Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

6thSun

Úplně všechno je tady podřízeno lekačkám a hororově vypjatým scénám, včetně té nejzákladnější logiky. Sandberg jako by zapomněl, že už netočí kraťas a postupně si nechal gradaci filmu - podobně jako u Lights Out - rozutéct pod rukama. Líp proto funguje první polovina, člověk jenom nesmí moc přemýšlet, proč ty holky pořád prohledávaj temný zákoutí baráku a když se dostanou do sraček, nenapadne je ani řvát o pomoc, prostě tak nějak v pohodě přijímaj ty nejstrašidelnější věci a jsou pak schopný v klidu usnout a dělat, jakoby se nic nestalo. 70% ()

BoPo

Lepšie než predchádzajúci film? Určite ano. 3/4 filmu má síce pomalšie tempo, ale vďaka dobre dávkovaným chvíľam strachu si drží potrebnú atmosféru. Záverečná časť sa rozjede v nepomerne akčnejšom tempe. Niektoré postavy sú síce vyložené křoví, ale dve holčičky všetko zachraňujú. Máte sa tak o koho báť. Príbeh je tak nejako očakávaný, ale svojim spôsobom vyťažuje z potenciálu panenky viac než dosť. Dojem zráža malý počet mrtvých a finálový súboj, ktorý nebol dobre vypointovaný. Chválim prepojenie filmov, vďaka ktorému je jedno, či si najprv pozriete dvojku a až potom jednotku, či naopak. ()

Tommassi3

"Pomůžeš mi ??" - "A co potřebuješ ??" - "Tvou duši.." Výtečný prequérní sequel.. Sandberg mě opravdu nesmírně baví !! ()

Litsarch

Po dlouhém objektivním promyšlení slabší 4*. Annabelle 2 má velkou sílu v tom, že v ní nejsou falešné lekačky, příběh je zpracován solidně, pracuje s postavami a má vcelku příjemnou hororovou atmosféru. Nevzpomínám si, že bych se při projekci nudil. Kámen úrazu ale trochu vidím v příběhu. Ono, vymyslet původ další vraždící panenky z jiného filmu tak, aby to nepůsobilo úplně debilně, jistě nebylo jednoduché. Výsledek sice trochu cuká k protočení očí, nicméně po uvážení jde asi o nejlepší možnost vysvětlení. Čert to vem. Působilo to dobře a člověk to ani nevnímal, jelikož ve filmu moc prostoru na "relax" není, což je dobře. I přes to ale Annabelle 2 není filmem na který bych se za čas rád koukl znovu, či ho někomu doporučil jako kvalitní horor. Solidní ano, ale kvalitní určitě ne, byť některé scény a záběry byly dobré, pár hodně dobrých, menší neklid se též dostavil párkrát (scény v pokoji holčičky apod.) a Talitha Bateman hrála super. P.S.: Kdo si všiml vykradené scény z Babadooka? ()

JohnCZ

Po formální stránce velice dobré a má to ty správné ingredience pro kvalitní horor. Nemá to ale nic moc navíc. Po stránce příběhu tuctovka, která chce hlavně děsit, což se většinou i docela daří. ()

corpsy

Zo začiatku som prežíval sklamanie. Nič nové, ba dokonca ani napínavé sa predo mnou na plátne neodohrávalo. Po asi nejakej hodinke to prišlo. Zhliadol som zrejme najlepšie hororové ( rozumej paranormálne strašidelné ) scény za posledné roky ( a áno počítam aj THE CONJURING 1 2 ), napätie vypeckované na maximum a vynikajúce herecké výkony. Pre ANNABELLE som mal slabosť už pri prvej časti, toto pokračovanie ma uisťuje, že je to asi jedna z najdesivejších hororových postáv(ičiek ) v histórii. ()

Marsik

Sice lepší než jednička, ale pořád mi toto nestačí. Jak zde bylo již řečeno - pokud jsou tam děti, všichni mohou být v komfortní zóně a víme, že se nic překvapivého nestane. Lekačky docela fungovaly. 67% ()

