Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

misterz

Páčilo sa mi to viac ako jednotka. Viac srandy, viac akcie a menej kecov. Jednoducho marvelovčina ako má byť :) Miestami ma síce trocha rozčuľoval tmavý obraz, ktorý tu bol na môj vkus až príliš často, ale zvykol som si. Najväčšie pozitívum vidím vo vizualizácii a efektoch, tie boli perfektné. Hemsworth ako obyčajne zafrajeril na plnej čiare, hlavne záverečný súboj s temným elfom bol pastvou pre oči. Keď to pôjde týmto trendom, môžme sa tešiť na trojku. Trocha ma však sklamala Natalie Portman, pripadala mi akási strnulá a mdlá. Čakal som od nej viac ako len vrtenie mihalnicami. Dúfam, že ju Thor s tým svojím kladivom laškovne potľapká po zadku, nech sa dievča trocha napraví :) 85/100 ()

Allien.9

Co je to, proboha, u Marvellu za debilní trend?!? Proč poslední dobou sestříhávají trailery tak, aby očekávaný film působil hutně, depresivně a budil dojem, že půjde skutečně o kejhák, když se ve finále jedná o totální frašku?!? "Thor: Temný svět" je totéž, co třetí "Iron Man" - nedůstojný průser. Děj se nehýbe z místa, postavy jsou na zabití (Odin je ještě ještě věší de*il než v prvním díle, Jane je nudná, Darcy trapná a to, co provedli s dr. Selvigem, je na ránu pěstí), záporák se přehlédne stejně snadno jako maso v Hamburgeru od Mekáče, o předvídatelnosti, tuposti, strašlivých dialozích a o cpaní kvant nevtipného humoru na místa, kam vůbec nepatří, snad radši pomlčím. Dokonce i ten Loki je už prostě "moc". Jsem Hiddlestonerka a zbožňuju tuhle postavu, ale i přes růžové brýle vidím, jak strašně tvůrci tlačili na pilu, aby uspokojili nepředstavitelně masivní fanynkovskou základnu, a přitom to akorát grandiózně podělali. Opět.:-( ()

HAL

Thor je ideální argument pro všechny, kteří si myslí, že komiksy jsou jen ujetá kokotina pro malé děti. Stále jen hloupější Flash Gordon s lepšími triky. Jedině Kat Dennings opět zachraňuje co se dá. 4/10 ()

Satan

Aether, Malekith, konvergence, temní Elfové, 9 světů, gravimetrické anomálie a nuzný random záporák s armádou bílých Teletubbies...Thor: Temný svět se snaží rozšířit mytologii a být strašně vážný a epic, ale moc mu to nejde. V podstatě se na sebe skládá jeden MacGuffin za druhým a ve vší té temné poetice a nesmyslně nadužívaných zpomalovaček (cool to bylo před 5-6 lety u Zacka Snydera) jsou světlým bodem epizodní role Toma Hiddlestona a Stellana Skarsgarda, protože ti se většinou postarají o nejzábavnější momenty filmu (cameo Kapitána Ameriky, závěrečné blbnutí s dimenzemi a prostorem). Jedna z těch horších marvelovek. [Přesná stopáž: 112 min] ()

Vančura

Pro mě osobně dosti ambivalentní divácký zážitek. Na jednu stranu mě téměř fyzicky bolí sledovat mého miláčka Natalii (ona je prostě PŘÍLIŠ DOBRÁ pro tento film) v takové sračce, kde nějaká logika děje nebo nedejbože psychologie postav dostává takovým způsobem na frak. Za sebe nemám problém prohlásit, že tohle je prostě filmový mainstream ve své nejčistší podobě, a já jím svým způsobem prostě hluboce opovrhuji, protože je to filmařsky nicotný kýč a esence scenáristické ubohosti. (Nutno podotknout, že jsem neviděl jedničku a nejsem obeznámen ani s komiksem - do kina jsem na to vyrazil jen proto, že jsem dostal lístky v práci). Na druhou stranu klidně přiznám, že jsem se při projekci celkem slušně bavil - tenhle film obsahuje příliš mnoho báječných fórů a skvělých hereckých výkonů, než aby ho bylo tak snadno možné smést ze stolu. Místy mi dokonce - nebál bych se užít toho výrazu - běhal mráz po zádech, jak moc byl ten film v určitých momentech působivý a děsivý. Fantastické kostýmy herců, nádherná hudba (soundtrack už jedu několikrát za sebou a pořád nemám dost, jak moc mě baví) a přehršel dechberoucích záběrů, fórů a momentů, to vše je pro mě hlavním důvodem, proč nemohu tento film hodnotit méně než 4 hvězdami. Že je to licoměrné? Nechť, ale nemohu si pomoct, přes všechnu svou averzi k tomuto filmu mu nemám problém ty 4 hvězdy dát. Takže asi tak - nic neřešte a prostě na to jděte. ()

