Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Trapper33

Nakonec je to opravdu jen za dvě. Fakt už mě nebaví neustálá propagace USA v komixárnách všeho druhu. Jsme nejlepší, zase musíme zachránit svět, tádydá. Jestli se všechny komixové adaptace budou ubírat směrem jako v poslední době, tak fakt nemám zájem, aby se nějaké další natáčely. Jinak film ujde, táhne ho hlavně Harley Quinn, Deathshot a spolu s nimi bomba soundtrack. Tím to ale končí, protože třeba potenciál záporáka je hodně nevyužitý a Cara Delevingne se mi k ní vůbec nelíbí. Filmový víkend 2016 ()

fiLLthe3DD

Nadšení už dávno vyprchalo... Klady? Harley Quinn, její "look," hlášky a celkově je tahle postava pekelně cool (Margot odvedla perfektní výkon), dále Batmanovo cameo, některé další postavy (Deadshot, Boomerang - co sakra máte proti Courtneymu?!) a masky (v případě Killer Croca jsem to tipoval na CGI :)... Oproti tomu příšerné songy, nevyužité postavy (Joker), nezajímaví záporáci a přehršel digitálních efektů... Kamera sice potěší, akční sekvence zrovna tak a i ta lehčí "návaznost" na BvS... Nicméně záporné aspekty dávám za vinu neschopnému vedení WB - MoS, Wonder Woman a Aquaman sklízejí nadprůmerné recenze a relativně slušný divácký ohlas, jelikož jsou vizí snaživých režisérů, zatímco paskvily BvS, SS a JL dílem producentů... A přitom by to mohlo fungovat... 60% ()

jefff

Je to film na efekt. Bohužel tomu chybí lepší scénář, který by z toho udělal pořádnou bombu. Will byl ale dobrej, Margot také a docela slušný soundtrack. Škoda jen, že nebyl využit potenciál, kterého měl film až na půdu. ()

Hollohlaway

Tak cílené soustředení na postavy, až si skoro nevšimnete, že děj nemá solidní linku. Scénář táhne tuhle partičku dost dolů, protože co je v komixech bráno poměrně vážně, je motivace postav a příběh!! A ani po jednom tom tu není téměř ani stopa. Prostě partička hustejch týpků se bloncá po městě a tak se rozhodne, že zachrání svět, ač jsou to v podstatě záporáci, psychopati a podobně. Ale tak nějak na to asi zapomenou, nebo co, to se nedozvíte. Hlášky některé fajn, akce ujde, zahrané je to slušně, je tam celkem dost zábavných momentů, ale prostě to nedrží pohromadě, jakoby někdo nevěděl co s tím. Ale ještě musím ocenit soundtrack, rockové vypalovačky jsou opravdu dobře vybrány. ()

Hanzisko

SS je takovej solidní nadprůměr, hodnocení na hranici 70% je objektivní, ale ten soundtrack, tak to je něco neskutečnýho! Pro mě naprostá bomba a jeden z nejlepších soundtracků vůbec. Steven Price to dotáhne hodně daleko! ()

Dexter256

Nebýt Margot Robbie tak je mé hodnocení asi ještě slabší.Jí ta role parádně sedla. :) A navíc je fakt sexy. :) Prostě čekal jsem od toho něco úplně jiného ten příběh je tak nějak o ničem. Joker??? Hodně slabý!!! Smith no průměr výkon,ale to bude asi i tím scénářem. Affleck ten tam byl opravdu jen do počtu. Další asi netřeba hodnotit.Jinak je to natočené dobře prostě klasika Ayer. Ale jinak je to slabý průměr. 60% ()

Drnqonovic

Pořád se nemůžu rozhodnout, co je horší, jestli tohle, nebo BvS. DC se příšerně snaží být supercool a rejžovat prachy, ale narozdíl od Marvelu se jim to prostě nedaří. Naprosto brutálně dementní (ne)příběh, prokládaný nevhodnými scénkami (uprostřed všeho si zajdeme na skleničku, vypovídáme se a jdeme dál wtf?), průměrnou akcí a takřka nulovou hloubkou. Spousta postav, jenom tři-čtyři dostanou nějaké pozadí, na ostatní kašleme (Slipknot? To je kdo???). Will Smith tradičně držák, Margot Robbie fajn Harley, ale až moc popostrkovaná dopředu (nemám nic proti pěknejm prdelkám, ale není mi šestnáct). Jared Leto tam vlastně ani nemusel být. Soundtrack je nahrubo poslepován z klasik, v podstatě tomu chybí jakýkoliv cit na návaznost. Je prostě vidět, že se v SS pralo několik tvůrců dohromady a na filmu je to poznat. PS: Neustále se ve filmu mluví o Supermanovi jako potenciální hrozbě a jak s ní eventuelně naložit, a pak představí tuhle bandu jako řešení? Chlápka, co střílí? Hispánce, co chrlí oheň? Autralana, co hází bumerang a pije pivo? Kurva, kdo v DC kontroluje scénáře? ()

obivan568

Tohle je ten film, ze kterýho byli všichni zesraný? Ohranej děj, hnusnej vizuál, zapomenutíhodné postavy a na konci negr, kterej učí matiku. Vlastně jsem původně dal 3 hvězdy, ale nasranost je příliš mocná. ()

Fox85

Postavy zajímavé a jejich vykreslení uvěřitelné. Proti tomu příběh je nemastný neslaný a musí si hodně vypomáhat vysvětlováním. ()

Jello Biafra

Skupina nebezpečných kriminálníkov a psychopatov dostane od vlády USA za úlohu zabrániť tajomnej entite v zničení sveta. Na oplátku im budú znížené ich, pôvodne dlhoročné tresty. Vydávajú sa do zničeného batmanovského Gotham City a snažia sa vybojovať nerovný boj. Suicide Squad na prvý pohľad zaujme pestrou plejádou dotyčných postáv, z ktorých má každá svoje špecifikum. Akčné scény stoja za to a vydaril sa aj casting, kde boduje hláškujúci hitman Will Smith, psychopatická Margot Robbie s baseballkou v rukách a veľmi mňa potešil aj Joker v podaní Jareda Leta. Pri všetkých tých cool hláškach, efektných prestrelkách a nadupanom soundtracku (Black Sabbath, AC/DC, Rolling Stones, Queen či White Stripes) sa tu však zabúda na prepracovanejšiu zápetku i príbeh jednotlivých postáv. Vo výsledku sa tak jedná o dynamickú akčnú jednohubku. ()

giovanni3

Z trailerů jsem se na tento film těšil. Ve výsledku zde byla klasická "střílečkovská" akce, správně ujetá Margot Robbie, krátká účast Jokera, povedené efekty atd.. Základy dobré, ale je zde spíše průměrný děj kde se 3/4 plácáme v klasice a finální zabití čarodějky a brášky je vcelku snadné na to jakou mocí disponovali... Dále bumerang byl zcela k ničemu (za co 3 doživotí?)... Ten lezec měl být k čemu? Když mám "průser" tak seženu bandu vrahů na které si najmu Batmana, Flashe atd.. proč si tyto superhrdiny nepozvu na vyřešení problému??? No chtěl jsem dát 4*, ale jak to tak promýšlím kolem a kolem tak silnější 3* jsou optimální. ()

P1tr odpad!

Katastrofa a suverénně nejhorší komiksová adaptace za hooooodně dlouhou dobu. David Ayer dal dohromady nezajímavý příběh, který se neskutečně vleče a jak pokračuje, nabírá na absurdnosti, nekoherentnosti a nudě a vyvrcholí neskutečně trapným a předigitalizovaným, nadpřirozeným finále, které nejenom, že je debilní, ale také se k předchozímu o něco méně debilnímu průběhu snímku vůbec nehodí. Film se snaží tvářit jako cool odlehčený komiks, ale není příliš vtipný a coolovost působí uměle a dost na sílu. Největší šancí filmu na záchranu byly postavy, ale ty jsou také nevytěžené a pracuje se s nimi dosti tristně, obzvláště s Jokerem, který je ve filmu hrozně málo a působí tak spíše jen jako pouhé cameo. Sebevražedný oddíl jsem chtěl mít rád, těšil jsem se na něj, ale bohužel jde o takový průšvih, že nemám jedinou pozitivní věc, kterou o něm říct. ()

Ironfood odpad!

