Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Will_X

Téměř po celou dobu filmu se drží výborná atmosféra. Opravdu parádní, vtipné scénky. Dále i pro mě nečekaný "zvrat".Rozhodně mnohem lepší než předchozí díl. Za mě velká spokojenost. Za Natalie Portman si Thor tu 5* zaslouží! 85% ()

MáŠa

Tohle už je takový béčko skoro. Kdybych koukal na kreslený film, tak mám z toho podobný zážitek. Je mi jasný, že jsme omezení předlohou v podobě komiksu, ale na to, že jsme ve fantaskním světě, tak se tvůrci moc nerozjeli. Čekal bych nějaký rozmanitější vesmír. Tady dost věcí vypadá stejně jako ve světě lidí a taky se tak chová. Škoda. Kouknout se na to dá v pohodě, ale kdybych to neviděl, tak se taky nic nestane. ()

mm13

Ešte väčšia tuposť ako prvá časť, tentokrát bez poriadnej réžie. Fraška! Nebyť Lokiho ("jeden stĺp si minul!"), ani nedopozerám. ()

luka4615

Thor - The Dark World překonává prvního, nyní už nevýrazného Thora na celé čáře. Líbi se mi ten postup MARVELu všechna pokračování "ztemnit" a ukázat nám, že každý, i bůh má svoje slabé stránky. Celý film obsahuje právě ten náboj, který ho žene vpřed a který u jedničky tak zásadně chyběl. „Born to be a king, I ask one thing in return: a front seat to watch Earth burn.“ ()

Coleator

Po temnějším Iron Manovi přichází i temnější Thor, který i stejně jako jeho letoší předchůdce nabízí i poměrně značné množství zábavných situací (i když humor je vystavěn jinak, než je tomu u Iron Mana). Film šlape hned od úvodní scény a než se v podstatě nadějete, přichází závěrečné titulky. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, nakonec se ale přikláním k vyššímu hodnocení - ať už kvůli výběru Londýna (film by fungoval na jakémkoliv místě, ale protože mám britskou metropoli vážně rád, tak si tím u mě tvůrci získali další plusové body), nebo kvůli roli pro Chris O'Dowda (který jen tak mimochodem tady není mezi herci vůbec uveden). 3D vypadá skvěle když se jedná o statické záběry. V akčních scénách jde chvílemi o jednu velkou mazanici, takže první scénu si člověk s 3D brýlemi moc neužije (už jen proto, že chvíli trvá, než si oči zvyknou). Takže pokud můžu doporučit, jděte na 2D. :) ()

Lucasion

„How i get to the Greenwich? – Three station, by this train." Thora (Chris Hemsworth) už každý známe. Je to ten sympaťák/bůh, který máchá kladivem a metá blesky. První film, ve kterém se představil, už je dávno za námi a je potřeba nějak navázat na crosscover Avengers z loňského roku. Nemohu si pomoci, ale úvodní scéna k novému Thorovi je zcela odlišná od jakýkoliv začátků od Marvelu. Máme tu Temné elfy, kteří chtějí uchvátit moc a zničit svět. První Thor exceloval v perfektním grafickém pojetí. Prostředí Asgardu je opravdu velice nádherné i tentokrát. První polovina je více fantasy než jsme u „komiksovek" zvyklí. Nicméně se nabízí otázka, proč ne? Nový Thor má konečně ve finále nějakou tu atmosféru. Nebojí se sahat u postav na samotné dno a ve výsledku máte konečně pocit, že postavy jsou smrtelné a mohou kdykoliv zemřít. Přichází tedy strach, zda samotní hrdinové jsou dostatečně silní na to, aby padouchy opět potrestali a poslali je zpět do své dimenze. Temný svět totiž opravdu ukázal temnější stránku komikosvých filmů, které se tedy netočí pouze okolo heroického vstávání z popela. Ohledně komediální složky, u které jsme u Marvelovských filmů zvyklí, musím sám říct, že cítím změnu. Je pravda, že spoustu hlášek je zcela násilně vložených a ve výsledku nejsou vůbec vtipné. Na druhou stranu si tvůrci dali práci a některé hlášky padají opravdu na úrodnou půdu. Konečně tedy mohu prohlásit, že nový film od Marvelu je místy přirozeně vtipný. Určitě bych nerad spoileroval, ale scéna z Londýského metra či pověšení kladiva na věšák jsou opravdu vypečené kousky. Co se týče samotného příběhu, tak opět to není žádné velké překvapení. Je pravda, že atmosféru má nový Thor výbornou, ale samotného příběhu moc nepobral. Pořád je to stále typický Marvel, který ať se snaží sebevíc, tak zkrátka nedovede vytvořit nějaký smysluplný příběh. I když po stránce příběhu ničím nepřekvapí, tak jeho vizuální stránka je překrásná a atmosférou drží diváka v napětí. Navíc co se týče hlášek, tak si konečně Thor našel nenucenou cestu k tomu být vtipný. Takže výsledek je takový, že Thor přeskočil svoje předchozí představení o notný kus a nemusí se za to vůbec stydět. Kdoví, třeba do třetice to bude zas o kus lepší. PS: Scéna s Kapitánem Amerikou je výtečná! *Jedná se o útržky z celé recenze* [Csfd projekce2] (80 %) ()

