Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

classic

Presne takéto „comicsovky” produkuje súčasný Hollywood ako na„ robotnom páse”,čo mi zrovna nevonia... Čím je väčší budget,tým sú efekty namakanejšie s nulovým dejom,čo platí skoro aj v tomto prípade. Alan vystriedal Branagha na režisérskej stoličke,ale s rovnakým hereckým ansámblom a napozeral pár kultových snímkov(Star Wars,The Lord of the Rings...),aby sa nimi inšpiroval a preniesol ich sem,čo až tak na škodu nie je. Chris je dobrý herec,ale mal by zmeniť lokál,aby nebol tzv.zaškatulkovaný,ale ako Thor,je dobrý výkon,Tom ako Loki sa pomaly dostáva pred Thora,Natalie tradične pôvabná. Nie je to zlé,nič viac v tom nehľadám.Na jedno pozretie stačí. ()

mcb

Novým Thorem se marvelovky už definitivně stávají seriálem. Tak přesně Temný svět vypadá – jako druhá epizoda druhé série, v níž se opět setkáme s naprosto standardní zápletkou se superzbraní a záporákem prahnoucím po zničení světa a vytěžováním osvědčených prvků, které fungovaly v případě asgardské soap opery minule. Vše je zkrátka při starém, ale už z toho není to vesmírné shakespearovské drama, ale zaměnitelný díl Hvězdné brány nebo Hry o trůny. Alan Taylor jako by nejen uplatňoval televizní způsoby záběrování, ale i přejímal samotné seriálové konvence, díky nimž Thor až nepřehledně rychle střídá prostředí a linie vyprávění (v různých dimenzích), které se vzájemně propojují, přičemž všemu absentuje jakákoliv hloubka či rozměr. Události jsou řazeny jen obyčejně za sebe, přičemž všemu chybí výrazná dramatická linka, která by dovolila se o postavy zajímat více než jen o pouhé figurky v kostýmech. Významově tedy jde (na rozdíl od Iron Mana 3) o značně podprůměrné dílo, ale tím marvelovky ostatně ani být nechtějí – to, co Temný svět nabízí, je totiž pouhá zábava. Pojetí Thora jako odpočinkového filmu je navzdory „temnotě“ v názvu vidět hlavně v definitivním přiklonění ke komediálnímu tónu (o většinu se stará Loki, hláškující Kat Dennings nebo sebeironické a popkulturní odkazy směřující k předchozím dílům Fáze 1) a žánrové přeplácanosti, která značí, že Thor může jako jediný člen Avengers skutečně prozkoumat své komiksové možnosti. Iron Man je techno-thriller, Captain America oldschoolová špionážní podívaná, ale Thor neustále přeskakuje mezi fantasy a sci-fi, komedií a dramatem a vlastně i mezi samotnými dimenzemi, což je patrné hlavně v závěrečné destruktivní akci. V ní sice Thor trochu ztrácí, ale i tak jde stále o pohodovou oddychovku osvědčené kvality, na níž se ale nedá shledat už vůbec nic zajímavého, kromě dalších indicií prohlubujících marvelovské universum. Snad další snímky Fáze 2 přesvědčí o opaku. ()

heyda

Tak jsem si po nudném a přepáleném Muži z oceli zlepšil náladu. Thor je prostě svěží fantasmagorie, která však dokáže naservírovat srozumitelný příběh, vtipné momenty i solidní akci. Na maximum to sice není, ale je to dostatečně dobrá zábava na 4 hvězdy, za tím si stojím. ()

VenDulin85

Pokračování Thora si zachovalo úroveň jedničky, v mém slova smyslu jsem se bavila dobře a víc jsem ani nepožadovala. Je pravda, že v tomto Marvel-landu mi stačí ke štěstí, že skoro každou minutu můžu výsknout- jé, to je Skarsgård... jé, to je Eccleston, apod., prostě obsazení na úrovni a hláškující Loki je jak třešnička na dortu ("výborně, právě jsi přeříz dědečka.."). Koment nejlepší od mad_ness :-). ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 5.11.2013) Druhý Thor mi přišel celkově více odlehčený a vtipný, což bylo nejspíš způsobeno jiným režisérem, nicméně každý díl měl své kouzlo. Toto pokračování bylo plné svižné akce, vtipných hlášek a došlo dokonce i na nějakou tu dojemnou scénu. Malekith byl vážně přesvědčivý záporák, zatímco Loki byl záporákem tak trochu v humorném pojetí, ale i tak stále dobrý. Rovněž musím podotknout, že se opravdu vždy vyplatí čekat až do konce filmu, ale diváci jsou prostě nepoučitelní. Zkrátka jsem šel do kina s nějakým očekáváním, které bylo naplněno, takže já jsem rozhodně spokojen. ()

