Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Filmyx

Čtou to po sobě ti kokoti scénáristický vůbec, nebo jen tak zplácají co jim na mysl přijde, aniž by to melo nějakou logiku? Úporná prvni půlka filmu, kde se snaží zuby nehty zdůvodnit vznik SO (radši česky:)), skřípe až z toho sanice bolí, a ta druhá je jen za podpůrné likvidace doprovodného týmu postradatelných předvídatelné dojití k cíli. Bez nápadů a vtipu, s minimem zajímavé akce, s Jokerem, který jakoby z prdele vypadl mladému Marilyn Mansonovi, silně nesympatickým Smithem, natočili zas další sterilní srajdu. Škoda. PS: jediny plus je skvěle vybraná hudba, efekty a fešák Kinnaman. ()

Iceman7Svk

Čo dodat Margot Robbie ( Harley Quinn ), Will Smith( DeadShot ). Dve tutovky na ktoré som sa najviac tešil. Síce dejovo to nieje nič moc ale človek sa tie 2 hodiny absolútne nenudil. Tento film vyšiel na parádnu 1*. Aj keď som sa k nemu dostal až teraz, neviem si ho vynachváliť a po dlhom dlhom čase som fakt sklamaný keď mi skonči film typu ako je Suicide Squad ! ()

dr.who

Tak zbytocny, zle napisany, zybtocnostamio preplneny, nevyvazeny film plny nehorazne strateneho potencialu som uz davno nevidel. Obrovske sklamanie. Neviem ako by na tom bol ak by - podla toho co sa hovori - nebol prestrihany kvoli strachu z prilisnej temnoty, ale jednoznacne mu uskodilo vsetko, co vo finalnej verzii vidime. Najlepsie, co na tomto filme je, su thrilery. Ak nechces mat pokazeny vecer s pachutov v ustach po cely nasledujuci den, tak si to ani nepozri. ()

onevoice

Model vrahov ako zachráncov sveta mi pripadá blbý a nevedel som sa toho pocitu zbaviť. Natočené to nie je zle. Smith a Margotka sa mi páčili, ale ináč priemer. ()

Amber.1977

Ty dvě hvězdičky dávám pouze a výhradně za dobrou hudbu. Ale když si obstaráte soundtrack, ušetříte 123 minut naprosté slátaniny. ()

Virtus odpad!

Další zbytečný film, který nejen, že nepřináší nic nového, ale i to málo co vykrádá je tak šíleně slepené a nekonzistentní, že celkově nedává nic smysl. Motivace postav obětovat se pro vyšší dobro (nebo vlastní kůži) žádná, schopnosti, kvůli kterým měl být tým sestaven, má jen jeden člen a i ten není rozhodně žádný superpadouch či snad superhrdina. Jedinou zajímavou postavou je Harley Queen, na níž je ale bohužel zajímavý především zadek, což je také jediný logický důvod, proč je součástí bandy. Hlášky trapné (ok, viděl jsem s dabingem, ale tohle asi fakt nic nezachrání), příběh žádný, hlavní padouch resp. zápletka absolutně nepoutavé. Nevermore ()

KielHawke

Vůbec nehápu ta nízká hodnocení. Vždyť se přeci jedná a o fantasii, akci, hlášky, magory, zrůdy, borce,lásku a tak vůbec... Tyhle filmy se přeci mají točit přesně takhle! Kdo čeká hluboké zamyšlení, propracovaný scénář tak snad není z téhle planety (nebo minimálně 20 let spí). Ano jistě, vše je postaveno na Harley Quinn (občas na sebe stáhne pozornost i černej Deadshot), na hláškách mezi borci (a borkyněmi, promiňte mi), na parádních efektech. Ale přesně takhle by podle MÉHO skromného názoru měly být filmy tohoto typu točeny. Nic víc nic míň. A tak to má být! Rozmýšlel jsem PĚTKU, ale bylo tám pár do očí bijících nesmyslů a občasně zmatený scénář. Takže nakonec čtyři plus! P.S. Pořád vydejchávám kreténskej Arrival, takže nyní, co film, to pecka (minimálně do konce roku...) ()

Katgatoo

Náhodně poslkádané obrazy s velkým množstvím neatraktivních postav. Vtipnost 0. Všechno jen tak klouzalo po povrchu, nemožnost ponořit se do příběhu. Ayerovi se to celé prostě rozpadlo. ()