Scénář je ještě dementnější, než je u tohoto typu filmů obvyklé. Smysl nedává celkový děj a často ani jednotlivé scény. Nejsou tu žádné pořádné hlášky a akční scény také nejsou žádný zázrak. Postav je tam sice jak na orloji, ale žádná nezaujme. Jared Leto jako Joker mi vůbec nesedl, nijak bohužel mě neoslnila ani Margot Robbie v roli Harley Quinn. ()

FloTin

Všichni herci zahráli své role na jedničku. Bohužel mám tokový pocit, že do tvorby tohohle filmu zase kecalo Warner Bros, díky čemůž mám pocit, že i u Suicide Squadu nás čeká Ultimate Edition. Hvězdičky patří hlavně hercům. PS: Chybí tam několik scén. A doufám, že se Geoff Johns nenechá oblbnout vedením WB, protože on jediný dokáže urdžet DCEU v chodu. Štěstí že dostal na starosti scénáře k DC filmů až od filmu Wonder Woman + je to preziden DC entertaiment. ()

KR4T4S

V devadesátých letech minulého století by to byla bomba. V roce 2016 hlavně scénář působí dost jalově a stejně tak i potenciálně nevyužité a ploché postavy. Best things: Batman a Viola Davis. Je mi líto zejména Jokera - Leto mě v roli bavil a kdyby mu to Ayer dovolil, mohl krást scény pro sebe. Trailer ve finále lepší jak film - i střihově. Bez zapamatovalné, wow scény, dialogy občas wtf, po pěti minutách zapomenutý film. Zklamání. Doufám v nějakou Rverzi s krví a přitvrzením, pak možná přidám. Soundtrack: vypomáhání každých pět minut "cool" songem otravovalo. ()

kenkaku

DC to prostě neumí. Sorry. To co Marvel dává na jedničku, je od DC vždy jen polotovar co vypadá jako pilot k seriálu. Trestuhodně nevyužité a "odfláknuté". Na Suicide Squad byla masírka dlouhé měsíce před premiérou (mimochodem to nejlepší je opravdu v upoutávkách) a pak se v kině nedočkám ani některých záběrů z upoutávek (takže buď přestříhávali jako na běžícím páse - což nikdy není dobré znamení, nebo bude opět nějaká ten extended/directors cut). Dále co mi vadilo (díky scéně v závěrečných titulcích), že film je pro DC zase jen o "zabití času" než příjde ten velký třesk Justice League ze kterého už teď cítím brutální propadák. Co jsem čekal to jsem nedostal, respektive dostal ale jen na půl. Čekal jsem víc morbidního humoru. Čekal jsem víc "řezničiny" (na to jaký to jsou "úchylové" celkem vlažný) a hlavně se to celé zbytečně rozbředne. moc postav okolo které tam fakt být nemuseli: př. Joker. Bez něj by to celé fungovalo úplně stejně a promarněný čas by šlo využít jinak. Ach jo... ()

3 AM Code

Slušní herci, slabá zápletka, velmi špatnej scénář. Několik dobrejch vtípků a JEDNA solidní akční sekvence, jinak marazmus. DC je snad prokletý. ()

Kaceris

Na Suicide Squad som sa tento rok tešil asi najviac. Dúfal som že po kritikmi zhodenom BvS si ich získa aspoň Suicide Squad ktorý podľa traileru fakt vyzeral viac než dobre. No po tom ako som vyšiel z kina som bol síce mierne sklamaný ale aj tak bol pre mňa Suicide Squad dosť veľká pecka. Bolo to po prvý krát čo som sa na film netešil na Jokera. Není to ani tak chyba Jareda Leta ale proste podľa mňa Joker proste nie je týpek ktorý vlastní bar a sedí tam ako šéf nejakej mafie. Neporovnávam ho ani s Heathom alebo Nicholsonom či dokonca Hamillom keďže každý hral v podstate iný typ jokera. Proste ako fanúšik DC sveta, komiksov a arkham série som čakal proste od Jokera niečo iné. Ale dosť už o ňom keďže v tom filme ani nemal nejako veľa miesta. Prvá štvrťka nám postupne predstavuje postavy a spôsob akým sa dostali do väznice ( V tejto pasáži môžeme vidieť aj cameá Batflecka), a potom sa dostávame k jadru filmu. Celý tím na mňa posôbil dosť dobre ale určite najlepší bol Will Smith ako Deadshot a Margot Robbie ako Harley. Killer Croc bol z princípu tiež dobrý, ale kto ho videl v nejakom komikse alebo už v spomínanej arkham sérii tak predsa by mal byť len o nejaký ten meter, dva, väčší. A záporák, tam bolo asi najväčšie sklamanie. Overpowered čarodejnica ktorá vytvára nejaké tvory ktoré majú kameň na hlave. Odignoroval som to síce ale tam som cítil asi najväčšie sklamanie. Suicide Squad je pre mňa ale aj tak stále film, ktorým si aspoň trochu DC opravil niektoré malé chyby v BvS (ktoré potom opravili aj s ultimate edition.) Tak sa teda vidíme pri Justice League, snáď už bude mať menej chýb a viac dôvodov na ospevovanie. Po druhom zhliadnutí mením názor, a prikláňám sa ku slabším 4*. ()