liskam

Z mého pohledu tohle pokračování Thora není tak pitomoučké jako první díl. Přesto mám spoustu výhrad. Zejména v celistvosti filmu, celkové atmosféře a celému filmovému příběhu. Když jsem totiž odcházel z kina, uvědomil jsem si, že si nepamatuji 1/3 filmu. Což se mi opravdu nestává. Sice jsem si pamatoval většinu scén, kde se něco dělo, ale ta omáčka mezi těmito "akcemi", která dělá kvalitní filmovou atmosféru a ztužuje celkový příběh, se mi prostě vypařila z hlavy. Takže akce jako takové 90% ostatní 50% výsledné číslo 70% a mizerné 4 slunce. Celkově jsem ale zklamaný, protože to vypadá, že si tvůrci myslí, že dostatek sekání, mlácení, létání, střílení, vybuchování a padání prostě dnešnímu divákovy stačí..... Ps: Kapitán Amerika v podání Lokiho opravdu nemá chybu!:) ()

mzss1

|97%| Shlédnuto v kině ve 3D. Co se týče hodnocení trojrozměrného obrazu, tak jsem neměl nějak problém. Nic nebylo rozmazané, jako třeba u Paciffic Rimu. Pár efektů zde bylo, obejí t se bez toho dalo, ale neurazilo to, ale ani nenadchlo. Další Marvelovka je tady. Tentokrát pokračování druhého Thora. Později zmíním srovnání některých novějších a souvisejících Marvelovek. Co se týče prvního dílu Thora - ten byl rovněž prvotřídní prácička, kde chybělo větší, tempo, nějaký nápad navíc a akce. Zde to bylo vyhlazené o dost lépe, takže si tento druhý díl strká prvního Thora do kapsy. Vlastně jsem čekal další perfektní film podle komixu, ale dostal jsem ještě více a to vždy potěší. Jak tohle shrnout do pár vět ? Rozhodně další komixovka s poněkud temnější atmosférou, v některých scénách hezky přepracovanou akcí až do hlubokých detailů, vtipnými hlášky, výbornou hudbou a tak dále. Takže, jdeme hezky postupně popisovat toto vydařené dílo. Úvod filmů je docela i podobně spracovaný jako u prvního dílu. Nic není nějak zvlášť přepracované, přehnané, ale ani ne odbyté. Zkrátka řečeno si to udrží pozornost, takže zajímavý úvod. Nechci přeskakovat, ale dále se vrhnu k hudbě. Brian Tyler je skvělý hudební skladatel, který má svůj styl a ten se v této době skutečně hodí. Zde dokázal opět vytvořit perfektní hudební motiv, kterého se v mnoha hudebních skladbách držel. Takže tento jeho nový soundtrack mě pohltil a řadím ho mezi ty nejlepší. Iron Man byl o chlup lepší, ale i zde jsem jásal při každém poslechu nějaké skladby. Fantasticko-pohádková hudba, dá se jednoduše shrnout. Předložím mých a určitě i ostatních oblíbené jeho sounstracky, respektive jeho nejvydařenější skladby k filmům. Rambo: Do pekla a zpět ; Postradatelní 1,2 ; Iron Man 3 a Thor: Temný svět. Takže tyto filmy složil Tyler perfektně. Dále následují filmy, kde se hudba rovněž povedla, nebyla úplně prvotřídní, ale vydařila se (myslím tím, že je opět skvělá, ale celkový soundtrack list obsahuje i některé samostané, slabší skladby). Takže další vydařené jsou: série Rychle a zběsile (4,5), kde se pár dobrých hudebních motivů opravdu vydařilo, Vetřelci vs Predátor 2, Nezvratný osud 5 a třeba i Podfukáři měly alespon základní hudební motiv zajímavý. No, to vše k hudbě. Celkově má film velmi zajímavou atmoséfru a i vizuální stránku. Po všech stránkách se dost liší od předchozího filmu. Jako Marvelovka je pro mě teda druhou nejlepší. Srovnání shrnu ke konci. Příběh