Máma (TV seriál)

Mom

Mama

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013 - 2019, 47 h 29 min (Minutáž: 19–22 min)

Anna Faris, Allison Janney, Mimi Kennedy, Beth Hall, Jaime Pressly, Matt Jones, William Fichtner, Sadie Calvano, Spencer Daniels, Nate Corddry, French Stewart, Octavia Spencer, Sara Rue, Kevin Pollak, Justin Long, Emily Osment, Harry Hamlin, Lynn A. Henderson, Colin Hanks, Beverly D'Angelo, Victor Webster, Courtney Henggeler, Jon Cryer, Ryan Cartwright, Nick Zano, Matt Roth, Mary Pat Gleason, Jim Holmes, Dorian Brown, Lauren Bowles, Brian Stepanek, Nick Searcy, Robert Curtis Brown, Tiffany Dupont, Nick Bakay, Ron Roggé, Don McManus, Melissa Tang, Lila Gomez, Raymond Ma, Sloane Avery, Ariel Sands, Clark Duke, Mark Saul, David Krumholtz, Amy Hill, John Charles Meyer, Toby Huss, April Bowlby, Kelly Stables, Mark Adair-Rios, Michelle N. Carter, Patrick O'Connor, Meg Steedle, Fred Tatasciore, Ellen Travolta, David Ury, David de Lautour, James Earl, Max Daniels, Richard Riehle, Rizwan Manji, Alan Rachins, Linda Lavin, Peter Porte, Laura M. Beamer, Jim Piddock, Izzy Watts, Jonny Coyne, Anzu Lawson, David Barrera, Stacy Hall, Katherine Von Till, Wayne Wilderson, Rodney J. Hobbs, Doc Farrow, Julie Dretzin, Carole Gutierrez, Carol Herman, Susan Leslie, John O'Brien, Matt Cook, Mark Berry, Marcus Toji, Jim Jansen, Missi Pyle, Leonard Roberts, Christopher Darga, Blake Garrett Rosenthal, Bob Stephenson, Marcus Folmar, Dan Paustian, Meredith Giangrande, Crista Flanagan, Alison La Placa, Edward Asner, Rick Fox, Dana Powell, Ian Reed Kesler, Charles Robinson, Tom Amandes, Van Epperson, Ellen Burstyn, June Squibb, Laurie Johnson, Judy Greer, Tricia O'Kelley, Lamont Thompson, Rosie O'Donnell, Joe Dietl, Monica Garcia, Joe Manganiello, Rhea Perlman, Tom Mardirosian, Jim Pirri, Jesse Luken, Richard Schiff, Stacey Travis, Chris McKenna, Jennifer Taylor, Diane Delano, Christopher Goodman, Kevin Daniels, Andrew James Allen, Tim Bagley, Jack McGee, Jeff Blum, Christina Moore, Bradley Whitford, Nicole Sullivan, Chris Pratt, David James Elliott, Wendie Malick, Carlease Burke, Rachel Winfree, Bret Harrison, Nathan Anderson, John Benjamin Hickey, Yeardley Smith, David Anthony Higgins, Michael Angarano, Briana Cuoco, Beth Littleford, Danielle Bisutti, Steven Weber, Regi Davis, Verona Blue, Stacy Arnell, Michelle La, Lewis T. Powell, Robb Derringer, Bonnie Hellman, Matt Hobby, Nicole J. Butler, Matt Oberg, Sonya Eddy, Monica Young, John Rubinstein, Maya Lynne Robinson, Stephanie Erb, Yvette Nicole Brown, Sam McMurray, Susan Ruttan, Brigitte Kali Canales, Constance Zimmer, Kristen Johnston, Dan Martin, Michelle Arthur, Eric Allan Kramer, Cleo King, Maurice G. Smith, Alimi Ballard, Shea Buckner, David Meunier, Karly Rothenberg, Patricia Belcher, Michael Dempsey, Rolando Boyce, Anna Maria Horsford, Larry Joe Campbell, Tarina Pouncy, Deepti Gupta, Jerry O'Donnell, Andrew Pifko, Will Sasso, Michael Croner
  • Yardie

Takových 50%. První série se mi líbila, to bych řekl, že byly lepší 3*. Ovšem poté to nabralo sestupnou tendenci a druhou sérii jsem ani nedokoukal a vypustil to ze svého večerního programu. Vtipy se stále dokola opakovaly, takže už nebyly moc vtipné, spíše otravné, témata a hlavní protagonisté mi začaly lézt na nervy svým chováním a celkově to ztratilo tu vtipnost a lehkost první série. Howgh!(4.11.2016)

