Reklama

Reklama

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

  • USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
Trailer 3
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Hrají:

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)
(další profese)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (43)

Trailer 3

Recenze (1 745)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Až na to, že se tam první hodinu mluví v pozoru a stylem, jako kdyby někdo sežral Bibli a zapil to koňskými sedativy, až na to, že se skoro dvě hodiny člověk snaží pochopit, proč se ti dva panáci tak nenávidí, aby se po několika vteřinách začali milovat, až na to, že se skoro všechny dynamické posuny dějí kecáním a snovými sekvencemi, až na to, že motivace a činy postav se řídí podle logiky zvrhlého scenáristického boha lobotomie, až na to, že to (zase) nemá plnohodnotné postavy, ale jenom hranaté hlasy, až na to, že Jesse Eisenberg hraje hodně lowcostovou verzi Heatha Ledgera, až na to... co jsem to chtěl? Už nevim. Vlastně jo. Hezký vobrázky pro komiksový fanboye a výborná režie kontaktní akce. Myslim. Mám matnej pocit, že Muž z oceli mě sral víc než tenhle Úsvit nahodilosti. Jestli si DC vybralo cestu, kdy budou svoje filmy dělat jako genetický slepenec vysoce komiksové stylizace a velmi rétorických odkazů k vážným tématům, budou si muset najít režiséra, který to bude schopný udržet pohromadě. Ale to Snyder není, obzvlášť, když pracuje se scénářem, který připomíná spíš soubor nenavazujících nápadů k dalšímu rozpracování. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Docela mě baví sledovat jakým směrem se vyvíjí světová kinematografie. Jsem zvědavý kdo se utká s kým v příštím filmu. Tady si to rozdali netopejr s kryptoňákem, aby se nakonec spojili a bojovali spolu bok po boku. Všichni tu porovnávají letošní filmový duel mezi Marvelem a Dc comics, tak já se přidám i když fundovanej odporník skrz tohle nejsem, ale zase proti těmhle dvěma hrdinům (to jest Batman a Superman) nic zásadního nemám a pokud můžu říct svůj názor, tak i když mají taky na kontě určitý sračky tak v tomhle duelu Dc z Marvelem a jejich stupidním Deadpoolem docela solidně zametli. Teda ne, že by mě to nějak dostalo po stránce příběhu nebo postav to ne spíš to na mě působilo jako totálně přeplácaná ptákovina, ale to vem čert. Soustředil jsem se na akci a ta se mi líbila je přiměřeně velkolepá, přehledně natočená a nemám pocit, že by ten film byl až tam tmavej jak tu všichni nadávají. Škoda tý nehorázný vaty okolo trochu prostříhat by neškodilo děj mi byl stejně u prdele. Samotnej duel titánů pak průměrně natočenej pochopitelně z remízovým výsledkem jo a Saprmen na konci chcípne (ups sorry za spoiler) ale počítám, že do příštího dílu už ho nějak oživí.55% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Co by tak Batman vs. Superman mohl nabídnout? Především pitomej příběh plnej nesmyslů a ničeho, čeho by se divák mohl chytit. Také se připravte na to, že Batman je a vždycky bude jen jeden - Christian Bale. A také že úspěšný Superman nikdy nebude Henry Cavill přestože se snaží seč mu síly stačí. Přijde mi, jak kdyby DC už tenkrát v komiksech zkombinovalo dva odlišné světy, protože už nevědělo, co dělat. Osobně mi to přijde jako hrozný nesmysl něco takového vůbec vymejšlet a je mi líto všech, kteří se na filmu podíleli. Tenhle film je totiž naprosto bezvýznamná komiksárna, která vyšla v době, kdy je svět zahlcený komiksovými filmy a běžný kousek už mezi ně prostě nepatří. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Dva hoši (jako) malovaní, oba s pláštíky a snadno zapamatovatelným logem, PR je zkrátka PR, ať poletujete v Metropolis nebo Gothamu, ať je Lex Luthor váš bytostný nepřítel, nebo pouze konkurent na stejné příčce společenského a podnikatelského žebříčku, a ať se superhrdinou teprve v převleku stáváte, nebo se ze superhrdiny převlekem stáváte obyčejným nenápadným chlapíkem. Jestli je někdo přesným opakem cílové skupiny Úsvitu spravedlnosti, jsem to já. Z komiksů mám ráda Barbánka, Čtyřlístek, Asterixe a kocoura Garfielda. Obrázkové příběhy o hrdinných hrdinech bez bázně a hany, prakticky nezranitelných, chladných a s medvědí mimikou, mě minuly hodně širokým obloukem. Představitelé titulních hrdinů do svých rolí sedli (nepatřím k lidem, na nichž při spatření Bena Afflecka raší pupence), Lois je krásná, jak se na osudovou ženu sluší a patří, Wonder Woman byla přesně tak okouzlující, jak odpovídá jejímu popisu práce. Hudba dobrá, triky fajn, světla svítí, ostřikovače stříkají. Jen logika pláče, za to tedy spravedlivě hapruje u všech postav, takže z toho nikdo nevychází jako naprostý blbec. Je to nekonečně dlouhé, pro fanoušky (ať žánru či některého případně obou létajících superhrdinů) skvělá nabušená jízda, pro mě to byl dvě a půl hodiny trvající sentimentální výlet zpět do dětství, kdy jsem jednoho i druhého chlapíka s pláštíkem viděla prvně. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Muž z ocele bol ku koncu digibordel, ale v porovnaní s finále Batman vs. Superman to bola krásne a prehľadne natočená komorná divadelná hra. Záverečná bitka v Batman vs Superman je až neuveriteľne zlá; keby v nej neposkakovala úžasná Wonder Woman s tým svojím mrazivým ústredným hudobným motívom, bol by som vyložene na... hnevaný. Takto som "len" rozčarovaný. Rozhodne ale poteší osvalený Ben Affleck, pobaví bez debaty aj spoľahlivý komorník v podaní odvážne obsadeného Jeremyho Ironsa v kanadách (!) a páčilo sa mi napojenie na univerzum, hoci miestami bolo strašne "zrýchlené", niektoré cameá sú až smiešne, ale aj tak som rád, že tu sú. Tvorcom treba uznanlivo podať ruku za to, že z najkritizovanejšej časti Muža z ocele (finále) dokázali urobiť hlavný dejový východiskový oblúk (Batmanova pomsta, Superman na súde). Už menej poteší "silenosť" konfliktu oboch hrdinov. Scenáristi ho mali viac zapliesť. Napr. tak, ako to zaplietli Iron Manovi a Kapitánovi Amerika v tiež tohoročnej Občianskej vojne. Takto je to skrátka hovadina: stačilo, aby Superman povedal v istej chvíli jednu dve vety a k žiadnej bitke prísť nemuseli. No... ale... kašľať na to. ()

Galerie (292)

Zajímavosti (114)

  • Zrod záporáka Doomsdaye (Robin Atkin Downes) je zde odlišný oproti komiksové předloze. Ve filmu ho stvořil Lex Luthor (Jesse Eisenberg) na Zemi, kdežto v komiksovém sešitu vznikl už na planetě Krypton. (Bube1)
  • Zack Snyder byl po ohlasech kritiků velmi zklamán a reagoval slovy: "Jsem velký fanoušek komiksů a snažil jsem se ten film udělat co nejlépe. Nevím jak jinak jsem to měl udělat." (Glouwer)
  • Ben Affleck kvůli roli Batmana 15 měsíců soustavě trénoval šest dní po sobě, pak dva dny odpočíval. Nabral na 104 kg při úrovni tělesného tuku 7,8 %. (Patr8ick)

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama