Sebevražedný oddíl

Jednotka samovrahov

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 592)

Nemohu tvrdit, že by čarodějnice jako z béčkového osmdesátkového fantasy byla tím, co mi v současných komiksových filmech scházelo. Ve skutečnosti jde o zcela zaměnitelného DC zlosyna, který chce zničit svět zkrátka proto, že může. Inovativní už dnes není ani (nechtěné) stvoření zlé Enchantress těmi, kteří by svět měli chránit (čímž je hned zkraje prozrazena pointa filmu – spolupráce s padouchy se vám může vymstít). Zaměnitelná je většina prvků, které Ayer bez ladu a skladu, byť s jistým citem pro rytmus, míchá dohromady. První hodina působí jako zhuštěná rekapitulace desetidílného seriálu – samá expozice, žádný vývoj. Druhá je časoprostorově trochu sevřenější superpadoušskou variací na válečné filmy à la Tucet špinavců a westerny typu Divoké bandy (včetně fatalistického dialogu před finálním střetnutím, ovšem bez podstatnějšího vývoje vztahů mezi postavami nebo schopnosti navzájem spolupracovat). Přestože prolog naznačuje, že protagonisty vyprávění budou Deadshot a Harley, jejich soukromá dramata (vztah k dceři/Jokerovi) vyprávění nepopohánějí, ale pouze zpomalují, neboť mají minimální dopad na směřování děje. Joker, který vypadá jako gotik, jenž vysadil antidepresiva, a vzbuzuje více soucitu než znepokojení, se vždycky jen objeví, napáchá trochu škody a zmizí. Podobně jako navracející se bossové v některých počítačových hrách, jimiž se Ayer zřejmě inspiroval, když za běhu (jak to alespoň působí) vymýšlel a látal zápletku. Kdyby Jokera nebylo, nic se nezmění. Stejně zbytečný a nedomrlý je celý film, který si sice hláškujícími postavami, našlapaným soundtrackem a mírně psychedelickou vizuální stylizací dokáže získat a udržet vaši pozornost, ale ve výsledku jde jen o dvě hodiny rozptylování hlasitými pestrobarevnými atrakcemi bez vážnějšího zaujetí. 55%(4.8.2016)

Film byl úžasný. Ikdyž filmy od DC moc nemusím tak musím uznat, že tento se jim povedl. Perfektně zpracovaný charaktery postav a zloduši, které si oblíbíte. Jediný co bych tak vytknul je příliš chaotický začátek s Jokerem a herce, který Jokera hrál. Chápu, že Heatha Ledgera nikdo jen tak nenahradí, ale tohle byl podle mne přestřel.(25.1.2019)

Když Superman je pod kytkama a Batman se zase někde fláká, nějaká tajná banda kravaťáků potřebuje opět zachránit svět, protože v tomhle komiksovém bordelu nikdo nemá ani chvilinku klidu. Když to není zrovna zelenej namalovanej buzík aka. pan Vtipálek, tak to je fetka namaštěná blátem. Z ničeho nic starou černou papriku napadne, že si s úsměvem na tváři vybere pár ixtrím bédééss zločinců, ze kterých se stanou hrdinové. Tak kdopak to bude. Smrtelná střela, sexy Margotka, chodící táborák, krokodýl Dundee, mistr všech bumerangů a nějaká japonka s katanou. To by šlo, no ni? Po chvíli debilních keců a trapných vtípků, které pobaví jenom debily jako jsem já, se za skvělé hudby 21 pilotů či legendárního Eminema se drsně nastoupí na scénu a jde se sjeté domorodkyni nakopat prdel. I přes tento stupidní příběh se dá film dokoukat do konce. Sympaťáckej Will a vyšpulená prdélka Harley Quinn vám akorát film hezky zpestří a film se z parodie Assvendžrs stává postupně parodií na porno, ale taky na akční fackovanou, která celý film neomrzí. Strašná ptákovina ale baví mě to. A taky si stáhnu soundtrack :)(13.2.2019)