je dobrý. Rozhodně jak čeká a tuší každý - příběh je jednoduchý a není nějak složitým způsobem přepracován. Samozřejmě se najde dost aspektů, které možná nepochopíme hned, ale to jsou detaily. Tím myslím třeba účinky nějaké magické zbraně atd. U tohoto snímku jsem se už obával jedné a docela hlavní věci, a sice: Nabídne toto dílko něco víc než předešlé Marvelovky, kterých je poslední dobou celkem dost ? Odpoveď je jednoduchá: Ano. Tvůrci se určitě musely snažit a vydařilo se jim to. Nejvíc asi zmiňovanou atmosférou, vizuální stránkou a kapku temnýho odstínu. Temný svět. Ano, to vypovídá název, v některých situacích je temná stránka povedená, ikdyž je všem jasné jak vše dobře dopadne, což naznačí naoko fantastické finále, kde se o hlavní hrdiny divák moc bát nebude. Takže rozložení akce je pěkné. Krásně po celém filmu se rozloží akce. A když už se dostaví tak trvá pěkně dlouho. Výborně natočené, jak už jsem psal, efekty a vždy se jde do velké hloubky, do detailu, zejména v hvězdném finále, které trochu připomene Avengers. Takže rozhodně je se na co koukat i po akční stránce. Vše je přehledné, kamera krásně sedí. V hodně scénách je vidět digitální převedení, což je jasné. Jednak se jedná o snímek podle komixu či je to 3D. Vtipné scény zde byly, hlavně hlášky od skvělé postavy Lokiho, takže herec Tom Hiddleston se opět předvedl a dle mého názoru ze všech jeho filmech, kde si zahál Lokiho (Thor, Avengers, Thor: Temný svět) byl nejlepší zde - myslím tím především jeho hereckým výkonem. Konečně to byly hlášky, při kterých jsem se musel s chutí smát. Jinač Chris Hemsworth opět nezklama. Natalie Portman splnila svůj standart, Anthony Hopkins opět zabvil. I další role jako Rene Russo nebo Stellan Skarsgård, který mě zde pobavil jak ho tvůrci udělaly postavově vtipným. Nějaké ty nápady a vymoženosti zde byly ve filmu, ale potěšilo mě, že to enbylo moc přepracované - takové jednoduché, udrželo si to pozornost až moc dobře. tempo má film hodně vysoké, mnohem větší než první díl. Emoce zde jsou tak akorát, ale fungují. Nějaká ta nepředvídatelnost se tak minimálně ve dvou scénách najde. Finále jak už jsem psal bylo hvězdé, možná pro někoho až moc hvězdné, ale to je u těhle komixovek na místě. Procenta strhávám jen za scénku na úplném konci filmu. To komentovat nechci, abych nic nevyzradil, ale nelíbila se mi ze dvou důvodů. Jednak nesmyslost a jednak je do oka bijící jak mazaní tvůrci uvažují. Tím nechci už nic raději vykecávat. Jsem teda ohromně spokojen. V jednoduchosti je kouzlo. Tak bych toto mohl i pojmout. Ještě srovnám novější a souvislé Marvelovky jak se mě líbily. První Thor je skvělý film, kterému něco chybí, ale přesto je to pecka v dnešních filmů podle komixu, ale patří mezi ty trochu slabší, avšak já s filmem problém neměl. Avengers je ještě lepší než první Thor. První dva Iron Mani ještě lepší, za nima to dotáhnul tento druhý Thor. A nejlepší ze všech je po všech stránkách třetí Iron Man. Takže vlastně všechny jmenované snímky jsou pecky a jsem rád, že můžu brát druhého Thora v mém názoru na druhém místě. Nemám co už dodávat. Já jsem se bavil, chyba byla jen na konci a ani to mi neubralo na zážitku, který budu ještě často opakovaně sledovat na DVD až vyjde. () (méně) (více)

