Máma (TV seriál)

Mama

• Kanada

Mom

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013–2020, 55 h (Minutáž: 19–22 min)

Anna Faris, Allison Janney, Mimi Kennedy, Beth Hall, Jaime Pressly, Matt Jones, William Fichtner, Sadie Calvano, Spencer Daniels, Nate Corddry, French Stewart, Octavia Spencer, Sara Rue, Kevin Pollak, Justin Long, Emily Osment, Harry Hamlin, Lynn A. Henderson, Colin Hanks, Beverly D'Angelo, Victor Webster, Courtney Henggeler, Jon Cryer, Ryan Cartwright, Nick Zano, Matt Roth, Mary Pat Gleason, Jim Holmes, Dorian Brown, Lauren Bowles, Brian Stepanek, Nick Searcy, Robert Curtis Brown, Tiffany Dupont, Nick Bakay, Ron Roggé, Don McManus, Melissa Tang, Lila Gomez, Raymond Ma, Sloane Avery, Ariel Sands, Clark Duke, Mark Saul, David Krumholtz, Amy Hill, John Charles Meyer, Toby Huss, April Bowlby, Kelly Stables, Mark Adair-Rios, Michelle N. Carter, Patrick O'Connor, Meg Steedle, Fred Tatasciore, Ellen Travolta, David Ury, David de Lautour, James Earl, Max Daniels, Richard Riehle, Rizwan Manji, Alan Rachins, Linda Lavin, Peter Porte, Laura M. Beamer, Jim Piddock, Izzy Watts, Jonny Coyne, Anzu Lawson, David Barrera, Stacy Hall, Katherine Von Till, Wayne Wilderson, Rodney J. Hobbs, Doc Farrow, Julie Dretzin, Carole Gutierrez, Carol Herman, Susan Leslie, John O'Brien, Matt Cook, Mark Berry, Marcus Toji, Jim Jansen, Missi Pyle, Leonard Roberts, Christopher Darga, Blake Garrett Rosenthal, Bob Stephenson, Marcus Folmar, Dan Paustian, Meredith Giangrande, Crista Flanagan, Alison La Placa, Edward Asner, Rick Fox, Dana Powell, Ian Reed Kesler, Charles Robinson, Tom Amandes, Van Epperson, Ellen Burstyn, June Squibb, Laurie Johnson, Judy Greer, Tricia O'Kelley, Lamont Thompson, Rosie O'Donnell, Joe Dietl, Monica Garcia, Joe Manganiello, Rhea Perlman, Tom Mardirosian, Jim Pirri, Jesse Luken, Richard Schiff, Stacey Travis, Chris McKenna, Jennifer Taylor, Diane Delano, Christopher Goodman, Kevin Daniels, Andrew James Allen, Tim Bagley, Jack McGee, Jeff Blum, Christina Moore, Bradley Whitford, Nicole Sullivan, Chris Pratt, David James Elliott, Wendie Malick, Carlease Burke, Rachel Winfree, Bret Harrison, Nathan Anderson, John Benjamin Hickey, Yeardley Smith, David Anthony Higgins, Michael Angarano, Briana Cuoco, Beth Littleford, Danielle Bisutti, Steven Weber, Regi Davis, Verona Blue, Stacy Arnell, Michelle La, Lewis T. Powell, Robb Derringer, Bonnie Hellman, Matt Hobby, Nicole J. Butler, Matt Oberg, Sonya Eddy, Monica Young, John Rubinstein, Maya Lynne Robinson, Stephanie Erb, Yvette Nicole Brown, Sam McMurray, Susan Ruttan, Brigitte Kali Canales, Constance Zimmer, Kristen Johnston, Dan Martin, Michelle Arthur, Eric Allan Kramer, Cleo King, Maurice G. Smith, Alimi Ballard, Shea Buckner, David Meunier, Karly Rothenberg, Patricia Belcher, Michael Dempsey, Rolando Boyce, Anna Maria Horsford, Larry Joe Campbell, Tarina Pouncy, Deepti Gupta, Jerry O'Donnell, Andrew Pifko, Will Sasso, Michael Croner, Julie Claire, Jason Boegh, Michanne Quinney, Juan Alfonso, Alex Désert, Gary Anthony Williams, Rainn Wilson, Ellie Reed, Grifon Aldren, Jim Hanna, Tiley Chao, Bianca Lopez, Michelle Ortiz, Chiquita Fuller, Kate Micucci, Reginald VelJohnson, John Ratzenberger, Jim Turner, Paget Brewster, Bernie Kopell, Jayson Blair, Helen Siff, Reggie De Leon, Andrew Caldwell, Lauren Weedman, Mario Cantone, Parisa Fakhri, Keone Young, Tim Chiou, Nicola Lambo, Timothy Davis-Reed, Kathleen Turner, Ervin Ross, Wallace Langham, Jennifer Marsala, Karen Malina White, Becky O'Donohue, Ted McGinley, Tracy Vilar, Patricia Bethune, Gillian Vigman, Peter Onorati

Série 1 - průměr *** // Série 2 - Ep1-Ep7, Ep19 a Ep22 za *****, ostatní epizody se pohybují zase v (tentokrát lepším) průměru. // Série 3 - Tak a tady je jasně vidět změna stylu, určité postavy jdou do pozadí a naopak a je to jen dobře, většina dílů vážně hodně baví. // Série 4 - A je to tady, směju se od začátku do konce, každej díl něčím pobaví a já jsem spokojen. // Škoda té nepovedené první série, díky níž je tady Máma v tak žalostných procentech, zaslouží si fakt víc.(23.12.2016)

Hodnotenie po dvoch dieloch: Vyzera to velmi nadejne. Annu Faris som mal vzdy rad a v tomto serialy ma priestor predviest svoj komedialny talent. Ostatne postavy su tiez dostatocne vtipne. Scenar obsahuje dostatok vtipnych dialogov na epizodu a ak si takuto uroven udrzia aj dalsie epizody, tak z toho môze byt skvely serial. Zatial davam 7/10. _Edit_ po komplet prvej serii: Vyvinul sa z toho skvely komedialny serial. Postavy ktore neboli az tak vtipne boli postupne utlmene a pribudli nejake nove velmi vtipne postavy. Kadencia vtipov je stale velmi vysoka a dostatocne kvalitna, aby to bola skvela zabava a najviac sa mi paci, ze sa dej postupne vyvíja. Takze to vyzera ako jedna dlha nekončiaca komedia a nie stale to iste dookola ale z minimom obmien ako je to dnes v sitcomoch bezne. Takze prva seria je za 8/10 a tesim sa na druhu. __2.seria:__ Skoro mam pocit, ze tvorcovia vypoculi vsetky moje namietky a postavy, ktore mi pripadali slabsie bud nadobro odstavili (Luke), alebo radikalne zredukovali (clenovia restauracie, dost otravna dcera). Väcsi priestor dostala postava otca v podani skveleho Kevina Pollaka a aj dalsie clenky AA. Pribudla nadherna Jaime Pressly. A o dost sa zlepsili aj scenare. Prva polovica druhej serie je proste pecka za 10/10. Bohuzial v polovici serie nastane smutny obrat, ked odide jedna skvela postava a aj namety jednotlivych epizod sa mi zdali slabsie. Nastastie skvely storyarc niekolkych poslednych epizod serial znova poriadne nakopol, takze celkovo je u mna druha seria za 9/10 a neviem sa dockat dalsej serie. __3.seria:__ Pripada mi o chlp slabsia ako druha. Ma slabsi rozbeh a finale. Ale medzitym sa najde kopa skvelych dielov. Vrcholom je storyarc v ktorom Anna Farris randi s otcom zeny s ktorou sa chce ozenit jej byvaly manzel a hlavne niekolko neskutocne vtipnych dielov v ktorych sa objavi William Fichtner, ktory zase randi s Allison Janney. Co sa tyka vedlajsich postav, tak clenovia restauracie sa mihnu uz len v jednom diely. Otravna dcera ma tiez minimum priestoru. Je zaujimave sledovat ako sa serial oproti prvej serii radikalne zmenil. Nastastie k lepsiemu a tesim sa na dalsiu seriu. 8/10. __4.seria:__ V tejto serii co sa tyka zapletiek trochu upozadili Annu Faris a viac sa venovali ostatnym postavam. Co ma trochu mrzelo a napriklad dejova linia s Jaime Pressly a jej snahou o dieta ma prilis nezaujimala. Potesilo ma aspon, ze sa William Fichtner stal stalou postavou serialu a jeho postuchovanie s Allison Janney patri k najzabavnejsim veciam tejto serie. Z epizod ma najviac rozosmiala cast v ktorej sa objavil Chris Pratt ako blaznivy napadnik Anny Faris. Takze celkovo to je rovnako zabavna seria ako ta minula. 8/10. __5.seria:__ Uvod serie mi pripadal slabsi, kedze AA gang v nom bol upozadeny a do popredia sa znova dostala Christy, ktora vyfasovala peknu romanticku liniu s Adamovym bratom. Co prinieslo aj dostatok humornych situacii. Postupne sa do deja viac zapojil aj AA gang, ale Marjorie mi v tejto serii pripadala nejaka znudena a nedokazala podat svoje hlasky tak vtipne ako v minulych seriach. Nastastie popichovanie medzi Adamom a Bonnie dosahuje vrcholu zabavnosti, takze celkovo je tato seria stale velmi kvalitna. Dockame sa aj hostovania niekolkych postav, ktore sa uz dlho neukazali. Len na deti Christy sa nejak zabudlo. Aj ked je to miestami divne, tak som tomu rad. Takze tato seria je za takych 8 a mozno aj 9/10. V sucasnosti nie je sitcom, kory by ma rozosmial viac a to prakticky pri kazdej epizode. __6.seria:__ mi pripada zatial naslabsia. Christy bola väcsinu serie dost upozadena a moznost vyniknut dostala len v jednej vaznejsej epizode v ktorej si vyjasnovala svoj vztah s otravnou dcerou. To ma dokonca aj dojalo. Do popredia sa dostala Bonnie a Adam, ktori cely cas planovali svatbu. Co bolo sice pekne, ale zaroven trochu nudne. Skutocne vydarenych ustipacnych vymien medzi nimi vyrazne ubudlo. Ku koncu serie mala Bonnie fakt vtipnu liniu s jej terapeutom v podani ako vzdy neskutocne zabavneho Rainna Wilsona. Pribudla nová stála postava Tammy, ktora ma prilis nebavila a marne dufam, ze v dalsej serii uz nebude. Zato ma mrzel odchod Nory, ktora robila Christy sponzorku. Ked uz si clovek nejaku postavu oblubi, tak hned nato odide. Takze celkovo ma tato seria az na par dielov sklamala a niektore diely som dokonca pretacal jak ma ich zapletka nebavila. To sa mi u tohto serialu stalo prvykrat. Snad dalsia seria bude lepsia. 7/10.(16.12.2014)