• DiableBlanc

Film si celou dobu hrál na něco, co neznáme ...na příběh superpadouchů ...ano, je to příběh zločinců, co si hrají na hrdiny a jsou vysláni proti o dost mocnější temné síly ...ale i tak si myslím, že DC má lepší padouchy ...většina z nich nám ani není pořádně představena, protože to holt nejsou krásné ženy ani slavná jména ...určitý potencionál má jen Harley v podání Margot Robbie ...ta se mi líbila a dokážu si ji představit v možných pokračováních ...ale jinak? ...překrucování komixové předlohy, snaha ze sebe dělat hodně skrze propagační materiály, ale jinak spíš parodie na hrdinské filmy snažící se bídný příběh a hrdiny dohnat efekty a akcí(11.3.2019)

Pekne to odsýpa, hudba pasuje ako riť na šerbel, dobre sa na to pozerá, vôbec som sa nenudil a bavilo ma to.....Ayerovi takéto filmy idú. Škoda len toho nevyužitého potenciálu niektorých postáv......a že z chudáka Croca spravili iba škaredé decko s prerastenou hlavou....(4.4.2019)

• Agonie

Po tom, co se dělo v produkci, není žádné překvapení, jakou zrůdnost vytvořili. Ale, že se to někomu může líbit, bych nikdy nečekal.(28.7.2019)

Sebevražedný oddíl měl velký potenciál, ale výsledek se příliš nepovedl. Děj byl bez nápadu, nezajímavý, nedával moc smysl. Nezachránili ho ani Will Smith nebo Margot Robbie. Velké zklamání pro mě byl Jared Leto jako Joker, který zůstal daleko za výkonem Heatha Ledgera z Temného rytíře. Ani akční scény nepatřili k nejpovedenějším a chvílemi spíš připomínaly scény z béčkového akčního filmu. Za mě bohužel docela zklamání a slabé tři hvězdičky.(10.8.2019)

Zajímavý film, který jsem s chutí dokoukal :)(17.8.2019)

• EricNor

Uprimne jsem cekal neco mnohem zabavnejsiho. Tyhle skrz nazkrz temne vize o ovladnuti vseho sveta mi pripadaji smesne. Cely pribeh je jedna prima linka, kde se antihrdinum nepostavi do cesty nic, s cim by meli jakekoliv problemy. Vsichni jsou ultracool a hlaskujou jak desetilety skolaci, co se právě naucili par sprostych slov. Nikde zadny kontrast, zadny vyvoj postav. A Margot R a Will Smith, ktery me bavil nejvic, to nezachrani.(19.8.2019)

No tak rozhodně lepší než JL. Will Smith a Margot Robbie mi to trošku vylepšili. Na dvojku která bude za necelý rok se těším a když to režíruje James Gunn bude to mnohem lepší.(20.8.2019)

• KalimeroI

Dojemné, jak se Jared zkouší alespoň na obzor přiblížit Hetgerovi....tenhle Joker je akorát tak směšná napodobenina Marylina Mansona a ani se to netají zakrývat. Pravý Joker je mu na hony daleko, je za břehem a stokilometrovou rychlostí se vzdaluje. Nebýt té perfektní, k zulíbání ulítlé Margot a celkem ušlého Willieho, tak to už jenom za tu zpotvořeninu krokodýla dostane odpad. Za scénář padáka, na DC podprůměr a za napodobeniny Batmana snad rovnou facka.. A za povinnou negryni s rysy černýho šéfa Avengers v roli šéfky rovněž. Nová doba. Jen ta jizva chyběla.(21.8.2019)

Jako slo to. Az na tu scenu jak Deadshot nezabil Batmana kvuli jeho dceri. Za me 86%(16.10.2019)

1 21 41 60 77 78 79 80 následující >>