Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Jinny

Kdo k tomu prosím vás pustil Joela Schumachera? A absolutně necharismatický Val Kilmer tomu ještě nasazuje korunu. Výsledek: Jediná nezapomenutelná věc je "Kiss from a rose" od Seala, tu si měl nechat na lepší film. ()

Othello

Totální imbecilita. Film se topí v neonové nepřehlednosti za asistence do očí bijícího papundelku, což činí už tak blbě natočenou, sestříhanou a zahranou akci absolutně nudnou a zmatenou. Val Kilmer je neuvěřitelně nesympatický herecký střevo, děj je klišovitý a ve filmu neukápne ani mililitr krve. Celé to působí jak dopolední produkce hallmarku a já nemůžu pochopit, jak takovej fušer jako Schumacher mohl natočit 8mm, nebo Volný pád. Možná je problém v jeho špatném vnímání komiksu, možná já mám úplně odlišný pohled na filmová zpracování této tematiky. Pravda je bohužel, že nebýt Temmy Lee Jonese, u který ho si ještě člověk musí vsugerovat, že se nesnaží napodobovat Nicholsnova Jokera a několika dobrých vtípků (záběr na latexovej zadek Batmana), je to jasný odpad. ()

d-corso

V tomto filmu se Batman setkal se svým největším a nejstrašnějším soupeřem, ale ani zdaleka to nejsou pouťoví šašci Two-Face a Riddler. Jeho jméno zní Joel Schumacher. ()

902 10

az se jednou sejdeme v pekle, certi nas budou timto filmem pro ukraceni dlouhe chvile mezi bicovanim a natahovanim na skripec zcela jiste oblazovat kazdy den. a to nejsou nijak ruzove vyhlidky. nicmene muze byt i hur, ze joeli... ()

Ištván87

Bože, ne! Proč Val Kilmer? Proč Joel Schumacher? Proč ta pitomá barevnost? Kdo by jen tušil, že pár let po skvělém filmu Batman se vrací (1992) přijde ke slovu Joel "Bradavka" Schumacher a svými dvěma pohádkami pro teenagery pošle milého Batmana tam, kam by si to přál nebožtík Joker. Do kytek. Tohle se rozhodně nemělo stát. A to je film Batman Navždy ještě poměrně snadno zkousnutelný, ačkoliv zanechává v ústech takovou nepříjemnou pachuť. P.S. Po dlouholeté odmlce musím uznat, že ten film se dá sledovat aniž by měl člověk trvalé následky. Val Kilmer je pořád špatná volba, bradavky jsou pořád příšerný, nicméně když bych to vzal spíš jako návrat k televiznímu seriálu ze šedesátých let, tak to není tak zlé. Nehledě na to, že Jim Carrey a Tommy Lee Jones se vážně snaží a drží tenhle film jakž takž nad vodou. ()

Bauer

No tak v tomto díle není už tak temná atmosféra jako u předešlých dílů.Val Kilmer mně jako představitel Batmana a Bruce Wayna vůbec nenadchl , dokonce i zklamal , prostě se na tu roli nehodí.Ale na druhou stranu role Robina byla skvěle obsazena celkem slušným Chrisem O'Donnellem.Šmejdi jako je Tommy Lee Jones a Jim Carrey jsou jiste nezapomenutelni , protože prředvádí oba dva perfektní výkony.Líbil se mi nápad s dostaváním se lidem do mozku.Ale co se mi nelíbilo , byl batmobil...strašný , vypadalo to jako autíčko z lega.Ale ani přes tech pár kladů , které jsem zde vypsal , nezmění nic na tom , že jde pouze o průměrný film , který ale na druhou stranu pobaví.Pro mně je to 3,5*. ()

oLí

Nemeli nic menit, ale pekne zustat u trojce Burton - Keaton - Elfman ( i kdyz Elliot se zde svou hudbou Elfmanovi urcite vyrovna, ta je vynikajici ). Zbytek by mohl zustat - Tommy Lee Jones jako Two Face i Jim Carrey v roli Riddlera, mozna dokonce i s Robinem by si snad Burton poradil a Nicol Kidman taky skvela. No jo, bohuzel nakej nouma ze studia vsadil na spatnyho kone a v porovnani se dvema predchozimi dily to Schumacher docela pokazil. ()

