Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Wysch

Zábavný a mile vizuálně věrný pavoučím komiksům. V zásadě i věrný Parkerově charakteru a Holland je uvěřitelnej Spidey a přízvuk zmákl fakt dobře. Perfektní je, že novej Spidey je vlastně malým velkým filmem - nezachraňuje se svět, nebortí se polovina New Yorku, Parker řeší svoje malý hormonální problémy a má svoje (ne)malý ideály. Smutné ale je, že je to pořád jen typický MCU - a odkazů na MCU je tak moc, že už to nejsou odkazy, ale jen berličky, jak naroubovat Homecoming právě na filmový univerzum ostatních superhrdinů. Smutná je finální akce, příliš dlouhá stopáž a naivně jsem věřil ve víc prostoru pro Marisu Tomei, která je mimochodem zase úžasná. Ještě lepší je Vulture a úplně nejlepší je Steve Rogers. Když nad tím tak přemýšlím, je Homecoming vlastně dobrý film, ale mně osobně pětihvězdičkový zážitek kazí to samotné přesycení superhrdinským žánrem a filmy dle stejného mustru. Přitom Spidey v zásadě může ten superhrdinskej mustr převracet, být takovým MCU Deadpoolem bez toho, aby lámal čtvrtou stěnu a měl eRkový rating. (viz Capova potitulková scéna!) Stačí k tomu jen přihodit víc z Parkerova charakteru než jen drobky a vůle zkusit být jen a jen samostatným filmem s malými odkazy na MCU - a výsledek by nemusel působit jako snaha nám donekonečna opakovat, že s great power comes... však to znáte. ()

Praxis

Teen komedie s božským Hollandem,které dochází dech na konci, kdy z digimrdníku bolí místy oči. Skvělý záporák Keaton, možná měl dostat víc prostoru. A pak Pepper! Jo počkejte si na druhou potitulkovou scénu. 82% ()

ArsenalEagle

Tak tohle bylo překvapení! Sliboval jsem si vážně hodně, ale dostal jsem ještě víc. Originální, vtipný a svižný děj, ozdobený skvělým záporákem a talentovaným Tomem Hollandem. Jak tu padlo, Marisa Tomei je přesnou definicí zkratky MILF, Downey je klasa, i když bez většího prostoru a zbytek hereckého obsazení také není k zahození. Vypadá to, že Peter Parker této dimenze je tak trošku na tmavší holky :D ()

Ellmariachi

Jo, přesně tady si člověk uvědomí, že už asi fakt stárne. Sledovat mladýho jak řeší školní lásku a u toho "zachraňuje svět" je už prostě trošku protivný. No a tak to sledujete a čas běží, chlapec hláškuje, skáče, občas nějaka akce a zase love story… a najednou zjistíte, že vlastně fandíte Keatonovi. Pronudil jsem se do konce, uvědomil si jak moc laciná jest přítomnost Tonnyho Starka a měl chuť nakopat tomu volovi, co dal Hollandovi ten ukvičenej českej hlásek. No nic jdu si pustit něco, kde svět zachraňuje někdo kdo už měl v posteli ženskou. 55 procent. ()

golfoxovox1

Krásný den, klasicky pak můžete očekávat pár recenzí na horory a jiné filmy zhlédnuté na FF, rovnou ale přidávám doporučení na aktualitu, která pobavila celé vyprodané kino v 10 dopoledne... (Ano, to se jinde než na FF asi taky nepovede :D A opět chválím ochotu pořadatelů maximálně vyjít vstříc všem :-) ) Na filmu především oceňuji nápaditost, pár překvapení, humor a to, že si dokáže dělat srandu sám ze sebe od počátku až do (úplného) konce. Už dlouho jsem se tak nepobavil, ze Spidermanů určitě nejzábavnější. Dobrý casting, sympatická ústřední dvojice Spiderman - "záporák," standardně slušná hudba Michaela Giacchina. Těžká pohodička, doporučuji :-) ()

SonGokussj

Přes pár klišé, dětskost a další "problémy" patří tento Spiderman k mým nejoblíbenějším. Kluk, co má nové superschopnosti a neumí je vůbec využívat, je to teenager se smyslem pro humor a vtipnými komentáři. Tohle prostě Marvelu chybí. I ten biliardář si tam zahrál hezkou roli, nemluvě o tom Batmanovi. To byly pohledy. Neskutečně dobrý záporák. Co bych vytknul a líbilo se mi nejméně, byla scéna ke konci, kdy se hrabe zpoza beton a řve u toho. Nebyl v tom žádný cit, žádná husí kůže, takové zbytečné. Od nového Spideyho jsem toho moc nečekal a neskutečně potěšil a pobavil. Daleko lepší než DeadPool, jacíkoli Avengeři 2++ nebo CPTA 2++. Nechali i origo znělku :-D 90 % ()