• kingik

Vyléčená alkoholička, servírka v nóbl restauraci a hlavně MÁMA od dvou dětí. To je Christy. Nečekejte žádný složitý psychologický profil pro filmové drama. Jsme opravdu v sitcomu. Christy by nedělala z ničeho tak velkou vědu, kdyby jí život nepřipravil pár podpásovek. Řeklo by se, že mámu si nevyberete. Christy se s tou svojí nijak nechlubí. Její máma preferuje výrazně mladší ročníky, necítí se na svůj věk a Christy si řekla, že bude ke svým dětem jiná. Je to ale vůbec možné? Její pubertální dcera má už svoji hlavu a její malý syn má za tátu povaleče, co dluží na alimentech. Je tedy nutné hořkost života brát s humorem. Sitcom je velkou hereckou příležitostí pro skomírající kariéru Anny Faris. Pod taktovkou různých druhořadých režisérů a režisérek se pokouší uplatnit svůj komediální talent. Anna je poměrně nesympatická a nehraje nijak úchvatně. Ani osazenstvo kolem ní nepředstavuje nic extra. Námět neshledávám tragickým. Jde hodně proti proudu tradičních rodinných sitcomů. Nechybí vulgarity, ironické repliky, netradiční vyústění situací. Nějaký ten originální rozměr je určitě k mání, ale nic objevného za tím nelze hledat. Přece jen si mohli tvůrci dát práci s interiérem bytu Christy. Vypadá to jako by se nastěhovala po Dva a půl chlapech, akorát chybí terasa. Naštěstí se neoctneme jen v bytě. Střídání restaurace, kde samoživitelka pracuje, psychoterapeutických sezení i školy, dávají rozměr, se kterým se neupadá tolik do stereotypu. Jak se budou osudy Christy a jejích blízkých dál odvíjet, není ani tak podstatné. Syžet sitcomů si tvůrci jistě ohlídají. Jen je otázkou, jestli s málo sympatickou blondýnkou Annou Faris divák setrvá déle, než je nezbytně nutné. Gagů tenhle sitcom nemá moc na rozdávání. Celé to působí tak nějak nuceně a málo chytlavě. Slavní scenáristé přes sitcomy, Chuck Lorre a Adam Chase, silně zůstali za svým očekáváním. 40%(29.6.2015)

• Carcooli

Anna Faris a Jaime Pressly jsou úžasné komediální herečky, obě je mám ráda. Tohle se ale opravdu nepovedlo. Nucené a prázdné dialogy, děj bez nápadu, fraška, která neohromí, ani jako odpočinkový seriál. Tohle je bezesporu ten nejnudnější americký sitcom, u kterého jsem vydržela / a to jsem mu opravdu dala šanci /. Nevím, jestli je to tím, že jsem to sledovala v češtině a dabing se úplně nepovedl nebo špatným překladem. Zkrátka za mě tohle nemá ani 10%. Co mi v těchhle seriálech vadí úplně nejvíc, je herecké obsazení - jako matku Anny Faris obsadí Allison Janney, která je šestimetrová. Proč jednoduše nevybrali starší drobnou blondýnu, která už prostě bude víc uvěřitelná? To je to samé, jako když v Beverly Hills hrajou třicátníci patnáctileté studenty.....(30.11.2018)

• M.i.k.e

na to,že za seriálem stojí Chuck Lorre je to docela bída.Všechny ty nucené "vtípky" podporované smíchem publika mě nedonutily se ani pousmát,,natož zasmát.Anna Faris není zrovna z těch která by sama utáhla celý sitcom a tady jsem měl po 30 vteřinách tendenci vypnout.V záplavě ostatních,lepších seriálů je tohle ztráta času...30%(27.9.2013)

• filmsim

Sitcom ve kterém nefunguje vůbec nic. Otravné hlavní postavy s nezajímavými zápletkami s urputnou snahou o humor, která ve většině případů vůbec nevychází a s přednahraným smíchem, který je otravnější než kdy jindy. Z nějakého tajemného důvodu jsem dal alepsoň tu jednu hvězdu, i když při psaní tohoto výplodu sám přemýšlím, co mě k tomu vedlo. 2/10(7.12.2015)

• - V epizodě Christy (Anna Faris) odkazuje na film Juno (2007), ve kterém si zahrála její seriálová matka Allison Janney. (peeteno78)

• - V epizodě měla Christy (Anna Faris) vyjmenovat některé své přátele. Christy jmenovala ženské postavy seriálu Přátelé (od r. 1994), tedy Rachel, Phoebe a Monicu. Anna Faris si ve skutečnosti v tomto seriálu zahrála drobnou roli Ericy, která porodí Monice a Chandlerovi dvojčata. (peeteno78)

• - V originále obsahuje každý název epizody spojku „a“ (v angličtině „and“), která odděluje témata epizody od ostatních. (peeteno78)