PetrPan

Wane, drž se komiksů! Režisér, který ve svém rybníčku už nemá moc, co říct, natáčí svěží komiksovou adaptaci, při níž jsem si chvílemi připadal jako před  více než dvaceti lety, kdy jsem viděl první X-meny.  Aquaman  mě svým jednoduchým a přímočarým stylem vyprávění opravdu potěšil. Spektakulární  dobrodružství, kde jsem hýkal  nadšením nejen nad hýřivou nádherou podmořského světa, ale  zamáčkl slzu i nad rolí Dolpha Lundgrena, pro nějž to sice evidentně neznamená žádný velký zvrat, ale rozhodně je fajn, že si na něj pořád vzpomenou i áčkoví autoři. Zábavná oddechovka s konečně zase jednou opravdu osvaleným superhrdinou a  parádní nestvůrou a velkolepou bitvou na závěr.  pohádkově smířlivý konec pak vlastně rovněž potěšil, správné dobrodružství má totiž  skončit happyendem, o tom žádná. ()

jarous

Pěkný příběh, zdařilé efekty, velmi dobře zvolená hudba, to je Aquman. Trochu humoru, nadsázky a sem tam trefné hlášky, to je Aquman. Dobře vybraní herci, ať už hodně známí, nebo méně známí, to je Aquman. I jemné upozornění, že si nemůžeme od přírody jenom brát, protože by nám to jednou mohla spočítat i to je Aquman. Tedy v kostce, vypnul jsem mozek a kochal se a to díky Aquamanovi. ()

Arsenal83

Khal Drogo sa z blondýnky preorientoval na červenovlásku, ako by nevedel, že je to mrcha, čo Jacka Sparrowa pripravila o fúru majetku. Vizuál ale inak dosahuje najvyššiu úroveň, veď je to vlastne takmer animák, no a sem tam je to aj vtipné. Na Marvel to nebola až taká hanba, hoci dej a dialógy sú strašne amatérske a neoriginálne. ()

eLeR

Dovolím si použiť slová dvoch užívateľov: digitální bordel a přeplácané ... aj na mňa to takto pôsobilo, ale výrazne som netrpela. Čo by som tak ešte .. Momoa je fakt fešák, aj v mokrých vlasoch. A .. keby Mera nemala tú diplomatickú priepustku, tak sú na tej colnici doteraz, a to by bol veru iný príbeh. 2,5* ()

dopitak

Dobře koukatelná počítačová hra s dementním dojáckým příběhem. Nešlo prostě škrtnout ty setkávačky po letech? Momoa je nabušenější Dušan Vitázek, ovšem ani ten není žádná třasořitka. Amber to tady s tím výstřihem sekne. ()

SeBig odpad!

To i Souboj titánů z roku 1981 vypadá víc promakanějš, než tenhle zavodněnej, vyblejskanej a hlavně nezáživnej, bídnej, humorem trapnej paskvil. Aquamana spláchnout do hajzlu. Otřesný uplně všechno. ()

Chrustyn

Přiznávám se, že někdy od Úsvitu spravedlnosti jsem nad komiksovými adaptacemi z DC vesmíru zlomil hůl. Přestože má i Aquaman podobné chyby (v několika scénách nechybí ukázkový digibordel a některé triky jsou na dnešní dobu nechtěně úsměvné) povedlo se Wanovi vytvořit zajímavý a fungující svět s překvapivě sympatickým hrdinou a menší akční scény jsou až překvapivě povedené (honička po střechách, bitky tělo na tělo). Nemá to tu hloubku, ani propracovanost, na kterou je divák zvyklý od Marvelu, ale v rámci DC se jedná o nejlepší film od Muže z oceli. ()

Marze

Monotónní výjevů nastavovaných na 145 minut. Umělost obsahu i obalu. Digitální komando...Klopotná mytologie se tváří jako antické drama. K obvyklé dávce bojového rachotu se přidává žbluňkání.- Lahůdkou jsou jezdci na žralocích a celá Atlantida. K tomu pár zábavných maličkostí jako zlatá rybka k snídani, či žralok v akváriu bránící školáka před šikanou. U herců se vyděluje jen Defoe. ()

korbitch22

Díky bohu za DC nebo spíš za Jamese Wana, který zachraňuje DC. Konečně komixový film, který se nesnaží o trapné melodrama, nesnaží se vydolovat za každou cenu směšné emoce, které prostě ve filmu s idioty v brnění nebo kosmické lodi působí opravdu komicky. Momoa se do své životní role vžil s velkou parádou. Hláškuje jako démon, k tomu si omotá kolem prstu dost možná nejvíc sexy malou mořskou vílu na světě a vymlátí se s nejlépe zahraným záporným hrdinou všech dob, Patrick Wilson je prostě ďábel. Aquaman je mix Trona a Hvězdných válek, akorát se odehrává pod vodou. Hlavně tou hudbou a vizuální stránkou se Tronu podobá v mnoha směrech. Líbil se mi ten odlehčený nádech, hlášky, neskutečné efekty a skvělá akce. Jeden z nejlepších komixových filmů vůbec. Těch 73% tady je neskutečný výsměch. Dolph Lundgren v nejlepším filmu své kariéry se musí tetelit blahem. Takového úspěchu nedosáhl ani nejvíc áčkový béčkař Sylvester Stallone. Překvapilo mě, kolik prostoru mu Wan dal a jak se s rolí popral. Nabušená zábava, tak se mi to líbí.90%. ()

marhoul

Když přihlédneme k tomu, že jde o pohádku, jedná se o velmi vydařenou záležitost. Mezi líbivým a trefně vybraným obsazením mě potěšila přítomnost Temuera Morrisona, který mě od filmu "Kdysi byli bojovníky" baví, dále uhrančivý Willem Defoe a zde překvapivě zajímavý Dolph Lundgren... Pěkné, zábavné, mělo to spád, zkrátka se na to dobře koukalo. Řekla bych, že od Avatara se mi žádné 3D tolik nelíbilo. Podmořský svět + Atlantída= dech beroucí. Jedna hvězdička navíc za Jasona, protože jsem ženská. ;-) ()