Sawy

Původně jsem chtěl dát tři,ale když si člověk uvědomí,že existuje taková bomba jako Temný rytíř,musím jít ještě níž.Vůbec nechápu,jak Joela Schumachera napadlo udělat z Batmana popcornovou zábavu,z Gothamu barvami zářící město a z Vala Kilmera Batmana.Vždyť Batman byl vždycky rozervaný hrdina,ke kterému neodmyslitelně patřila temnota!Co se Kilmera týče,mám ho docela rád,ale tady je tak nevýrazný,až je to k pláči.Obsazení Nicole Kidman je taky dost mimo.A přidat do filmu Robina,to je už úplný průser.Duo záporáku se mi původně líbilo,teď už ale boduje jen Jim Carrey jako Hádankář,za toho dávám vlastně ty dvě hvězdičky.Co se týče Tommy Lee Jonese,jeho Two face je spíš k smíchu.Oproti Aaronu Eckhartovi je to strašně trapné.Ale nesmím zapomínat,že tady se ještě Schumacher docela krotil.To nejhorší ještě mělo přijít.40 % ()

Lucasion

Je fakt, že Batmanova quadrilogie od Burtona a Schumachera má sestupnou kvalitu. Tady mi přijde, že Schumacherovi stačilo, aby byl svět stejně barevný, obsadil další slavná jména a zkrátka pokračoval tam, kde Burton skončil. Ano, Van Kilmer není špatný Bruce Wayne ani Batman, Tommy Lee Jones, Jim Carrey a Nicole Kidman jsou skvělý herci, takže tahle skvadra může film tlačit nahoru. Přičemž Carrey jako Riddler klasicky přehrává a je radost na něj koukat, a Nicole Kidman je krásně čarovná. Příběh ničím nepřekvapí ani nezaskočí, a ve výsledku ani moc nebaví. Někdy mi vytonulo na mysli, že režisér moc netuší v čem je podstata hlavní postavy. A že to s barvama a absurditou scén trošku přehání. Ale díky jménům a hudbě se jedná o průměrné pokračování, které nedopadlo zas tak zle. (64 %) ()

Genero

Schumi vzal dříve obávaného strážce gothamské rovnováhy mezi zločinem a zákonem, namasíroval mu bradavky a zavedl anální kolík. Takto zneuctěná legenda dostala zcela přirozeně tvář bezprecedentního indiánského nulaře Vala Kilmera, který si kalumet tentokrát nacpal něčím výrazně silnějším než je tabák. K ruce dostal většinu ochotníků, kteří byli bohužel právě v kurzu, Tommym počínaje a Jimem konče. Jejich tatrmanství a celkově cirkusácké pojetí dokládá, že Valova dýmka míru kolovala jako za dávných časů u Wounded Knee a neminula ani pana direktora. Vznikla tak pouťová zábava pro nejméně náročné, mentály a osoby reagující na barevná světla, pro běžného diváka neupraveného zakázanými látkami nestravitelná. Jediné plus je Nicole, protože se tentokrát na tu slávu vyfikla a potěšila moje oko (-5 D, po deseti pivech a 4 vodkách -24 D). ()

Lacike

V detstve som mal z celej pôvodnej tetralógie tento diel najradšej. Na rozdiel od pochmúrnych Burtonových dieloch mi vtedy ten detinský prístup sadol. Teraz už mi to pripadalo dosť mimo. Hlavne dialógy sú peklo. Infantilné laškovanie na úrovni dvanásťročných detí. Skoro jak súčasné Marvelovky. Na DC je film aj netypicky pestrofarebný. Pôsobí to ale dosť gýčovito. Burtonov vizuál funguje aj po rokoch. Toto nie. Kilmer je ako Batman väčší elegán ako Keaton, ale rovnako ako on tu nemá čo hrať. Len pózuje, sem tam precedí trápnu hlášku. Nicole Kidmanovú som nikdy nemal rád, takže z celej série je najmenej pekná Batmangirl. Celý film si pre seba ukradol Jim Carrey, ktorý aj tie trapošiny miestami dokáže podať neskutočne zábavne. Za neho jedna hviezda. Druhú hviezdu dávam za Tommy Lee Jonesa. Tiež sa snaží prehrávať ako šialený, ale postupne mu dôjde dych. Aj v malých roličkách potešilo pár známych xichtov. Dokonca sa tu mihne aj môj neobľúbenec Don 'Dráčik' Wilson. Možno vďaka nemu je tých pár bitiek na tú dobu celkom ok. Zvyšná akcia je klasický digibordel, aj keď v tej dobe natočený ešte vo veľkej miere praktickými efektami. Ale bordel to je aj tak. Takže celkovo by som tento diel už nikomu nad dvanásť neodporúčal. Jedine že je hardcore fanda Jima Carreyho. Tak na doplnenie jeho filmografie sa to raz dá prežiť. 4/10. ()