Laxik

Fakt nezávidím lidem, co musí na nového Spideyho napsat nějakou recenzi. Ono na něm totiž nejenže není co zkritizovat, ono ani není co pochválit. Jako spotřební marvelovka to funguje bez diskuse, jako unikátní film už zas tolik ne. ()

GodComplex

Skolni Marvelovka. Je to ok, ale nema to kouzlo Raimiho Spider-mana a to nasilne napojovani na Avengers je tam spis otravne nez cokoliv jineho. Ze Spider-Mana udelali teenage prizdisrace co leze Iron manovi do zadku. Not cool. 5/10 ()

PKD

Tak! konečně jsem si splnil to,co jsem tak dlouho odkládal (a odkládal bych to pravděpodobně ještě déle,pokud by se mi nestala jedna hnusná DC příhoda,kterou tu nebudu rozebírat). Takže,jde tu jednoznačně,o dosud nejlepšího Spíďu,který dosud byl natočen,ve smyslu,nejlepší uchopení postavy,jejího charakteru,jejích motivací,hlášek,z toho vyplývajícího humoru (je mu přece 15,jak to má přesně dle pův.předlohy být!), atd. Velké plus je už jen to,že jsem se nezřízeně chechtal už od začátku,a to se mi (a myslím,že nikomu),ještě u žádného předchozího pavoučího filmu...nestalo. Vyjímkou je suprový Spideyho úvod v Amazing 2. Kostým (byť od Starka,což mi prostě nesedí,protože musím zmínit důl.věc,že já miluji nejvíc jeho období comicsů 1966-80,tudíž jsou všechny novoty tohoto typu,pro mě jen těžko přijatelné),je super a zvláště mě (neptejte se mě proč),přitahovala ta červená barva. Trochu jsem si musel zpočátku zvykat na to,že Peter mluví se svým kostýmem,který mu neustále nabízel zabíjecí mód,což bylo pro mě zdrojem velké zábavy.:) A též na fakt,že se mu občas mění velikost,těch jeho ultra slavných očnic. Největší klady jsou pochopitelně jen 2,a jedná se o hl.protagonistu (kterého jsem vychválil výše) a jeho protivníka. No,a Vulture v podání Batmana:) byl prostě bezchybný a (jak přesně zmínil kolega Nevka),scéna v bytě a cesta autem na ples,byla ukázkou ryzího thrilleru v jeho krystalicky čisté podobě. Bravo! Nejvtipnější Spiderman zatím,a má i přidanou hodnotu,v podobě 2 scén,ve kterých se sice moc nezasmějete (pokud nejste blázni),zato pocítíte atmosféru hustou jak bramboračka. Na závěr k negativům,které jsou možná čistě subjektivní,ale napsat to musím. Teta May...ehm,echm,teta May,která vypadá jako Peterova matka nebo starší sestra a ze které jsem měl celý film dojem,že je jeho milenkou. Tak to mezi nimi jiskřilo. Je sice fakt,že jsem tu roztřesenou,stařičkou,neustále jeden krůček od hrobu, klasickou verzi začal trochu nesnášet už před mnoha lety,ale tentokrát to s tou omlazovací kůrou poněkud přehnala. Místo Peterova nej.přítele,tu nastupuje obtloustlý,odulý asiat,který byl docela ok,ale nikdy! nepochopím tu černou Liz,která byla s přehledem tou nejzbytečnější postavou,která kdy byla v nějakém Spiderfilmu. Proto jsem 6(!) scénáristům velmi vděčný,že ji na konci odlifrovali do Oregonu. Snad se nevrátí ve 2. Uf. A to poslední,ale nejzásadnější negativum,které zapříčinilo to,že jsem nemohl (a asi nikdy nedám) plný počet je to,že zde (na můj vkus),chybí až moc zásadních elementů,které tvoří základ Spiderverse. Nebo aspoň to tak dříve bylo. To je,jako byste natočili Supermana bez Lois,Kentových,Perryho Whitea a Jimmyho Olsena. Je to sice křoví,ale sakra! důležité. Těmi prvky je absence,Harryho Osborna,Gwen či aspoň Mary Jane (případně obou),kterou nahradili dnes už povinnou černoškou,která je zajímavá po herecké stránce asi jako medvěd v zimním spánku. Ech. Takže výborný (přes všechny ty výtky) film o Spidermanovi,ve kterém je konečně!!! většina času zábavná/humorná/vtipná a jako bonbónek na konec,v podobě potitulkové scény,která mě dostala totálně a musel jsem si ji pustit několikrát,abych to vstřebal.:))) Pokud je pravda,že se do 2 počítá s Gwen (i když prý v podobě jakési výměnné studentky či co),tak aspoň nějaké zlepšení k mé hl.výtce. Nejvtipnější a tedy i nejlepší komentář...Nevka.:) A na úplný závěr se musím autorům vysmát,za toho jejich Flashe,který zřejmě utekl z nějakého Bollywoodského bijáku (i když je z Quatemaly) a cestou zapoměl tančit a zpívat s desítkami krásných indických nevěst a z náhlého pominutí smyslů,se přihlásil do vědeckého kroužku. To fakt celým svým brainem...nechápu. Stejně jako tu useless black Liz. () (méně) (více)