Stanislaus

Aquaman je prozatím dost možná nejpovedenější film z DC univerza, byť některé scény bily lehce do očí a místy se tam o sebe třískalo jedno klišé za druhým. Nicméně se na to ve výsledku pěkně dívalo a tvůrci si rozhodně nekladli žádné meze, co se fantazie a výpravy týká. Chvílemi to celkem okatě připomínalo legendu o Artušovi/Arthurovi a jeho honbu za svatým grálem, který zde byl akorát nahrazen zlatým trojzubcem. Vedle typicky žánrových aspektů jako je hrdinství a vyrovnávání se s minulostí film poukazuje na současné problémy jako jsou "plastické oceány" či (in-)tolerance vůči "míšencům", čímž vše získává poněkud hlubší a aktuálnější význam. Nadmíru pestrobarevný výlet do CGI hlubin, který sice ve srovnání s filmy z marvelského univerza postrádá větší dávku humoru, ale rozhodně nepostrádá spád, akci, ani slušné herecké obsazení. ()

BMW12

Tohle je velké překvapení od DC! Natočit Aquamana, jehož příběh se z poloviny odehrává pod vodou, muselo být náročné. Ale tvůrci to zvládli dokonale, scény z podmořského světa jsou naprosto úchvatné, vizuál a grafika se opravdu povedla. Aquaman má také perfektní příběh, má to hlavu a patu od začátku do konce. Herecké obsazení bylo zvoleno perfektně, všichni se do svých rolí hodí. Dávám nejvyšší možné hodnocení. ()

Flego

Mytológia príbehu má istú váhu, podobne je slušne vykreslený podvodný svet a o zábavu sa postará trochu ľahkej irónie. ()

Jinny

Velmi krásné, velmi barevné a pravděpodobně cesta, na kterou by se DC filmy měly navázat. Momoa je skvělý a zasloužil si každý cent. Příběhově film pokulhává, což nejspíš nikoho nešokuje. Nevím ovšem, co u komiksové pohádky opravňuje skoro dvou a půl hodinovou stopáž. ()

TheEvilTwin

Vizuálně úchvatná fantasy “pohádka”, která zaujme nádherným a promakaným světem pod mořem. Herecké obsazení hodně slušné a záporáci potěší, vymyšlený svět, jeho místa a obyvatelé mi spolu se závěrečnou bitvou připomněli mix LotR, Star Wars a Enderovy hry, což bylo pěkné. Jediné, co mi vadilo, byl předvídatelnější a jednodušší děj, nefungujíci a klišovitá love story s červenovláskou a až moc “happy ending”, kdy všechno dopadlo moc dobře. I tak si to ale ty 4 hvězdy s přimhouřeným okem zaslouží, protože vizuál filmu byl prostě fakt cool a jako celek to působilo inovativně, vyzvedlo DC zpět a snad se bude i v budoucnu na co těšit. ()

rikitiki

Komiksové vyprávění se srozumitelným dějem a přehlednými souboji? Pro mě téměř zázrak. Ok, výtvarná stylizace by se duhovými barvami hodila spíše do dívčího pokojíčku, ale proč ne? Aspoň zkusili něco nového. A podmořské scenérie jsou nádherné. Jason Momoa určitě není typ shakespearovského herce, ale při jeho vzhledu, a pokud si bude vybírat komiksy, mu určitě nikdo nebude vyčítat, že vůbec neumí hrát. SHRNUTÍ: Některé Mořské víly nejsou malé. A už vůbec se nenechají vmanipulovat do role oběti. ()

hansel97

DC mě upřímně moc nebaví, ale rozhodně cením snahu experimentovat v žánru, která nám přinesla akčně a vizuálně naprosto odlišného super hrdinu. Wan vymyslel skvělý svět, který naprosto dokonale vypadá, ale upřímně tomu hodně odpouštím v příběhu, abych tomu mohl dát čtyři hvězdičky. ()

Othello

Po dosavadních neúspěších ve snaze vybudovat silnou komiksovou značku skrze trochu odlišný přístup než konkurenční Marvel, se v Aquamanovi již DC na všechny ambice vybodlo a vytáhlo to na jistotu. Vysázelo tedy 160 mega, obalilo celý interiér studia zeleným plátnem a obsadilo do hlavní role postavu Thora, kterou akorát hraje někdo jinej a jmenuje se jinak. Zbytek děj se vůle boží. Obří leviathani střídají nepravděpodobnou romanci, futurismus se potkává s vyfabulovanými mýty, jež mají vždy pravdu a od poloviny to začne velmi připomínat seriál Adventure Time, který se však bere vážně. Asi nejzábavnější mi přišlo jak film po celou dobu tvrdí, že nezáleží na tom odkud pocházíš, abys mohl být panovníkem, aby stejně na konci pětkrát zopakoval z úst různých postav a bytostí, že se jím Aquaman stal, protože má v sobě královskou krev. Hehe. Každopádně většinu kluků ze zemí prvního světa, kteří se neustále potřebují "uvolňovat" a "odreagovávat" to satisfakovalo, takže asi úspěch. Nevim. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů