Sestra

• USA The Nun (více)

rakovnik

Dnes jsem konečně viděl přijímání krve Boží naprosto realisticky. Skvělý atmosférický horror, který je od začátku až do konce hutnou jízdou temnými místy kláštera v Rumunsku. Právě výběr lokality byl asi nejdůležitější dobrou volbou. Na závěr, kdy přešly lekačky do přímého souboje, jsem si konečně oddechl, protože jak mám horrory rád, tak se opravdu nechávám nachytat hrůzou. ()

Figu

Vůbec to nebyla špatná duchařina, ovšem hrozně moc neoriginální! První půlka hororu byla daleko lepší, jak ta druhá a to by spíš mělo fungovat obráceně. Scénka v rakvi byla parádní, vlastně dění na hřbitově bylo asi to nejděsivější za celou hodinku a půl... Jak píšu neoriginální, sralo mě, že démon se v podstatě nějak neobtěžoval pohybovat a stále stál vzadu v záběru, nejlíp za hlavníma hrdinama, takže s přibývajícím časem filmu bylo čím dál jasnější - aha teď se asi máme leknout, pač kamera sjíždí za hlavu Farmigové a tam bude démon - jo bylo to tak... A za tři minuty stál démon zas za knězem. A za další za jeptiškou... atd.... atd... A dokolečka dokola! Mě to prostě pak už nebavilo a opravdu mě ta hlavní sviňa neděsila... Čekal jsem víc, ale každopádně ještě že tam hrál Frantík :D To jako zase jo. 55% ()

Wiikii

.. OBSAHUJE SPOILERY .. Byť základ celého příběhu je velmi jednoduchý (což je většinou u duchařin), tak zde to ozvláštnili sestrou Irenkou co se umí spojit se sestrami již zesnulými, také je zde "hezké" prostředí, pro tento typ hororu jako dělaný. Naopak strašidelné scény bylo možné předvídat, hudba podle učebnice (takže zázraky typu Pán prstenů nečekejte, ale rozhodně podpoří atmosféru). A na závěr jsem nepochopil, kdy ta Palmer vysrkla tu Kristovu krev? A jak vůbec mohla vědět, že jí Valak znovu vyzdvihne ke svému obličeji ? ... Počkat ona vlastně uměla i částečně vidět do budoucnosti, tak to asi uzřela. Taky se mi na závěru nelíbil ten Maurice, chlápek si to tam dával lépe než roky prověřený vymýtač otec Burke. .. Vlastně ono by se tam toho našlo více. Leč se na to dívalo dobře a já asi budu muset dát těsné čtyři hvězdy. .... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

William_

1/10. Film co na sebe dokázal velice slušně vydělat, avšak do hororového světa nepřinesl absolutně nic nového. Opravdu to považujeme za úspěch? ()

Nach

A je to tady.... nové hororové Warner univerzum odhalilo svou další kapitolu v podobě démonického Valaka, alias démonické Sestry. A krásně zde můžeme vidět rozdíl, který The Nun odlišuje od Wanovského V zajetí démonů. Neboť tam, kde V zajetí démonů exceluje v práci s postavami, tam The Nun se toto manko snaží kompenzovat exotickým prostředím a hororovou atmosférou rumunského opevněného kostela (nikoli hrad jak je to řečeno ve filmu) z poloviny dvacátého století. Je to kompenzace pouze částečná, protože kvalit zmíněného V zajetí démonů prostě nemůže dosáhnout. Postavy nejen, že nejsou tak propracované do hloubky, ale díky jejich povrchnímu zpracování se rapidně hromadí logické kiksy (Valak je zde jen figurka co udělá bububu, a přitom má tak velkou moc, že by celý film mohla vyřešit již v úvodu díky možností teleportovat živé na jiná místa). Ovšem nejen Valak, ale i ostatní postavy trpí na scenáristické lapsy, kdy kupříkladu postava A se ocitne pohřbená zaživa a postava B, která v tu dobu spí v posteli rázem bez jediného důvodu či náznaku ví, že musí jít kolegu vyhrabat z hrobu. A podobných věcí jsem si všiml vícekrát. Nechápejte mě tak, že The Nun je špatný horor, to rozhodně ne. Je to průměrný horor trpící na klasické hororové klišé a špatnou práci s postavami. I tak ale díky dobré atmosféře a děsivému záporáku na něj hned tak nezapomenete, což je dobrá zpráva. Ale u dalších filmů této hororové série prosím takovou kvalitní práci jako alespoň u Annabelle 2. 65% ()