Alementina

Mám pocit, že jsem to přece vidět musela, ale vypadá to, že jsem to neviděla a protože Tom je můj nový objev, tak jsem se rozhodla zkouknout jeho filmografii. Je docela zajimavé, že moje svatá trojice nových mladých nadějných herců, co si myslím, že to dotáhnou daleko - Tom, Timothee a Asa, se všichni ucházeli o tuto roli a myslím, že Tom je v ní perfektní. Film samotný je průměrný. Jen pořád nevím, v jakém pořadí opravdu sledovat všechny Marvel filmy, mám v nich megahokej. ()

kaylin

Musím uznat, že ani napotřetí filmový Spider-Man nezklamal. Tom Holland už se uvedl, ale tady má svůj vlastní film a je prostě dobrý. Akce je zde místy nepřehledná a není nic vidět, ale je zde skvělý záporák, jsou zde příjemné vedlejší postavy, které se vracejí po delší době (Happy) a celkově to má prostě super atmosféru. Bavil jsem se. ()

gogos

Ale jo, je to pěkný. Hlavní hrdina je sympatický, děj je předkládán nenásilnou formou, vedlejší postavy zaujmou. Tony je samozřejmě boží. S akcí se šetří a to není vůbec na škodu. Nový spiderman je příjemným překvapením a důkazem toho, že spidey prostě k marvelu patří. ()

Makky

Príbehovo mi tento filmík prišiel veľmi sympatický. Drží sa ďalej od bombastických Avengerov, oblúd z iných galaxií a zabíjania. Spiderman je len študák, ktorý sa chce stať veľkým. Dieťa, ktoré chce preraziť. A práve kotrmelce s tým súvisiace sú vtipnou vsuvkou, ktoré tento snímok opäť v niečom odlišujú od ostatných filmov univerza. Dĺžka filmu je šialená, ale vedľajšie postavy a najmä fantastický Keaton to ťahajú silno vpred. Jeden z najcivilnejších filmov univerza a palec hore za pokus ísť opäť odlišnejšou cestou. ()

Mikita

Už toho začíná být moc a já začínám být stará. Už mi neimponuje středoškolská dějová linka a věci kolem plesu. Už jsem jinde. To ale neznamená, že film nebyl solidní další marvelovkou, která byla opravdu hodně veselá a docela i chytře udělaná. Tyhle ty metafory a mudrování nad složitostí dospívání, přebírání osobní odpovědnosti, to já ráda. Půl hvězdičky navíc, možná i čtvrtou by si zasloužil Vulture (Michael Keaton), který rozhodně není padouchem v běžném významu slova. To on je ten, co by vás měl na film nalákat, to on je ten, koho chci vidět dál. A ano ..... Michael Keaton v dalším létajícím kostýmu ... Birdman trochu jinak ... ale jemu to tak zatraceně sedí .... nakonec dávám 4tou hvězdičku jemu. :D ()

Kaluž

Překvápko jako kráva a po naspeedovaném Deadpoolovi nejzábavnější marvelovka posledních let. Takhle nějak si představuji dobře udělanou adaptaci komiksového čtiva pro mládežníky. ()

slunicko2

Jestli původní Spiderman byl pro teenagery, pro koho je, proboha, pak tohle? 21letý Tom Holland zachraňuje, co se dá. Snad se v budoucnosti dočká rolí hodných svého talentu. Hlavně díky němu dávám silně přepálené dvě hvězdičky. ()

Hanyou

Zase jednou jsem odcházela z kina více než spokojená. Nevím, jak to Marvel dělá, ale já jim to prostě žeru. Tom Holland je naprosto skvělý a vskutku sympatický, a začínám se na něj těšit i jako na mladého Nathana Drakea. Michael Keaton a Robert Downey taky pecka. Vlastně bych tu mohla vypsat úplně všechny, protože prostě super. Hlavně musím vypíchnout boží scénu mezi Spidermanem a Volturem v autě, to napětí by se dalo doslova krájet, úžasně zahrané. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021