Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Andre3000

Možná lepší než jednička? Ať tak či onak, je to takové odlehčení plné těch klasických klišé, pár bojových scén, lásky, zrady, odpuštění...no jako jo má to všechno co dnes běžný divák chce, ale pro mě pořád obyčejný film a nic co bych chtěl vidět znovu. ()

necisty

Když mě se ta atmosféra tolik líbí, že musím přehlížet nedokonalost v logice. Trošku mě naštval očividný první trik Lokiho, ale pak si to spravil :D. ()

Martrix

V potitulkové scéně uvidíme spojovací můstek ke Strážcům Galaxie, což do budoucna znamená, že se v jednom filmu mohou sejít třeba Thor, Hulk, mluvící strom(Groot), mývalkyborg(Rocket) a spousta vyšinutých týpků, kteří se budou snažit dát dohromady modrý, zelený, červený a asi žlutý a bílý světýlka, aby mohli pořádně zaškodit. A s touto vizí před očima, nejspíš Taylor natáčel i pokračování Thora. Protože Thor: Temný svět má mnohem blíž k univerzu Strážců Galaxie, než ke kterékoliv z předchozích sólovek Avengerů. Jestli se Branaghovi podařilo v prvním Thorovi namíchat jakžtakž funkční poměr severské mytologie a komixu, tak Taylor se o to ani nesnažil a předložil sci-fi a fantasy guláš z ingrediencí, které samy o sobě vypadají velmi dobře, ale dohromady to nešmakuje... . Nicméně po prvním shlédnutí jsem dal 2* a ani se neobtěžoval psát komentář...teď po druhém, tu jednu hvězdu přidám, protože vizuálně je to velmi slušně udělaný film, který nejvíc doplácí na hloupý scénář, který jakoby napsal pouze Christopher Yost (Ninja Želvy...aha). Resp. jsou tam místa, která jsou opravdu dobrá, ale mnohem víc jich je bohužel vysloveně debilních a ta zbývající polovina filmu...ta je průměrná. Celému filmu hrozně škodí přístupnost 12 let. Neříkám, že tam musí být chlejstance krve, ale trochu té hryotrůnovitosti by tomu dalo koule a třeba by tam pak nemuselo být tolik digimalůvek. No...ale to je jako si stěžovat, že je třeba v Bob a Bobek, málo erotických scén...přestože je to o králících, že? ()

pakobylka

Příběhu dominuje vizuálně přitažlivý - a ke stylové komiksové akci kdykoli připravený digitální kabátek, který se střídavým úspěchem zakrývá jednoduchost - či spíše tuctovost jasně nalajnované, víceméně rutinní zápletky, pojednávající o výjimečném postavení planet na pozadí odvěkého boje dobra se zlem. Výsledek vůbec není špatný, leč taky není ZAPAMATOVATELNÝ - v podstatě nemá šanci vyniknout ... v povrchní digitální době, která je schopna na přání chrlit všemožné bombastické triky doslova jako na běžícím pásu - a přitom se opájí sama sebou a svými nedozírnými možnostmi. Thor je sympaťák, ale porazit ji nedokáže ... dokonce ani humorem, který kupodivu funguje nad očekávání dobře. ()

Juto

Žiadne množstvo hrdinstva s kladivom nemôže zachrániť Temný svet pred prekvapivo nevyváženým príbehom. Je to hlboko hlúpy, extrémne hlučný film, ktorý sa topí v špeciálnych efektoch. 6/10 ()

Icefist

Dle mého názoru se to dá kvalitativně přirovnat k jedničce. Pitomosti najdete, aniž byste se museli nějak zvlášť snažit, ale celkově to drží dobře pohromadě a hlavně tvůrci přitlačili na humoru, který celkový zážitek chutně opepří. Já byl navíc na 3D a musím říct, že třetí rozměr mě tentokrát zaujal. Kdybych si měl vybrat levnější 2D a dražší 3D, tak bych stále volil první variantu, ale když si vzpomenu, jak zklamán jsem byl u 3D Resident Evil, tak tady se to nedá srovnat. 70 % Oblíbená část- poslední Lokiho proměna při chůzi s Thorem po palácové chodbě ()

Fancipal

Filmová éra hrdinů nabízí morálně neposkvrněného Kapitána Ameriku, lehkovážného Tonyho Starka, nezastavitelného obra Hulka a upjatého poloboha se slabostí pro kladivo. Když loni tato partička zdecimovala polovinu New Yorku, fanoušci po celém světě s otevřenými ústy aplaudovali ve stoje. Všichni totiž pochopili, že tato skupinka nesourodých hrdinů, dnes už spojenců, je nejsilnější pohromadě. Teďka je řeč nejen o vypravěčské, ale i finanční rovině. Události velkého jablka jsou pryč a nejen svět se musí vyrovnat s tím, co přijde po nich. Pro naše hrdiny to znamená jediné, přesvědčit obecenstvo, že jsou nejen dostatečně silnými týmovými, ale i sólovými hráči. Thor, stejně jako před ním Tony Stark, potvrdil, že je více než schopen obstát jako postava sama o sobě. Bůh hromu ztratil v pokračování na osudovosti, zato tlačí více na pilu po humorné stránce. Thor: Temný Svět je zábavný komiksový film, který nemá žádné hluché místo, ale který trochu sráží absence zapamatování hodných scén. Nyní jenom doufat, že si Kapitán Amerika povede příští rok na jaře alespoň stejně dobře. ()