Streeper

Pravda je, že jsem se několikrát lekla, ale já se bojím i jen u thrilleru, takže podle toho to hodnotit nemůžu. Měla jsem nepříjemné pocity, celkově kláštery, kostely a hřbitovy jsou pro mě nejstrašidelnějšími místy společně s blázinci, takže, co se prostředí týká, tak za mě jednička. Valaka jsem si oblíbila v Zajetí démonů 2 a proto jsem se moc těšila na jeho samotný film, škoda, že jsem zřejmě očekávala více než jsem nakonec dostala. Závěrečnou scénu bych si klidně představila jinak, než jsem (SPOILER) pliváním Ježíšovi krve do obličeje a najednou démon zmizel jak Meryl Streep v Into The Woods. Nevím, nevím, zkusím se na to podívat znovu, ale u průměrného hodnocená zřejmě zůstanu, na V zajetí démonů to nemá. ()

Rocky88

Na jedné straně perfektní volba rozpadajícího se kláštera v Rumunsku s přilehlým hřbitovem, na druhé straně koniny typu zastřelení mrtvoly ovládané duchem brokovnicí, laciné lekačky, málo strachu z neviděného a často upadající atmosféra. Jako doplněk ke Conjuringu je to OK (napojení na hlavní linku je výsledkem pečlivé práce), jako samostatný film je to nedostačující. Průměr, který není třeba vidět dvakrát. ()

cariada

Tohle mě mile překvapilo. Mělo to dobrou atmosféru, pěkný lekačky a dobrý herecký výkony, celý film jsem se nenudil. Triky taky pěkný. Snad jen v tom dabingu to jméno Frantík rvalo uši. ()

dubinak

The Nun si dělala reklamu skoro rok dopředu, nicméně informací o ní zároveň mnoho nebylo. To samé se dá říct o mém očekáváni, které bylo velmi neutrální až flegmatické. Řeknu sice, že to není ten typ hororu, který by byl tuctově komerční, nicméně klišovitosti a předvídatelnosti je zde až moc. Prostory jsou sice atraktivní, avšak nenabízejí moc rozlet co se scénáře týče. Každá scéna si je tudíž velmi podobná a když budu hodně rýpat, neustále sledujeme tu samou situaci, to samé strašení, ty stejné lekačky. Příběh originalitou nehýŕí, dějová linie nulová. Navíc se začne dost brzy, takže jsem se ke konci vcelku nudila a dvakrát mrkla na hodinky. Jsem hodně nejistá, jestli si to ty tři ode mě vůbec zaslouží, protože Wan tam cítit opravdu nebyl. Dvě a půl. ()

bourec

Mám pocit,že toho démonickýho ve filmech už je tak akorát.Po parádním Hvozdu mě tohle vůbec neuspokojilo.A ani ta jeptiška ve mě nedokázala pořádně vyvolat strach.Podle mě další z mnoha průměrnejch filmů na jedno kouknutí.50%. ()

epicek

Mé očekávání byly v podstatě na naprosté nule, jelikož veškeré ohlasy a recenze psaly o průseru jako blázen. Ve finále to ale asi pomohlo k tomu, že jsem s tímto filmem docela i spokojen. I přes některé dost wtf momenty a některé zase naprosto směšné, musím říct že jsem se bavil. Věřím, že kdyby to měl v rukou Wan, tak to dopadne podstatně líp. Rozhodně velký palec nahoru za lokalitu a samotné prostředí, jelikož tohle bylo naprosto atmosferické a perfektně to splnilo svůj účel. I'm afraid there is something very wrong with this place. ()

Juto

Úplná hrôza to nie je čakal som, že to bude ešte horšie. Film zlyháva hlavne scenáristicky, logika tu nemá miesto. Koniec má aj vystrašil tak aj preto som zdvihol hodnotenie. 6/10 ()

PROCESOR

Chce to hlavně vypnout mozek a nic moc neřešit a nechat se vtáhnout do ponurý atmosféry hradu někde v Rumunsku. Ta se povedla až teda na zvukovou kulisu, kde mě z neznámého důvodu, je proložena oním ooommm, který známe z meditace bojových mnichů kláštera Shaolin. Tady se to jaksi nehodí a je to i celkem k smíchu. Jinak lekačky fungují spolehlivě a já se celkem bavil. ()

PavelVanekArt

Typická komerční americká věc, která místo aby si vzala cool námět a pracovala s atmosférou, tak to přecpe poameričtěnýma kokotinama. Přemrštěná akce, atmosféra minimalní, jedno velký podělaný dobrodrůžo. Za Taissu a zvuk 2* a.k.a 25% ()

Martrix

Každý jeden díl seriálu The Exorcist, měl lepší atmosféru, než tento kříženec Van Helsinga s naštěstí nikdy nenatočeným Vymítačem IX. Mužské obsazení tragické, scénář je jen deset lekaček obepsaných nějakým tím dějem...prostě skvěle se tvářící béčko, jedoucí na vlně Conjuringu. To si tedy ten starý transvestita Valak zasloužil lepší prequel. Jediné dobro je zajímavá Farmiga mladší a Rumunsko, které pomáhá tu filmařskou rutinudu aspoň trochu vylepšit. Postava Frančiho ale spolehlivě převážila tato jediná pozitiva, takže pokud čekáte nějakou atmosféru...kupte si let balónem. Možná by v případném pokračování pomohlo spíš spojení Nun(a)Chucky... a byl by krásný crossover na světě. ()

ic

Nějak mě tahle hororová série přestává bavit. Rating od 15 let a charakteristické tím že nikdo z hlavních hrdinů nikdy neumře. Takový prostě dětský horor. Já bych možná raději pravý horor, pro dospělé. ()

Ondatra

Série Conjuringu navždy bude patřit mezi mé oblíbené horory a když jsem slyšel o tomhle, tak jsem si říkal, že by se to tomu mohlo vyrovnat a mohlo by to být dobré. No a ono vůbec. Oproti Conjuringu je tohle více plytké a něco tomu zkrátka chybí. Hardy i Dauberman mě sice pořád drželi v pozoru, ale ke konci jsem si říkal, kdy už to skončí. Ještě že to má pouze 96 minut. Celý děj má odhalit a vysvětlit původ jeptišky. Začátek je velmi slibný, a proto jsem tomu dával naději, ale zbytek filmu je tak nedotažený a chybí tomu hlubší pointa. Jediné co to zachraňuje je vizuál. Hned na první pohled co mě uchvátilo je děsivé opatství, kde se příběh odehrává. Taky samozřejmě masky, zejména u jeptišky. Cílem hororu má být ale vylekat nebo aspoň nabudit strašidelnou atmosféru. Atmosféra se docela povedla, ale to jenom díky prostředí. Ale všechny jumpscary, které se ve filmu objevily, tak byly příliš předvídatelné a nepůsobily strašidelně. 4/10 ()

BoXBe

Kromě toho, že ten film neoplývá ničím výjimečným a jde o druhou až třetí kategorii ve srovnání s The Conjuring a spol., tak navíc byl viděn ve verzi v dabingu, a zabilo ho to úplně. Takže o ničem, většinou působil až amatérsky. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí