Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

fcapab

Z klasiky se stává přeplácaná slátanina. Nj, bohužel normální padouchové už došli, tak pro prachy všechno. Beru fantasic4, beru Avengers, beru Thora, ale tenhle mišmaš, který splácali fakt ne. Už tu chyběla jen Godzilla a Michellinek z Ghost Busters. Ikdyž obojí ta potvůrka na konci tak trochu byla. ()

Salsecnew

Otřesné provedení, něco fakt nevkusného, přiblblého, absurdního... Dabér Marek Libert dabuje ve Smallville geniálního a charismatického Lexe Luthora, i zde přišel na dabing, ale nejspíš, když uviděl, že autoři vykreslili nového Lexe jako paranoidního pošuka, tak se rozhodl, že se spokojí s vedlejší rolí. Batman působí jako bezhlavý a nemyslící zuřivec, který chce zničit ,,Supermimozemšťana" a jeho kladná stránka správňáka mi nějak uniká, Superman mi přijde zase jako nemyslící namyšlenec a Wonder Woman se objevuje jakoby tam ani nepatřila. Takže všehovšudy: Luthor většinou šílenec a blázen (spíš by se hodil Joker), Batman většinou arogantní šílenec posedlý jen a jen mstou, Superman většinou narcis a Wonder Woman jako vetřelec, který tam vlastně ani nemusel být. ()

Vassa91

Na to, jak velké sousto to bylo to podle mě nedopadlo vůbec špatně. Měl jsem trochu obavy, když jsem si film pustil poprvé, protože někteří hodnotitelé, se kterými se často ztotožňuju film docela kritizovali. Ale za mě musím říct, že to vůbec není tak špatný. Vlastně je to docela dobrý :) Sice Bale mi seděl do role Batmana více, na druhou stranu Affleck si vedl skvěle, Cavilla mám rád díky U.N.C.L.E., takže s hereckým obsazením jsem byl OK, výkony byly vlastně lepší než jsem čekal. Co je trochu škoda je to, že je to vlastně "jen" trailer k filmům budoucím. Jediné, co je třeba nečekat a já to od komiksovek nečekám, jsou hlubokomyslné dialogy. Stejně tak musím dodat, že mi ta DCčkovská temnota tak nějak sedí víc, než atmosféra u Marvelovek, ale to už je hodně subjektivní. ()

Drinovak

V tomhle filmu je natolik velké množství náhodných událostí,že by se tu mohli inspirovat i vývojáři herních automatů.Chování postav je zde na úrovni oslíka ze Shreku.Příběh?--ten asi taky vypadl z herního automatu,a nejspíše byl dokonce i porouchaný.Raději se půjdu ujistit,jestli nemám rakovinu,jelikož i triky a efekty v tomto filmu mi způsobovaly tiky na obličeji. Doporučuji shlédnout toto dílo jen v případě,jestliže máte po ruce dostatek alkoholu. ()

batuzekk

Takze, smisene pocity... prislo mi to spise jako drama, nez jako akcni scifi. Coz by se dalo uplne v klidu odpustit, kdyby to v popisu filmu bylo vylozene uvedene. Nerikam, ze jsem necekal zadne drama, ale necekal jsem, ze o tolik presahne ve filmu akci. Neni to uplne nejhorsi vec, co jsem videl, ale ma to asi vic nedostatku, nez dostatku. Batfleck mi fakt do role nesedi,.. mozna mu jde Bruce Wayne, ale ne Batman. Nepusobi na me tak temne, jak by mel. A nesedi mi ty casove linky... Lex Luthor ma byt starsi, nez batman, popripade cca ve stejnem veku plus minus, pokud teda vim. Ale tady je vylozene mladej kluk oproti batmanovi. Dal nektere CGI mi fakt nesedi, jsou tam spatne, zaroven ale i dobre scenky s efekty. Co me ale nejvice stve je to, ze se cely film odehrava ve tme. Samotny zakomponovani do tmy by mi nevadilo, ale tady je to fakt tmavy a kolikrat se jde hodne blbe soustredit na to, co se vlastne deje. Posledni veci, ktera me vylozene stvala je chovani nekterych postav. Viz velmi rychle otoceni batmana na supermanovu stranu, nebo vestecke schopnosti Lois u konce filmu. Za me 45%. ()

Adam1408

Pri tomto filme je mi záhadou toľko negatívnych hodnotení, ale proti gustu... Pre mňa je toto daľší z prípadov, kedy som z kina išiel, dajme tomu mierne sklamaný, ale BD doma na 140cm uhlopriečke vo vysokom rozlíšení mi toto dielo ukázalo v úplne inom svetle. Už úvod nadväzujúci na koniec Muža z ocele je skvelý, scény s Luthorom, ale aj príchod neznámej na scénu a možno trochu prehnané, ale podľa mňa uspokojivé finále. Vrelo odporúčam. ()

viax

Na první kouknutí dvě hvězdy. Po seznámení s Wonder Woman a po nějakém čase novém skouknutí filmu přidávám na tři a za Jesseho, který byl naprosto úchvatně vyšinutý, jednu navíc. Nějak se mi to tentokrát trefilo do noty a nálady, venku místo jara zase sníh a zima, na krku Velikonoce, to se člověku zachce něčeho temnějšího. No a taky tenhle Superman se mi ze všech dosavadních ve ksichtě tak nějak nejvíc líbí :) ()