Nikdo, kdo hodnotí pod čtyři hvězdy se nedostal přes prvních pět epizod. Po pilotu a prvních dílech jsem taky hodnotila nízko, ale naštěstí jsem tomu dala šanci, hlavně kvůli puncu Chucka Lorre a vyplatilo se. Skvělý humor, který momentálně nenajdete v žádném z vysílaných sitcomů, obsazení, které vám přiroste k srdci. Za mě se začátkem třetí série za pět.(6.11.2015)

Tento podarený seriál som začal pozerať hneď od momentu, kedy vyšiel jeho pilot. Veľmi ma nenadchol no povedal som si, že mu dám šancu a počkám si čo sa z neho vyvinie. Po asi štyroch častiach, kedy mi ešte stále táto bláznivá rodinka neučarovala, som ho prestal sledovať a mal som ho iba ako jeden z nevymazaných priečinkov v počítači. Raz som sa však nudil a povedal som si, že sa k nemu vrátim. A som za to neskutočne rád, kedže sa z Mom stáva jeden z mojích najobľúbenejších sitcomov. Každou epizódou sa situácie a humor vylepšujú a chémia po pár dieloch naozaj začína fungovať. Teraz každý týždeň čakám na ďalšiu časť, kedže viem, že tento seriál ma rozhodne rozosmeje. Mám rád hlavné postavy (Bonnie je topka), tak ako aj tie, ktoré vystupujú iba v niektorých dieloch. Toto nízke hodnotenie chápem, kedže priemerný začiatok veľa ľudí odradí, no je to naozaj jeden z tých seriálov, ktorý každou časťou dozrieva a je viac a viac zaujímaví a vtipný. Som naozaj zvedaví, ako to pôjde ďalej a snáď sa dočkáme čo najviac sérií. Možno sa po čase táto komédia vyzdvihne do červených čísel. Rozhodne na to má!(1.4.2014)

• Tommassi3

Dva a půl ženy ?? Tak tohle se tentokrát Chucku Lorremu úplně nepovedlo, s přivřeným očkem, rozhodně za vždy skvělou Annu Faris, symbolicky tak na dva a půl hvězdičky.. Jak to vypadá, tak Anna rozhodně nepůjde ve stopách Charlieho Sheena, jemuž výborný výše zmiňovaný sitcom ze stejné tvůrčí stáje alespoň na čas resuscitoval kariéru..(23.7.2015)

• - V originále obsahuje každý název epizody spojku „a“ (v angličtině „and“), která odděluje témata epizody od ostatních. (peeteno78)

• - V epizodě Christy (Anna Faris) odkazuje na film Juno (2007), ve kterém si zahrála její seriálová matka Allison Janney. (peeteno78)

• - Herci Chris Pratt (Nick) a Anna Faris (Christy) byli ve skutečnosti manželé. Rozvedli se v roce 2018. (peeteno78)