Sawy

Prvního Thora mám hodně rád. Po Iron Manovi přinesl do marvelovského filmového universa druhého silného hrdinu. Ukázal, že sebeproblematičtější komiksový hrdina se při troše snahy dokáže přizpůsobit filmovému médiu. A především dokázal smíchat fantasy drama s odlehčenou komedií a neztratit přitom charakter sevřeného blockbusteru s jasně daným dramatickým obloukem a zajímavými postavami. Na jeho pokračování je krásně vidět, čí to byla zásluha - Kennetha Branagha. Hlavně díky němu předchozí film fungoval tam, kde dvojka po většinu času selhává. Taylor je totiž od prvních záběrů rutinér, který odtočí, co se po něm chce, ale jakýkoliv osobní vklad je pro něj velká neznámá. Prostě jen řetězí záběry, vytěžuje linky načaté v předchozích částech bez nějakého zájmu nebo snahy dát filmu trochu hlubší odstíny. Práce s postavami se zoufale nedaří, což je krásně vidět na sterilní a vykulené Natalii Portman, která absolutně nemá co hrát. Záporák, opět disponující jakousi ničivou hmotou (máme v záloze taky něco jiného?), je šašek bez charismatu, ke kterému nelze cítit žádný respekt. Jednička před nás postavila veskrze zajímavý fantasy svět plný rozličných světů k prozkoumání a čekal jsem, že Temný svět prohloubí mytologii a ukáže z nich co nejvíc. Viděli jsme ovšem jen jakousi nazelenalou pustinu, na začátku jeden les a na chvilku ledové planiny známé z prvního dílu. To je prostě málo a když má Marvel k dispozici mnoho jistě atraktivních vesmírných zákoutí, pak nechápu, proč nám servíruje takovou sterilní šeď. Ve filmu je víc humoru, logických nesmyslů a zbytečných postav, díky čemuž se druhý Thor víc než čímkoliv jiným stává zbytečnou výplňovkou, odlehčenou blbinkou určenou k uspokojení hladových fanoušků, kterým ke spokojenosti stačí cameo Chrise Evanse a pár hodů Mjolnirem. Postava Thora jako taková se nikam neposouvá, naštěstí jsme se alespoň dočkali vývoje jeho vztahu s Lokim, který je i na malé ploše asi tím nejlepším na filmu. Potěšil také stylový útok na Asgard v půli filmu, který v sobě má špetku té heroičnosti, kterou od božské fantasy očekávám, je trikově na úrovni a Idris Elba během ní sám sundá nepřátelskou loď. Ve světle téhle akce ovšem ještě víc ční průseroidní finále, které se změní v nepřehledný mišmaš rozsekaný na několik linek. Nedokáže vzbudit emoce, nemá napětí a nefunguje po akční stránce. Jako celý film je polovičaté a nedokáže diváka nadchnout. V Thorově světě ovšem stále cítím potenciál, který jen čeká na své vytěžení. Proto doufám, že tahle odnož marvelovského vesmíru nezapadne do rutiny a nevyšumí, byla by to velká škoda. Asi to chce víc času na scénář, najmutí správného režiséra a celkové promyšlení, kam chtějí tvůrci Thora a jeho svět směřovat. Není kam spěchat a raději si počkám třeba pět let na plnohodnotné završení Thorovy trilogie, než abych se za dva roky dočkal další polovičaté rutiny, na které není vidět ani zbla nějakých vyšších ambicí. 60 % ()

Morholt

Když jsem odcházel z kina po prvním Thorovi, skoro jsem brečel. Severská tématika patří k mým nejoblíbenějším a Branaghovo jméno budilo očekávání. Ale dopadlo to jak to dopadlo. Druhý Thor mě tudíž mohl jenom překvapit. No.......nepřekvapil. Tedy pološílený Stellan byl fajn, O´Dowd také potěšil, cameo Kapitána Ameriky se povedlo a Hiddlestone umí, ale co s tim, když celkově se jedná o dvouhodinovou sračku. Proč z toho Taylor musel udělat Star Wars po lobotomii? Proč to všechno působilo tak papundeklově? Proč jsou tam všude pořád černoši a Číňani? Proč se kua nedržej těch komixů? To by jeden blil Ivane. Jako součást Avengers Thor může fungovat, ale samostatně je k ničemu. Bohužel tohle zřejmě nebude poslední díl. Každopádně je to o něco lepší než ten předchozí humus. 20% ()

EXpenza

To se teda Marvel vytáhnul. Průměrný,místy podprůměrný a dosti ořezaný snímek z kuchyně Alana Taylora,nám ukázal,že komiksy nám na filmových plátnech upadají. Je mi z toho smutno a doufám,že přijde marvelovka co to zlomí a budem zas nadšeni a vtáhnuti do děje hrdinů. ()

TheJokerCZ

První díl se mi líbil. Bylo to něco nového, nový Marvelovský, neokoukaný titul. Ale u druhého dílu to už bohužel neplatí. Ne že by mě to úplně nudilo a že bych klikal na čas kdy už bude konec, to ne, ale stejně to nemělo šťávu. Strašně předvídatelné a tuctové. Chtělo by to, aby Marvel přišel zase s něčím novým a aby to mělo koule! 6/10 ()

ScarPoul

Postupne budovaný a po mnohých stránkach perfektne zvládnutý komiksový film. Druhý diel Thora šliape na plyn tam, kde prvý diel len neisto našlapuje. A tým ma ako diváka nadmieru uspokojil. Jednak je nádherným triom Dennings, Alexander a Portman, ale tiež dvoma výbornými záporákmi Ecclestonom a Hiddlestonom. Je tu dostatočne množstvo vtipných scén a výborné finále. Rovnako poteší cameo Kapitána Ameriku a Stana Leeho. Plus to veľmi efektne spája sci-fi prvky s fantasy bez výraznejších rušivých vplyvov. Atmosféra znova na výbornú a ďalší teaser na pokračovanie len umocňuje moje fanúšikovské chute. Tak ako Iron-man 3 otváral tohtoročnú komiksovú sezónu, tak ju Thor uzatvára a robí to na výbornú. V takýchto prípadoch len zamrzí, že takto nefunguje DC universe, ktorý mám osobne radšej. ()

Mike.Myers

Bylo to neuvěřitelné. Nechyběla akce, napětí, nenudil jsem se ani vteřinu, tak promakaný film.. Nechyběl ani nádech humoru. Od začátku až do konce jsem seděl s otevřenou pusou a musel s napětím sledovat co bude dál.. Od svých 10 let mám v hlavě podobnou myšlenku na seriál ( Myslím prostředí ne konkrétní postavy) a tenhle svět splňuje naprosto moje sny.. takže 100% ()

Gwaihir

Druhé samostatné setkání s hromovládcem jde od samého počátku trochu jinou cestou než jeho přeschůdce, ačkoli na něj v některých ohledech také skvěle navazuje. Příběh je tentokráte mnohem osudovější, sahá ještě hlouběji do minulosti a navozuje atmosféru skutečného boje světla proti temnotě, v němž může být vše ztraceno. Přesto však celý snímek stále bravurně střídá opravdu velmi humorné okamžiky s chvílemi vážnými až tragickými, aniž by přitom docházelo k jakémukoli vzájemnému rušení. Mezi nesporné kvality znovu patří výtečné herectví, i když v tomto případě již ustupuje větším dávkám akčních scén, které sice místy působí poněkud bláznivě, ale jsou naprosto strhující. Vše je též opět rámováno velkolepými hudebními motivy, oplývá nádhernou výpravou, je ozvláštněno iluzionistickými kousky mistra klamu a navíc doplněno ještě o přítomnost další úžasně charizmatické záporné postavy. 95% ()