E.H

Jeden z najlepších Snyderovych filmov, ktorý sa bohužiaľ nestretol moc s pochopením. Veľká škoda ze týmto filmom skončilo aj celé povodne zamýšľané temne spracovanie filmov z DC univerza. Film bol natočený predovšetkým pre fanúšikov a pre náhodného diváka ktorí obľubuje omaľovánky od Marvelu plne gagov a šablonoveho príbehu je tento trojhodinový(ano vydel som extendet cut) pomalí film nestráviteľny. Každopádne veľká škoda potencionálneho temnejšieho komicsoveho univerza. Ps Affleck ako Batman je perfektný ()

mombasamomo

Musím říct, že se mi film celkem líbil, nebylo to nic převratného, ale nechápu vlnu kritiky, která se na film snesla. Nepřijde mi, že by byl o tolik horší než jiné filmy od konkurence. Kdo mě fakt hodně překvapil byl Ben Affleck, kterému role stárnoucího hrdiny sedla (akorát mi jeho maska přišla moc/divně vykrojená). Velmi odvážné bylo obsazení Jesse Eisenberga do role Luthora, musela jsem si na něj trochu zvykat, ale pak jsem si řekla proč vlastně ne. ()

Kolda.o

Po prvním shlédnutí jsem nebyl daleko dát hvězdu jednu. Po čase a chvilce přemýšlení je to vlastně velmi dobré a škoda že nedošlo na původně zamýšlenou delší stopáž. Bylo by možné víc nastíněné propracovat. Když přemýšlíte a vnímáte co se asi chtělo vyprávět tak nejde dát pod 4. ()

PanIncognito

Spokojený jako s Mužem z oceli nejsem, ovšem není to špatná podívaná. Ben Affleck je jako zdatný Batman o něco surovější, než dřívější protagonisté. I díky němu je film zajímavý a pomáhá samozřejmě i akce s vizuální stránkou. Přesto mi některé scény připadají lehce fádní až zbytečné... což je zklamání. :-| (viděno s dabingem) ()

dendev

Ja stále nechápem, že čo sa ľudom na tomto MASTERPIECI nepáči... Film má skvelý príbeh, pri ktorom musíte dávať pozor a všímať si detailov, úžasný Soundtrack, ktorý jednoznačne patrí medzi to najlepšie, čo kedy Zimmer zložil, fantastické herecké výkony (Affleckov Batman je v tomto filme bezchybným mixom Batmana z THE DARK KNIGHT DETURNS, Batman: Arkham Hier a seriálu Batman: The Animated Series, postave Wonder Woman zas tento film vdýchol druhý dych), geniálne bojové scény, slušný set-up pre Justice League, emócie, skvelé motivácie charakterov (tí, ktorí hovoria, že sa Batman či Lex Luthor chovajú nelogicky, sú totálni ignoranti)... Ale hej, aby som len nevychvaľoval tak poviem, že bola niekedy kamera DOSŤ roztrasená, to mohli Snyder s Fongom trošku vypiľovať... 95% + Zaradené do Mojej TOP 10 ()

hynekb

Co by DC dělalo, kdyby nemělo Marvel? Je to takový chudý příbuzný. Stejně jako jsou postavy ze světa DC jen špatnou napodobeninou těch z Marvel Universe, filmy o nich se také nedají brát úplně vážně. Batman vs.Superman vypadá jako kdyby někdo chtěl natočit nepovedený remake na cokoliv od Marvelu. Nehledě na to, že Batman s Christianem Balem se musí za takovou adaptaci stydět. ()

CHIPOSS

Naprosto nejlepší film ať ze strany Supermana, nebo ze strany Batmana. Samozřejmě Batman Temný rytíř, byl první krok k temnému Batmanovi. A Heath Ledger byl fenomenální. Ale Úsvit spravedlnosti je prostě Top. ()

Kundy

Len tri roky po Clarkovom debude (v danej serii), sa stretavame so zostarnutym Bruceom Wayneom, ktoremu neda spavat podla neho najvacia potencionalna hrozba pre tento svet, ktorou je Superman. Ben Affleck, jeho namotivovane cvicenie a priprava na velky CGI boj, vsak kradne filmu premisu hned po vyrieknuti mena Marta. Mlady dedic imperia Lex Corp, ktory je vykresleny ako tazko nestabilny jedinec, vsak nezapada do konvencnych predstav o takzvnych „criminal masterminds“, ktorym Lex bez pochyb je. Vytvorenim Doomsdaya, vsak nechava studiam priestor na dalsiu kreativitu a filmu dodava akusi falosnu katarziu s predramatizovanym koncom. #KTOVIDEL3TRAILERVEDELAKOTOSKONCI ()

RADX1

S odstupem času po dvou letech kdy jsem viděl na podruhé, mi to přišlo podstatně lepší a úplně jiné! Měním svůj komentář a hodnocení. Dokonce pokud to porovnám s Ligou spravedlnosti, nedejbože podobného soudku Avengers universe, tak tento film má z mého pohledu daleko více navrch. Artová stránka na výbornou bez přehnaného patosu. Jedinou chybku vidím ve scénáři a to v relativně nesmyslné motivaci Batmana jít proti Supermanovi. I tak celkově velmi dobrý dojem. Nebýt Eisenberga, tak dám snad i šestku - fakt ho nemám rád i když se tu asi snažil - jestli nepřehrával - to ví ale jen J. Snyder. ()

wlaso

Osobne nerozumiem tomu hejtu okolo tohoto, pre mňa vynikajúceho komixového filmu. Temnota srší z každého záberu, ako aj z každého tónu hudby. Otváracia scéna filmu je ako z veľkej knihy. Po Nolanovej trilógii som si myslel, že už nič lepšie nemôže prísť, ale nemožné sa stalo skutočnosťou. Topka. Videné v kine 4x. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce