrhat smíchy. Ve své zaslepenosti tito fundamentalisté nevidí, že dlouhá honička a celá akční pasáž v první třetině filmu byla jen o levných efektech, nárazech, bouchání, výbuších a celá vlastně o ničem. Pak přijde na řadu probodnutí královny a aby to mohli kvůli tržbám v kinech vidět i děti, tak není nikde žádná krev. Prostě zabíjení bez krve. Prostě abychom dětem náhodou neukázali, že když je někdo probodnut, krvácí. Přitom tyto stejné děti hrají od útlého věku počítačové hry, o kterých snad Marvellové nevěří, že existují. U tak nákladného filmu se divím hercům, že se nestydí na sebe navléknout kostýmy, za které bychom se měli stydět i na levném maškarním na základní škole. Ne, tady prostě kritický nebude nikdo. Stejně jako zástupy páně Zemanových fanatiků. A to Thorovo papírové kladivo je taky kapitolou samo pro sebe. Zajímalo by mě, kolikrát ho museli slepovat, aby to vůbec dotočili. No nic, fakt jsem to přetrpěl. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)