Reklama

Reklama

Fosterovi

(seriál)
  • USA The Fosters
USA, (2013–2018), 73 h 40 min (Minutáž: 40–44 min)

Hrají:

Teri Polo, Sherri Saum, David Lambert, Maia Mitchell, Cierra Ramirez, Danny Nucci, Noah Centineo, Alexandra Barreto, Jake T. Austin, Amanda Leighton (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(104)

Fosterovi je hodinové drama o multietnickém rodinném mixu, ve kterém dvě matky vychovávají své biologické a adoptované dospívající děti. Stef Adams Foster, policistka, a její manželka Lena Adams Foster, zástupkyně ředitele školy, vybudovali rodinu se Stefiným biologickým synem z předchozího manželství Brandonem a jejich adoptivními dvojčaty Marianou a Jesusem. Nedávno se rodina rozrostla o nově adoptovaného syna Jude a jeho sestru Callie, která také usiluje o adopci navzdory překážkám způsobeným její rodinnou historií. (Disney+)

(více)

Recenze (25)

Tomyfrok 

všechny recenze uživatele

Jedno ze škatulky toho lepšího, co léto 2013 nabídlo. Rodinné drama o lesbickém páru a hromadě dětí, ať už vlastních, adoptivních či pouze v opatrovnictví. Hned pilot mě upoutal otevřeností, srozumitelnými rodinnými hodnotami a do jisté míry inovativním příběhem znázorňujícím prostředí dnes již nepřekvapivé, nicméně stále docela neznámé a pro některé třeba vzbuzující roztodivné emoce. Deset čtyřicetiminutových epizod první série je co do délky tak akorát a v případě děštivého víkendu jde krásně zvládnout v jednom zátahu. Některé části příběhu možná působí trochu nevěrohodně, nicméně není to problém hereckého obsazení, protože tady se strefili tvůrci do černého, ale spíše občasným tlačením na pilu ze strany scénáristů. Už jen námět sám o sobě nabízí mnoho předpokládaných příběhových linií, o překvapivý vývoj však nouze není. Přestože se nepovažuji za úplnou cílovku, The Fosters mě zaujali a druhou sérii určitě na začátku příštího roku s očekáváním načnu, protože je fajn občas vypnout, nenechat se vysávat emocemi a sledovat, jak se v tom plácají ostatní. (70 %) ()

laura123 

všechny recenze uživatele

Úžasný seriál. Ale občas sa mi to zdalo byť nereálne, lebo všetci mali stále s niečím problém a každý tam bol do niečoho zapletený ( napr. klamstvo, drogy, podvádzanie), ale tomu chápem lebo len tými všetkými problémami a zápletkami bol ten film tak strašne super. Najviac ma aj tak zaujala láska Callie a Brandona. 1. a 2. séria ma veľmi bavili. 3. 4. boli trošku slabšie, ale stále super a 5. séria ma opäť veľmi bavila. Callie som mala od začiatku veľmi rada, ale potom som už trošku menila názor, lebo sa stále zaplietala do nebezpečných vecí čo mi trochu liezlo na nervy. Mariana tak isto som ju na začiatku milovala ale začala mi liesť na nervy lebo stále iba klamala a všetko vždycky vyzradila. Bola som smutná že zmenili hlavnú postavu Jesus, ale postupom času som si zvykla. ()

Reklama

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Příjemné drama o dvou lesbičkách, které se starají o pět dětí. Lesbičky jsou velice sympatické, menší problém mám s dětma, protože ty mi všechny tolik nesedly a občas to jejich hraní není moc dobrý. Celkově příjemná pohodovka, ale SaB se to nevyrovná. Jinak momentálně odvysílano 10 epizod s tím, že seriál byl prodloužen o dalších 10 epizod, které se budou vysílat v lednu 2014. 70% ()

Caym 

všechny recenze uživatele

Kde se první série ubírala nekonvenční cestou - aneb nebudeme se zaměřovat na gay problémy hlavní dvojice, jako spíš na problémy výchovy adoptovaných a problémových, téměř-osvojených dětí - tam se druhá série rozhodla ubírat stezkou zvanou "sledovanost roste, pojďme z toho udělat Beverly Hills 90210 nebo třeba Krok za krokem bez toho humoru". Postavy se proměňují ne z logiky děje, ale z nelogičnosti scenáristů, zápletky se nedaří zamotávat (člověk v 99,9% případů okamžitě odhadne, co/jak/proč/kdo) a všechno se tváří okatě didakticky. Stef a Lena už převážnou většinu času fungují jenom jako poplácání po rameni v těžkých životních situacích svých dětí, přičemž každé dítě něčím (méně či více) závažným trpí. Ve zkratce jsou nám v naučném balíčku podstrkovány gay a transgender problémy, šikana, znásilnění (a lehká pedofilie, jestli se vůbec dá říct o pedofilii, že je "lehká"), rasové předsudky a ústrky, drogová závislost, alkoholismus, citové újmy/vydírání v důsledku neúplné/žádné rodiny, potraty, adopce, umělé oplodnění... Kdyby problémové linie byly navazovány a rozvíjeny postupně a nepokoušely se divákovi za každou cenu vysvětlit, že postavy ty a ty problémy ale vážně mají a vážně jimi velmi trpí, pak by se možná dalo se vším tím emotivním bordelem nějak smysluplně pracovat, ale když jako divák musím trpět naprosto ubohými scenáristickými posuny a berličkami, tak to tak nějak neberu, na konci druhé série balím tašku a mizím (SPOILER! - jako ilustrativní příklad viz. Brandonovo "znásilnění", které je nuceno nejen Brandonovi - který musí z nelogičnosti scenáristů začít hrát duševní újmu - ale hlavně divákovi, který má ovšem svou hlavu a musí mu to zákonitě připadat "tak trochu" mimo mísu) ()

Petka92 

všechny recenze uživatele

Jedním slovem. Skvělé! Jako vážně! Ať už obsazení, které se skládá z dost hvězd z Disney Channel (což je pro mě jenom plus) anebo z dějové linky. Musím říct, že tento seriál si mě získal hned po prvním Pilotu. A stále čekám, jak se to bude rozvíjet s hlavními postavami. Určitě budu netrpělivě čekat, až vždy odvysílají nový díl. Nevím, jak bych to měla popsat více. Jo trochu upozornění, tento seriál se může stát vaší závislostí! ()

Galerie (1 501)

Zajímavosti (4)

  • Hlavní představitelka Maia Mitchell, která ztvárnila Callie, hraje od mala ráda na kytaru. Svůj talent předvedla i v tomto seriálu, a to hned v několika dílech. (maluti)
  • Seriál se zapsal do historie amerických televizních stanic polibkem nejmladšího páru stejného pohlaví. Jedná se o postavy Connora (Gavin MacIntosh) a Jude (Hayden Byerly), kterým bylo 13 let. (10milda)

Reklama

Reklama