Darneth

Neskutečný mišmaš ve všem, co si jen dokážete představit. Škoda, naděje byla, tu ale obstojně spolkla černá díra. Jako bych zírala jen na pouhý slet událostí a neúměrné střídání emocí mě vykolejilo z duhový dráhy dřív, než jsem se stačila vůbec připásat. Bleskodivnotina. Každopádně fandím Lokimu, to je totiž jediný důvod proč se těšit na trojzubec. ()

Flego

To, čo sa mi na jednotke páčilo je dávno stratené. Dvojka je pompéznejšia, akčnejšia a horšia. Dostala sa do vybehaných koľají, v akých sa pohybujú ostatné tuctové komiksové adaptácie. ()

BMW12

Jak už se stalo tradicí, opět skvělý film od Marvelu. Skvělý příběh, fantastické efekty, dobrý záporák, skvělej Thor, spousta akce, ale i dramatických momentů a také vtipných momentů, kdy se Thor snaží po vzoru Iron Mana o několik vtipných hlášek a musím říci, že se mu to povedlo. A také na konci velké překvapení, už jsem myslel, že se s tou postavou rozloučíme, ale né on pořád žije :D A dejte si pozor, po titulcích následují rovnou 2 scény, takže dokoukejte až úplně do konce. Přes ty všechny pozitiva a chválu mi ale něco nedovoluje dát pět hvězdiček, jednička byla o chlup lepší. A málem bych zapomněl zmínit fantastickou hudbu Briana Tylera! ()

Jinny

70 % Takže Thor 2... si zhruba drží úroveň ostatních marvelovek posledních let a komu se líbily, neudělá s tímhle filmem chybu. Je ale o něco slabší než Avengers a Iron Man 3. Motivace hlavního záporáka je až komicky prostá a nudná (a maskéři si s ním tolik vyhráli, že až u titulků jsem si všimla, že ho hraje představitel devátého Doctora Who). Thor má na rozdíl od prvního dílu všechny svoje schopnosti na maximu a v jeho domovině strávíme podstatnou část filmu, což je dobře, protože je vizuálně vděčná. Postava Natalie Portman je opět nudná. Loki je jako vždycky šarmantní, vychytralý a zkrátka je to hlavní, co na téhle sérii vyčnívá. Chybí tu ale to shakespearovské kouzlo konfliktu Thora a Lokiho, jak si s ním v prvním díle pohrál Kenneth Branagh. ()

anais

Velký potenciál v postavách, v obsazení, v zápletce, ale i ve scénáři, kde to prostě všechno je... jen je to natočené jakoby z vlaku - gradace žádná, vše se krkolomně řítí k závěru, aniž by to jedinkrát vykouzlilo užaslý pohled. Akční scény jsou moc rychlé a zblízka, romantika za každou cenu, Stellan Skarsgard ... Je to pořád fajn, a když Thor nastoupí do metra a Loki se dostane z vězení, víte, že lepší to být nemůže... jen to neměl režírovat seriálový rutinér. ()

rikitiki

Chtěla bych vidět návštěvníka kina, který by po skončení filmu dokázal odvyprávět děj i se smysluplným vysvětlením co, jak a proč se stalo. Obávám se, že to by nedokázali ani scénáristi. Nesedlo mi používání futuristických zbraní a vesmírných lodí v příběhu o severských bozích. Z mnoha bitevních scén ve vesmíru byla jasně vidět inspirace Hvězdnými válkami . A nejenom z těch bitevních (viz. scéna s useknutou rukou). O psychologii postav nebo o druhém plánu příběhu (za všemi těmi bitkami a střílečkami) se mluvit nedá. S jedinou výjimkou. A tou je samozřejmě Loki. Rozháraný bůh, který nevyzpytatelně přechází mezi temnou a světlou stranou neodolatelně zahraný T. Hiddlestonem. ____ Přestože jsem se u filmu bavila, dávám průměrné tři hvězdy. Ale za scénu: "Loki! Now!" bych bez váhání dala plný počet. /1. 12. 13./ ()

Roman.Ticka

Další z podařených marvelovek, jež jsou mým šálkem kávy. Chrisovo charisma je naproto neoddiskutovatelné, ale ani Tom, Anthony a v malém kameu Evans, se nemají zač stydět. Prostě velkolepá zábava, co ničím nešetří, všeho má tak akorát, hlavně povedených hlášek. Vtipné propojení dvou naprosto rozdílných světů je pokaždé tím pravým zpestřením pro mé volné chvilky. Jsou holt filmy, co vysílají stejné vlny a vůni, jaké mi vyhovují a nedá se to ničím zdůvodnit. Když jsou navíc tou správnou oddychovkou a relaxem, nemůžu jít než do pětky. Sice mi trochu vadila ztracená a nalezená portmonka, ale co už, vedle Chrise stejně neměla šanci. Rozhodně nemíním řešit perličky typu doma na Asgardu ničím kladivem armádu neřádů, na návštěvě Země si jej pověsím na háček šatní stěny. Fuckt mě baví, jak tady někdo háže historií podle toho jak se mu to zrovna hodí. ()