maseer2

tak nějak na hraně mezi zklamáním a spokojeností.. druhý Thor je vizuálně fajn, má relativně slušné tempo (i když plus mínus prostředek filmu mě nudil) a především několik opravdu zábavných momentů (Lokiho Captain America, kladivo na věšáku, Thor v metru).. jenže příběh samotný trpí (podobně jako u třetího Iron Mana) syndromem "dějová vycpávka před druhými Avengers".. chybí tomu výrazný záporák, atmosféra i emoce a v souvislosti s tím rovněž alespoň pár zapamatování hodných scén.. navíc se ukazuje, že Natalii Portman tahle role moc nesedí; Tom Hiddleston oproti tomu kraluje, kdykoli je na scéně.. nakonec tedy spíš to zklamání a ty nejsilnější 3* ... P.S.: začínám mít obavy, že se cestou téhle bezpohlavnosti budou vydávat i další nadcházející marvelovky... ()

Borrtex

Chris Hemsworth a Natalie Portman v hlavní roli představili velice originální dvojici, ve které bych si snad ani nikoho jiného neuměl představit. Předem musím podotknout, že jsem Thora jedničku neviděl, a i přes to jsem ve filmu nebyl nijak ztracený. Co mě mrzí je především první polovina, která se nesla v takovém tom (pro mě až moc) poklidnějším duchu. Poté, co se parta rozhodla vykonat velezradu, a vzala zákon do svých rukou se konečně něco začalo dít. Scénář byl velice jednoduchý, a finále poměrně dost dlouhé, ale přes to všechno jsem tomuto filmu nemohl dát 3*, protože na to není. I přes tu všechnu kritiku, co jsem zde snesl byl film režijně zpracován velmi kvalitně, a velké finále bylo doprovázeno různými speciálními efekty, které to všechno pěkně oživovali, a my jsme tak neměli jen jednotvárnou bitku mezi dobrem a zlem. Byla to bitka, která se přenášela z jednoho prostředí do druhého, a stále se dělo něco co mě jako diváka dos překvapovalo. První polovina slabších 60%, druhá polovina 90%. Přestože nejsem přílišným milovníkem moderních sci-fi filmů, u tohoto díla jsem byl mile překvapen:-). Příjemná 3D podívaná. Průměr 80% ()

PROROK14

Fakt si nepamätám aby sa mi stalo, že som chcel film po 15 minútach ozaj vypnúť. Na tie trápne vtípky sa naozaj nedalo pozerať. A ak to mali byť prvky komédie, tak diki moc. Okrem toho to bola neskutočná nuda. Dve hviezdy dávam za asi dva svetlejšie momenty, a aj to už neviem, ktoré to boli. Samotné finále bola jedna veľká, prelietaná, nepekná katastrofa. Thora už nikdy viac. ()

GeusX

Většina děje se odehrává v mýtickém fanasy světě a to není zrovna můj šálek kávy. (viděl jsem: 2x) ()

Caszidy

Thor je frajer, jenže co by dělal bez Lokiho. Ten si takřka všechny společné scény krade pro sebe (obzvlášť “převtělení" do Capt.America je osvěžující nápad). Slabinou snímku jsou určitě nikterak výrazní temní elfové jakožto hlavní zlo. I když paseku za sebou samozřejmě zanechávají velkou. Dvojka Thora je prostě takový ten standardně dobrý marvelácký film, jenž ale nemá nic čím by se vyloženě zařadil mezi opravdu výborné filmy. ()

BoPo

Do Thora sa trochu nainfikoval Star Trek, ale predovšetkým akcia. Tej tam miestami bolo ako keby sa jednalo o Avengers film. Oproti jednotke ide o výrazný kvalitatívny posun, pretože okrem akčnosti má pokračovanie zaujímavejší príbeh a hneď dvojicu záporákov (najlepší marvel nehrdina Loki a k nemu Malekith). Thor si tu jednoznačne napravil povesť a ukázal, že sa okolo neho samotného dá vymaľovať pekný kúsok z veľkej mozaiky. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)