kingik

Thor mocně zahřímal, ohnal se svým kladivem a započal svoji druhou (nadpozemskou) misi. Thor má před svojí královskou korunovací napravit škody, které v minulosti napáchal jeho zlotřilý bratr Loki, jenž pyká za svoje činy na příkaz svého královského otce Odina v cele. Objevila se však nová a mnohem větší, mocnější a podstatně obávanější hrozba než je on: Éter. S jeho pomocí nepřátelší elfové vedení zlotřilým Malakithem chtějí vesmír, a spolu s ním i náš Svět, uvrhnout do moci věčné temnoty. Ten se dočasně usídil v krásné vědkyni Jane Fosterové, jejíž city k Thorovi jsou stále velmi silné. Na Asgardu, kam ji její milý "unesl", je relativně v bezpečí, než ji vyčmuchá Malakith. Thor bude muset využít služeb i svého bratra Lokiho, aby ho porazil. V rámci hesla neměnit vítězný tým se opět setkáváme s osvědčeným hereckým ansáblem z jedničky. Ke střídání stráží došlo na postu režie. Nestylotvorného Kennetha Branagha střídá progresivní Alan Taylor věnující se převážně televizní tvorbě, který si však ví rady s akcí a klade na ni větší důraz, než jeho poněkud při zdi se držící divadelní kolega. Ten by měl za trest vyšívat monogramy s T, a až s tím bude hotov, tak se podívat na tenhle film, aby věděl, jak se má správně režírovat film s comicsovým hrdinou. Po stránce příběhové je to zase o něco bohatší, pestřejší a originálnější, než v prvním případě. Především střídání jednotlivých pasáží je plynulé, a není ani trochu ořízlé přeponami, které se minule téměř blížily televizním zatmívačkám, což je u filmové režie nepřípustný prvek. Alan Taylor zachoval určité stavební pilíře, které Branagh vystavěl a počal na nich stavět životnější dobrodružství hrdiny s ošlehaným charisma. Chris Hemsworth je ideálním představitelem nabušeného comicsového hrdiny, který mnohdy budí dojem jako by ze stránek comicsu přeskočil do filmového světa. S ostatními postavami to v tomhle ohledu není tak žhavé, a je to v podstatě stejný problém, jako u jedničky. Řada postav je zde hlavně proto, aby se vytvořil dojem prostorovosti, a kdyby jich bylo méně, tak se naprosto nic nestane a pomůže to i dynamice děje. Absence dynamiky a gradace prvního dílu u mě pohřbila dobré vyhlídky na případná další pokračování, a pokud by se objevila, tak rozhodně bez Branagha, který zkrátka nikdy nebude typem režiséra pro náročné comicsové adaptace, jakou Thor rozhodně je. Byl jsem zvědavý, jaká akce bude v pokračování, jak velké bude její zastoupení, a jestli bude na co koukat. Předpoklad udělat v tomhle díle něco třeskutějšího a masivnějšího po stránce akční poměrně vyšel, ale je třeba počítat také s tím, že film si, stejně jako jednička, na nich nezakládá, ale když na akci dojde, tak to stojí za to. Ukecané pasáže překvapivě nebrzdí film, a rozhodně se nejedná o dramaticky překecané pasáže, ale stejně je u takového typu filmu zbytečné obtěžovat s rádoby složitostí děje, která nakonec stejně není ani taková, jak bylo zamýšleno, a hned v další scéně vezme za své, zvláště když se na scénu vřítí nějaká efektní akční scéna zpravidla obsahující dynamickou bitku, výbuch nebo nějaký kamerový průlet či jiný efekt vyjímající se na plátně s perfekcí. Svoji nepřehlédnutenou kapitolu tvoří zakomponování někdy až absurdního humoru do děje, které k mému překvapení funguje na výbornou a nebránil bych se, kdyby měl Thor v budoucnu více hlášek, než tomu bylo doposud. A je celkově fajn, že se film místy nebere až tak příliš vážně, čehož je důkazem geniální scéna s Thorem v metru. Nechci však tvrdit, že v každém detailu vychází tvůrci z jednoznačné originality. Je zde možné objevit prvky z Hvězdných váek, nepřátelsky "bodyguard" vzdáleně připomíná Predátora a inspirace Hellboyem, je tady taky znát. Thorovo kladivo bylo spíše na efekt ,a ne pokaždé, až tak efektivně využito. Nejméně mě uspokojil konec. Nebylo možné si po něm nepoložit otázku "a to je všechno?" Vše, co bylo na jedničce negativní a režijně nezvádnuté, tady bylo odbouráno. Dokonce i Loki působí méně čtyřprocentně (i když je nadabován Lumírem Olšovským), ačkoliv ho v potitulkové scéně v tomhle ohledu spolehlivě převálcoval Benicio Del Toro coby sběratel s blond přelivem(!), což byla jedna velká zbytečnost ve filmu. Pokud jde ještě o potitulkové scény, tak si nenechte ujít ještě jednu v níž dojde...a to si nechám pro sebe. Ve výsledku je pokračování mnohem lepší než jeho předchůdce a je naprosto dokonalou ukázkou současných trikových možností, kterým s jejich rozmáchlostí padne filmové plátno jako ulité. Perfektní rytmus vyprávění, dokonale odvedená stylová režie, originální příběh a v neposlední řadě charismatický hrdina, přinášejí divákům epický filmový zážitek. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

dr.horrible

Keby to nemalo také o ničom finále... Prvá časť ma sklamala, (vzhľadom na očakávania) asi najviac, odkedy sa marvelovky začali navzájom prepájať. Temný svet je vážnejší, humor - keďže jeho menej - nepôsobí tak nepatrične, a na scény s Kat som sa dokonca tešil. Ale ide nikam. Keby bolo po mojom, na celý Asgard sa konečne vybodnú, Thor ide hádzať kladivami niekam do Austrálie, lietať s Nat cez čierne diery a drama nechá na Lokiho. Pretože kráľ je len jeden. 3 a pol ()

InJo

Prostředních cca 40-50 minut je výborných (tam je film nejenom "neškodně" zábavný a plný atrakcí, ale chvílemi skutečně napínavý a strhující), zbytek je bohužel těžký komiksový průměr (akce i nápady tu jsou, ale snad nic není dotažené, natož ohromující). Pár fórků je skvělých (metro, pověšení kladiva), Hemsworth je pořád velkej bourák, Loki příjemně nejednoznačný, ale celek je pouze nesoudržný slepenec, který navíc většinu plusových bodů ztratí debilním a hlavně zcela nadbytečným závěrečným cliffhangerem, za který by se nemusela stydět ani ta nejpitomější soap-opera... 60 - 70 % ()

Legas

Ze začátku filmu je všechno na hovno - proč to neříct upřímně. Davová bitva o osud něčeho, která má budovat mytologii tamtoho onoho - stokrát obehraná písnička. Z pompézních zlatem pokrytých kulis Asghardu z prvního Thora se stala variace na antický Řím, záporáci nám vyskočili z Pána prstenů a hlavní bídák je snad míchnutý i inženýry z Promethea. Kulisy Londýna = zchátralá továrna jak z amatérského filmu plus pompézní kecy. Inu, Marvel. Ale po třiceti minutách se to naštěstí rozjede. Hvězdné války potkávají Pána prstenů a všechno se správně hýbe včetně Thorova kladiva. A dějová línie s Lokim mile překvapila - tolik twistů za jeden film? Super. A hvězdičky? Záleží, jak chcete, abych Thora hodnotil. Jako film obecně, jako komiksovou akčňárnu, nebo jako další Marvelovku? U mě záleží i na momentálním rozpoložení. ()