Deschain

Prepáč druhý Thor, že som o tebe pochybovala. Už sa to v budúcnosti nestane (možno). Prvý diel je pre mňa asi z celého Avenger filmového univerza ten najobľúbenejší, možno zároveň s Avengers. Hovorila som si, že veď predsa to už nemôže byť také dobré a vtipné, keď už to nebude robiť Branagh a Straczynski. Heh, aká som rada, že som sa mýlila. Vtipné, nesmierne sympatické postavy, Loki je tu neskutočne úžasný, prvý raz ho absolútne adorujem. (Cinema City Aupark - 16.12.2013) ()

HellFire

Opravdu nevím, kde se stala chyba... Byl to scénář plný chyb nebo je to chyba režiséra? A kdo dal vůbec tak velkou značku jako Thor do rukou režisérovy, jež natočil dva celovečerní filmy a ty nestály za řeč? Dejte Thora někomu osvědčenému! Celé dvě hodiny sledovat takhle poskládané události, které se hodí do krámu dějové linii filmu je opravdu nuda. V celém filmu se nestane nic, co bych neočekával a více "náhod" a "v pravý čas na pravém místě" momentů jsem ve filmu snad neviděl.!!SPOILER!! Snaha o přesah a dramatičnost v podobě smrti dvou hlavních protagonistů na tom nic nezmění...!!SPOILER!!. Po prvním dílu a obzvláště filmu z produkce Marvelu jsem se těšil na pokračování, ale jediné co si z něj zapamatuji budou scény s Kat Dennings. A co si určitě nebudu pamatovat je to, co udělali z dr. Selviga. Hloupé. Hloupé a plné chyb. ()

SOLOM.

Občas si říkám, že bych neměl až tak moc hazardovat se svým duševním zdravím a na podobné filmy se raději nedívat, ovšem když mě to prostě nedá. Zvědavost proč jsou tyto kýče tak opěvované a to nejen náctiletými, ale i řadou mých známých mi to prostě nedovolí. Už první díl jsem doslova „přežil“ jen s vypětím všech sil a tak jsem od tohoto pokračování absolutně nic kloudného nečekal. No a ani jsem nic nedostal. Kvalita obou dílů je naprosto stejná – tedy hlavně co se děje týče, přesto se mi alespoň trochu líbilo, že scénárista přitvrdil. Přestože „seveřanům“ se musely otvírat kudly v kapsách, cože to zas Američané dělají s jejich božstvem za příšernosti. Ti však nemají soudnost s nikým a ničím – což se fandům podobných kousků určitě líbí. Já však mezi ně nepatřím! ()

hansel97

Taylorův neodpustitelný přešlap. Vlastně jen tupě následuje to, co mu načrtl Branagh v předchozím dílu bez jakýchkoliv inovací. Nebo dobře, nekřivděme mu, přidal jednu věc. Natalie Portman do vesmíru, jinak je to prázdný a nudný film. Tečka. ()

Sofia

Dobrá zpráva pro ty, kdo chodí do kina pozdě - o nic nepřijdete, protože to dostane grády až po první hodině. Změna režiséra je znát - o co víc byl Branaghův Thor výjimečný a neotřelý, o to víc je Taylorův Thor naprosto tuctový a nevybočuje z řady ostatních komiksových filmů. Ústřední zápletka s černými elfy a tajemným éterem (nevím, jak je to přeložené do češtiny) je naprosto o ničem, vtipné to taky moc není a Loki se odsouvá na vedlejší kolej. Podivné mi přišlo i 3D, obraz nebyl dostatečně ostrý a nemělo to žádnou hloubku - ve srovnání s trailerem na Hobita, který běžel před filmem, opravdu bída. Pozitivně hodnotím přesunutí děje do Londýna, scénu pohřbu (neprozradím koho) a několik akčních scén, jinak je to ale oproti jedničce velký posun zpátky. ()

Ilicka

Tom Hiddlestone si krade veškeré scény, ve kterých se vyskytuje, pro sebe a strhává na svého Lokiho mnohem více pozornosti, než na hlavní postavu Thora, který jako "ten správný sympaťák s kladivem", nemá šanci na moment překvapení. Druhý Thor je mnohem zábavnější než Branaghův origin a s bratrským popichováním na Asgardu vyváží i nudnější pozemské pasáže a neoriginální elfí záporáky. ()

claudel

Dvojka je mnohem lepší než jednička a to se mi s ohledem na jméno režiséra jedničky pronáší velmi těžce. Vybájený svět mě moc nebral ani v jedničce, ale rozhodně mě oslovili temní elfové v čele s jejich strašlivým vůdcem. Příběh hezky utíkal, o akci nebylo nouze a celkově jsem byl spokojený. Nejzajímavější postavou je pro mě Loki. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)