Epizody(8)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti společným nepřátelům a hrozivé konspiraci ohrožující New York City. (Netflix)

Ratemus

No musim říct že mám celkem smíšený pocity. Rozhodně je to lepší než Luke Cage a Iron Fist, kteří jsou zde mnohem zajímavější než v celém svém vlastním seriálu a bavili mě víc. Není to lepší než Daredevil a možná o trochu lepší než JJ, kterou jsem si teda mile rád připomněl. Už jen fakt, že ve třetím díle Fist předvedl více kung fu, než v celém svém seriálu je celkem smutný, ale nedá se nic dělat. První půlka je seznamovací, každá postava řeší svůj případ, který je nakonec svede dohromady, je to celkem příjemný a ani to nenudí. Alexandra je vesměs k hovnu a vlastně uplně zbytečná, no a prsty Handu opravdu k smíchu, ti padouchové se skutečně nepovedli, nejsou ani zajímavý a vlastně mi byli celkem u prdele. Elektra neslaná nemastná. Souboje a akce celkem po skromnu a v posledním díle velmi chaotická a uplně zabitá tou debilní hip hap hopovou hudbou, která hrála při každé scéně s Lukem, aby nám jó ukázali, že černoši přece patří ruku v ruce k hip hap hopu. Jako jsem spokojenej, bál jsem se, že nudné postavy jako Fist a Luke stáhnou DD ke dnu, trochu se tak povedlo ale ne zcela. JJ byla fajn, po dlouhé době ji vidět bylo příjemné a snad jedině ona mě bavila. Je to lepší průměr, ve výsledku to nebylo špatné, ale čekal jsem mnohem víc....vlastně mi ani nevadí, že Fist použije svou sílu jen výjimečně a když jí může použít, vyhrál a je to nejpříhodnější, tak nic. Ani mi nevadí, že se tam celou dobu bojuje v posledním díle a když nakonec Hand použije konečně samopaly, tak jen na Luka :-D ale dřív ne. Hand, jakože nemilosrdní zabijáci mají šanci zabít tolik postav ale neudělají to. no přes tyto přešlapy se mi to celkem líbilo ()

mcb

Nudné a natahované komiksové seriály od tandemu Netflix/Marvel daly dohromady nudnou a natahovanou "superhrdinskou" týmovku. Nejdříve to vypadalo jako dobrý krok (zkrácení sezóny ze 13 na pouhých 8 epizod), ale problémy i nadále přetrvávají - opět jde o seriál postavený na naprosté retardaci děje, kdy se zápletka (která by vydala na kratší celovečerní film) posouvá tak neskutečně pomalu, že se toho i v jedné půlhodinové epizodě komediálního seriálu stane více než za celých osm hodin sledování. Postavy sice čelí společnému nepříteli, ale přesto se v seriálu najde spousta místa pro nezajímavé vedlejší podzápletky, které sledování ještě více otupují. Tuhle z neznámých důvodů velmi nadhodnocenou podívanou, která se odehrává výhradně v tmavých skladištích, opuštěných domech a restauracích, kde si postavy buď dlouze povídají o něčem, co stačí říct jednou větou, nebo se mlátí, je opravdu lepší vynechat. Mistrovská scenáristická práce v odkládání, natahování a naznačování něčeho, co nikdy nepřijde. ()

rikitiki

Po povinném pošťuchování se dá parta individualistických superhrdinů dohromady, aby nakopala zadek prastaré mocné organizaci, která se chová tak pitomě, že by je nejspíš porazil i skautský oddíl. Vzhledem k tomu, že si sem hrdinové jen odskočili ze svých vlastních seriálů, tak je děj této série jen jakousi slepou uličkou, která téměř nijak neposune ani osobní ani profesní vývoj hrdinů (snad s výjimkou Daredevila), takže ti se mohou zase vrátit ke svým dobrodružstvím jakoby se nic nestalo. ()

Morholt

Než se dala čtveřice hrdinů dohromady trvalo dlouho, než začali táhnout za jeden provaz trvalo dlouho, dlouhé bylo i plánování a navíc se tady toho strašně moc nakecalo na úkor akce. Notabene sólové projekty Iron Fista a Lukea Cage mě nijak zvlášť neoslovily a oba si ta negativa přenesli i sem. Co se záporáků týče, tak také žádná hitparáda. Sigourney Weaver, která do určité míry Ruku vedla, byla nemastná neslaná a to se vlastně dá říct i o zbylé čtveřici padouchů. Osvěžení přišlo až s Elektrou, ale mělo přijít mnohem dřív. Jessica s Daredevilem dobrý, Scott Glenn taky a akce ušla, ale čekal jsem tedy mnohem víc. Nehledě na to, že ten melodramatický konec si mohli tvůrci odpustit. S druhou řadou si to ještě rozmyslím. 55% ()