IQ Tiqe

Akce, odvaz, zábava (Loki, Captain America, Kat Denings, Thorovo kladivo), dobrá hudba a skvělý nápad s fluktuací kolem dvou světů – obzvlášť v závěru to přináší nečekané a originální momenty. Jak je film víc posunutý od lidí k „mimozemšťanům,“ tak mi občas připomínal Star Wars, nota bene když v něm hraje Natalie. Ale budu si to muset pustit znovu, protože samotný příběh mě až zas tak nezasáhnul. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

Jordan

páčilo sa mi to viac ako jednotka... ale asi preto, že som to videl 3D a v pôvodnom znení (na rozdiel od 2D česky dabovanej jednotky) a preto, že tam bolo viac nemiestnych žartíkov a interných vtípkov (teaserový metro-fór bol asi aj tak najlepší), inak to bola dosť nuda... vizuálne strhujúca, s dokonalými efektami: takže ak ste v kine s dobrým obrazom, zvukom a 3Dčkom, nemáte dôvod sa nebaviť... vlastne máte, lebo je to nuda: cecky neukáže ani portmanová ani hemsworth! ()

Ellesime

Marvel prostě a jednoduše začíná být moje srdeční záležitost - teda filmy, ne komiksy, o těch se přiznávám, že nevím ani žbla :) Ale na kterýkoliv takový film půjdu do kina vždy s nadšením, a jak to zatím tak vypadá, dostanu přesně to, co chci. Nenáročnou zábavu se superhrdiny k pomilování, ano - i těmi zápornými ;) Prostě a jednoduše, nemůžu dát méně než 5 hvězd, ať už to mělo mouchy jakékoliv. Ale ono jich ani zase tak moc nebylo. Je pravda, že Jane je malinko, nebo možná trošku víc, nudnější, ale Thor s Lokim to vyváží. Joo, hlavně Loki, kdo tohoto herce obsadil, měl by dostat metál. Jeho ironicky úsměv a poťouchlý pohled je prostě geniální, prostě I like h(im)er! Stejně jako celý filmový marvelovský svět! ()

Carol Pifková

Film by sa dal rozdeliť na dve časti (áno Tomáš to je presne narážka na tvoj komentár). Na tú, ktorá je nudná a tá ktorá je o niečo menej nudnejšia lebo tam bol pár scén Loki. A tým by som aj ukončila svoj komentár, pretože neviem čo viac k tomu napísať kedže to bola nuda (ale áno scéna s Kapitánom Amerika pobavila) a v kine nesedel pri mne žiaden blbeček a tak sa nemôžem rozčulovať. No vlastne niekto pôvodne sedel na našich miestach ale chalani boli velice slušní a proste sa spakovali niekde inde a ešte sa aj ospravedlnili. To je v poriadku chlapci! Týmto vás pozdravujem a odkazujem vám, že vďaka vám viem, že predsalen do kina občas zavítajú aj ohľaduplní a slušní ľudia. Ja som sa teda skvelo nebavila a nie som nadmieru spokojná (áno Tomáš presne tak). A čo bolo asi fakt najlepšie z filmu, že to mnou na sedačke pohlo? Miu Miu! Čo je dosť smutné. ()

Anderton

Prvý film bol určený deťom každého veku, ten druhý už iba deťom. Ono to už ani nie je film, iba neinteraktívna hra. Herci akoby hrali iné postavy ako v prvej časti, respektíve v Avengers a CA. Najhoršie dopadol chudák Stellan, až mi bolo tochto výborného charakterového herca ľúto. Ostatní ale na tom nie sú omnoho lepšie. Politická korektnosť došla tak ďaleko, že afroameričan musí byť aj medzi mimozemšťanmi, čo na tom, že to nedáva vôbec logiku, hlavne aby nás neobvinili z rasizmu. Až do záveru by to bolo za tri, v ňom sa ale naplno ukázalo, že Branaghov cit a inteligenciu nahradila infantilnosť. ()