Tryskomyš

Ze začátku slabší horrůrek. Od poloviny to začne nabírat na obrátkách. Celkově dobrý zážitek. Mimochodem je to prequel Annabelle z roku 2014. ()

hous.enka

Mám pocit, že sem klidně můžu zkopírovat svoje hodnocení z prvního dílu: "Pár solidních lekaček v nepříjemně tmavých chodbách, ale jinak to vůbec nesplnilo mé očekávání. Děj mizerný, jednotlivé postavy jednají nelogicky (závěr, kdy se ženský chovaj jak pipky) a nevyužitý potenciál zakleté panenky... Chucky tenhle duel pořád vede s jasnou převahou a zřejmě ho z jeho trůnu jen tak žádná panna neskopne." Platí to do poslední tečky. Jediné, co mě v Annabelle 2 zaujalo, je rozmazaná fotka jeptišky. Na The Nun se hodně těším a mám velká očekávání, tak snad nebudu zklamaná. ()

FromHell

Sandbergov prequel to po Leonettim naozaj vytiahol zo sračiek a dal Annabelle formát poctivej duchariny.Sandbergové strašenie je efektívne,filmu po technickej stránke naozaj ťažko niečo vytknúť a Alexandreho kamera je vynikajúca.Proste naozaj dobre zvládnuté strašenie pekne doplňujúce Conjuring Universe...Len jedná vec mi neuveriteľne v tomto filme chýba aj napriek jeho všeobecným kvalitám a to aspoň nejaký osobitý rukopis režiséra... ()

Praxis

Rozhodně lepší než nudný první díl tohoto spin-offu, který rozšiřuje Conjuring vesmír. Lekačky celkem jasné a předpokládatelné. Sandberg si umí vyhrát s atmosférou i nastavením kamerových záběrů, nasvětlení a i s minimem prostředků vytvoří celkem hutnou atmosféru, ale jinak to má všechny trademarky klišoidních béčkových hororů, kde se všichni chovají totálně debilně. Herci se ale celkem snaží a i když tam není vyloženě žádný tahoun(ka), vřískat umí dobře :-) Asi jsem to po opatrně pozitivních recenzích čekal lepší. Zklamán nejsem, ale nejásám. 55% ()

Laxik

Ty vole, co to bylo? Tenhle divnej horor byl jak jízda na horský dráze. Jsem tam vždycky pět minut zíral na plátno, jak Sanderg buduje atmosféru, že jsem si málem nasral do gatí, jen aby každou takovou scénu zatloukl vyvrcholením tak antiklimatickým jako Trumpovo popírání globálního oteplování. Jen si to představte. Padesátá léta, tmavý dům na samotě v prérii, všude to vrže, křupe, duní, věci se otvírají, přítomnost ZLA je silná jak koncentrovanej vývar z pěti kostek masoxu rozpuštěných v dehtu a když v tom vyděšená postava uslyší zlověstné vrzání. Pomalu otočí hlavu, vytřeští bulvy a co nevidí. PANENKU V ZATRACENÝM HOUPACÍM KŘESLE! Střih. Esence smrti nikdy nebyla tak hmatatelná. Myslím, že v tom úchylně vypadajícím pokoji mrňavé holčičky nejsem sama. Kamarádka už dávno utekla, já ale zůstávám, protože mě jakási temná moc vábí k sobě. Slyším divný chrastivý zvuk. S vyvalenými kukadly a srdcem v kalhotách se otočím za tím zvukem. BOŽE! TA PANENKA SE PŘECI PŘEDTÍM DÍVALA JINÝM SMĚREM! Poprvé si pobaveně odfrknete, podruhé už trochu hlasitěji, potřetí se už smějete na celé kino. Posedmé se k vám přidají i ostatní. A nejhorší je že po každém tom neumětelském antivyvrcholení, které rozhodně není vtipné naschvál, si zase okusujete nehty a snažíte se uklidnit zběsile tepající srdce. Nejsem hororovej fanda, neviděl jsem ani originální Conjuring (což co nejdřív napravím), ale tohle byl dost možná ten nejděsivější film, co jsem kdy viděl. Bohužel taky jeden z nejstupidnějších a nejsměšnějších. ()

filmsim

Překvapivě povedený druhý díl Annabelle, který zároveň předchází prvnímu filmu. Díky bídnému scénáři se nedá mluvit o hororu roku, avšak díky výborné řemeslné stránce a solidním hereckým výkonům, se jedná o zdařilou hororovou jednohubku, kterou si dám s chutí někdy znovu. 7/10 Více v mé recenzi na webu Filmový Guru. ()

