Máma (TV seriál)

Mom

Mama

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013 - 2019, 47 h 29 min (Minutáž: 19–22 min)

Anna Faris, Allison Janney, Mimi Kennedy, Beth Hall, Jaime Pressly, Matt Jones, William Fichtner, Sadie Calvano, Spencer Daniels, Nate Corddry, French Stewart, Octavia Spencer, Sara Rue, Kevin Pollak, Justin Long, Emily Osment, Harry Hamlin, Lynn A. Henderson, Colin Hanks, Beverly D'Angelo, Victor Webster, Courtney Henggeler, Jon Cryer, Ryan Cartwright, Nick Zano, Matt Roth, Mary Pat Gleason, Jim Holmes, Dorian Brown, Lauren Bowles, Brian Stepanek, Nick Searcy, Robert Curtis Brown, Tiffany Dupont, Nick Bakay, Ron Roggé, Don McManus, Melissa Tang, Lila Gomez, Raymond Ma, Sloane Avery, Ariel Sands, Clark Duke, Mark Saul, David Krumholtz, Amy Hill, John Charles Meyer, Toby Huss, April Bowlby, Kelly Stables, Mark Adair-Rios, Michelle N. Carter, Patrick O'Connor, Meg Steedle, Fred Tatasciore, Ellen Travolta, David Ury, David de Lautour, James Earl, Max Daniels, Richard Riehle, Rizwan Manji, Alan Rachins, Linda Lavin, Peter Porte, Laura M. Beamer, Jim Piddock, Izzy Watts, Jonny Coyne, Anzu Lawson, David Barrera, Stacy Hall, Katherine Von Till, Wayne Wilderson, Rodney J. Hobbs, Doc Farrow, Julie Dretzin, Carole Gutierrez, Carol Herman, Susan Leslie, John O'Brien, Matt Cook, Mark Berry, Marcus Toji, Jim Jansen, Missi Pyle, Leonard Roberts, Christopher Darga, Blake Garrett Rosenthal, Bob Stephenson, Marcus Folmar, Dan Paustian, Meredith Giangrande, Crista Flanagan, Alison La Placa, Edward Asner, Rick Fox, Dana Powell, Ian Reed Kesler, Charles Robinson, Tom Amandes, Van Epperson, Ellen Burstyn, June Squibb, Laurie Johnson, Judy Greer, Tricia O'Kelley, Lamont Thompson, Rosie O'Donnell, Joe Dietl, Monica Garcia, Joe Manganiello, Rhea Perlman, Tom Mardirosian, Jim Pirri, Jesse Luken, Richard Schiff, Stacey Travis, Chris McKenna, Jennifer Taylor, Diane Delano, Christopher Goodman, Kevin Daniels, Andrew James Allen, Tim Bagley, Jack McGee, Jeff Blum, Christina Moore, Bradley Whitford, Nicole Sullivan, Chris Pratt, David James Elliott, Wendie Malick, Carlease Burke, Rachel Winfree, Bret Harrison, Nathan Anderson, John Benjamin Hickey, Yeardley Smith, David Anthony Higgins, Michael Angarano, Briana Cuoco, Beth Littleford, Danielle Bisutti, Steven Weber, Regi Davis, Verona Blue, Stacy Arnell, Michelle La, Lewis T. Powell, Robb Derringer, Bonnie Hellman, Matt Hobby, Nicole J. Butler, Matt Oberg, Sonya Eddy, Monica Young, John Rubinstein, Maya Lynne Robinson, Stephanie Erb, Yvette Nicole Brown, Sam McMurray, Susan Ruttan, Brigitte Kali Canales, Constance Zimmer, Kristen Johnston, Dan Martin, Michelle Arthur, Eric Allan Kramer, Cleo King, Maurice G. Smith, Alimi Ballard, Shea Buckner, David Meunier, Karly Rothenberg, Patricia Belcher, Michael Dempsey, Rolando Boyce, Anna Maria Horsford, Larry Joe Campbell, Tarina Pouncy, Deepti Gupta, Jerry O'Donnell, Andrew Pifko, Will Sasso, Michael Croner

Série 1 - průměr *** // Série 2 - Ep1-Ep7, Ep19 a Ep22 za *****, ostatní epizody se pohybují zase v (tentokrát lepším) průměru. // Série 3 - Tak a tady je jasně vidět změna stylu, určité postavy jdou do pozadí a naopak a je to jen dobře, většina dílů vážně hodně baví. // Série 4 - A je to tady, směju se od začátku do konce, každej díl něčím pobaví a já jsem spokojen. // Škoda té nepovedené první série, díky níž je tady Máma v tak žalostných procentech, zaslouží si fakt víc.(23.12.2016)

• filmsim

Sitcom ve kterém nefunguje vůbec nic. Otravné hlavní postavy s nezajímavými zápletkami s urputnou snahou o humor, která ve většině případů vůbec nevychází a s přednahraným smíchem, který je otravnější než kdy jindy. Z nějakého tajemného důvodu jsem dal alepsoň tu jednu hvězdu, i když při psaní tohoto výplodu sám přemýšlím, co mě k tomu vedlo. 2/10(7.12.2015)

Sitcom Máma se nijak nevymyká z průměru, což je škoda, protože potenciál docela má. Jsem za polovinou první řady. Občas se objeví díl, který mě baví více a táhne je většinou máma (babička), které jsem na chuť ale přišla až po několika dílech. Co mě rozčiluje jsou ty předěly klasickou hudbou. Co mě potěšilo byla přítomnost Justina Longa. //28.10.2015 Výrazně zvedám hodnocení, protože sleduju díl za dílem a nějak nemůžu přestat! Doporučuju nezatracovat po prvních dílech a dát tomuto počinu šanci, protože potom si určitě na hlavních hrdinkách najdete to svoje (a třeba i na přicmrdácvačích). Přesně jako já. Bonnie mě baví!(27.10.2015)

• Yardie

Takových 50%. První série se mi líbila, to bych řekl, že byly lepší 3*. Ovšem poté to nabralo sestupnou tendenci a druhou sérii jsem ani nedokoukal a vypustil to ze svého večerního programu. Vtipy se stále dokola opakovaly, takže už nebyly moc vtipné, spíše otravné, témata a hlavní protagonisté mi začaly lézt na nervy svým chováním a celkově to ztratilo tu vtipnost a lehkost první série. Howgh!(4.11.2016)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů všech dob. Miluju všechny postavy, hlavně Christy a Bonnie. Anna Faris i Allison Janney hrají skvěle, úžasně připravený příběh. Třešničku tomu všemu dodává, že i přesto, že jde o komediální seriál, najdou se zde také velice smutné i dramatičtější scény. Za mě jednoznačně 100%(12.8.2017)

• - V originále obsahuje každý název epizody spojku „a“ (v angličtině „and“), která odděluje témata epizody od ostatních. (peeteno78)

• - Herečka Jaime Pressly (Jill) byla v době natáčení 5. série těhotná. Scenáristé její těhotenství zakomponovali do děje tak, že její postava výrazně přibrala na váze. (peeteno78)

• - Úvodní melodie pochází z opery Mikhaila Glinka „Ruslan a Ludmila“. Jmenuje se „Overture“. (peeteno78)