sedm.1

Bohužel, ale film od filmu je zřetelnější, že ve filmovém souboji stájí DC a Marvel, bude právě DC se svými superhrdiny tahat asi dlouhodoběji za ten kratší konec, respektive se bude stále pokoušet dohánět ať už sólovky, tak týmovky konkurenčních dobrodružství, ovšem tímto stylem se spíš budou vzdalovat, než aby je doháněli. A přitom potenciál veškerých jejich postav je tak ohromný, ovšem to využití zatím silně vázne a prostě ať už co do kvality, tak zábavy, si k marvelovkám zatím ani nečuchnou. A právě Sebevražedný oddíl je toho dalším příkladem. Zde promarněný potenciál, který tato týmovka nabízí, je totiž doslova explozí tápání, nevýraznosti, nenápaditosti, ustrašenosti a v podstatě i nekompaktnosti. Já ve výsledku ani vlastně nevím, jestli to mělo být odlehčeně akční, nebo temně dramatické, emočně silné, či černohumorně násilné, od všeho je tu prostě něco, problém ale je, že nic z toho není působivě, výrazně, či plně funkčně zpracováno. Zápletka je každopádně mdlá a nevyvážená, akce je tu na tento typ filmu málo a nemá koule, emoční a dramatické okamžiky jsou nepřesvědčivé a až zbytečně násilně podbízivé, a humor funguje jen v minimu scénách, a to prakticky jen díky jediné postavě, čímž se tedy neokatě dostávám k tomu nejdůležitějšímu, a to tedy právě k samotným (anti)hrdinům. Konkrétně, Joel Kinnaman je pro mě záhadný herec, o kterém pořád nevím, jestli ho miluju, nebo nesnáším. A po tomto jeho výkonu a působení zde nejsme rozhodně o moc chytřejší, každopádně na jeho místě bych si dokázal představit určitě spousty jiných týpků, než je právě on. Will Smith jako Deadshot pohoda, on patří rozhodně k tomu lepšímu z celého filmu, jen jeho postava měla dostat efektnější podobu a konkrétnější rysy, já vlastně ve výsledku ani moc nevím, co je to vlastně zač. Viola Davis, jako obdoba Nicka Furyho z Avengers, je mi naprosto protivná a ta na svém místě nemá co dělat. Jared Leto jako The Joker tu je pak až extrémně přepálený magor, jehož výstupy mě svou extravagantností a nesoudností spíš rušili a nebavili. Boomerang v podání Jaie Courtneyho je fajn, tady je zas jen škoda, že byl dost upozaděn. Ovšem naprostou hvězdou, tahounem a tím nejzářivějším prvkem celého filmu je Margot Robbie jako Harley Quinn, její výkon i postava jsou naprosto dokonalé, právě ona zařizuje veškeré ty nejzábavnější momenty celé té podívané, a to ať už se vtipu, dramatizace, či akce týče, minimálně kvůli ní zkrátka stojí za to Sebevražedný oddíl vidět. Zbytek postav ale nestojí jinak vůbec za zmínku, což se týká i hlavního záporáka/záporačky, což je velice chabý a nudný soupeř. Tvůrci tu navíc nedokázali navodit ani pořádnou atmosféru a vtisknout filmu vlastní stylovost a identitu, prostě i v tomto ohledu oproti Marvelu až nebezpečně moc zaostávají. Možná by měli nejvyšší pohlaváři DC zvážit angažování režisérů pro své filmy, kdy Marvel dává šanci talentovaným, mladým, neokoukaným tvůrcům, kteří se nebojí jít z kůží na trh a přináší do svých filmů energii, nápady a dávají jim koule, zatímco DC svěřují své superhrdiny sice určitě skvělým, nicméně trochu již rutinním tvůrcům, kteří již krapet přešlapují a potřebují buď něco jiného, anebo menší omezení a zásahy ze strany studia, což se podle mě jak Snyderovi, tak nyní Ayerovi stalo. Nicméně, aby to ale nevypadalo až tak kriticky, Sebevražedný oddíl není žádná sračka, ten film v rámci možnosti baví, jen to mé přesvědčení o již několikrát zmíněném potenciálu je tak silné, že nemohu zahnat jisté pocity zklamání a nejistoty, co vlastně bude dál. () (méně) (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?