BoPo

Batman je značka, ktorá dokázala a stále dokáže prilákať divákov ale aj hviezdnych hercov. Skvelé obsadenie. Tommy Lee Jones mal v tom čase už na poličke Oscara za Uprchlíka. Jim Carrey bol novou komediálnou superhviezdou, pretože mal na ksichte Masku, vlasy ako Blbý a blbější a štýl ako Ace Ventura. Chris O'Donnell už zažil Vůně ženy. No a Val Kilmer absolvoval Nelítostný souboj, a vykazoval potenciál byť jednou z hviezd 90. rokov. Len tá Nicole Kidman bola zatiaľ len ženou Toma Cruisa. A výsledok? Nefungujúci maglajz všetkých farieb duhy, ktorý stratil všetok burtonovský šarm. ()

Tommassi3

"Mimochodem, Dente, když si to budeš líčit, nikdy se ti to nezahojí.." ;) Ne Tommy Lee Jones, za něhož je jednomu až stydno, ale Joel Schumacher znovu dokazuje, že je skutečným mužem s Dvěma (režijními) tvářemi, podobně jako Chriss O'Donnell, že je zhruba stejně dobrý herec jako ždímačka.. ()

BigDeal

Aj napriek tomu, že bol tento Batman miestami smiešny, jednalo sa o dobrú akčnú zábavu v štýle burtonových Batmanov ( po značnom odľahčení ). Jim Carrey výborný, Nicole Kidman vyzerala ako pravá komixová kráska, Val Kilmer bol, no...obstojný a postava Robina znesiteľná. Škoda toho, že keď sa film tváril vážne, príliš mu to nevyšlo. ()

adamo_znk

Jim Carrey a Tommy Lee Jones aka Riddler a Two Face se ještě daj. Stylizace už má náběh k průseru, ale ještě celkem pobaví. Val Kilmer neni Bruce Wayne podle mejch představ ale OK, beru. Všechno ještě celkem v pohodě oproti tomu největšímu průseru, kterej se mohl Batmanovi stát ...... neskutečně trapnej přicmrndávač, "né přítel, parťák", buzna ROBIN. Robin je ta největší chyba! Batman prostě má bejt samotář kterej chilluje v jeskyni jenom s Alfrédem a ne chůva přiblblýho cirgusáka ! ()

Terva

Sakra, jen si přečtěte kdo tam všechno hraje. Už jen ty jména si zaslouží dvě hvězdy bez debat. Ostatní taky za dvě a máme čtyři. Ve filmu zazní - U2 - Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me. ()

Gazy

Tady se Schumacher ještě v batmanovském světě rozkoukával a tudíž neměl možnost tuhle látku potopit úplně, ale přesto už si připravoval hnízdečko, ze kterého pak vylétla monstrozní hrůznost Batman a Robin. Jedinými klady Batman navždy jsou rozhodně skvělý Carrey jako Hádánkář a krásná Nicole Kidman. To zase takový Val Kilmer působí dojmem jakoby na plac zabloudil úplnou náhodou a v netopýřím ohozu mu to extrémně nesedí, ale to pravé fiasko si v hlavní roli vyzkoušel až George Clooney. Jen se divím, že po téhle slátanině režisérovi svěřili i pokračování, tam se už Schumacher totálně utrhl ze všech možných řetězů. ()

JohnCZ

Bavilo mě to o fous více než "burtonovská" dvojka. Pořád je to děsná přestylizovaná cypovina s neskutečně přehrávajícími záporáky a dětským trash vizuálem, jenž je však docela věrný všem těm prastarým animovaným Batmanům, které jsem sledoval jako děcko každý víkend na Nově a, nutno dodat, ani tehdá jsem z nich nebyl vyloženě odvařený. Příběh za moc nestojí, ale Val Kilmer jako Batman mi narozdíl od Keatona seděl velmi, stejně jako femme fatale v podání Nicole Kidman. ()

M.Macho

Zatímco Burton svého Batmana spíše halil mlhou, tmou a smetím, tak Schumacher na Batmana vypálil snad všechny světla z Gothamu. Barevná směska divokých, svítích barev dělá z Batmana temnou popstar. Twofacevi hoši je banda pomalavoných punkáčů a Twoface sám je něco mezi gepardem, leopardem a zebrou. Největším tahačem je ve trojce Jim Carrey, coby Otazník (mohl se na plno zapojit jeho dekadentní talent), nezklame ani věčně v údivu kvetoucí Kidmanová, Tommy Lee je pro změnu celý film opilý a Val nestíhá. Celkově je kvalitou těžce za předchůdci, nicméně je to nejobskurnější Batman co do úchylnosti... ()