Sidonka

- Něco podobného jsem už viděla mnohokrát. Místy s odpuštěním hloupé jednání postav, nenápadité běžné lekačky, nic zvláštního, vyvážené některými klady v první polovině filmu. Jsem spokojená s hereckým obsazením, líbil se mi ten sesterský vztah, sympatická dětská hrdinka (po obrně), jíž jsem držela palce. I řádová sestra vcelku imponovala. 1* je za onu první polovinu filmu, která ještě měla přijatelnou atmosféru v dětském sirotčinci, nad nímž se stahují mračna. Zbytek filmu - obyčejné béčko, podobných filmů jsou stovky. - Panenka se vyloženě nepovedla, byla hrozná a prvoplánově odpudivá, nevěřím, že by někdo něco takového vyrobil a nějaké dítě se takové hračky chtělo vůbec dotknout . Skutečná satanská panenka Annabelle, z které se v reálném životě vymítači ďábla pokoušeli vymýtit údajné zlo, vypadala na první pohled neděsivě, o to překvapivější pak byly její skutky a strašidelná pověst, kterou si vysloužila. - P.S. Psychor má v něčem pravdu. Minimálně tři lekací scény i mně osobně přišly nechtěně úsměvné. ()

PKD

Páni. To bylo ještě minimálně o třídu lepší,než 1. Jasně, bylo tam pár klišé (a kde nejsou,že?) a taky několik scén, které jsem odhadl dopředu, jak skončí, ale co. Klady převyšují zápory. Atmosféra domu, kdesi na americkém zapadákově, fungovala ok a scény se studní též. Hrůzný obraz Esther Mullinsové přilepené na zdi, ehm...tedy její horní polovina, nedostanu z hlavy nějakou dobu. Udělal jsem moc dobře, že jsem se vykašlal na zdejší ´´odpor´´ k tomuto filmu. A potitulková scéna rozhodně! překvapila a zaujala. Samotná Annabelle ´´Bee´´, vedle které je její démonická verze miss universe, taky stála za to. I když jsme ji moc neviděli. V každém př. z tohoto filmu plyne poučení, že nemáte za žádnou cenu, sbírat odlétnuté matky na silnici. Nikdy! Na samotný závěr, musím poděkovat tvůrcům za to, že díky konci, má dějové pokr. o něco větší hustotu, než před tím. ()

Makky

Annabelle: Creation má všetko, čo od súčasnej duchariny môžme očakávať. Kvalitatívne sa (narozdiel od slabej prvej časti) konečne približuje k svojim rodičom (Conjuring). Napriek tomu vidím v tejto značke ešte väčší potenciál, ktorý stále nebol dosiahnutý. Oceňujem fantastické prepojenie na prvý diel, hoci nič tomu nenasvedčovalo. Veľmi fandím tomuto snímku, osobne som bol spokojný. ()

kaylin

Prostředí samo o sobě není prvoplánově děsivé, dům Mullinsových je celkem normální, ale jakmile se dívky nastěhují, začínají děsivé události, která pokračují až do konce. Jako kdyby se ve filmu stal hlavní příběh podružným a do popředí vystoupily jednotlivé děsivé scény, které hrají prim. A jsou dobré, jsou nápadité a někdy vám dovedou vyrazit dech. Tohle se na hororu prostě musí líbit. ()

Gorehound

Spolu s peckami Jamesa Wana vrchol strašenia v kine, ale aj parádne natočený kúsok, ktorý nenudí ani minútu. Klasické, stále fungujúce prostredie, bezchybná hudba, solídne herecké výkony (vlastne by to dnešné slovenské detské seriálové "hviezdičky" mali pozerať povinne, ale výborný sú aj všetci ostatní), skvelý príbeh, páru adrenalínových ľakačiek a nejaké tie prekvapenia naviac. Režisér točí s chuťou, kde ľakačky očakávate nebudú a naopak. V podstate už po prvom pozretí klasika, ktorú si rád dám znova a teším sa na ďalšie dielo jedného z najlepších súčasných žánrových režisérov. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017