mm13

Už v Iron Fist strácala tajuplná organizácia zvaná Ruka na hrozivej tajuplnosti a presvedčivosti, tu z nej dokázali behom rekordne krátkeho času urobiť to najkatastrofálnejšie fungujúce spoločenstvo, aké si len dokážete predstaviť. A okrem toho? Nuž, ako píše Martin45 v tunajšom obsahu "Ide o príbeh štyroch samotárov, ktorí si uvedomia, že môžu byť silnejší, keď sa spoja dohromady"... hej, je to presne také blbé, ako to znie. Scenáristov asi bili, aby zo seba niečo, hocičo a za každú cenu vypučili... (Ešte, že je ďalším v poradí Punisher, inak s tým celým po tejto hovadine končím!) ()

BrooksW.Here

"You think the four of you can save New York? You can’t even save yourselves." Zo všetkých seriálov, ktoré patria do Defenders ságy som zatiaľ videl iba prvé dve série Daredevila a donieslo sa ku mne, že táto miniséria vlastne dorozpráva druhú kapitolu Diabla z Hell’s Kitchen a následne na ňu tretia séria tohto seriálu aj nadväzuje. A tým pádom som aj očakával, že sa to aj naďalej ponesie na takej istej úrovni ako druhá séria Daredevila, ale zostal som sklamaný... Namiesto ôsmich epizód, ktoré sú plné šialene dlhých a (poväčšine) nikam nevedúcich rozhovorov mohla mať táto miniséria iba 5 častí s trochu rýchlejším tempom a hneď by moje hodnotenie išlo aspoň o jednu hviezdu vyššie. Dokonca tomu nepomohlo ani to, že všetci štyria hrdinovia sú naozaj sympatickí (hlavne Krysten Ritter je v úlohe Jessicy Jones omnoho sympatickejšia ako v roli Jane Margolis v BREAKING BAD, teda aspoň odtiaľ si ju pamätám ja), Daredevil je excelentný ako vždy a o zvyšných dvoch hrdinoch (Luke Cage a Iron Fist) som doteraz počul iba veľmi málo... Potom tu máme ešte Sigourney Weaver, ktorej prítomnosť ma veľmi potešila (keď som jej meno videl v úvodných titulkoch, skoro som odpadol 😮), ale každou ďalšou epizódou mi jej postava prišla stále viac a viac zbytočná, takže si myslím, že tvorcovia ju mohli využiť oveľa lepšie... No, a v neposlednom rade mi tu chýbal hlavne Punisher, ale keď si to spätne zoberiem, tak dospejem k tomu, že vlastne spravil dobre, keď sa v tejto minisérii neukázal, potom by to už nebolo o Defenders, ale iba o ňom, pretože by všetkých zatienil alebo rozmlátil 😁... V konečnom dôsledku nemôžem dať tejto minisérii viac ako 6,5/10, pretože som jednoducho čakal viac, ale možno je moje sklamanie spôsobené iba tým, že som nebol dostatočne zoznámený s ostatnými Defendermi, naozaj neviem... Ale aj napriek tomu je to solídna oddychovka, ktorá neohromí, ale ani neurazí... "The thing about war is, it only works if both sides believe they’re the good guys." ()

maseer2

z očekáváné týmovky, která měla být televizní obdobou Avengers, se vyklubala naprosto rutinní záležitost, jež působí dojmem, že ji tvůrci natočilo jen proto, že to dříve slíbili.. nefunguje tu vůbec nic - chemie mezi postavami je takřka nulová, akce o dost zaostává za sólovým Daredevilem a celá zápletka s The Hand a Elektrou je vyloženě debilní.. slabé 3* ()

Hwaelos

Co říct, týmová chemie funguje na výbornou. Vážnost a patetičnost (Daredevil a Iron Fist) je úspěšně podkopávána ironií a nadsázkou (Jessica J., Luke Cage). Jen slušný příběh tomu chybí. Věčnej boj proti Ruce už trochu nudí a nevytrhne to ani angažmá Sigourney Weaver (zlatej Wilson Fisk). Finále se táhne jak karamel přes tři díly a vrší pouze jednu nelogičnost na druhou. Chybí tomu trocha detektivky a nějaký tý poctivý street work. Koukatelné to ale je a doufejme, že druhá série přijde s něčím lepším. ()

evilmind

Scénáristicky krkolomné a hodně silově tlačené k finální bitvě. Jediná výhoda toho, že je tu víc hrdinů pohromadě je, že nemají tolik času fňukat osamotě, jako obvykle. Teda, kromě Dannyho, to je tak zoufale napsaná postava, že jsem se za něj upřímně styděl. Snad bude nová Jessica lepší... ()

JohnCZ

Překvapivě pomalé, ale jistojistě se tu pomalu v jednotlivých originech budované nitky ohledně Ruky začínají propojovat, stejně jako hlavní hrdinové. S nimi nemám absolutně žádný problém, všichni jsou zajímaví a všichni mají notně odlišný charakter a názory. Královsky mě bavilo sledovat, jak je ruka scénáristova pomalu všechny vede k sobě. Jakmile se konečně dají do kupy, je to jízda. Jízda s jedním ale. Finále. To je takové nemastné, neslané a z mystické organizace idioty dělající. Škoda, že scénář místy pokulhává a nejvíce se to projeví právě ve chvílích, kdy měl seriál vrcholit. Díky tomu zůstává jakási pachuť, kterou nepřebije ani sympatické obsazení, ani supr souboje a dokonce ani parádní soundtrack s luxusní úvodní znělkou v čele. Bylo to dobré, ale mohlo to být ještě výrazně lepší. ()

liquido26

Konečně jsme se dočkali dlouho avizované týmovky. Defenders jsou sice trochu slabší než ostatní seriály, první díl byl třeba vyloženě nudný, ale jinak jsem se dobře bavil po celou dobu. Myslím si, že 8 dílů namísto klasických třinácti tomu docela prospělo. ()

ConanVJ

Pro mě očekávané spojení MARVELovských seriálových hrdinů začíná vlažnějším seznamovacím tempem a postupem série graduje ve strhující finále. Seriál je spíš víc pokračování Daredevila, protože se zde víceméně pokračuje v příběhu, kde druhá série DD skončila. Rozhodně to není na škodu. Hlavní hrdinové k sobě hledají cestu, která není zas tak jednoduchá, jak by se očekávalo. Záporáci jsou parádní a celá organizace nejen hrdinům pěkně zatápí.Co se týče akce, tak té je tu hodně a je ve stylu Daredevila. Já si to užil a dávám 80% :) ()

ledzepfan

Vlastně zklamání... První půlka série je taková roztříštěná a nesourodá (z pochopitelných důvodů) a druhá, kdy už by to mělo šlapat a mít tah na bránu, je slabá v zápletce a v soubojích... Jednotlivé charaktery fungují a mezi některýma v různých kombinacích probleskává i jistá chemie. Ideálně by sice ta chemie měla být funkční napříč všemi kombinacemi teamu, ale myslím, že i za chemický řetěz Daredevil-Jones-Cage-Fist musíme být vděční... Největší fail vidím v tom, že se filmařům nepodařilo najít klíč jak propojt 4 hrdiny z nichž každý ve své sólové sérii brnká na hodně specifickou strunu. Defenderovský slepenec je tak jen bezpohlavním výstřelem do tmy. Nemůže zde fungovat Daredevilovská akční syrovost (protože některé postavy jsou prostě nezničitelné). Po temné atmošce Jessicy Jones není ani stopy. Cage je vytržený ze svého Harlemu.... Občas tam filmaři prdnou do klíčového souboje hudbu která by se hodila spíše pro odlehčenou exhibici, nebo udělají ze rvačky díky střihu dost nudnou záležitost (Kde jsou ty brillantní "bezstřihové" choreografie z Daredevila?), ale jebat-co už.... Série uteče jako voda, vše skončí jak má.. Ve výsledku je mi to sympatické. Třeba se to do příště nějak usadí.. ()

Adasin

Já jsem spokojená, vlastně víc, než to. Po zhlédnutí všech čtyřech předchozích seriálů jsem na jejich setkání hodně těšila a na setkání vedlejších postav, což patří mezi nejlepší momenty seriálu. Seriál byl hodně svižný a tempo vlivem nižšího počtu epizod ani klesat nemohlo (zrovna tady bych oproti Lukovi nebo Iron Fistovi ocenila epizod víc). Souhlasím s tím, že hip hop během některých akčních scén si mohli odpustit, ale v některých seriálech se děly i horší věci (že, Iron Fiste?). Hodně potěšila Sigourney Weaver - tajně doufám, že jsme ji neviděli naposled - a návrat Elektry i Madame Gao. Za mě od Daredevila nejlepší série, i když jí Jessica Jones šlape na paty. Jsem hodně zvědavá na další setkání téhle party, tak nějak mi přece jen přirostla k srdci. 9/10 ()

Korbitch

Jako jo, Defenders jsou o třídu slabší než Daredevil, o první řadě Punishera ani nemluvím. Ovšem jako výplň mezi 2. a 3. řadou Daredevila docela nutnost a díky méně dílům s kratší stopáží to máte hned hotový. Nakonec musím dát 3. Člověk čeká kdo ví co a ve finále kde nic tu nic. ()

Wysch

Jak jsem byl z kamery, nasvícení a střihu nadšenej v druhý třetině série, stejně tak jsem zklamanej z těhle tří disciplín v poslední epizodě. Tak strašně to společně s jednoduchým scénářem kazí celkový dojem z celé řady, až je mi z toho smutno. Jinak nesouhlasím, že se něco xy let budovalo - celé mi přijde, že se budoval jen Daredevil a Luke Cage a spol. se postavili až na základě jeho úspěchu. Logicky tak tedy The Defenders nechápu jako vyústění nějakýho xletýho budování televizního vesmíru, ale jako jakejsi bonus k Daredevilovi, na kterým Defenders beztak imho stojí. ()

Laxik

Kauzalita, konzistentnost a koherence hadr, první dvě epizody více měné nudí, ty další zase ženou kupředu tempem tak zběsilým, že se ve vývoji charakterů posunujeme spíš skokově než plynule a některé vedlejší dějové linky jsou utnuty/zakončeny předčasně/divně. Přesto jsem se hlavně díky zajímavým postavám a střetujejich ideologií bavil a i když rozum mluví o kvalitě někde mezi první půlkou Lukea Cage a Iron Fistem, srdce prozatím nemůže jít níž. Přesto je moje hodnocení na hraně. 68,0001 %. PS: Když potřebujete pár figurek na šachovnici zvané scénář posunout z bodů A - D do bodu Z a víte, že na náhodu už vám divák neskočí, není nic příhodnějšího (línějšího) než vzít nejmystičtější z oněch figurek a vlepit jí někde mezi kecy o dracích či či líbeznou větičku o osudu, který je svedl dohromady. ()

SonGokussj

Velké zklamání :-/ Užívám si pomalé příběhy, ale zde byly první 2 díly neskutečně utahané. Pak se díl hádali, pak 2 díly přesvědčovali, následně následovalo trochu akce a vzpomínek a skončilo to nemastně neslaně. Iron Fist se pořád třepe a nikomu nedá zapravdu, má svojí a s nikým v ničem nikdy nesouhlasí... Vidět to 7 dílů v kuse je trochu o "hubu". Luke Cage to v pár scénách pozvedával, ale jakmile přišlo na "TO", nebyl schopný cokoli udělat, cokoli ovlivnit. Ze začátku do něj Iron Fist kope, mlátí, tomu to nic nedělá a ke konci ho skopne na zem i nějaký karate ninja X v obleku, který nemá žádné superschopnosti. Neskutečně ho nerfnuli... Jessica Jones se to tam snaží pozvedávat svými hláškami, ale viditelně jí to ve skupině lidí absolutně nesvědčí. V seriálu byla fantastická, vžili jsme se do jejího světa, obav, boje. Tady? Drzá černovláska, která si pořád na něco stěžuje a kibicuje. Matthew Murdock to jako jediný vše zachraňuje jak svými chvaty, tak i dialogy, přemýšlením a vedením... Libo se na něj koukat. Příběh celkově je nudný, bez žádné hrozby (nepomáhá, že VŠICHNI neustále tvrdí, jak je vše v prde*i a že je New York v ohrožení a přitom se NIC neděje, NIKDO neumírá, NIC nevybuchuje), když zrovna celej díl neplánují a nehádají se mezi sebou, tak potkají skupinku Ninjů, 5 minut se s nima mlátí, nikdo nemá ANI MODŘINU, ninjové vždy utečou a o díl dál NANOVO... A toto se opakuje až do úplného konce :-D Zdá se mi to hrozně levný. Všechno, co tam bylo, hlášky, příběh, bojové sekvence, všechno bylo takové nějaké levné, nudné, nezáživné. Co jsem si užil byl Matthew Murdock alias Dardevil a skoro všechny vedlejší postavy. Hlavně Foggy. O Black Sky se nebudu ani zmiňovat... Neskutečná nuda a neskutečné nechápačky. Jednou dovede kopnutím Luka Cage do bezvědomí, podruhé 10 minut kope a boxuje do Dardevilovi tváře, který nemá ani modřinu... Levné... Nudné... Nezáživné... Zklamání... 40 % ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (více)