Matrix44

Tlupa sociapatov prepustených z vezenia pod vedením gorily, asi najväčšej sociopatky, sa má postaviť zlej čarodejnici a zachrániť celý svet. Neviem či sa svet zachraňuje vyvražďovaním všetkých ľudí, ale toto mi nejako nesadlo. Scenár písali asi zverenci nejakého ústavu s kvalitnou ostrahou. ()

BranuliQ

Toto malo napraviť škody, ktoré napáchalo BvS? To ľudia v DC myslia vážne? Takýto výplach som veru nečakal. Scenáristicky totálne nezvládnutý film. Už teraz si nepamätám čo i len jednu scénu, ktorá by akokoľvek vyčnievala. "Záporák" (alebo čo to presne bolo) je úplne o ničom, taktiež Joker, ktorý je síce celkom dobre zahraný, no absolútne zbytočný. A takýchto vecí by som našiel naozaj veľa. Ťažko vládla len Margot Robbie a celkom zaujímavé bolo aj úvodné, takpovediac predstavovanie. Vďaka tomu tie dve hviezdy, ináč strata času. 35% ()

eexDon

Für mich - 70%, - /ten děj se nějak nepovedl a ti metazáporáci byli naprosto o ničem, zrovna sem by se hodil erkovej rating, Amíci ho cpou všude a sem zrovna ne/, + /vtipný a s nadhledem a postavy Jokera a Harley byli naprosto nejlepší/, hodnocení - slušná jízda, taky tak trochu vybočující z řady stejnostejných komiksových velkofilmů, jako Deadpool, ale mohlo se víc přitvrdit a propracovat děj a záporáky a ne jenom takhle klouzat po povrchu ()

hanzikk

Nakonec jsem se rozhodl zůstat u hezkého nadprůměru, a může za to zejména to, že mne prostě asi od půlky filmu začínal zklamávat příběh celého filmu a postupná transformace na styl X-menů. Zaujal mne OST celého filmu, písničky byly dle mne fakt hezky poskládané a hodně mi zůstala v očku Harley Quinn. Z hereckého výkonu představitelky jsem byl velice potěšen. Celkově film působí mile, ale jsem celkem vysazen na sotisfikovanější příběhy. ()

NagatoPein

Takže už definitívne ideme smerom bláznivých superhero komédií? Takto to DC teda nepôjde. Toto tu už bolo, Marvel to spravil pred 4 rokmi. Správna cesta pre DC superhrdinov by bolo v Temnorytierovskom formáte. To sa dnes ale asi nenosí, že? Komixový film musí byť komédiou s prepálenými efektami. Len tak ďalej Warner Bros s DC univerzom, len tak ďalej. ()

Yettihomatka

6x jsem se pousmát. 12 minut mě to seriózně bavilo. I pornoparodie na tento film měla propracovanější příběh. Jako vhodnou náhradu za tento film doporučuji záznam z koloniskopie. ()

neo101

Bože proč? tomuhle se říká nevyužitý potenciál. Z partičky psychoušů mohla být lepší squadra než ze strážců Galaxie a nakonec se z nich vyklubala parta trapných, nevýrazných, nevtipných individuí. Bez Willa a Harley by se na to nedalo koukat vůbec. Záporačka totálně trapná. S takovou mocí mohla předvést mnohem mnohem víc. Jo a její brácha je zase trapná kopie Ničitele, Sentinelů a podobných strojů, které se v poslední době objevují snad ve všech komixárnách. ()

Marek.Skalka

Harley dobrá, ale nějak to celé shodila tím, že se ve filmu zakoukala do dementa Jokera. A to přitom právě Joker je má oblíbená postava, ale je to šílenec, ne debil. Podobný problém mám s Deadshotem. Na něj mi Will Smith neseděl ani trošku. V seriálu Arrow byl mnohem uvěřitelnější. Zatímco se seriál Arrow změnil v totální kupu hnoje během několika let, to dokázal filmový Sebevražedný oddíl během chvíle. Ovšem zpět k postavám. Killer Croc vypadá také úplně jinak. Levně, dalo by se říci. Tady z něj nečiší zlo, jako je tomu v komiksech. Tady je něco jako již zmíněný Joker. Na kdyby se vážně nehraje, ale tady opět musím říct - kdyby se ten film jmenoval jinak, kdyby to byly jiné postavy, tak by to i docela šlo. Jenže to mají být konkrétní postavy a... a nedá se jim to věřit. Podle mého další film, který neměl vzniknout, protože DC spíše pokazil reputaci, jelikož jim Marvel natrnul zadnici. Jak již bylo zmíněno dříve v jiném hodnocení, tak se film zcela vyčerpal na trailerech. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?