Šimpy

Zatím ohodnotím na 80 procent, neb k dokonalosti tomu něco chybělo....možná více Lokiho :-D. Ale třeba to hodnocení jednou, např. po druhém shlédnutí, zvednu. Opět se pouštím do nerovného boje....čistá stránka přede mnou, klávesnice pod prsty a proti tomu prázdná hlava, byť film jsem se z kina vrátil cca před hodinkou. Zkusím tedy nechat na povrch vybublat všechny pocity, emoce a zážitky, které ve mě film zanechal, a omluvám se vše, ale nejspíš v té záplavě dojde k několika SPOILERŮM!!! Film je naprosto epický, případně na epičnost si hrající a proč ne, když to chvílema funguje a obzvlášť v závěru...nebýt toho, že si to v kině vedle mě jeden pár div nezačal rozdávat právě v okamžiku závěrečného boje, mohl jsem si tento moment, ve kterém se rozhoduje o osudu devíti světů, vychutnat více. Holt někomu je osud vesmíru někde....možná, že ho hledá v ústní dutině svého partnera. Ale vraťme se k filmu...příběh je funkční, prakticky bez logické chybky (k některým spekulacím se vrátím později)...úvodní bitva a bitva na Asgardu je dechberoucí....reálný cizí svět, který stojí na civilizaci, která je očividně scénaristicky promyšlená, to vše mi připomnělo boj na Kryptonu v Muži z oceli. Co je trochu ke škodě, že první půlka filmu je sice fajn, dobře provedená, efekty na úrovni, ale taková suchopárná, i když do děje zasvěcující. Důvod, proč je druhá půlka mnohem lepší je velmi prozaický. Jmenuje se Loki! Pokud v Avengerech šťávu a vtip filmu dodával především Hulk, tady se o to Thorův bratr evidentně snaží. Objeví se Loki a s ním hlášky, u kterých publikum bouchalo smíchy...ale na to si holt musíte počkat na zmíněnou druhou polovinu. Dočkáme se i jednoho "mindfucku", či chcete-li příběhového twistu, který jsem ani já nečekal. :-D Jedinou dírou v logice (a nemyslím absenci Shieldu či dalších hrdinů...to se dá vysvětlit i velmi rychlou invazí a následným, poměrně krátkým, bojem), ale pro mě zůstává, proč během útoku na Asgard nepoužijí asgarďani na svou obranu Teserakt? Že ho poté nesmí vzít Thor, je jasný....ale proč ne předtím? Samozřejmě by se to dalo vysvětlit...buď ani asarďané plně nedokáží ovládnout jeho sílu a nebo nemají zbraně, které tento kámen nekonečna dokáží využít...nevím, ale pochopil bych to i takhle. Podtitul filmu bych překřtil na rudou temnotu, proč je jasné :-D. Co dodat? Z herců stojí za vyzdvihnutí především Tom Hiddleston, Chris Eccleston, kterého jsem v masce ani nepoznal, cameo rolička Stana "the man" Leeho a pak Benicio Del Toro, kterého se přiznám, jsem taky nepoznal. Samozřejmostí je potitulková scéna, ale počkejte si i na tu druhou. A velké plus je závěrečná bitka, v níž se cestuje napříč světy skrz díry v prostoru a do toho do sebe postavy rubou! Celkem originální nápad, vkusně provedený, ale mohlo to být ještě trochu promakanější, kdyby v těch ostatních světech strávili vždy trochu víc času. Přesto spokojenost. ()

Larushka

Začátek jak z Pána prstenů, Asgard vypadal jako město na Naboo, k tomu i ty zvuky korespondující se Star Wars. Oproti jakýmukoli Iron Manovi slabota. Jsem zvědavá, co vymyslí na třetí díl, neboť už teď byl děj tristní. Možná to bylo více komiksové než jednička, hlavně kvůli (Lokiho) hláškám (a to mi zas nevím proč, připomínalo 300). Natálce to samozřejmě sluší. Chrisovi a Tomovi stejně tak. Shame on me, že jsem nepoznala Benicia Del Tora. Netáhlo se to tak jako Mafiánovi, ale chtělo by to zabrat - vždyť není zas tak těžké, udělat dobrý film. :) ()

Iwus.ka

Mocný Thor se nám vrátil, aby znovu mával svým obřím kladivem a je rozhodně na co se dívat. Takže, nepřátelé třeste se, milé dámy chvějte se! ()

