Máma

Ukázka z filmu 7
USA, (2013–2021), 60 h 24 min (Minutáž: 19–22 min)

Anna Faris, Allison Janney, Mimi Kennedy, Beth Hall, Jaime Pressly, Matt Jones, William Fichtner, Sadie Calvano, Spencer Daniels, Nate Corddry, French Stewart (více)

Série(8) / Epizody(170)

Christy chtěla být v mládí psycholožkou, jenže teď si jako matka samoživitelka vydělává na živobytí jako číšnice v restauraci. Především se ale potýká se závislostí na alkoholu. Sice už je pár měsíců střízlivá, ale podle jejích vlastních slov to byla nejhorší doba jejího života. Navíc není jedinou problémovou osobou ve své rodině... (TV Nova)

Recenze uživatele AndrewNewman k tomuto seriálu (2)

Máma (2013)

Ktovie prečo ste to tak hrozne zvozili. Ja som videl svižný, vtipný sitkom s originálnymi postavami. Tentokrát sa môj obľúbený tvorca Chuck Lorre zameral na závislých alkoholikov a feťakov a dodal im charizmu, šarm a takisto sexepíl. Taktiež oceňujem, že sa konečne niekto pozrel na príbeh týchto abstinentov aj z tej druhej, humornej stránky, pretože doposiaľ sme čo sa tejto témy týka videli len samé drámy typu Requiem za sen. Posledná séria bez hlavnej postavy ma spočiatku odrádzala, ale napokon to dopadlo dobre. ()

Série 8 (2020) (S08)

Šlo to už len na výpary. Prvá epizóda ešte mala grády, zvyšok bol skôr priemer, ktorý skupina okolo Chucka Lorrea v pohode udržala. Tento sitkom nikdy nebol bohvie ako vtipný, ale vždy mal excelentnú chémiu medzi postavami. A to hlavne od približne 4. série, kedy tvorcovia prakticky vymazali otravné decka a viacej priestoru dostali Jill, Wendy, Marjorie či Adam. Posledná séria však utrpela odchodom ústrednej postavy. Síce to nenarušilo chémiu medzi postavami komplexne, ale skrátka mi tam chýbal styčný bod toho celého. V tomto prípade chápem, že finále bolo tak trochu odbité, ale aspoň čiastočne uspokojivé. ()