Frajer42

Tak první hodinka nebyla ničím jiným než obrovskou a nepříjemnou nudou. Málem jsem u toho chcípnul. Poté se ovšem cosi zlomilo a ve filmu se to začalo všechno patřičně mlít a musím říct, že jsem si opravdu přišel na své. Konečně jsem měl při své pirátské kariéře štěstíčko na kameramana. Dle kvality záběru usuzuji, že ten člověk už opravdu měl něco odtočeno. Bohužel mírně pokulhával zvuk, ale nic strašného. Příběh se od jedničky velmi zhoršil. Přesněji řečeno šel úplně do hajzlu. Záporák byl totální ubožák. Nějaký dementní temný elf. S tím na mě nechoďte. Loki se konečně na pár okamžiků přestal chovat jako kokot a s bráškou Thorem jim to docela seklo. Jedničce jsem z nějakých nepochopitelných důvodů napálil pouze 2* a tohle bylo o pořádný kus horší. Nicméně je mi trošku blbé dát jedinou hvězdičku, neboť tu už jsem udělil i větším blbostem. Marně přemýšlím za co hodnocení přidat. Kompletní scénka v Greenwichi byla perfetkní, ale bohužel tedy zrovna dlouho netrvala. Viděl jsem pouze 2D verzi, ale opravdu si nedovedu představit, co tam mohlo být tak strašně trojrozměrného. Čím víc tak nad filmem rozmýšlím, tím se mi zdá býti větší kokotinou. Se zavřením obou očí dávám 2*. Jednu za Thora a druhou za milý závěr. Film se mi zdál velmi odfláknutý. Jako by ho tvůrci chtěli co nejrychleji dodělat bez ohledu na výsledek. Celkové pocity by se daly vyjádřit naprosto jednoduše - zklamání. Vlastně se jedná o pocit jediný. ()

Kothy

Naprosto perfektní film. Rozhodně se mi to líbilo víc než předchozí díl. Chris Hemsworth svou roli asgardského boha opět skvěle zvládl. Nechybí tomu jak akce, tak ani fóry. Celé je to takové temnější i dospělejší. Thor už není rozmazlený kluk a je zodpovědnější. Hlavní nepřátele jsou Temní elfové vedení Malekithem. Ten se snaží uvést celý vesmír do věčné temnoty. I když je to trochu zvláštní záporák protože podle mě moc nemá motivaci... Takže Thor a jeho parta mají co dělat, aby tomu zabránili. A o pomoc musí požádat i svého nevlastního bratra Lokiho. Je úžasné vidět Anthonyho Hopkinse jak i ve svém věku bojuje za Asgard. Dobývání Asgardu bylo úchvatné. Připadal jsem si jako ve Star Wars. :) Některé scény mě opravdu dostaly. Nejvíc Loki jako Kapitán Amerika a thorovo kladivo na věšáku. Natalie Portman je jako Jane Foster zase okouzlující. ;) Opravdu skvělá podívaná. Závěr tentokrát patří Beniciu Del Torovi jako Sběrateli, který dostane větší prostor ve Strážcích galaxie. Stan Lee svým štěkem jako vždy nezklamal. "Nějaké otázky? Jo, vrátíš mi tu botu? ":D ()

boshke

Nemůžu si pomoci, ale Thor: Temný svět si o rozcupování přímo říká. Ať si má žena a ostatní Chrisovy obdivovatelky říkají, co chtějí, ale tahle nordická kupa svalů s pro někoho zřejmě neodolatelnou tvářičkou prostě hrát neumí. Hiddleston stráví na plátně dohromady asi 15 minut, z čehož většinu času si čte nebo hází míčkem. Blonďatý copánek Malekith je spíš k smíchu, (n/v)esmírně důležitý artefakt spjatý s korpem Thorovy líbezné tvářičky je kýč jak prase. Rozhodování, jestli nový Thor bude jako LOTR, SW nebo Robin Hood bude snad lepší ponechat bez komentáře, podobně jako bezradnost postav, které přiletí na jinou planetu vesmírnými hvězdolety či časoprostorovými teleporty a pak se mečují. Posouzení úrovně humoru sestávající z nahého Stellana pobíhajícího po Stonehenge ponechám již na divákovi. Za co tedy ta hvězda, slyším otázku? Za Chrise O´Dowda, mého oblíbeného Ajťáka. Howgh! 20% ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)