čidlo

Už jsem tak trochu unaven těma rádoby blockblastrama či co to je. První Thor měl své kouzlo tohle bylo dost divné no a ten konec ach jooo :-( 65% ()

animaxis

Na tento film jsem se docela těšil, ale vlastně ani sám nevím co jsem od něj přesně čekal. Hlavně jsem se těšil na samostatného Thora po filmu Avengers. Kromě prvních pár minut úplně zezačátku jsem se docela bál že se mi to až tak líbit nebude. Nápad mi přišel zajímavý a musím uznat že scénáristé si s Thorem pořád dovedou pohrát, ale nejdříve se mi docela nelíbily místní "vtípky", které mi přišli moc časté a trochu mi kazily dojem z filmu. Dokonce i první pořádná akce mi přišla nic moc a ani se mi tolik nezamlouval nový záporák. Naštěstí hned potom co se do toho naplno vložil Thor s mým oblíbeným Lokim, tak se mi to začalo dost líbit. Najednou to bylo akčnější, vtipy (hlavně Lokiho) mi najednou přišly doopravdy vtipné a hodně se mi líbilo jak se vyvíjí děj. Konec celý můj celkový dojem z filmu hodně vylepšil a upřímně se těším na pokračování, protože jsem ještě neviděl dokonce ani film od Marvelu s tak otevřeným koncem (Hobit se nepočítá, tohle je podle komiksu). Herci jsou tu perfektní a můj obdiv patří Tomu Hiddlestonovi. Ostatní herci jsou výborní, ale Tom je prostě Tom a tak ostatní podle mého názoru strčí do kapsi. Hudba ve filmu nic extra, ale funguje tu dobře. Ještě musím říct že se mi film líbil víc jak Avengers, ale to jsem čekal. Nakonec jedna velmi poučná věta. Hiddleston válí!!! ()

campix

Thor je můj asi nejméně oblíbeným hrdinou z marveláckého univerza. Nic na tom nezměnil ani jeho druhý díl. Je sice hezké, jak se Marvelu všechno propojuje a tvoří komplexní vesmír. A také je Thor: The Dark World klasickým blockbusterem. Jenže působí strašně uměle. Až bych ho skoro přirovnal k nepovedenému Green Lanternovi. U těchto filmů by mělo jít hlavně o zábavu a tu jsem zde nenašel. Dalšího Thora snad už radši ne. ()

WolfR

Kdyby nebylo Lokiho, a jednoho zapamatovatelného pohřbu, tak z druhého Thora moc nevím. Ne vážně, Thor dvojka je hodně přeplácaná záležitost, ze které sice občas vypadne lepší část, ale v celku to je mírné zklamání. Příště by to chtělo přidat na vážnější notu. A i když je silnou stránkou filmu humor, povedené vtípky..tak zrovna tohle by tam ani nemuselo být. Navíc scénář je takový nějaký…zkrátka všechno je tady strašně velká náhoda. Ale své fantasy srdce nezapřu. Některé lokace a akce se mi docela líbily. Navíc byl v příběhu nejeden menší nečekaný zvrat. Takže nakonec silnější 3 hvězdy, snad bude třetí Thor lepší, bylo by škoda nevyužít tak obrovského potenciálu. ()

BoXBe

Velmi špatný film, který nemá o čem vyprávět. A nestačí mi, že je to můj oblíbený Marvel Universe a že ty prachy jsou v tom vidět a že je kolem toho haló. To snad i ten Flash byl před těmi snad už třiceti lety odvyprávěný líp a nebylo třeba dělat CGI každý záběr a pořád někam chodit a jezdit bez jakéhokoliv posunu u postav nebo příběhu. ()

dr.fish

Upřímně řečeno nerozumím proč musí být moderní akčňák našlapaný akcí a vizuálem tak moc, až je matoucí a nepřehledný. Začínám však tušit, že se jedná o úskok. Divák zavalený obrázky a akcí prostě nestihne přemýšlet o tom, že se dívá na blbinu. Tak studia dokážou prodat dvě hodiny nesmyslu vo chlapovi s kladívkem, přičemž vůbec není jasné, o čemže ten film vlastně byl. I jinak dobří herci v tom filmu nevýrazně tápou a divák (tedy já) si na konci ulehčeně oddychne a jde dělat něco smysluplného. Což je cokoliv jiného, než koukání na Thora. 50% ()

forsythia

Průměrná zábava na sobotní večer, u které se dá dělat spousta věcí. I ty děti při tom hrajou hry na mobilech. Ale přitom je to baví, a když jim pohrozím, že to vypnu, tak se zuřivě brání. Mě nejvíc pobavil závěr. ()

mortak

Obyčejná romantická fantasy záležitost, ve které jde hlavně o to, aby se On Bůh setkal se Svou Pozemšťankou, a vyměnili si žhavé pohledy a nějaký ten polibek. Thor je opravdu divný týpek, když může mít Jaimie Alexander,a místo toho se souží pro Natalii Portman. ()

nineweh

Scény, ve kterých je Loki, jdou až ke čtyřem nebo pěti hvězdám, ale zbytek mě tak trochu zklamal. Vyprázdněný příběh působí jako slátanina ve stylu "rychle, musíme něco napsat a natočit pokračování, a je nám jedno, jak moc to bude přesvědčivé", která si navíc bere, kde může: Pán prstenů, Star Wars atd. Takže ve výsledku celkem zábavný průměr, který neurazí, ale ani nenadchne, a v hlavě zůstane jen jediná otázka: Jak to ten borec Loki udělal? ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)